Pojďme je poslouchat spolu! Zprávy z tisku, novinky, události a vše podobné.

Re: 21.12.2012

Příspěvekod stepan-hawk » úte 04. pro 2012 17:33:22

Militear:
Máš recht. Takové slušná EMšleha ať už od přepólování nebo od sluníčka vrátí lidstvo k přírodě za týden více než stovka nevládních organizací za dvacet let. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: 21.12.2012

Příspěvekod militear » úte 04. pro 2012 18:56:11

asi tak..a dojde na ty jejich proroctvi:)
ne vazne,kdyz nad tim premyslym to co nam chybi je vseobecny prehled. jeden resi hieroglify druhy hvezdy treti apokalypsu podle bible tady zas vsichni postapo svet. mimochodem co se tyka pestovani a preziti v prirode to driv vedel kazdy sedlak. my to resime jak novinku. no a problem je ze ten co ma ty maye nevi nic o emc a slunicku no a ten s tou bibli zas nevi nic o tech hieroglifech. kazdopadne ve vsem bude asi kousek neceho.jen z toho vytahnout to spravne a neudelat z toho scifi film:) no a k tomu co je mozne a neni? kdyby jste nekomu rekli pred 20lety ze se zluta reka zmeni v rudou rekl by vam ze to nejde. ze je to jen v bibli a vy jste blazni... nicmene stalo se. fakt nevim:) mozna jo mozna ne kazdopadne ja to nezmenim.) co se ma stat se stane a nic stim neudela nikdo z nas....osud:)
militear
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 03. pro 2012 23:55:24

Re: 21.12.2012

Příspěvekod stepan-hawk » úte 04. pro 2012 19:09:22

Holt doba nahrává specialiyaci. Renesanční lidé typu Leonarda da Vinci už se dnes nepěstují. A ani ten nevěděl vše o všem. Nejhorší je, že oba extrémy jsou nebezpečné. přílišná specializace a přílišná snaha vědět vše. Nicméně myslím, že něco málo je dobré vědět o všem. Ovšem tím myslím užitečné věci typu pěstování, technika, medicína a podobně. Rozhodně nemám na mysli věci jako móda, sport nebo sběratelské vášně. Bez znalosti podobných věcí se myslím obejdeme. :-D

Hodilo by se někdy udělat na téma VP regulérní brainstorming. (jak jsem to slovo dříve neměl rád, tak když jsem se s tím setkával prakticky v práci, kde se tomu tak ani neříkalo, tak jsem ho vzal na milost. ;-) )
A zkusit se zamyslet co by kdyby. :-)

Ovšem chtělo by to lidi z různých oborů. Nebo alespoň s různými oblastmi vědomostí.

A ohledně proroctví: Já neříkám tak ani tak ale na mý slova dojde. .... :-) No prakticky uvidíme co bude. Už za necelý měsíc. A jestli k něčemu dojde, tak co to bude. Člověk se nemůže duševně připravit na vše. To by se z toho zbláznil. A ani materiálně. To by se z toho zruinoval. (předpokládám, že multimiliardáře na fóru nemáme. :-D )
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: 21.12.2012

Příspěvekod Artyom » čtv 06. pro 2012 1:54:06

Tak co militear už si našel kabel? :D rád bych se pobavil :D
Artyom
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 20. čer 2012 10:46:59

Re: 21.12.2012

Příspěvekod militear » čtv 06. pro 2012 2:19:27

neboj pobavis :) jak se k tomu dostanu mas to mit....
a uprimne fakt si preju abych byl za blbce :) snad poprve v zivote :)
militear
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 03. pro 2012 23:55:24

Re: 21.12.2012

Příspěvekod Artifex » čtv 06. pro 2012 13:43:39

Neboj, budeš. :D
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: 21.12.2012

Příspěvekod militear » pát 07. pro 2012 18:42:16

tak kabel nalezen :) nez neco okomentujes predem ti rikam. nemohl jsi tohle nikdy videt nikdy sem to nikam nedal a nebyt tveho stourani je to dal v mobilu .) podruhe zapomen ze je to odlesk objektivu. nejdriv videl pak fotil. potreti na photoshop zapomen to nemam zapotrebi. ber to jako realitu a zkus vymyslet co to bylo. ja to vazne netusim.netrvrdim ze je to nibiru jen proste nevim co to je a rozumne mi nikdo neodpovedel.treba budes prvni :) nafoceno v zari.mimochodem proc sem si toho vubec vsimnul je ten jako kruh za sluncem. takhle to neni moc videt ale bylo to hodne vyrazny.a posledni. najdi si na youtube two suns. najdes tam hodne podobnych obrazku. zajimave je ze cim je to pozdeji natocene po te co jsem fotil ja je to cim dal vetsi a bliz slunci... ps. evidentni spatlaniny mi prosim nepredhazuj nejsem blb :)
Přílohy
17092012191.jpg
17092012191.jpg (41.6 KiB) Zobrazeno 12305 krát
militear
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 03. pro 2012 23:55:24

Re: 21.12.2012

Příspěvekod kublaj-chan » pát 07. pro 2012 19:23:16

Vedci zo Slovenskej akadémie vied reagujú na konšpiračné teórie o tohtoročnom konci sveta. Astronómovia tvrdia, že to je nezmysel.

Čítajte viac: http://tech.sme.sk/c/6630298/sav-koniec ... z2EO6jVSMF
kublaj-chan
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 21. črc 2012 12:58:03

Re: 21.12.2012

Příspěvekod militear » pát 07. pro 2012 19:33:45

cetl jsem peclive... vsechno to chapu ale....opet povsechne informace ktere vedi vsichni. mimochodem nektere skreslene... nechapu proc? asi proto aby neblbli ani ti mene inteligentni:) nicmene porad to nevysvetluje co je kuwa todle :) a ani to proc to je videt jen nekdy. tedy jsem tam kde sem byl. neni to tam .) tak jak to ze to vidim a ne jen ja :)
militear
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 03. pro 2012 23:55:24

Re: 21.12.2012

Příspěvekod Artifex » pát 07. pro 2012 20:23:04

militear píše:tak kabel nalezen :) nez neco okomentujes predem ti rikam. nemohl jsi tohle nikdy videt nikdy sem to nikam nedal a nebyt tveho stourani je to dal v mobilu .) podruhe zapomen ze je to odlesk objektivu. nejdriv videl pak fotil. potreti na photoshop zapomen to nemam zapotrebi. ber to jako realitu a zkus vymyslet co to bylo. ja to vazne netusim.netrvrdim ze je to nibiru jen proste nevim co to je a rozumne mi nikdo neodpovedel.treba budes prvni :) nafoceno v zari.mimochodem proc sem si toho vubec vsimnul je ten jako kruh za sluncem. takhle to neni moc videt ale bylo to hodne vyrazny.a posledni. najdi si na youtube two suns. najdes tam hodne podobnych obrazku. zajimave je ze cim je to pozdeji natocene po te co jsem fotil ja je to cim dal vetsi a bliz slunci... ps. evidentni spatlaniny mi prosim nepredhazuj nejsem blb :)


Tohle je jasný Halový jev= optický jev v atmosféře, dokonce kolem toho kruhu je vidět nejčastější průvodní znak= tvar srpku o zakřivení kruhu stejném jako by to byl soustředný kruh se sluncem. Takže Parthelium neboli vedlejší slunce:
Obrázek
Obrázek
Může se vyskytovat klidně i dál od slunce nebo i když už slunce zapadne:
Obrázek
Obrázek
Tu je vyfocené po západu slunce pouze to parthelium:
Obrázek

Nazývá se to také "Malé slunce velkého Hala" a tu to máš pod číslem 5, Parryho oblouk pod č. 9 máš taky na foto trošku vidět, podle jeho tvaru bylo slunce cca 30° nad horizontem:
Obrázek

Mrzí mne to, kolego ale smolík, žádná záhada.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: 21.12.2012

Příspěvekod militear » pát 07. pro 2012 20:36:10

kolego tak tohle vim taky... vada. aby to byl odraz tedy halovy jev musela by ta tecka byt na hrane kruhu a presne jako na vsech tvych fotkach rozplizla.nejsem uplny jouda a kdyz neco nevim jdu se zeptat. mam kamose a astronomii se zivil ..ted uz je mu moc a blbne jen amatersky. tohle bylo prvni co mi rekl. vcetne toho ze mam velke stecti ze to tak casto videt neni a ze takhle by meli byt pri idealnich podminkach videt ctyri slunce.... no tak sem mu to ukazal. nejdriv mi rekl ze photoshop kdyz sem zdelil ze ani omylem rekl ze nevi. ze kruh je halovy jev ale ze bod je prilis daleko a ma vlastni odraz... dalsi napad?

mimochodem zverejneno dnes... kde mas halovy jev?tedy pokud zapomenu ze stim blbnul nekde v programu.ne vsichni chteji byt stredem pozornosti za kazdou cenu.kdyz si das praci v zari tam jsou podobne snimky jako mam ja...tim nechci rict ze nutne musi byt nejaky konec sveta. a i kdyby verit v boha nezacnu .) tedy bezezmen.)
http://www.youtube.com/watch?v=FScnwrujUy4
Naposledy upravil militear dne pát 07. pro 2012 20:45:16, celkově upraveno 1
militear
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 03. pro 2012 23:55:24

Re: 21.12.2012

Příspěvekod Artifex » pát 07. pro 2012 20:41:34

Na fotce 4 odzvrchu ta tečka nad sluncem také není rozplizlá, to je prostě dáno mraky, že se to jeví jak se to jeví a parthelium rozhodně NEMUSÍ být na malém Halu (navíc, ty ho tam dokonce máš, stačí se pozorně zadívat na zvýrazněný detail na původní fotce)
Obrázek
Prostě se ti slezla kombinace Hala a mraků, které ti vytáhly z toho fleku kulatý tvar nejjasnější části parthelia, nic víc.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: 21.12.2012

Příspěvekod militear » pát 07. pro 2012 20:50:16

ani nevis jak bych si pral aby jsi mel pravdu.... fakt se koukni na ty snimky jinych lidi.specielne to zari. je tam i jasno a temer stejna pozice.jinak osobne si myslim ze vp bude taky z politiky driv nez z tohodle:)
militear
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 03. pro 2012 23:55:24

Re: 21.12.2012

Příspěvekod Artifex » pát 07. pro 2012 20:55:18

Šmarjá, já to taky párkrát viděl (a to mnohem dřív, než se začalo strašit s nějakým Nibiru a podobnými srajdami, v 90. letech asi 5x, po 2000 asi 3x, už nemám tolik času trávit ho venku), vždycky v doprovodu halového kruhu a takhle jasně kulatě asi 2x, vždycky pouze v kombinaci s mraky, nic víc za tím prostě není, pro mne uzavřená věc, právě díky fotce se to ujasnilo. Kdyby nebyly ty mraky tak by se ten kruh jevil rozostřenější a mnohem větší. Kdyby ty mraky byly níže tak bys neviděl ani to halo protože by navrchu toho mraku nebyly krystalky ledu, které by ho tvořily.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: 21.12.2012

Příspěvekod militear » pát 07. pro 2012 21:04:36

vzdyt rikam ze jedine dobre :) evidentne si mel vic stesti nez ostatni. ti na nebe nekoukaji vubec jelikoz cumi pod nohy viz ja :) a proto pak nevime:)
jak jsem psal prve. budu rad kdyz budu za blbce:)
militear
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 03. pro 2012 23:55:24

Re: 21.12.2012

Příspěvekod Artifex » pát 07. pro 2012 21:12:37

Víš jak to je, kdo se dívá na hvězdy, snadno přehlédne kupku hnoje pod nohama.
Jinak, kdyby byla nějaká hvězda (tohle nemůže být planeta už podle záře) tak by nás to ovlivňovalo gravitačně, nejen svitem a to by poznal kdokoli.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: 21.12.2012

Příspěvekod militear » pát 07. pro 2012 21:19:04

vis a co by se delo ohledne te gravitace? myslis zemetreseni zaplavy hurikany a tak? no tak to se pak nediv ze vsichni blbnou:) v tomhle smeru maj myslim duvod. ono si precist ze za posledni rok bylo vic otresu pres 6 richtera nez za poslednich 200let. nikomu na klidu neprida:)
militear
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 03. pro 2012 23:55:24

Re: 21.12.2012

Příspěvekod Artifex » pát 07. pro 2012 21:29:28

Ne, spíše to, že pokud by byla takováhle hvězda permanentně za sluncem (což by musela být, protože naše slunce je maličké takže tenhle útvar by musel být alespoň stejně velký) tak bychom se začali ke slunci přibližovat a hodně rychle by začala růst teplota.
Pokud by to kontinuálně nebylo za sluncem= neobíhalo by to stejnou rychlostí jako země akorát na druhé straně tak bychom to půl roku viděli v noci... takže primárně žádné zemětřesení a podobné blbosti.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: 21.12.2012

Příspěvekod Zantur » pát 21. pro 2012 14:10:01

Tak tu máme to zajímavé datum - 21.12.2012 - konec světa ... :-)

A já se ptám, jak tento krásný, slunečný, ale mírně mrazivý den trávíte? :-)

A rovnou si odpovím... střízlivím po včerejším stužkovacím večírku :-D
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Re: 21.12.2012

Příspěvekod Ulrik » pát 21. pro 2012 16:05:17

Brutálně jsem zavraždil několik stromů a teď relaxuji :-D
Ulrik
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned 12. úno 2012 11:08:33

Re: 21.12.2012

Příspěvekod Eruve0 » sob 22. pro 2012 9:20:19

Paráda úspěšně jsme se propili do nového dne v krásném Brněnském sklípku, ale kdo vymaluje záchod fakt teda nevím :D
Nejsou lidi, kteří nemají rádi zbraně, ale jen takoví, kteří ještě nebyli přepadeni a nepotřebovali ji použít.Radši zbraň mít a nepotřebovat ji,než nemít a potřebovat ji.
Eruve0
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 05. zář 2012 10:54:15
Bydliště: České Budějovice/Třeboň

Re: 21.12.2012

Příspěvekod stepan-hawk » sob 22. pro 2012 12:25:43

Definitivně si oddechněte až ve 12:11 to vychází v mexiku slunce. Nebo věřte, že mayové to nemysleli na konec dne (východ slunce další den) ale na začátek a už je to pryč. :-D
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: 21.12.2012

Příspěvekod militear » sob 22. pro 2012 12:38:56

hawk pokud vim tak mayove vubec neresili nejaky cas... oni proste maji slunovrat. i kdyby se neco dit melo tak urcite ne na vteriny. priliv ti taky nevyroste v 10h a nespadne ve 4rano:) nabiha postupne.. no a kdyz si vezmes velikost planet a vzdalenosti ktere maji urazit nez se neco zmeni, rady tydnu jsou kratke.tak se zas tak neraduj:) to jen my jsme se upnuli na jedno konkretni datum.
nicmene panbuhvi co tim chteli rict:) tak bych to zas tak neresil:) nekdo tu napsal ze co se ma stat se stane.. a presne tak to je :)
militear
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 03. pro 2012 23:55:24

Re: 21.12.2012

Příspěvekod Artifex » sob 22. pro 2012 13:21:31

Máský kanendář a vnímání času jsem tu někde popisoval, stačí hledat.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: 21.12.2012

Příspěvekod militear » sob 22. pro 2012 13:49:33

jsem rad ze jsi reagoval.. vysvetli mi jednu vec kterou nechapu. pry nevime kdy konci vlastne ten jejich kalendar. nicmene tuhle kdyz se konala zatmeni se vsichni rozplyvaly jak jsou ti mayove presni jak si to spocitali 2000 let dopredu. tak ti nevim. kecali predtim nebo kecaj ted? a bod dve .fakt si myslis ze vime jak vnimali cas? myslim ze nevime ani prd. nedokazem poradne ani precist co pisou ale budem chapat jak premysleli? jedine co je podle mne jiste je to ze jejich kalendar by sel srovnavat s pohanskym vnimanim casu. take se ridi denim na obloze.a uprimne nemyslim si ze konec kalendare pojmuli jako stredoevropan stim je si k prvnimu vytesaj novy. sem presvedcen ze nejaky smysl to ma. netvrdim ze apokalypticky jen tvrdim ze ukonceni neni nahoda.
militear
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 03. pro 2012 23:55:24

PředchozíDalší
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Možnosti

Zpět na Rolničky Apokalypsy

cron