Katastrofy, pohromy, války, světové krize, a další radosti. O všem, co se kdy skutečně stalo a jak to dopadlo.

17.8.2011- Falošný Poplach na Slovensku

Příspěvekod DaveWins » stř 03. črc 2013 12:57:41

Dobrý deň, napíšem Vám článok o udalosti, ktorú som sám zažil, a nebol to najlepší zážitok. Stalo sa to 17.8.2011 okolo 16 alebo 17:00

V ten deň som bol u kamaráta, rozprávali sme sa o filmoch, hrách, čistou náhodou sme si posielali zvuky sirén na mobiloch. Asi o tej 17-tej hodine, sme začuli kolísavý tón sirén. Myslel som, že ju kamarát púšťa na mobile a tak som sa zasmial a povedal nech to vypne. On ale na mňa len pozrel a povedal že on sirénu nepúšťa a sám mi ukázal zablokovaný mobil. Vtedy sa mi rozbúchalo srdce a cítil som obrovský strach zmiešaný s adrenalínom. Rýchlo som otvoril okná (Nenapadlo ma, že keby sa niečo naozaj stalo, mohlo by ma to stáť život :) ) a počul som naozajstný kolísavý tón sirén. Kamarát pustil televíziu a rádio. Naozaj náhodou som vtedy mal pri sebe masku M10M, ale vôbec som ju nevyužil :)
V tej panike som zabudol na všetky veci, čo treba urobiť pri takomto signále. Najchladnejšiu hlavu vtedy zachovala kamarátova babka, ktorá hneď zavrela okná a snažila sa dovolať dcére (ktorá pracovala v elektrárni Jaslovské Bohunice, ktorá bola neďaleko), aby zistila, čo sa stalo. Dcéra o ničom nevedela, na políciu ani na radnicu sa dovolať nedalo. Po asi štyroch minútach sa sirény vypli, a ja som odišiel domov. Len som si vykračoval smerom domov po ulici, v batohu plynová maska, ale samozrejme ma ani nenapadlo si ju nasadiť :)

Keď som prišiel domov, rodina sirénu nepočula, ani žiadne varovania, ani nič. Neskôr sme sa dozvedeli, že šlo vraj iba o planý poplach, ktorý sa stal kvôli testovaniu nových elektronických sirén PAVIAN.

Myslím, že aj keby sa nejaká havária stala v skutočnosti, nikto by nás nevaroval, tak ako vtedy.

Od tohto zážitku sa zaoberám plynovými maskami, oblekmi a o všetkom čo súvisí s CO. Myslím, že tento planý poplach bol ponaučenie, pre ľudí :)
Vždy treba byť pripravený :)

Dodatok: Pozor na Paniku! Pri nej môžte zabudnúť na všetky potrebné veci, ktoré treba pri poplachu urobiť.


Andrej Šipka
Trnava
Slovensko


Video o planom poplachu:
http://www.youtube.com/watch?v=vFDKMS4f7Ro
DaveWins
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 31. kvě 2013 18:05:27

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Reálné případy Velkého Průseru