Na něco jsme zapomněli? Pro váš problém neexistuje kategorie? Směle ho hoďte sem!

budete jíst houby?

šibe ti?
2
22%
NEEEEEEEEEEEEE
1
11%
ne
2
22%
dvacet let ne
1
11%
asi tak tři roky ne
0
Žádná hlasování
tak sezónu počkám
2
22%
a proč bych čekal?
1
11%
 
Celkem hlasů : 9

 

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod Zantur » sob 15. pro 2012 23:16:19

hawk, poslyš. Ty se v tom asi vyznáš víc, než já :-). Vysvětlíš mi jednoduše, jak si třeba doma zprovoznit něco malého, tak abych nějak nerušil stávající síť a jak to regulovat? :-)
Díky ;-)

Teda resp. kde to najdu napsané tak, aby tomu rozuměl i někdo (já), kdo umí akorát zapojit lampičku do zásuvky :-D
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod Eruve0 » sob 15. pro 2012 23:50:06

Zdar Zanture, dovolím si reagovat...zkus mrknout pro inspiraci zde na odkaz, nedavno jsem tam popisoval jak si neco maleho udelat doma...ja osobne tim ted napajim pul baraku :-) post5312.html?hilit=eruve0#p5312
Jinak bych dodal,že v současné době, jako vždy se naši zákonodárci snaží znepříjemnit jakékoliv snažení obyčejných lidí,kterí chtejí být samostatní a musím upozornit, že svévolná instalace např. FVE je nyní pod pokutou 100 000 kč ... taková je nová novela zákona bohužel :(
Nejsou lidi, kteří nemají rádi zbraně, ale jen takoví, kteří ještě nebyli přepadeni a nepotřebovali ji použít.Radši zbraň mít a nepotřebovat ji,než nemít a potřebovat ji.
Eruve0
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 05. zář 2012 10:54:15
Bydliště: České Budějovice/Třeboň

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod stepan-hawk » sob 15. pro 2012 23:57:17

No má to dvě fáze:

1. odstřihneš se od stávající sítě jak fakticky tak oficiálně. A tím nemyslím,ž e máš vzít štípačky a lézt na sloupy. :-D

2. pořídíš si domů věc zvanou motorgenerátor.
viz například http://www.powerbridge.cz/mtg.php tam je princip popsán celkem slušně.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Motorgener ... Dm_motorem
http://www.atoll-europe.cz/eshop/techno ... rocentraly
http://www.mmspektrum.com/clanek/nahrad ... atory.html

pokud si píšeš papír s místy kde ve chvíli krize "nakupovat" tak si adresu pár těchhle firem do něj určitě přihoď.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod Zantur » ned 16. pro 2012 0:07:10

:-D Dobře.. motorgenerátory jsou pěkné.. ale bohužel nekradu, abych to měl čím živit... ;-) takže přichází v úvahu snad jen nějaký malý větrník, nebo něco na potoce ;-) Přímo turbínou se zabývat nemusíš, stačí, když popíšeš, jak to zapojit tak, abych mohl mít neustálý přísun elektriky (když fouká, resp. teče voda) a v případě poruchy se mohl zase napíchnout na síť ;-)
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod stepan-hawk » ned 16. pro 2012 0:28:55

Na tohle by jsi potřeboval kombinaci Montgomeryho Scotta a Tomáše Sokola. Na to jsme já příliš malá šarže. :-)
Věřím, že by se ti to líbilo, ale bojím se, že lidé kteří tohle dělají načerno nejvíce ohrožují stabilitu sítě.

Omlouvám se, ale jednoduché řešení mě nenapadá.

Dlouhodobé - máš v okolí potok? teda vleký potok nebo malou řeku? Zjisti si jak by se na tam vybudovanou malou vodní elektrárnu dívalo povodí dané říčky jak by se to líbilo klubu rybářů, jak by se to líbilo čezu a sousedům a okolním starostům a pokud nemáš od někoho z nich veta, tak začni řešit technické podrobnosti jak by se měla elektrárna postavit. Jenže levné to mírně řečeno nebude. mohu se zeptat spolužáka olik asi tak stojí MVE ale čekal bych něco kolem 2 000 000 (v absolutně miniprovedení) po 100 000 000.

Takže na rovinu pokud na to neplánuješ aspon 100 000, dlab na to.

Sory, ale já na tohle odborník fakt nejsem. Jsem kus od tohohle oboru asi o dost menší kus než ostatní, ale i tak kus a ne kousek.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod Zantur » ned 16. pro 2012 1:18:18

:-) spíš mi jde o to, jestli můžu mít nějak vlastní zdroj elektriky a když přestane fungovat, tak bych přepl vypínač a zase bych bral ze sítě.. napadlo mě mít dvoje hodiny a jedny mít oficiálně z čezu a hned na ně mít nějak napojené druhé (jen tak pro info, kolik spotřebovávám elektirky). Teoreticky by stačilo tam mít jen nějaké přepínače a nějak vymyšlené zabezpečení, ať jde používat jen jeden zdroj (vlastní/síť), ne? :-)

Pak by mě zajímalo, jak upravovat frekvenci. Protože z toho co si pamatuju ze ZŠ vím, že frekvence (kmitočet) je počet otáček generátoru za sekundu. To by nebyl problém. Ale spíš mám problém třeba v udržení stálých otáček. (např. někdy zaprší, tak teče víc, někdy neprší, tak neteče :-D). Víš jak.. kdyby neteklo, měl bych třeba jen 20 hz, což je málo.. poteče moc budu mít 70... :-D . Stačí na to jenom nějaký měnič frekvence, nějaký fígl, nebo se prostě musí dodržet otáčky a nic jiného na to neplatí? :-)
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod Zantur » ned 16. pro 2012 1:30:25

Eruve0 píše:Zdar Zanture, dovolím si reagovat...zkus mrknout pro inspiraci zde na odkaz, nedavno jsem tam popisoval jak si neco maleho udelat doma...ja osobne tim ted napajim pul baraku :-) post5312.html?hilit=eruve0#p5312
Jinak bych dodal,že v současné době, jako vždy se naši zákonodárci snaží znepříjemnit jakékoliv snažení obyčejných lidí,kterí chtejí být samostatní a musím upozornit, že svévolná instalace např. FVE je nyní pod pokutou 100 000 kč ... taková je nová novela zákona bohužel :(


Takže si sám nemůžu dát solární panely jen tak na střechu? O to musím žádat? (a kde?) Nicméně když si tam třeba udělám kolektor, tak to už být může, ne? Uvažuju, že to udělám nějaké bytelnější, z trubek (ne plast) a když v létě pořádně zasvítí, tak mi to bude dělat skoro páru.. a budu (teda.. chtěl bych :-D ) experimentovat se stirlingovým motorem ;-)
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod militear » ned 16. pro 2012 4:26:53

lidi ja nevim co blbnete.. jde to desne snadno. problem je investice pak uz zadna.
nikoho tim neohrozuju nikam se nepripojuju a nic nefazuju.
prosta vec bateriove pole.... menic 12/220 ... a samodzrejmne aby to melo efekt co nejmensi bezna spotreba. topit by stim efektivni nebylo vse ostatni ano. mam solary kobinovane generem na lpg popripade etanol. samodzrejmne nebyl by problem nahradit solary cimkoliv jinym co pozene treba alterntory .. rusove maji moc pekne v tanku.)a prepina se to samo.nejdrazsi trakcni baterie... mimochodem dohnal mne k tomu cez neustalym vypinanim proudu. ono kdyz nemuzete dom jelikoz se neotevrou vrata celkem nasere. menic sem psal proto ze nepredpokladam ze by jste si sli koupit stridac... ja ho mam.puvodne sice slouzil k rozbehu elektromotoru ale to je celkem fuk.pripojeni k siti sem si samodzrejmne ponechal .investice do jednoho stykace uz mne nezabije.funkce prosta. veskere osvetleni led kdyz velky odber primo gener jinak stabilne dobijene pole solarem. totez kdyz malo sviti a nestiha se dobijet.gener ma autostart. stabilni frekvenci zajisti stridac . a detaily nechtejte vim jen co vim na detaily mam kamarada:) mimochodem jedine co nezvladaj baterie je cirkule jelikoz ma motor 7,5kw...proste jde to.
militear
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 03. pro 2012 23:55:24

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod Eruve0 » ned 16. pro 2012 10:39:04

Zantur: Solární kolektor (Fototermický kolektor) si na střechu lze dát, (takový co přeměnuje sluneční záření na tepelnou energii pomocí kapaliny). Ovšem stojíš na rozcestí...protože pokud si budeš chtít postavit své kolektory, neumím odhadnout na kolik % ti budou fungovat...musíš vyřešit zimu,kdy se do kolektorů dává po celou dobu provozu nemrznoucí směs ze strany primáru, ze strany sekundáru už pak lze dát ohřev TV nebo TUV. Dnešní vakuové kolektory ti i při -20 °C ale slunečné obloze dají třeba 40- 50°C.Máme vyzkoušeno, že při -10°C nám kolektory najeli na 70°C vodu kolektory co pužíváme při mrazech fungují od 80% do 60% při jasné obloze.za tepla nad 0°C na 90% ale při oblačnu všechny všeobecně jen na cca 10-20%...ovšem cena je docela drsná.Dotace letos sice budou, ale nedělám si iluze, že jako smrtelník bys ji získal, to maj pod palcem specializovaný firmy. Na výrobu elektřiny poté potřebuješ Fotovoltaický kolektor, na který jak už jsem psal je dnes potřeba doklad o montáži, od spec. firmy...takže pokud ti přijde na kontrolu pracovník CEZ a uvidí na střeše FVE můžou chtít doklady.Pokud je nemáš můžou ti napařit 100 000.Jde o to že se stávali úrazy od El. proudu...další co bylo špatně, že si to lidi na střechu, připojili k domácí sítí , no a když barák neodebíral a FVE vyráběla, elektroměr se točil obráceně (u těch starších).

Tento článek je bohužel stále aktuální:http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/1207-novela-zakazuje-svepomocnou-instalaci-fve
Nejsou lidi, kteří nemají rádi zbraně, ale jen takoví, kteří ještě nebyli přepadeni a nepotřebovali ji použít.Radši zbraň mít a nepotřebovat ji,než nemít a potřebovat ji.
Eruve0
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 05. zář 2012 10:54:15
Bydliště: České Budějovice/Třeboň

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod stepan-hawk » ned 16. pro 2012 12:13:29

solární fotovoltaické panely si an střechu můžeš bez žádosti dát jen v jednom jediném případě a to když nebudeš napojen na rozvod elektřiny.
Důsledky opaku tu posal eruve0.

Já bych jen ti to zkusil popsat na případu - budeš výrobce jogurtu a od 1000 dodavatelů vykupovat mlíko. A najednou ti jeden dodavatel přijde s tím, že ti bude dodávat napůl mlíko a napůl tvaroh. budeš se s tím jedním bavit individuálně nebo ho pošleš do háje? Odpověz po pravdě. :-)

takhle fungují velké podniky. a čez je sakra velký.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod militear » ned 16. pro 2012 12:35:06

svym spusobem cez chapu ,ostatne neni propojeno ze siti tudiz mi to muze byt fuk,nicmene rad tuto organizaci nemam. nejak jsem nenasel duvod proc bych mel.znamy ma kolektor na ohrev kapaliny a nedela nic jineho nez nadava...fotovoltaika maka.no a to se teda kontrolori cezu nabehaj.. jak za prahou rostou baraky ma panely kazdy druhy .)
militear
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 03. pro 2012 23:55:24

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod stepan-hawk » ned 16. pro 2012 12:43:20

třeba ho mít rád díky tomu,ž e to je největší český podnik a přináší prachy do rozpočtu? :-)
Nevím. mě přijde, že je to lepší než aby se provedla divoká energetická privatizace. to bych asi uvažoval o tom, že si domů elektrocentrálu pořídím. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod militear » ned 16. pro 2012 14:58:56

maly dotaz... co ja mam z rozpoctu? nikdy sem od statu nedotal ani vorla a ani nechci. bal bych se ze to jednoho dne budu muset vratit:)
a s tim prinosem je to na vazkach....viz dotace na zelenou energii.stat to vymysli dotuje a blbce ty to zaplat. ne dik....:) to my jako duvod k lasce k cezu neprijde dost padne :)
militear
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 03. pro 2012 23:55:24

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod Matysek » ned 16. pro 2012 20:06:59

nejsem úplně zastánce systému a co se fungování státu týče rozhodně jsem nespokojen, ale tvrdit že si nic nedostal je minimálně nepřesné, 1) za tebe dostávají jiní který nejsou schopní se o sebe postarat ( parazitování nechme pro tentokrát stranou) jezdíš po silnicích který platí stát, stát platí z daní např policii a i když si řekneš že je to banda k ničemu co pro tebe nic neudělala tak zase je tu fakt, že ji nebýt tak to vypadá venku dost jinak, většina lidí nepáchá jen proto že se bojí že na to někdo příjde, to samé soudci státní zástupci, registry a úředníci, věda a další věci. Jasně systém žere násobně víc než by měl, krade se jak fik, ale bez toho tu máme to na co se připravujeme a ruku na srdce až na pár lidí si to tu myslím nikdo moc nepřeje. Tedy jestli z Čezu jdou do systému nějaký peníze říkám jen houšť stejně to bude málo :-/
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod militear » ned 16. pro 2012 22:29:57

no asi takhle.. mel bych to jak okomentovat,ale nejak uz to moc odbocuje od tematu.. proto to necham bez. :)
militear
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 03. pro 2012 23:55:24

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod stepan-hawk » ned 16. pro 2012 23:19:26

od tématu se tu odbočilo už dávno
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod Annele » pon 17. pro 2012 11:56:02

stepan-hawk píše:Zantur: To je zase přehnané. jen říkám, že by to trvalo, bylo by to dost ztrátové a technicky náročné a nebezpečné pro pracovníky.

A otázka je jak by se dařilo to dávat do kupy. Pokuzd by byl rozklad rychlejší než obnova, tak by byl dříve či později ve středověku. A nebo možná za pár desítek let v antice. Protože bez znalostí jsi nahraný jak gramodeska. Bohužel řemeslo není jako obchodování. to se naučíš jedna dvě, válčení částečně taky, ale řemeslo chce roky praxe. To už je jednoduší něco vyrobit nebo upravit, ale to, že se věci dělají dneska jinak je ten skutečný problém. Muselo by se rychle před vyčerpáním zásob co nejvíce lidí snažit naučit co nejvíce. ovšem organizování tohoto by nebylo zrovna jednoduché. Bez komunikace.

a ohledně toho co jde - kde je vůle tam je cesta.
Pokud by lidé chtěli a dokázali se uskrovnit, tak by to šlo, ale jednoduché a bezeztrátové to nebude.


S timhle souhlasim, ale s pravekem NE. Jiste technologie uz mame a pokud vyuzijeme puvodni stroje a nastroje (najdeme je dnes prevazne v muzeich), neverim, ze bychom na tom byli hure nez ve stredoveku. Po par letech, kdy se naucime je pouzivat, dokonce o neco lepe.
Zcela souhlasim se znacnou redukci populace v dusledku nedostatku zdroju a s tim souvisejicich valek.
O elektrarnach a slunecnich erupcich se vyjadrovat nebudu, protoze se v tom nevyznam.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod militear » pon 17. pro 2012 17:32:02

annele napsala jsi to pekne... po par letech kdy SE je naucime pouzivat... atd. mam problem. ktere SE nas to bude ucit?... vemu treba blbou lokomobilu... kdo s tim umi zachazet? odpoved nikdo.... ani ten nejvetsi technik tady to nikdy nevidel v chodu.. natoz aby si nato sahnul....uceni se stylem pokus omyl bohuzel nepripada v uvahu. destrukce zarizeni je neresiztelna...a tak muzu vybirat dal a dal....vsechno ma svoje.cim dele se budes ucit tim vic bude opic a mene technicky vzdelanych lidi.vezmi si treba kovar... kolik jich znas? ja jednoho.... umelecky kovar... vyhen na plyn... jenze ono se zelezo chova na ruznem ohni jinak...neco jineho je vyklepat ruzi a neco jineho treba radlici na pluh.. kde pak tohle vidim spatne.. nechces se ucit s pazourkem ale se strojem to je trochu jine .) mam obavy ze skoncime sice v muzeu ale u toho pazourku:)
militear
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 03. pro 2012 23:55:24

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod stepan-hawk » pon 17. pro 2012 18:07:11

Já si na lokomibilu sáhnul. :-) A na videu jsem jí viděl i v chodu. Ale je fakt, že by to sranda nebyla a muselo by se opatrně. V případě opačném jak píšeš následky fatální.
Takže opatrně a snažit se využít to co bude do začátku.
A s kovářem? Znám dva. (vzdálené známé) Jednoho živí historické ybraně a výheň má na dřevěné uhlí, ale je to asi citlivka tak je otáyka zda by VP rozdejchal. A sdruhej je takovej co pracuje více hubou než rukama, ale něco umí a učit umí taky. Jenža v případě VP je stejně nemám jak kontaktovat.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod Annele » pon 17. pro 2012 18:45:10

Ja doufam, ze existuji lide, kteri to umi.
Puvodne jsem studovala medicinu a znam nektere primitivni lecitelske postupy, dnes uz nepouzivane, ale v pripade nouze pouzitelne. Umim se postarat o domacnost tak, jak by to uslo i v pripade nejakeho vetsiho pruseru. Nyni se venuji informacnim technologiim a v tomhle oboru bude konec proudu opravdu konec sveta, :) takze tady zadne zalozni know how nemam.
Proto tak nejak doufam, ze se v kazdem oboru najdou nekteri, kteri budou neco vedet.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod Zantur » pon 17. pro 2012 19:51:23

a proto si schovávám veškeré sešity ze ZŠ ( i když je moc nepřečtu :-D ) a ze SOU. Brzy tam přibudou i ty z nástavby... :-) Ono.. dělat se dřevem má jednu výhodu. Když vám vypnou proud, prakticky všechno můžete dodělat ručně. je to sice drbačka a většina lidí hned zníží kvalitu nedokonalým opracováním (šikmé řezy, zahoblované konce, atd :-) ). Ale už i v prvním ročníku se tohle všechno učí, takže by stačil jeden mistr (jakože ten ,můj byl fakt dobrý ;-) ) a pár takových vyučenců a teoreticky byste si mohli otevřít i školu :-D

Nejdůležitější pak bude... až se něco stane jít vyrabovat obchody... pak nemocnice a lékárny... a pak hned odborné školy a pobrat co nejvíce odborných knih a materiálů... :-) a nějaké oblečení a jiné zbytečnosti... až potom ;-) :-)
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod militear » pon 17. pro 2012 19:53:01

ja uprimne receno nedoufam...kdyz ja se ucil remeslu byly uz tenkrat postupy ktere byly zastarale... nepouzivali se dlouho. ted je mi 40 a pomalu se nepouziva to co ja se ucil... vratit se zpet jeste za ty uz za mne zastarale postupy? no nevim... par nadsencu..a ti zcela urcite neplanuji postapo svet.)
kdyz vemu pravdepodobnost jejich preziti k tomu pravdepodobnost ze potkaji nekoho jako jsi ty a k tomu pripoctu pravdepodobnost ze nekde ve svem dosahu budou mit nejake to muzeum s lokomobilou :) vychazi mi nejak temer nula.) netvrdim ze se to nemuze stat .) ale stejne tak netvrdim ze nevyjedou blanicti rytiri.) fakt to vidim na pazourek :)
militear
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 03. pro 2012 23:55:24

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod militear » pon 17. pro 2012 19:54:54

zantur jen dotaz.. to si myslis ze nato rabovani budes sam? omyl.) na staveni ze dreva zrejmne ano.. v rabovani budes mit velkou konkurenci:)
militear
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 03. pro 2012 23:55:24

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod Zantur » pon 17. pro 2012 19:59:45

to je sice fakt... ale když se přidáš do nějakého chumlu lidí, co ti obléhá kaufland... a pak se rychle zpakuješ i s "úlovkem"... :-) samozřejmě, že při tom budeš riskovat život.. může se tam objevit nějaký magor, co ti prožene kulku hlavou kvůli pytlíku bonbónů ;-) Ale s tím prostě musíš počítat...

a navíc... konkurenci budu mít tak akorát v tom jídle a medikamentech... to lidem většinou docvakne, že to potřebují... ale neříkej mi, že pak hned většina půjde a vyrabuje školy... na to myslím ani nepomyslí.. raději budou rabovat ostatní domy...
Naposledy upravil Zantur dne pon 17. pro 2012 20:01:59, celkově upraveno 1
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Re: atomové elektrárny

Příspěvekod stepan-hawk » pon 17. pro 2012 20:34:45

Pazourek určitě ne. V nejhorším ranný středověk.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

PředchozíDalší
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Vše ostatní o PostApo

cron