Máte šídlo v zadku a nevydržíte doma ani týden? ČR je pro vás malé? Jste šťastný člověk! Popište své cesty a my budeme tiše závidět!

Cesty za hranice

Příspěvekod Lukáš Ž. » sob 12. úno 2011 9:54:00

Čau, tak když už je zde na foru toto téma, tak bych se rád podělil o své zkušenosti z cest mimo tuzemsko. Procestoval jsem většinu sousedních zemí (Rakousko, Itálie, Slovensko, Chorvatsko ...), ale tepve zítra mě čeká odjezd do Rakouska, kde s sebou beru veškeré vybavení na fotografování a filmování, mám v plánu natočit pár návodů, krásnou přírodní scenérii z výšky přes 3000 m.n.m Pokud se mi to povede tak mou práci budete moci shlédnout na úvodní stránce.
A jaké jsou vaše zkušenosti?
V naší společnosti je bohatý ten, kdo má peníze, naopak v přírodě je největším bohatstvím váš rozum.
Lukáš Ž.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09
Bydliště: Zlín

Re: Cesty za hranice

Příspěvekod Petr B. » stř 16. úno 2011 21:35:49

Zatím nejlepší zážitky mám z Fagaraše. Fagaraš je nejvyšší rumunské pohoří, součást Karpat. Je to atraktivní destinace známá mezi většinou lidí, kteří se zajímají o turistiku. Během osmidenního přechodu jsem však potkával minimum lidí.
Fagaraš všem vřele doporučuji, příroda je tam nádherná! Ale musíte mít štěstí, když chytnete studenou frontu, tak vám může týden v kuse pršet a z výletu nic nemáte. Dále si dejte pozor na ovčácké psi, kteří mohou být agresivní, ale z lidí mají většinou strach.
Za zpáteční lístek na vlak zaplatíte něco okolo 2000 Kč, to už si přesně nepamatuju. Dejte si pozor na zloděje, zavazadla nespouštějte z očí. Bačové v horách bývají přátelští, na turisty jsou vybavení: Za malý finanční obnos si u nich můžete koupit pivo nebo něco k snědku.
Petr B.
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 16. úno 2011 21:18:38

Re: Cesty za hranice

Příspěvekod Vladius » stř 16. úno 2011 22:20:30

Petre, co takhle nejake fotky? ;)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Cesty za hranice

Příspěvekod dawe » čtv 17. úno 2011 9:05:26

kamarád tam byl, a bohužel měl tu smůlu, že je ve vlaku na spátční cesty okradli - a to jetě ani nevyjeli.
hlavně jim ukradli pasy, takže měli nedobrovloně o týden delší dovlolenou.

ale jinak se jim tam opravdu moc líbilo.
dawe
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08
Bydliště: Plzeň

Re: Cesty za hranice

Příspěvekod alibaba » čtv 24. bře 2011 4:22:38

Je tomu uz z dob kdy se rozpadalo Ceskoslovensko a meho kemose byli ti turisti a jeden z Prahy co delal vejsku a najednou se to rozpadlo a on se vykaslal na skolu a cestoval do severni Afriky a tam pobyl nejaky cas mezi Berbery a pak se vratil do Prahy a cestoval do Canady a stopen na zapadni pobrezi USA a potom na vychodni pobrezi a odtud vyrazel do jizni Ameriky a tak jsem je pripravoval na cestu a bylo to v Jizni Karoline asi 400 mil od meho doupete ....Tak on se vzdy zastavoval na ceste aby si vydelal penize na dalsi cestu ....Do jizni Ameriky, kde je to neklidne a tak penize si bral jako traveles cheque asi 3000 $ US a pas a viza mel v kapse v rozkroku u predu ve spodnim pradle a ta kapsa byla privazana kolem pasu a kdyby mu nekdo ukradl ty seky tak mu to stejne nepomuze a tam tyhle dokumenty nosil bylo to sice legracni, ale je to vyzkousene ,vse bylo vodovzdorne neni to z moji hlavy ,ale vyzkousel jsem to....
alibaba
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte 22. bře 2011 21:12:55

Re: Cesty za hranice

Příspěvekod strelec1983 » čtv 06. pro 2012 23:07:26

Ahoj s tím Fagarašem s tebou musím souhlasit. Prostě super trénink. Přátelští bačové. Za pomeranč mi chtěl dát malé kůzle :-) Hrozně mě udivovalo jak málo jim stačí k přežití. Jeden nám ukazoval svůj batoh, V něm láhev kořalky, kus sýra a chleba. nic víc. Děsně se smáli, když jsme se ráno balili a jak dlouho nám trvalo zašněrovat boty. Oni po celých horách chodí v rozdrbanejch holinkách. A pak že to nejde :-) Mám i hodně fotek, pokud by někdo měl zájem. Mohu předat i nějaké info, kdyby se chtěl do Rumunska či jiných zemí někdo podívat (Bulharsko-Rila, Slovensko-Vysoké Tatry, Slovinsko-Julské Alpy).
strelec1983
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř 25. led 2012 15:41:01
Bydliště: Kolín

Re: Cesty za hranice

Příspěvekod spynfo » sob 06. dub 2013 9:42:04

strelec1983, co ta Rila? To mne zaujalo...
spynfo
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 04. čer 2012 8:45:20

Re: Cesty za hranice

Příspěvekod werrac » úte 08. říj 2013 19:47:22

Ahoj,
mam za sebou navstevu Mexika a musim rict, ze podobnost s popisem kolapsu Argentiny rozhodne neni ciste nahodna. par veci, ktere jsem ocekaval vsak fungovalo: elektrina bez vypadku (temer), strelba vyjjimecna a v obchodech zbozi i nakupujici (dle stavu regalu se prodavali zejmena zakladni potraviny). rozhodne po psychologicke strance poucne.
werrac
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 08. říj 2013 19:36:58

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na PostApo ve světě

cron