Jste v tísni? Jde do tuhého? Potřebujete rady pro přežití? Popište své trápení zde! Jinak tu budeme kreslit černé scénáře, vymýšlet problémy a způsoby řešení a vůbec všelijak chytračit.

Re: BPVPAS (batoh přežití v post-apo světě)

Příspěvekod Artifex » úte 24. led 2012 22:57:32

No, spíš se ptej z čeho jsem nestřílel než opačně :D Od všeho sice nemám videa ale o zkušenosti se podělím klidně.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: BPVPAS (batoh přežití v post-apo světě)

Příspěvekod Kůča » úte 24. led 2012 23:00:13

admin píše:2 Kůča: Prosím o důkladnější kontrolu gramatiky a stylistiky. Bohatě k tomu postačí kontrola pravopisu ve Wordu. Nejsme tu přece na "líbku/fejsu".


Moje chyba omlouvám se.
"Za slávu za vlast, za ženský a za chlast"
Kůča
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 22. led 2012 22:12:25
Bydliště: Most

Re: BPVPAS (batoh přežití v post-apo světě)

Příspěvekod jimmyjazz » stř 25. led 2012 13:49:50

Tri kila, ktere ti mohou zachranit zivot. Urcite bych radsi ozelel par stovek naboji do pistole nez nevzit vz. 58. Byt lze z pistole strilet na 70 metru tak, ze clovek trefuje mezinarodni pistolovy terc, tak s vhodne upravenou (vhodna pazba, kompenzator/ustova brzda a nejake POSP ci podobne) 'kosou' i nezkuseny strelec muze pohodlne postrelovat cile 150 metru vzdalene. Nemluve o vetsim vykonu puskoveho naboje. Jinak, dle zkusenosti velitelu ACR z Afghanistanu nema cenu jit na misi s vic nez 25 kilovym baglem. A jelikoz vetsinu jejich vahy tvorila munice, pristroje nocniho videni apod., ktere VP clovek nejspis mit nebude, tak si myslim, ze do VP baglu rozhodne kulovnice patri.

PS: ty velkorazne rucni zbrane jsou akorat na paradu ci vytahovani se, pokud je clovek nepouziva na lov (v CR zakazane) ci na siluetovou mirenku. A dle meho do teto kategorii spada napriklad i pistolova raze 10mm Auto, ne jen revolvery.
jimmyjazz
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 15. čer 2011 11:30:00
Bydliště: Praha

Re: BPVPAS (batoh přežití v post-apo světě)

Příspěvekod marish » stř 25. led 2012 18:21:05

Pistole je prostředek osobní obrany. V případě VP by ji člověk neměl odkládat prakticky nikdy (z toho vyplívá, že by to měl být nositelný model).
Puška, to je nástroj pro obranu i útok, a samozřejmě lov.
"Nejhorší smrt je z vyplašení."
marish
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. kvě 2011 17:27:44

Re: BPVPAS (batoh přežití v post-apo světě)

Příspěvekod Artifex » stř 25. led 2012 18:37:36

Já ji neodkládám prakticky nikdy ani teď :D
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: BPVPAS (batoh přežití v post-apo světě)

Příspěvekod Artifex » stř 25. led 2012 18:41:47

jimmyjazz: POSP je na kosu zbytečný plus ho neupneš tak aby se s tím pohodlně střílelo, musíš tam dát vysokou AK montáž protože jinak se s rakvičkou bije pouzdro na baterii a s vysokou montáží dobře nepřilícíš. Na kosu nemá cenu dávat nic lepšího než 1x kolimátor, případně 2x zvětšení max. Mám na něm kolimátor s velikostí tečky rovné rozptylu takže tam kde míří tečka tam to definitivně trefí a víc potřeba není, pak mám na delší vzdálenosti (200m+) terčovací křížek na kolimátoru pro přesnější míření, obecně vzato ale do 300m se dá postava trefit i s pevnými mířidly, víc potřeba není, na větší vzdálenost už jsou regulérní pušky.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: BPVPAS (batoh přežití v post-apo světě)

Příspěvekod jimmyjazz » stř 25. led 2012 18:55:07

artifex: male OT: muzes doporucit nejaky vhodny kolimator?
jimmyjazz
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 15. čer 2011 11:30:00
Bydliště: Praha

Re: BPVPAS (batoh přežití v post-apo světě)

Příspěvekod curiousman » stř 25. led 2012 19:16:53

jimmyjazz píše:artifex: male OT: muzes doporucit nejaky vhodny kolimator?

Je otazka kolik hodlas za kolimator dat a kam si ho chces pripevnit.

Kosa ma problem, ze nejschudnejsi je pordit si orailovany predpazbi a na nej umsitit zamerovac, coz ma sve nevyhody. Pokud hodlas investovat do zbrane, porid si kryt zaveru s railem a na nej EOTECH, idealne kratkej. Nebo jeste lepe, kolimator na predpazbi a na kryt zaveru magnifier.
viz
Obrázek

Ja mam kryt zaveru a na nem od Meopty ZD-RD.
Obrázek
curiousman
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24. led 2012 18:59:00

Re: BPVPAS (batoh přežití v post-apo světě)

Příspěvekod Artifex » stř 25. led 2012 19:21:10

Já na kose mám levnou čínu ale drží lépe než OKO a už udržela více výstřelů než se deklaruje k OKO takže jsem spokojen, Umí tečky i holografické obrazce, ten kulatý s tečkou ve středu je dobrý na taktickou střelbu protože ta středová tečka koresponduje s rozptylem zbraně, ten křížek je na terčování. Na první fotce je vidět že nemám originální motáž ale předsunul jsem kolimátor až nad hledí pomocí jednomontáže.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: BPVPAS (batoh přežití v post-apo světě)

Příspěvekod jimmyjazz » čtv 26. led 2012 14:04:58

curiousman: to, co jsi postnul, mam presne po koru v planu. Tedy, to orailovani. Jake umi ten eotech/meopta obrazce? Preferoval bych totiz to, co postnul Artifex.
Artifex: diky za inspiraci.
jimmyjazz
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 15. čer 2011 11:30:00
Bydliště: Praha

Re: BPVPAS (batoh přežití v post-apo světě)

Příspěvekod curiousman » čtv 26. led 2012 18:05:07

jimmyjazz píše:curiousman: to, co jsi postnul, mam presne po koru v planu. Tedy, to orailovani. Jake umi ten eotech/meopta obrazce? Preferoval bych totiz to, co postnul Artifex.
Artifex: diky za inspiraci.

Zaklad meho arsenalu viz foto.

Jde o to , ze EOTECH je to nejlepsi , co muzes sehnat. Profesionalni kolimator pouzivany vojaky po celem svete a taky si za to zaplatis. Novy 552 , tj dlouhej , nemam vyzkouseno jestli se na kryt zaveru vejde cca 12k , novy EXPS3 za 19k. Je to holograficky kolimator, tzn neodrazi se svetylko na sklo jako u normalnich. Zamerovaci krize ma podle typu a nekde jsou i volitelny,
Obrázek

Me osobne by se nejvic libil ACOG od Trijiconu, optika x4 a ma svetlovod, tzn nepotrebuje baterky. Zvetseni je taky dobry, pac aspon vidis na koho strilis :) ale cenove se pohybuje v nedosazitelnych vysinach.

Kolimator sezenes i za 2k , ale to uz bude nakej lepsi airsoftovej. Chtelo by to ohlasy a zkusenosti od lidi, co je maj. Artifex pise, ze mu drzi dobre, ted uz jen , co je to za model a znacku.
Přílohy
SANY0055.JPG
SANY0055.JPG (98.2 KiB) Zobrazeno 15432 krát
curiousman
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24. led 2012 18:59:00

Re: BPVPAS (batoh přežití v post-apo světě)

Příspěvekod Artifex » čtv 26. led 2012 19:53:46

Jedná se o tento kolimátor: http://www.dealextreme.com/p/1-30-refle ... airs-12173

Ohledně eotechu se také zamýšlím ale koupím ho až na M4 která je teď v plánu, půjde tam i se zvětšovákem.
Na levnou kosu imho nemá cenu cpát příslušenství za trojnásobek hodnoty ceny zbraně protože railová rakvička stojí 7000, eotech 12000, pažba 3000, to je příslušenství za 22000 na kose za 6000

Já jsem dal na kosu předpažbí s pažbičkou za 1500 (zahal.org-FAB), kolimátor za 500, baterku za 500 a dvojnožku za 2000, to je příslušenství za 4500 na zbrani za 6000. Pažbu mám orig sklopku, AR-15ctkový styl mi na tom nesedí.

Jinak než kryt závěru bych spíš doporučil boční montáž, cenově vyjde lépe a užitnými vlastnostmi stejně, jen se musí k rámu svrtat boční kámen, teď šly na střelectví ocelové kameny za 450kč.

Jinak dávat kolimátor na kryt závěru nepotřebuju, pak se do toho kouká člověk jako husa do flašky, pokud na to není potřeba dát něco zvětšovacího což zase na kosu nemá cenu tak imho stačí právě jen montáž na to předpažbí. Stejně se má s kolimátorem střílet s oběma očima otevřenýma a jen si nechat promítat záměrný obrazec na cíl takže je v podstatě jedno jestli je u oka nebo nad pístem
Jinak mám ještě záložní bezbateriový meopťácký tritiový neprůhledový kolimátor když by v postapo světě došly baterie tak stačí přehodit celou montáž a bojuje se dál a i tak mám baterií velkou zásobu.
Přílohy
2060545658_4.jpg
2060545658_4.jpg (17.24 KiB) Zobrazeno 15419 krát
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: BPVPAS (batoh přežití v post-apo světě)

Příspěvekod Hankye » sob 26. kvě 2012 10:55:02

Zdar. Tohle je moje konfigurace se kterou jezdím nejen na larp ale i HCM a všechno se mi zatím vyplatilo:
Voda(min.6l) - ideálně do vaku připínatelnej na kostru batohu. Voda je hned u zad a tím se nejtěžší část přesunuje nejblíže k zádům
Jídlo(10 dní) - Nepodceňovat a udělat si jídelníček. Na každej den něco a všechno si na žrádlo poznačit lihovkou na jakej den patří, tak budete mít představu jak na tom s jídlem ste.
Náhradní baterie - Do všeho 3 páry náhradních baterek, zase označený tak aby šli ty samý spolu a nepomíchali si vybitý a nabitý.
Náhradní boty - Přesvědčil sem se, že v mnoha případech lehce nezbytné (ikdyž vlastním kvalitní BW kanady)
Čištění na boty- krém,olej a pudr
Spinky- převlečníky na obuv
Spacák + karimatka
Náhradní oblečení - pokud možno nahradit ponožky onucemi. Když se to člověk naučí uvazovat, je to uplně jiná liga. Nehledě na spoustu dalšího využití onucí.
Náhradní tkaničky- Zase spousta využití. Prasklý tkaničky sou u bot fest pešek - když to má 2 gramy a dá se to přidělat smotaný na batoh, proč ne (mám to místo druků u zipu)
V neposlední řadě trekové hole. Dříve sem je nesnášel . Při dlouhejch pochodech s těžkým zavazadlem jde o celkem neocenitelnou pomoc. navíc využití jako dlah či stavebního materiálu při budování přístřeší z celt
KPZ-u mě křesadlo,podpalovač(juta),vlasec+olůvko+háček,cukr,nůžky na nehty, pinzeta,malá lžička, odolná nit a jehla, žiletka, struna (na očka) - vše v oválném obalu z bakelitu, ze spoda přilepena krabička se žvýkacím tabákem - ikdyž chutná jako lejno dokáže naspeedovat
Lékárna - zdlouhavé rozepisovat
kvalitní nože- jeden nosím mikov-zavírák s otvírákem,vejvrtkou pilkou atp. a jeden s pevnou čepelí
v mém případě NV(dipol d125), svítilna + baterie (viz nahoře)
malé rádio - zarazilo mě, že ho nikdo nepřipsal. Jak budete vědět co se kde děje ?
Zbraň - v mém případě větrovka s200 + pumpa(kterou zatím nemam) a munice, popruh
Filtr na vodu (vlastním filtrační "brčko")
lopatka, celta,hamaka,čutora s pouzdrem,termoska,
Plynová maska + 4 zaplombovaný filtry
Buzola + mapové podklady okolí (mapy svazu českých turistů)
Převlečník batohu

Vždy s batohem nosím PLCE. Když mě bude nahánět patnáct magorů lačný po batohu tak ho radši zahodim a uteču. S vestou musím vyžít alelspoň tři dny. Čutora,kpz,rádio,maska+2 filtry,filtrační brčko na vodu, nůž s pevnou čepelí, NV, jídlo a nožík mikov, buzola a mapa - tu nosím v bundě, Lékárnu sem měl příruční a nosil sem ji připlou v UV sumce na stehnu. Bohužel se pohyb nohou ji celou rozhází, nicméně místo na ni jinde nemám. Na vrch zbraň a munici.
Konfigurace se většinou lehce pozmění s ohledem na délku trvání akce a roční období. Váha konfigurace je do 35kg ale dá se s tím jít. S podobnou konfigurací jsem jel na stalker larp, jel sem s menším množstvím potravin ale ekvivalentně jsem zvýšil množství vody.
Hankye
 
Příspěvky: 41
Registrován: sob 26. kvě 2012 9:22:12

Re: BPVPAS (batoh přežití v post-apo světě)

Příspěvekod spynfo » pát 02. srp 2013 0:05:34

Nechtelo se mi to cist vsechno, ale za sebe lituju, ze jsem si nepriplatil za
vodacky batoh gumeny,
uplne vodotesny. Vrsek se zataci, pripadne se da i utesnit uplne, pak se da pouzit, jako plovouci batozina. Stacilo mi par lijaku, kdyz jsem susil ciste pradlo i predtim zabalene do igelitu a do klasickeho batohu. Ted shanim
zaviraci soudky,
aby mi sedly do batohu presne. Jako nahradu (nejsou tezke, mel jsem je v rukach bez moznosti koupit). Jeden stoji 200-300 Kc, jako kde. Pak by byl dobry i na pitnou vodu po vyndani veci. Alobal - neni nutnost, ale potesi.
Dal, kdyby to jen trochu slo, bych vzal
kolo horske s nosicem,
nebo, kdybychom se bavili o fakt pruseru, ze by se kazda rodina starala o sebe a nekoukala kolem (podivejte, co to ten debil dela, a pomluvy pomluvy) -
takze,
pri skutecnem pruseru by se hodil kupodivu
rudl, nebo kolecka,
jeste lip ty dlouhe, drevene, co se na nich kdysi vozilo seno. Rudl je do terenu trochu min vhodny, ale par sudu s pivem, i par decek uz sme na nem povozili, hromady dreva tez, prakticka vecicka. Zacalo to vozenim piva samozrejme. Nahradi detsky kocar, v pripade zraneni, i jako nositka na lesni ceste, a projde i mensim krovim.
Dal: tvrdsi medeny drat. Takovy ten z elektrickych motoru. Pouziva se opakovane, dobre drzi "uzly", provazky a provazy uz ste spominali. Pridal bych krouzky na klice - obsiti krouzku do celty ji zpevni. Kdyz uz ne karabiny, ale par krouzku bych vzal.
Kdo ma doma, tak vzit z domu pracovni kalhoty proti motorove pile, protirezne rukavice Victorinox, ale videl jsem i v Lidlu. Klobouk s velkym lemem - kdyz predklonite hlavu, na rozdil od siltovky vas ochrani pred vetevkama do oci, hlavne, kdyz utikate, se hodi i bryle jakekoliv, lepsi jsou ne-tmave. klidne i bezpecnostni z dilny, to je jedno v te chvili, dioptricke, v nejhorsim i slunecni tmave. Hlavne, kdyz se jde potme, tak klobouk a bryle, pro decka klidne i sirokou salu, protoze kdyz dostanou vetvi po hube, bude poplach a rev. Kdyz maji vetve v rukach "nordic walking", musi byt o dost vyssi, nez decka samotna, aby se pri padu nenapichly pod bradu, do krku, a pod.
Dal: kdo ma schopnost udelat si pouzdro z plechu, at si udela pouzdro na kuchynsky sekacek. Je zdarma, skoda ho nechat doma. Komu vadi klepani sekacku v pouzdru, omota ho do latky.
Dal: ocet. Desinfikuje vodu, pradlo, proti plisnim, kdyz je vlhko, na prani, do jidla, proti klistatum - nesnaseji ten smradecek na kalhotach. Takze hodi se i
rozstrikovac = "rozprasovac" z cistice na koupelny a pod.
Dal: kdyz bych bral vic lidi = celou rodinu, hodi se folie na foliovnik. Jedna zhruba 5x6m vazi kolem 2kg cca. Takze pro vic lidi vic folii, + lep.pasky samozrejme, casem se proderavi, aby bylo cim lepit diry. Celty jsou pro mnoho lidi male a drahe. Jedna folie odhadem 3OO Kč.
Nejake ty hadriky z umeliny, co jsou na nadobi, co dobre sajou a dobre se zdimaji, kdyz je lijak, kdyz decka spadnou do vody a podobne, at se daji utrit, protoze rucniky budou v desti stejne vlhke (mokre) a za chvili plesnive, malokdo koupi specialni osusky rychleschnouci (pro celou rodinu). Tyhle hadriky, na promocene nohy, namisto onuci, namisto plenek, a podobne...
Dal: pudr = detsky krem na prdel, na nohy, na plisne... vyborna vec. Alpu, spis absinth, jeste lip domaci = Desinfekci.
2-3 % peroxid vodiku - na zuby hlavne, doplnek zubni pasty. Aby dyl vydrzely.
Savo + strikacku, nebo odmerku - doplnek na desinfekci vody, studny, prameniste a pod. Navod je na flasce.
Mikrotenove rukavice vemte od rohliku do zasoby. Na divokou zver, aby ruce neprisly do styku s krvi. Zver nebyva veterinarne prohlednuta, ale po upeceni masa uz to nebyva problem, jen pri vyvrhovani, (aby se krev nedostala na ruce a pak na upecene maso a do ust).
Smecta. Prevence proti ruznym otravam z jidla, coz by pri pruseru nutne nastalo. Vaze do sebe jedy.
Uzaviraci nadoby vodotesne. Pak je mozne uvazovat o susenem ovoci s sebou, rozinkach, a podobne (pro decka na smlouvani a poslusnost). Suseny cesnek, sadlo, koreni, leky, cokoliv - v souvislosti s uzaviracima nadobama. Bez nich to bude mit velmi kratkou zivotnost - kdyz neprijde dest a plisen, prijde hmyz. Aspon 1 termosku kovovou. Da se do ni hodit teply kamen od ohniste a muze se jit.
Spreje bych moc nebral, jsou to tlakove nadoby, snad s jedinou vyjimkou - sprej na latky proti promoknuti - nekomu na goretex, nekomu na boty... Na zvazeni kazdeho, ale, kdyby se dalo, par vojaku v zakopech v Bosne by takovy sprej predpokladam uvitalo. Kdyz uz benzinovy, tak ne zapalovac, ale oxidacni ohrivac rukou do kapes, vydrzi pry az 8-10 hodin a pri horecce by se hodil pro decka do spacaku a podobne. Ale toto by bral jeden clovek z 1000 - kvuli cene. Kdyby byl levny, nevahal bych ani sekundu (podzim, zima, hory).
Doklady: smlouvy overit, obstrihnout = zmensit, zalaminovat a do tvrdych desek, at se nelamou kraje. Fotky detto. Aspon par, na pamatku, fotky pribuznych = wanted do budoucnosti. Prirucku SAS, a podobne, zalaminovat par listu - napriklad, jak se delaji pasti z vetvi (kazdy podle sveho rozhodnuti - co ho zaujme z knizky). Knizka casem zvlhne a rozpadne se.
Bavime se o dlouhe ceste a pruseru, takze multitool kleste, nebo blitzky. Po ceste bude plno vyuzitelnych veci, ktere bude nutno odmontovat. Taktez ziskate zvyk nebrat s sebou tisic veci, ktere se daji najit a odmontovat v kazde vsi, na kazde samote. Hrebiky - radsi drzet v klestich, nez v ruce. i male zraneni muze byt pozdejsi pruser. Ale to uz se stavi srub...
Co bude mit nejvetsi cenu, jsou: ticho (utisit decka), opatrnost (pomaly postup potme - v extremu klidne i s kosakem na travu), leky, a pak vedomosti, hlavne z chemie - rozeznavani a michani.
Silon, hacky, olovka = klasika. Lupu a zrcatko se doporucuje. Pean, nebo pinzeta.
Prak na holuby a odhaneni psu, nahradni gumy, z drogerie glycerin na osetrovani gumy, a mate komplet sadu na nejblizsi dny na lov masa. Jako decko jsem trefil na 20m troufam si rict temer vzdycky (s hlinkama - nezanasely, kameny jo). S krouzkem na klice se daji strilet i sipy (kouknete si na youtube slingshot). Bez znalosti dreva vhodny luk budete vyrabet par dni, do te doby postrilite par veverek a ptaku. Zabi stehynka jsou vyborna, ale nezasyti, nekolik raku uz jo. Hlemyzde jen v nejvyssi nutnosti. Hlavni zeleninou bych nazval asi topinambury, kdyz nepocitate, co roste na poli... Zbytek nejspis nerozeznate. Nepomuze ani popis z knizek, mne kolikkrat nepomohly ani fotky - nebyl jsem si jisty a netroufal si to jist. Radsi. Dokud neni nutno, nedrazdil jsem jatra. Rikam z praxe. Ale - v pripade pruseru...? Bude nutno zkusit.
spynfo
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 04. čer 2012 8:45:20

Re: BPVPAS (batoh přežití v post-apo světě)

Příspěvekod spynfo » pát 02. srp 2013 9:58:56

- mini destilacny pristroj :-) ...a mate desinfekci na neomezenou dobu. Korkove zatky? Hadicky kovove? (z mototechny)?

- bavime se o fakt pruseru, takze chirurg. nastroje, a preventivne v prihodnou dobu sbirat mak. Vite, co myslim. V pripade akutniho zapalu slepeho streva, rad bych se dopredu pobavil s doktorem, kolik se toho oblbovaku muze uzit na kilo vahy cloveka. Mikroten.rukavice uz jsem spominal. Betadine, jine desinfekcni mydlo... A hodne stesti.

- jakakoliv hlasita strelba vzbudi pozornost v doslechu, a to i pres PET lahev, ci jiny tlumic, takze velice lehce muzete skoncit vsichni ve slipech, nebo mrtvi. Takze k tichym zbranim se hodi - rybarsky navijak... a srnu, postrelenou sipem, nemusite stopovat 5 km s rizikem, ze vas nekdo uvidi, protoze budete soustredeni na stopovani, a ne na okoli. Tez vrhaci nuz lepe najdete na konci silonu, nebo provazku reflexni barvy.

- cesaci hreben na boruvky. Ne vzdy je cas probirat na miste, rychle natrhat, skryt se, pak je cas cistit urodu od listi. Hlavne rychle z dohledu.

- kdyz by byl rudl, nebo kolecka (nebo horska kola s nosicema), a vaha by nebyla az takovy problem, tak trochu kralicicho pletiva. Ano, slysim hlasity smich. Ale: crab trap, a mate veceri (raci jsou vyborni). Neni treba moc, na nejakou tu pasticku. Zalezi, jak casto hodlate lovit raky. Nebo, jak casto chcete susit bylinky, houby, ryby... Vlastni zkusenost: porcovanou rybku (byli sme deti, hraly sme si i s gumipuskou - se spejlema, narovnanyma hackama, silonem a plovakama lovily pstruhy) sme polozily na ricni breh, s vodou trochu krve sme pustili do potoka. I kdyz jsme se ukryli, vetsina raku vylezlych na breh stihla utect. Jakakoliv sit by hooodne pomohla, v te chvili nebyla. Mnohem vyssi ucinnost by byla - nahnat ryby do hlubociny, kde se citi bezpecneji, a vytahnout sit. Nebo, kralicim pletivem pres potok nasmerovat je tam, kde je mit chceme (sit rozmistena za par minut). Uzavrit otvor, a mame potravu i na nekolik dni. Jako deti sme sit nenosily, baly sme se strazniku, ale v pripade pruseru... A - hlavne kvuli pozdejsimu chovu kraliku, fakt rozkousou temer cokoliv. Pokud nehodlate mit nic s hlodavci, staci samozrejme crab trap uplest z ruznych rostlin, vetevek a podobne. Ale je to (mnohem) jednodussi s pletivem. Kdyz ji nemusite vlacit na zadech, tak proc ne?

- naplasti na pokozku, na gumu, na plachty... Podle potreby. Lepidlo. Na clun, nafukovacky, na stany... Pri zaplavach casto pichnete, akutne pomuze vlozit "do rany" na clunu 2-3 balonky (kondomy) vlozene jeden do druheho, a pak nafouknout, nebo naplnit vodou vevnitr v plovaku. Na chvili pomuze, opravitelne i pod vodou s pomoci infuzky, vlastnich ust, pumpy na lehatko, cehokoliv. Na kanoe laminovaci sadu samozrejme.

- jako komunita - stary diesel. Sezere i olej, nemusi mit naftu. Prastary Zetor je v tomto pripade lepsi, nez nejnovesji offroad Mitsubishi, ktery vam stejne vezme armada, ci policie, nebo ruzne ozbrojene skupiny. Zalezi od "velikosti pruseru". Okoukano z Bosny. Nebo kun, ponik, kozy a vozik... Zaroven mleko pro decka.
spynfo
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 04. čer 2012 8:45:20

Re: BPVPAS (batoh přežití v post-apo světě)

Příspěvekod OlaffLudwig » pát 02. srp 2013 17:27:14

curiousman píše:
jimmyjazz píše:artifex: male OT: muzes doporucit nejaky vhodny kolimator?

Je otazka kolik hodlas za kolimator dat a kam si ho chces pripevnit.

Kosa ma problem, ze nejschudnejsi je pordit si orailovany predpazbi a na nej umsitit zamerovac, coz ma sve nevyhody. Pokud hodlas investovat do zbrane, porid si kryt zaveru s railem a na nej EOTECH, idealne kratkej. Nebo jeste lepe, kolimator na predpazbi a na kryt zaveru magnifier.

Ja mam kryt zaveru a na nem od Meopty ZD-RD.


Můžu se zeptat jestli to na tom obrázku je vz58 v upravený pro 5,56 NATO munici? Zdá se mi ten zásobník málo zatočenej...
Předem díky za odpověď :-)
OlaffLudwig
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát 26. črc 2013 17:39:30
Bydliště: zatim Praha

Re: BPVPAS (batoh přežití v post-apo světě)

Příspěvekod Artifex » pon 05. srp 2013 0:27:41

Ne, normál kosa.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: BPVPAS (batoh přežití v post-apo světě)

Příspěvekod proforma » čtv 18. zář 2014 15:52:23

Ahojte,

jsem tu uplny novacek, tuhle tematiku dost promyslim, ale dosud jsem si myslela, ze jsem pako paranoidni, tak me potesilo, kolik vas tu je :-) Ad batoh pro dlouhodobe preziti: pribalila bych jeste karton cigaret (at uz na vyvary jako jed, nebo na barterovy obchod) a par stehovacich pasu. Kdo by chtel usetrit, tak stare autopasy z vrakoviste. Pocitam, ze po VP bude casem treba stehovat tezke veci (drevo ci ulovek z lesa, necim nekde pohnout...), hodi se i jako uvazy pro ruzle laneni, jako prevodni pas pro nejakou primitivni mechanizaci apod. Ne kazdy bude asi umet hned vyrobit lano :-)
proforma
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 18. zář 2014 7:26:35

Předchozí
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Rady pro přežití

cron