Vše, co kdy bylo napsáno o přežití! Od prehistorických maleb až po audio knihy.

Re: Beletrie

Příspěvekod dewi » stř 20. led 2016 11:50:56

Musím doporučit nově přeložené Divoké Karty, svazek první. Jejich editorem je G. R. R. Martin, všem jistě dobře známý autor Hry o trůny. A v této první knize je zahrnuta i povídka Spáč (The Sleeper) od Zelazneho, o které se zmiňuje i Vladius.

Pak je tady také kniha Ponecháni napospas (Jenkins a Lahaye), která zobrazuje svět po apokalypse podle Bible. Doporučuji nejdřív přečíst v Bibli knihu zjevení, abyste pochopili některé souvislosti, ale i bez toho je to velmi pěkná kniha.

A ještě zmíním knížky spíš pro mladší, tedy Hunger Games, Divergent series a The Maze runner.
dewi
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 03. úno 2015 20:50:28
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Beletrie

Příspěvekod Fisho » čtv 31. bře 2016 0:12:27

Ahojte,vidím že máte čosi prečítané,mám takú jednu prosbu,čítal som ukážku z nejakej postapo knihy,chytilo mwá to ale zabudol som názov,môžem vám ale popísať čo som čítal. Hlavnou hrdinkou bola zena,teda dievča,neviem meno. Začalo to tak ze prechádzala zasnezenou krajinou,bola unavená a demotivovana na ďalšiu cestu tak si ľahla do snehu a po nejakom čase sa zas prebudila lebo akoby počula hlas svojho mŕtveho otca a tak sa nabudila že musí pokračovať,prichádza k nejakému mestu a zamierila do blízkej nemocnice kde chcela nájsť zásoby liekov v sklade. Ako vošla do nemocnice a budila po nej tak narazila na nejakého muža ktorý pred ňou našiel sklad a snažil sa do neho dostať,ďalej to pokračuje ako sa zoznámili,ostali nejaký čas v tej nemocnici kde vo veľkom mraziaku boli potraviny a keď sa minuli tak začali po okolí hľadať ďalšie a nosiť ich do toho mraziaku. Raz keď sa vracali do nemocnice tak pred ňou videli akoby vojakov a počkali pokiaľ odídu a potom začali rozmýšľať či pôjdu zistiť odkiaľ vojaci sú a tam úryvok skončil,viete mi niekto poradiť ako sa ta kniha volala?
Fisho
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 30. bře 2016 23:58:33

Předchozí
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Literatura