Jak vyřezat lžíci, postavit kánoe, nebo vyrobit mini jaderný reaktor? Diskutujte o tom tady!

Broušení nožů - vše kolem.

Příspěvekod Vladius » pon 18. bře 2013 20:49:18

Tady bych rád postupně vybudoval velké téma ohledně broušení nožů. Jakékoli typy brousků a brusných systémů, rozdíly mezi keramikou a diamantem, broušení nasucho, s olejem nebo s vodou, jak na ocílku a co dělat, když žádnou nemáme. A tak dále... Pokud máte nějaké dotazy, ptejte se. :)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Broušení nožů - vše kolem.

Příspěvekod Tugar747 » stř 03. dub 2013 11:19:13

Jenom bych rád apeloval na ostatní uživatele chladných nástrojů, aby nebyli jako já a nebrousili nůž špičkou k sobě a nestalo se jim že broušení nevěnují plnou pozornost a koukají při tom na televizi. Velmi snadno se pak stane že vám nůž skouzne z brousku a vy si ho zarazíte mezi prsty ;-)

Bohužel jsem řešil jak to zafáčovat a neměl jsem dost duchapřítomnosti abych udělal fotodokumentci, příště napravím :D
Lepší .357 za pasem než 158 na drátě.
Tugar747
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 02. dub 2013 13:23:57
Bydliště: Praha

Re: Broušení nožů - vše kolem.

Příspěvekod Vladius » stř 03. dub 2013 11:21:50

To já jsem si takto jednou roztrhl ruku diamantovým brouskem :D. Rupl mi brusný stojánek a brousek ostrou hranou mi rozpáral zápěstí :)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Broušení nožů - vše kolem.

Příspěvekod Tugar747 » stř 03. dub 2013 11:33:27

Není to úplně o broušní v klasickém slova smyslu, ale měl bych dotaz na vybroušení. Kdysi jem si v mladickém airsoftovém nadšení koupil takový naprosto nemožný vojenský nůž co je příšerně těžký a neuvěřitelně nepraktický, ale hodlám ho trochu zpraktičtět. Určitě budu přetvarovávat jílec který mi teď naprosto nesedne a držím to jako prase kost. Uvažoval jsem i o tom jak vybrousit na zadní stranu pilku, nějaké rady? Kvalitu ocele naprosto neznám, nejspíš to bude nějaká nerez čína značky Mantrack.
Lepší .357 za pasem než 158 na drátě.
Tugar747
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 02. dub 2013 13:23:57
Bydliště: Praha

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Tipy a triky

cron