Nože na přežití, pily na dřevo, krumpáče a sekery na obranu a další harampádí.

Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod Vladius » čtv 24. kvě 2012 0:37:58

Troufám si tvrdit, že v případě skutečně Velkého Průseru tyto věci budou patřit na horní příčky popularity a budou vyvažovány zlatem. Proč? Nabídněte své přítelkyni/manželce, že se oba nebudete měsíc holit. Pokud její křehká ručička vám nerozdrtí lebku okamžitě, tak to udělá hned po dlouhém záchvatu smíchu. Z žiletek se stala natolik potřebná a často používaná věc, že si nedokážeme představit svůj život bez nich. A myslím si, že i po VP se situace nezmění. Ano dá se udělat velká zásoba, dnes jsou relativně levné, jenže každá zásoba časem dojde. A co třeba břitvy? Umíte je používat? A brousit? Nebo dokonce takovou břitvu vyrobit? Podělte se s ostatními členy fóra o své zkušenosti.

A přidám pár příkladů:

"Holení během staletí II. – ženy"
http://www.fiftyfifty.cz/Holeni-behem-s ... 617355.php

"Krásná reportérka (28) se už rok a půl neholí. Chce prolomit tabu"
http://tn.nova.cz/zpravy/zajimavosti/kr ... -tabu.html

"Neholím se. Jsem proto čuně?"
http://www.stastnezeny.cz/index.asp?menu=3&record=20546
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod Artifex » čtv 24. kvě 2012 1:04:42

Já mám sbírečku břitev, od žiletek a el. strojků ruce dál, to jsem si radši další vlastní břitvu vykoval:
Tu vykované, zakalené a předpřipravený výbrus:
Obrázek
Se střenkami a snýtovaná, s touto už jsem se tehdy holil:
Obrázek
a na rýpání Vladiuse ještě jednou ta samá a doleštěná:
Obrázek
Musím dát zapravdu, leštěné méně korodují, většina břitev je z uhlíkové oceli, s nerezkami se moc nedá holit, nedrží ostří.

Jinak břitev mám, že se mi to ani nechce všechno fotit znovu, tu je stav před nějakými 3 lety:
Obrázek
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod Rase » čtv 24. kvě 2012 13:23:54

No já mám takovou starou brusku na žiletky. Žiletka se do tohoto bakelitového vynálezu vloží a pak jen taháte za provázek, přičemž dochází k leštění-broušení.
Problém břitev je ten, že se musí umět brousit a používat - zase ale déle vydrží. Žiletky jsou bezpečnější, jednodužší, ale zase křehké.
Šmejdil sem na aukru a našel sem jeden z těch brousků:
http://aukro.cz/brousek-na-ziletky-i2359634814.html

Obrázek
Rase
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 31. bře 2012 20:11:58

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod Artifex » čtv 24. kvě 2012 16:33:19

Brousek je OK ale ta žiletka je tenká takže se časem obrušuje, to je nevýhoda. Jinak břitvu není vůbec těžké udržovat, zvládly to spousty generací a pak vždycky byli a vždycky budou brusiči na generální opravy, v současnosti je to teda špatné, vlastně vím jen o jednom, který to zvládne udělat tak, abych byl s břitvou spokojen... takže si nakonec brousím sám a mezitím stačí jen udržovat na řemeni.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod Vladius » čtv 24. kvě 2012 16:53:30

Artifex píše:Brousek je OK ale ta žiletka je tenká takže se časem obrušuje, to je nevýhoda.


Což však neznamená, že ta žiletka musí být jedna-jediná, předávaná s generace na generaci. Mít 50-100 žiletek a pár brousků a po VP se dá rovnou naskočit do nového zaměstnání: "Opravy, servis, broušení, výkup a prodej žiletek". Berte samozřejmě s velkou nadsázkou.
Také mám brousek na žiletky, akorát mnohem víc mechanizovaný. Večer hodím fotky.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod dracekvo » čtv 24. kvě 2012 18:34:48

Mno, mě stačí jedna žiletka zhruba na měsíc a mám tu 7 balení po dvanácti kouskách. Je to takovej ten jednoduchej strojek od flexifront.
Původně mi to od nich chodilo co 3 měsíce, ale chtěli za doručování žiletek dost peněz, pk sem přišel na to, že tam pasujou hlavice co prodávaji v tescu za 105,- Kč. Takže se zásobou mám celkem vystaráno.
Břitvu si chci tky pořídit a pokusně se s ní občas oholit. Broušení se tky budu muset naučit, ale dřív se s ní holil každej, tak to snad nebude až taková věda.
V případě nouze se dá oholit i hodně nabroušeným nožem.
Spíše mi více dělá starosti mejdlo na holení. Taťka dřív používal takové mejdlo v krabičce a roztíral ho štětkou.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod Artifex » čtv 24. kvě 2012 19:56:41

To mejdlo v krabičce používám stále a stále se prodává. U nás dva výrobci, Barbus a Pitralon. Oboje přijatelná kvalita. Jinak vodu po holení dělám vlastní a i pokusničím s mýdlem na holení, zatím to není komerčně uspokojivé ale výsledky jsou takové, že se s tím pohodově a bezproblémově oholím, na pokusech jsem udělal tolik mejdlíček, že mám postapo zásoby na pár let dopředu, v tomto jsem tedy plně samostatný :D
Jinak žiletky třeba pro mne nehrozí, mám vousy tvrdosti i barvy měděných drátků, takžeže i ty nejlepší žiletky jsou už v půlce holení jednostranně ztupené, takže 1 holení= jedna žiletka která už má pod mikroskopem vylámané zoubky takže nemá cenu ji ostřit na jakémkoli ani více ani méně mechanizovaném zařízeníčku. Proto nemám ani ve sbírce moc plnodutých břitev, ideální na moje je čtvrt až půldutá patentka, ta se jen tak neztupí.

Štětky doporučuji sehnat z jezevce, ne prasečí, vydrží déle, štětiny se tolik nelámou, je příjemnější na obličeji a i pěna je jemnější a hustší. Nejlevnější mají (a teď to nemá být reklama) v DM, tytok, mají ve stejném držadle i prasečí barvenou verzi tak pozor:
Obrázek
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod dracekvo » čtv 24. kvě 2012 19:59:18

Pokud to používáš, jak dlouho ti to vydrží proti spreji?
CO se pamatuju, tk taďka tu krabičku měl vždy strašně dlouho. Ta pěna ve spreji co se dnes prodává nic nevydrží a zabírá to akorát místo.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod Rase » čtv 24. kvě 2012 20:03:46

Vladius - přesně tak, vycházel sem z knihy (filmu) 1984, kde jsou žiletky nedostatkové zboží, nebo věčně tupé. Tak mě jen napadlo že neopomenout žiletky není špatný nápad. Když se dopoužívají a není je možné přebrousit a opět používat, tak pořád jsou dost osté aby šly použít k řezání (stačí jen upevnit k nějaké násadce). Navíc jsou lehké, skladné a může se jich nosit spousta - což je fajn. Břitvu mám taky, ještě starý Solingen, ale tu mám spíš jen tak jako zběratelský kousek - nevím jestli bych si troufl se jí oholit. Jelikož používám normální elektrický strouhač na fousy, žiletky moc nepoužívám (a když už tak škrabkou za pár peněz) tak nějakou velkou zásobu žiletek nemám (jen zhruba 15 starých žiletek, ale jsou kvalitní, tak je nechci vyhodit). Nějaké žiletky si ale určitě koupím (místa nezaberou).
Tak mě napadá, že zajímavé můžou být i zalamovací nože + dostatek náhradních plátků. Pro nouzové použití se můžou hodit (pokud nemáte k dispozici ostrý nůž). Navíc jsou velice levné a proč jeden zalamovací nůž nenosit pořád s sebou (jako doplněk propisky v mém případě), třeba místo hlavního neže, který je zbytečně těžký.
Rase
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 31. bře 2012 20:11:58

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod Artifex » čtv 24. kvě 2012 20:13:32

Ještě jsem editoval předchozí příspěvek a mezitím dva nové... :D
Ta v krabičce mi vydrží tak 1/2 roku při holení 1x-2x týdně.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod Vladius » čtv 24. kvě 2012 20:53:37

dracekvo píše: tam pasujou hlavice co prodávaji v tescu za 105,- Kč. Takže se zásobou mám celkem vystaráno.


Žiletky s výměnnou nebo pevnou vícečepelovou hlavicí jsou v případě VP dosti na prd. Ideální jsou klasické jednočepelové, které se dají rozšroubovat a opětovně nabrousit. Třeba běžně dostupné žiletky Wilkinson Sword Classic.
Přílohy
Wilkinson-Sword.jpg
Wilkinson-Sword.jpg (43.97 KiB) Zobrazeno 23157 krát
wilkinson_sword 2.jpg
wilkinson_sword 2.jpg (9.63 KiB) Zobrazeno 23157 krát
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod Vladius » čtv 24. kvě 2012 21:04:35

Mimochodem, Arte, nemohl bys nastínit situaci ohledně břitev? Je lepší kupovat staré a renovovat, nebo sáhnout po nějaké nové v krámu? Pokud po nové, jaké značky jsou na trhu a co osobně doporučíš?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod Artifex » čtv 24. kvě 2012 21:16:57

To je těžká situace. Starších mám většinu,jsou z kvalitních ocelí a vydržely generace. Je ale zase risk nakupovat na aukčních serverech protože člověk neví, jestli nemají vypraskané ostří a hlavně sposta z nich bývá doleštěná kotoučem (obzvláště poslední dobou, co vystavovatelé objevili náš web britva.cz a snaží se je načančat aby prodali co nejdráž) a tedy s ostřím přepuštěným do měkka. A nové zase nebývají takové kvality jako staré. Teď jsem byl minulý týden v obchodě, díval jsem se na břitvy DOVO ze Solingenu a z těch pár, co jsem držel bych si nevybral ani jednu, nerovnoměrné výbrusy a dokonce některé prohnuté, některé dokonce dvojnásobně prohnuté ostří do stran takže při broušení by postupem času vznikal tvar ostří C nebo S. Takže bych to asi shrnul, že nejlepší je s sebou vzít někoho, kdo je používá a individuální přístup. Pokud jsou do sbírky tak je vše OK, vlastnosti nehrají roli, pokud na používání, chce to zkontrolovat a nic naslepo.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod Tommy-K » čtv 24. kvě 2012 22:31:40

Tak mě naštěstí rostou vousy sic zrzavé,ale do měděných drátků mají daleko, tudíž náročnost holení a spotřeba žiletek není tak velká. U fusionu který sem dostal před pár lety si vystačím s cca 4 hlavičkami na rok, no netvrdím,že by to čtvrt roku holilo perfektně,ale jakž takž dostatečně ano,ale to dlouhodobě po VP opravdu není to pravé. Poté tu mám zmíněný flexifront který mi chodil jen do té doby než jsem zjistil,že je to to samé co tesco jak tu už někdo podotkl, zásoby se tenčí ,ale pár platíček tu je, daroval jsme je otci. Dále po dědovi sada na holení v koženkové kazetě, tam krom potřebných propriet na holení jsou klasické šroubovací kopáčky na obyčejné žiletky. A jelikož moje máma je kadeřnice která se ještě učila něco málo s břitvami, máme tu něco obyčejné do čeho se vkládá žiletka a používá se to třeba na začištění kotlet apod. a v šupleti je pár obyčejných břitev(asi klasika solingen, z hlavy nevím), které ale asi nejsou nabroušené a já si na to ani netroufám. Docela obdivuju když se někdo dokáže o břitvu správně starat a i se s ní správně holit. Nic neholí tak dobře jako břitva. Myslím, že to by měla být ta správná volba pro opravdu dlouhou dobu, ač sám toto umění neovládám.
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod Nobody » pát 25. kvě 2012 0:57:45

Tady je důvod proč si nakoupím žiletky

http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=& ... cvqMcTEthA
Nobody
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 08. kvě 2012 16:13:43

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod Vladius » pát 25. kvě 2012 1:13:35

Bohužel jsou to jen kecy, sorry :)

Tady jsou v článku zmiňované bořiči.

http://www.youtube.com/watch?v=hikJk0nnXjk

http://www.youtube.com/watch?v=Ja09AO5TocA


A jinak v tom článku nejsou žádné potvrzené a ověřené informace. Vůbec žádné. Patent bohužel nemá význam, v té době takových patentů se vydávaly mraky. Například, víte, že byl vydán patent na perpetuum mobile (1870 - Charles Batchellor)?

EDIT: Schválně to sám ověřím a nafotím, ať mám jednou a provždy klid :)

Tady si můžete stáhnout patent:

http://www.ulozto.cz/xWQzrp7/patent-c-9 ... -cesko-pdf
Přílohy
5ef03f4136_31271300_o2.png
5ef03f4136_31271300_o2.png (79.18 KiB) Zobrazeno 23052 krát
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod Nobody » pát 25. kvě 2012 1:55:13

Stějně na tom něco bude ;) a ty bořičí mítů to tam mají zplácaný z mědi .

Projel jsem par for a tady jsou nazory :

(ale ty můžeš přeskočit k tomu článku)

Můj kámoš takhle brousil žiletky a prý to fungovalo. Musela být pod pyramidou v určité výšce na takové podložce. Tu pyramidu měl myslím jen vystřiženou z papíru. Zkusím se ho zeptat, jestli si to ještě pamatuje - rozměry a tak.

.každý kdo se trochu zajímal o proutkaření,virgule(ze zvědavosti třeba) a podobný věci o to musel zakopnout.Nejedná se o "kosmické síly",ale v principu jde o to,že ta pyramida funguje jako sušárna a žiletka se neostří,alebrž pouze netupí.Takto jemná ostří degradují i vzdušnou vlhkostí a v pyramidě je z "nějakého" důvodu tento fakt eliminován.Lze to ověřit např.vložením kuličky hrozna nebo jiného plodu bohatého na vodu a opravdu seschne podstatně rychleji než vně pyramidy,stejně tak se zpomalují korozivní procesy.Ale je to spíš na povídání u piva...

re: ve zkratce tam bylo napsáno že to testovali v Mythbusters

re,re: 4teoretic:...jak říkám je to na řeči u piva...až se budeš nudit otestuj.Nedávno bořili mýtus nebezpečnosti žraloků a druhý den ukazovali surfaře bez nohy...jinak mělo by to mít nějaký základní parametry (ten model) 4s = 2pí . h tj. obvod základny pyramidy (4s-součet čtyř stran) má stejnou délku jako kružnice o poloměru stejném jako je výška pyramidy(h)...sklon stěn je mezi 51-52 st.... ale bez piva už ani slovo


Podle me, jestli vubec, tak funguje na ostreni ziletek pouze geomagneticke pole zeme, takze kdyz date ziletku od severu na jih, aby to mag. pole slo jakoby po ostri, tak to muze mit vliv na "preskupeni atomu na spicce toho ostri", mozna, ale je podle me uplne jedno, jestli je nad tim papirova pyramida nebo ne . . .

re: Nemaš pravdu, já to zkoušel a bez te piramidy to nejde. Zkus si to sam.

A tady kus z jedno článku kde je to vysvětleno

Velmi schopného radiotechnického inženýra Karla Drbala totiž zajímaly tvarové rezonátory. Tento vědec pracoval na vývoji čs. rozhlasu i televize a tak měl volný přístup k odborné literatuře z celého světa. Při studiu mikrovlnného záření si náhodou přečetl knihu německého metalurga dr. Carla Benedicse, který dokázal podstatu snížení dynamické pevnosti oceli v závislosti na množství molekul vody v krystalické mřížce. Tento jev byl nazván "kapalinovým efektem" a projevoval se nejvíce na stěnách mikrodutin, ze kterých bylo prakticky nemožné molekuly vody vypudit, aniž by nedošlo k tepelnému, tedy dalšímu snížení pevnosti oceli. Ing. Drbal však jednu metodu objevil a tou bylo použití mikrovlnného záření. Spojitost otupování ostří žiletek a kapalinového efektu mu došla již při studiu knihy, otázkou však zůstávalo, jak problém vyřešit v praxi tak, aby se stal dostupným nejširší veřejnosti. Tehdejší zdroje mikrovln nepatřily totiž k nejlevnějším a tak nezbylo, než se pokusit zalovit v přírodních metodách. Při pátrání po vhodném tvaru rezonátoru vědec mimo jiné brzy zjistil to, co již mnozí další před ním - totiž zajímavou souvislost mezi velikostí základny pyramidy, její výškou a Ludolfovým číslem. Tento paradox jsem se ostatně učil již v šesté třídě základní školy v hodinách geometrie. Naskýtá se tak hypotetická otázka, zdali náhodou prapradědeček slavného pana Lufolfa nepobíhal po faraónově dvoře, ale to už se dostáváme do stadia spekulací, které rozhodně nejsou předmětem tohoto článku.

Ing. Drbal velmi rychle zjistil účinnost malých modelů Chufuovy pyramidy, přičemž jako nejúčinnější se jevily napodobeniny, kde se délka základny vypočítala dle vzorce (výška pyramidy dělená polovinou Ludolfova čísla). Pyramidka vysoká 8 centimetrů dokázala dehydratovat ocel během dvaceti čtyř hodin prakticky dokonale. Musela však být orientována stěnami přesně ve směru sever-jih a zkoumaný vzorek v jedné třetině výšky pyramidy byl přitom natočen ve stejném směru. Vědec dokázal, že mikrovlny zesílené rezonanční dutinou uvnitř pyramidy mají největší účinek právě v jedné třetině výšky. Zjistil také, že pyramida nesmí být umístěna poblíž kovu, či stěn a hlavně - musí být zhotovena z dielektrického materiálu. To vše z důvodu, aby jemné geomagnetické záření zemské a energie sluneční byly schopné projít do nitra pyramidy. Nejednalo se o žádnou duchařinu - své vědecké pokusy doložil Ing. Drbal stovkami strohých výsledků dlouholetých experimentů. Geniální vynález však byl na světě - holení je proces, kdy dochází k maximálnímu kontaktu oceli s vodou za současného značného mechanického namáhání. Sama kůže vykazuje vysokou míru smykového tření a například severoameričtí Indiáni brousili své nože a tomahawky zásadně o vlastní tělo. A nyní to nejlepší - tupá žiletka se po oholení vložila do pyramidky, orientované ve směru sever - jih a za dvacet čtyři hodin byla připravena k dalšímu použití. Hlavní oponent v patentovém úřadu byl předním odborníkem na metalurgii. S jednoduchým vynálezem Ing. Drbala provedl ke svému úžasu třistašedesát oholení jedinou žiletkou, aniž by při výkonu jindy velmi bolestivého procesu utrpěl duševní újmu. K žádosti o patent přiměli zmíněného vědce recesisticky založení kolegové, nicméně od jeho podání v roce 1949 uplynulo deset dlouhých let, než byl slavnostně zaregistrován pod výše uvedeným číslem 91304. Jedinou podmínkou úspěšné funkce byla elastická deformace ostří. Zuby, vytvořené mechanickým úderem se samozřejmě v pyramidě srovnat nemohly.

V souvislosti s experimenty Ing. Drbala ještě stojí za zmínku paralelní "výzkum" Francouze p. Bovise. Tento psychotronik pracoval se siderickým kyvadlem a často stavěl pyramidky se stejnými parametry, které český vědec pracně vypočítával pomocí nejmodernějších metod. Oba tak dokázali schopnost prudké dehydratace jakéhokoli materiálu v pyramidě a oba prováděli i pokusy s mumifikací materiálu organického. Zjistili, že například maso vydrží v malé pyramidě dlouhé měsíce, pouze dojde k jeho vysušení. Naskýtá se otázka, jestli nejsou známé katakomby v několika českých kostelích stejnými rezonátory, jako pyramidy. Mumifikovaná těla v nich vydržela dlouhá staletí, jakmile se však někdo pokusil je vynést ven, došlo k jejich hydrataci a hnilobnému procesu. V paměti mi zůstává případ malého chlapce, kterého zapoměl ve třicátých letech dvacátého století školní zájezd v katakombách kostela jednoho českého města. Našli ho na jaře, dokonale mumifikovaného. Rodina nechala tělo převézt do svého rodného města za účelem pohřbu, již druhý den však začal probíhat mrtvolný rozklad. Nakonec vrátili chlapcovy ostatky zpět do krypty, kde se zachovaly dodnes. Vlhkost vzduchu je přitom ve sklepení okolo padesáti procent!
Nobody
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 08. kvě 2012 16:13:43

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod dracekvo » pát 25. kvě 2012 6:33:11

Jo,ten strojek na klasicke ziletky mam taky, jeste starej podctivej kovovej,zadnej plast,ale uz ho nepouzivam. Obyc ziletek mam asi jen 2 baleni.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod Artifex » sob 01. zář 2012 1:06:07

Na žiletky jsem si zrenovoval tyto dva bagry
Obrázek
+ drahá má ten nový wilkinson plastový (protože jsem jí zakázal nosit domů ty růžové hovadiny na jedno použití), musím říct, že na to, že je plast není špatný, působí docela odolně.
Teď sháním už jen to brousítko na žiletky levně, přeci jen, když se něco stane, je to možná poskytovaná služba pro ostatní a konzervy se pohrnou :D.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod ladijego » stř 03. dub 2013 20:16:11

ještě že se zatím nemusím holit :)
Dead zombie is good zombie
ladijego
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 19. led 2013 12:02:47
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod Annele » stř 03. dub 2013 21:50:06

Ja tedy holici potreby zlatem vyvazovat rozhodne nebudu.
Mam doma zasobu holitek, dokonce i jedno to ruzove na udajne jedno pouziti, kterym uz se holim skoro rok, sice je lehce otupene, ale porad holi. Panska holitka ovsem vydrzi dyl, o tom neni pochyb. Pokud bude Pruser kratkodoby, vystaci mi zasoby, pokud ne, tak se holit nebudu. Chlupy v podpazi a kolem genitalii si nuzkami zastrihnu nakratko, zbytek necham tak, jak je. A rozhodne nebudu vymenovat jidlo za holici potreby, spis naopak. Na britvu si netroufnu, ja jsem pri holeni tak nesikovna, ze se zvladnu porezat i ziletkou.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod Artifex » stř 03. dub 2013 22:09:40

Břitvou se nepořežeš, to se bát nemusíš, to fakt spíš žiletkou.
Nikdy se mi nestalo, že bych se pořezal ostrým holidlem jakýmkoli, spíš právě tupé se ti smekne na vousu/chlupu a je to v kůži.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Břitvy, žiletky a jiné holicí nástroje

Příspěvekod Annele » stř 03. dub 2013 22:30:27

U me to byva spis tak, ze jak se kroutim a vyholuji nahladko v mistech, kam si pod ruce nevidim, tak se riznu do prstu. Zni to trochu dementne, ale bohuzel to tak je.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Nože a nástroje

cron