Někdo si vystačí s nožem a provázkem v kapse, nic dalšího nepotřebuje... Pro ostatní tu máme batohy, tašky, krosny, bágly, igelitky a mnoho dalšího.

Armádní batohy

Příspěvekod Gray » stř 30. bře 2011 15:27:33

Nedávno jsem na jednom fóru objevil diskusi na téma Armádni batohy (dále jen AB) vs. "klasické" outdoor batohy (dále jen OB).Z mého pohledu se mi zdají AB docela drahé(typ PANTAC, CONDOR, TRU-SPEC).Bohužel nemám zkušenosti s konktétním AB typem. AB jsou možná odolnější na hrubější zacházení(pevnost látky, popruhy atd.) ale na druhou stranu jsou OB mnohdy vystavovány daleko horším podmínkám ať klimatickým tak mechanickým(skiap,expedice apod.)Pokud bych měl vycházet z mé praxe, tak nepotřebuju mít na batohu milion MOLLE a různých serepetiček, které nepoužiji na úkor ergonomie.Nadruhou stranu bych je nerad odsuzoval, když na ně spoléhá armáda(je jedno jaká :).Asi nejvíc by mě zajímalo srovnání těchto typů AB vs. OB na základě odolnosti, ergonomie, praktičnosti.Může to být i dosti ovlivněno lobbingem firem u armádních zakázek.Zajímal by mě Váš názor.
Do boje jdi vesele, neboť mrtví, kteří se nesmějí, jsou oškliví.
Gray
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 21. bře 2011 21:05:22
Bydliště: Olomouc

Re: Armádní batohy

Příspěvekod Gray » stř 30. bře 2011 15:42:38

Poslední dobou bývá často zvykem napsat k vybavení "Taktické" a jít s cenou o třetinu výše.
Do boje jdi vesele, neboť mrtví, kteří se nesmějí, jsou oškliví.
Gray
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 21. bře 2011 21:05:22
Bydliště: Olomouc

Re: Armádní batohy

Příspěvekod Lukáš Ž. » stř 30. bře 2011 19:23:48

Tak mám dobrou zkušenost s batohy bergen, které se dají sehnat okolo 3000,-, takže podobná cena jako deuter. Kámoš jej má, i když si ho koupil použitý tak opravdu vydrží a dá se do něj nasoukat moooc vybavení.
V naší společnosti je bohatý ten, kdo má peníze, naopak v přírodě je největším bohatstvím váš rozum.
Lukáš Ž.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09
Bydliště: Zlín

Re: Armádní batohy

Příspěvekod Gray » stř 30. bře 2011 20:40:04

Bergeny jsou dobré, taky znám pár lidí co je má.Vychvalují si na nich variabilitu v podobě přídavných bočních kapes a kompatibilitu s nosným systémem PLCE.Nelíbí se jim popruhy.Přej dost řežou.Mě by asi nevyhovoval bederák a fakt, že nejsou dostatečně větraná záda.
Do boje jdi vesele, neboť mrtví, kteří se nesmějí, jsou oškliví.
Gray
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 21. bře 2011 21:05:22
Bydliště: Olomouc

Re: Armádní batohy

Příspěvekod wenca » čtv 31. bře 2011 11:30:32

Bergen mám, je to velká odolná mrcha ve které odnesete všechno ale ucítíte to. Popruhy řežou, bederák stojí za prd a žádný větrán či nastavení. K tomu samotný bagl je poměně těžký cca 4-5kg. Bergen se dá sehnat dneska již do 1500,- v perfektní stavu okolo 2000,- nový .

Spíš než bergen bych ale doporučil berghaus a jejich armádní verze batohů. Už mají vyřešené záda a cena moc nestoupla a jsou i zelený bervy...cena cca 3000.
wenca
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 04. bře 2011 10:16:57

Re: Armádní batohy

Příspěvekod Gray » čtv 31. bře 2011 11:35:30

wenca píše:Bergen mám, je to velká odolná mrcha ve které odnesete všechno ale ucítíte to. Popruhy řežou, bederák stojí za prd a žádný větrán či nastavení. K tomu samotný bagl je poměně těžký cca 4-5kg. Bergen se dá sehnat dneska již do 1500,- v perfektní stavu okolo 2000,- nový .

Spíš než bergen bych ale doporučil berghaus a jejich armádní verze batohů. Už mají vyřešené záda a cena moc nestoupla a jsou i zelený bervy...cena cca 3000.


Váha prázdného batohu 4-5kg? to je síla.To jsem netušil.
Do boje jdi vesele, neboť mrtví, kteří se nesmějí, jsou oškliví.
Gray
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 21. bře 2011 21:05:22
Bydliště: Olomouc

Re: Armádní batohy

Příspěvekod wenca » čtv 31. bře 2011 17:35:38

Gray píše:
wenca píše:Bergen mám, je to velká odolná mrcha ve které odnesete všechno ale ucítíte to. Popruhy řežou, bederák stojí za prd a žádný větrán či nastavení. K tomu samotný bagl je poměně těžký cca 4-5kg. Bergen se dá sehnat dneska již do 1500,- v perfektní stavu okolo 2000,- nový .

Spíš než bergen bych ale doporučil berghaus a jejich armádní verze batohů. Už mají vyřešené záda a cena moc nestoupla a jsou i zelený bervy...cena cca 3000.


Váha prázdného batohu 4-5kg? to je síla.To jsem netušil.


Tak ne to sem přehnal, je to cca 3kg co jsem vážil..
wenca
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 04. bře 2011 10:16:57

Re: Armádní batohy

Příspěvekod JohnFirstBlood » pon 11. dub 2011 15:54:14

Mám vyzkoušený komerční Snugpak Stamina 40 olive. Jsem s ním velice spokojen.
- slušně větrané záda
- kompresní popruhy na které se dá připevnit další výstroj (maceta, lano, celta, mám vyzkoušené i Molle pouzdra:)(provizorium))
- výborné boční elastické kapsy do kterých i při plném batohu dáte plné 1,5 l PETky (případně čutoru atd....)
- včetně pláštěnky(1x vzor DPM, 1x písková), které je ukryté ve spodní - venkovní části batohu - přetáhnete přes batoh
- pohodlné popruhy, bederní pás, 2x vrchní kapsa(uvnitř, venku)
- vnitřní kapsa na případný Camelbak
Dle parametru má "jen" 40 litru ale myslím, že pojme tak 50.....
Přílohy
Stamina40OliveFront.jpg
Stamina40OliveFront.jpg (71.84 KiB) Zobrazeno 14075 krát
JohnFirstBlood
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 10. dub 2011 20:26:40

Re: Armádní batohy

Příspěvekod Frogstar » pon 02. led 2012 20:24:16

Gray: pantac je airsoftová firma, ale s na "hračkářskou firmu" velmi velmi dobrou kvalitou šití, tru spec jsou vyhozený peníze. jedním z důvodů,proč jsou armádní batohy drahý je fakt, že zatímco civilní batohy časot nemají zatížitelnost odpovídající objemu, velký armádní nemají problém se zatížením x desítek kilogramů, 35ti litrový třídenky se neprorvou i kdý je celý naplníš pískem,autobateriema a pod. z kvalitních a levných army batohů doporučuju CFP90, starší batpoh,ale cena kolem 2000,a komfort nošení maximální. navíc existuej i starší olivová verze, která je orpoti woodlandový v některých detailech ještě lepší.

u velkých batohů je v posledních letech je hlavně v evropě vidět trend jít spíš cestou "turistických" batohu v miltiary řadě od firem ala Norona, Karrimor, Tasmanian Tiger a pod. v americe se držej pořád svýho, ale u útvarů, kde si to můšou dovolit a u speciálních útvarů frčej batohy od firem aůa Eberlestock, Mystery Ranch, Gregory, Kifaru atd. další cestou jsou batohy "top" firem,který poskytnou pouze design, a samotný série pak vyrábí tradiční kontraktní armádní firma. například UM21 který přednavrhnul Gregory, popř současný marinacky set batohu ILBE (slusna cena,velkej batoh a velmi pohodlny noseni), jehoz predlohou byl Arcteryx Tango pack.
low speed high drag clown
Frogstar
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 02. led 2012 20:04:37

Re: Armádní batohy

Příspěvekod Hankye » sob 26. kvě 2012 9:37:03

Ještě k tomu Bergenu. Kupoval sem arm. originál s cenou kolem 1500. Je hodně nošenej a je to na něm vidět. Mam ho přes 3 roky - poznatky hodně podobný. + dáte do něj opravdu všechno - odolnej, velikej, super materiál kterej nepromokne, přídavný kapsy pod kterýma jsou ještě druky na zadělání karimatky - osobně pod ně připínám třeba trekový hole, lano atp. - potom překreju kapsou. Vzadu na batohu je přišitá rádoby UV vazba - suprově se k tomu přidělá pavoukem právě krarimatka, sněžnice atp. Batoh je vybaven hliníkovou kostrou která se vkládá do kapsy zevnitř batohu. Po naplnění je na vrchu batohu stahovací membrána.
Teď horší stránka. nést v tom 35 kilo dvacet kilometrů by se dalo nazvat očistcem. Záda ani tak děsný nejsou - ale ty popruhy. Musí se to stáhnout absolutně na krev. Batoh je relativně vysoko nad pasem- suprová kombinace právě s PLCE vestou. Batoh nemá spodní plnění, a bederák taky není žádná paráda.

Lidem z cukru bych ho rozhodně nedoporučil ale pro VP je to jako stvořený.
Hankye
 
Příspěvky: 41
Registrován: sob 26. kvě 2012 9:22:12

Re: Armádní batohy

Příspěvekod george » stř 12. zář 2012 21:21:34

Ma tu niekto skusenosti so stersou verziou Bergenu - tzv. Para/SAS Bergen pouzivanou v britskej armade este so starsim remenenim(myslim vz. 58)? Mate dobry /levny zdroj ci uz na tuto starsiu, no pripadne i novsiu verziu? Dik.
slobodni lide vlastni zbrane, otroci nikoli
george
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 10. zář 2012 20:55:14

Re: Armádní batohy

Příspěvekod Firestone » pát 14. zář 2012 18:43:43

Ja mam doma tento:
Ruksak BW "Mountain" MFH (30283V) - BW Flek
POPIS:
- veľký kvalitný BW ruksak s obsahom 85L
- dve veľké postranné vrecká s možnosťou odopnutia
- vypchaté popruhy na jemnejšie nosenie
- popruh na uchytenie okolo pásu a hrude
- separátne vrecko v dolnej časti na zips
- rôzne upevňovacie popruhy
- cenovo veľmi výhodný
- vnútorná časť má oddeliteľné vrecko na umiestnenie karimatky.

POUŽITIE:
- do prírody, pre rybárov, lesníkov a poľovníkov, airsoft, paintball, taktické hry a cvičenia…

ROZMER: V 70 x Š 38 x H 22 cm
- objem: 85 litrov

Bez postranných vreciek
http://imageshack.us/a/img407/5896/20120913170843.jpg

Do postranných vreciek sa dajú v pohode dať dve 2l fľaše do každého
http://imageshack.us/a/img337/7721/20120913170001.jpg

Napchané veľkým paplónom
http://imageshack.us/a/img6/1905/20120913170009.jpg

Ospravedlnte kvalitu, je to fotené mobilom a ešte sa mi aj trepali ruky :D
V blizkej buductosti sa pokusim napisat širšiu tému o výbave tak tam ho bližšie opíšem.

Stál ma 60 €.
Firestone
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 23. srp 2012 14:33:58

Re: Armádní batohy

Příspěvekod rooney » ned 23. zář 2012 18:32:07

george píše:Ma tu niekto skusenosti so stersou verziou Bergenu - tzv. Para/SAS Bergen pouzivanou v britskej armade este so starsim remenenim(myslim vz. 58)? Mate dobry /levny zdroj ci uz na tuto starsiu, no pripadne i novsiu verziu? Dik.

Tenhle batoh je hroznej očistec na nošení, komfort nulovej...držel bych se od něj dál
k těm Bergenům - armádní jsou dvě verze Shortback - ten co popisuje Hankeye, dělanej pro fungování s PLCE a pak je Longback, kterej je delší a je posazenej trošku níž...u něj to neni až tak hrozný, ale pořád to neni žádná sláva...
Zpět k originálnímu tématu - CB jsou určitě ergonomičtější, často i líp vymyšlený, ale pouze pro nějaký účel...AB jsou univerzálnější, komfort a ergonomie musí částečně ustoupit odolnosti. Krásně je to vidět právě na marináckym ILBE - dodává se k nim repair set jak brno, ty záda hodně rychle odcházej, bederáky taky...takový faily se u těch starejch, totálně neergonomickejch a nepohodlnejch krámů neděly...ale zase se to dneska líp nese
K batohům od Snugpaku...mám od nich do civilu XOCET 35...na civil dobrý, ale do boje / PA bych ho nevzal, kdybych nemusel...oproti armádním 3denákům je to lehký, ale prdlačky to vydrží...
rooney
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 04. čer 2012 17:12:20
Bydliště: Praha

Re: Armádní batohy

Příspěvekod Boudnik » ned 25. lis 2012 23:18:34

Zdravim všechny.Bergen mám asi 6 let a jsem s nim spokojenej.Stačí si pohrát s nastavenim popruhů,dát si práci a pořádně vše zabalit a dají se v něm přenášet opravdu těžké a objemné náklady.Je pravda,že to neni batoh na každodenní použití,ale ani po 6 letech na něm nejsou vidět nějaké vetší známky použití,materiál kvalitní.
Boudnik
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 25. lis 2012 23:00:03

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Batohy a jiná zavazadla

cron