Na něco jsme zapomněli? Pro váš problém neexistuje kategorie? Směle ho hoďte sem!

Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod Vladius » stř 04. led 2012 13:49:05

Zkuste se zamyslet, co budete nejvíce postrádat v případě Velkého Průseru.
U mě to je jednoznačně kvalitní obuv. Oblečení také, ale to se dá přešívat, případně i vyrábět samo domo. Kdežto kvalitní boty budou pro mě (čistě subjektivně) vyvažovány zlatem.
Dále mi bude hodně chybět literatura a její dostupnost. Člověk si snadno zvykne na to, že má v mobilu 4500 knih a kdykoli může jakoukoli z nich otevřít. Po VP to pro mě bude druhá nejcennější komodita.
Co bude chybět vám? Děláte už teď nějaké kroky v tomto směru, hromadíte důležité pro vás věci?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod Tuco » stř 04. led 2012 14:36:47

u me to bude rozhodne dobry pivo. pak internet jakzto zdroj informaci. urcite mi budou chybet cigara. rekl bych ze zmizej rychle, hehehe.

proste pohodlnej zivot, postel, teplej domov... to pak asi urcite nebude a nejspis se to hnedtak nevrati...
Tuco
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 01. led 2012 20:37:24

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod Matysek » stř 04. led 2012 20:38:52

kouřit jsem přestal 4. února 2010, takže cigára jsem ze svých potřeb vymazal, nejvíc mi bude chybět pravděpodobně něco co nejsem schopen teď ocenit, možná postel, možná internet asi jakékoliv pohodlí
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod sahaw » stř 04. led 2012 21:44:41

Elektrina.

Setri mi skutecne hodne casu.Nemusim schanet drevo,protoze staci jen zapnout plotinkou a hotovo.To same u vytapeni/vyhrivana deka. Bez ni uz nebudu moc zapnout notebook a cist a hrat si.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod Gloch » stř 04. led 2012 22:52:25

admin píše:Zkuste se zamyslet, co budete nejvíce postrádat v případě Velkého Průseru.
U mě to je jednoznačně kvalitní obuv. Oblečení také, ale to se dá přešívat, případně i vyrábět samo domo. Kdežto kvalitní boty budou pro mě (čistě subjektivně) vyvažovány zlatem.
Dále mi bude hodně chybět literatura a její dostupnost. Člověk si snadno zvykne na to, že má v mobilu 4500 knih a kdykoli může jakoukoli z nich otevřít. Po VP to pro mě bude druhá nejcennější komodita.
Co bude chybět vám? Děláte už teď nějaké kroky v tomto směru, hromadíte důležité pro vás věci?


Pokud ty knihy máš v mobilu, i když spadnou sítě, neměl by být problém, za pomocí např. dynama na kolo, ten mobil dobíjet a číst si :-). Pokud jde o boty - jde se naučit základní opravy - stačí lepidlo - Lukapren tuším se teď jmenuje, šídlo a režná nit s přiměřeně velkou jehlou. Může to člověk začít zkoušet na botách na zahradu- po pár pokusech se to dá zvládnout. Např. Globus prodává lepidlo na opravy obuvi přímo v tubě.
BTW - kdo z vás umí zalátat ponožku? Také skoro zapomenuté umění. Kdysi se to učilo na základce, dnes by to ještě maminky a nebo babičky mohly umět.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod Vladius » stř 04. led 2012 23:12:16

To jo, postupně se tímto směrem ubírám, mam vosky, lepidla, nitě apod, knihy také kupuji pravidelně, ale v případě VP asi nebudou vycházet tak často, jak bych si přál. :)
Obuv to samé, můžu lepit, můžu zašívat, ale živě si dokážu představit, jak budou vypadat botky po pěti letech každodenního aktivního nošení. Zatím se opotřebovávají pouze na cestách na zastávku a ze zastávky.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod Gloch » sob 07. led 2012 1:14:04

Tuco píše:u me to bude rozhodne dobry pivo. pak internet jakzto zdroj informaci. urcite mi budou chybet cigara. rekl bych ze zmizej rychle, hehehe.

proste pohodlnej zivot, postel, teplej domov... to pak asi urcite nebude a nejspis se to hnedtak nevrati...


Pivo si můžeš uvařit - není to nic složitého :-) a cigára? Lepší je nekouřit, ovšem pár rostlin tabáku si můžeš zasadit - je to docela pěkná kytka.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod Tuco » sob 07. led 2012 11:47:29

jasne, pivo si uvarit muzu ale Raptor od Matusky to nebude ani kdybych se posral. vo pestovani tabaku mam nakou knihu, vim ze to neni zas az taovej problem. horsi uz je fermentace, holt to jako mi oblibeny chesterfield chutnat nebude... vim ze se chlastu a koureni nutne vzdavat po pruseru nemusim ale kvalita pude dolu, heheh
Tuco
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 01. led 2012 20:37:24

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod sahaw » sob 07. led 2012 11:53:57

Pivo varili uz egyptane davno,kdy jeste staveli pyramidy.:)

Jinak neco o tabaku: http://www.pestovanitabaku.szm.com/
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod Artifex » sob 07. led 2012 12:03:40

No, to egyptské pivo nebylo pivo v našem slova smyslu:

Egyptské pivo se připravovalo z pšenice, nebo z ječmene a z datlí. Právě datlová šťává zajišťovala kvašení nápoje. Pivovarník a jeho pomocníci lili čerstvé těsto do rozpálených forem, které se vkládaly do pecí podobných pekařským. To vyžadovalo maximální pečlivost, protože těsto z pšenice nebo ječmene muselo jen lehce zezlátnout na povrchu a uvnitř zůstat syrové. Takto získané chleby byly rozdrobeny do velké nádoby naplněné sladkou tekutinou, která se připravovala z vody a datlí. Pivovarník pak směs šlapal tak dlouho, až byla jednolitá.
Po několika dnech začalo kvašení, byl obsah nádoby přelit do velkých džbánů. Pomocí síta se zachytávaly největší kousky chleba nasáklé pivem, které pivovarník vymačkával jako houbu. Někdy se provádělo ještě druhé filtrování, aby zachytili i drobky chleba, které prošly prvním cezením. Protože se dalo dobře uchovávat, ukládalo se do amfor uzavřených zátkou ze slámy a vlhkého jílu, nebo talířkem a trochou sádry. Posledním pivovarníkovým úkolem bylo umístit na pivo svou značku, na niž uvedl datum a místo výroby. Po ukončení kvašení se pivo filtrovalo a uchovávalo v otevřených džbánech. Pěna, která se vytvořila na tekutině, se sebrala a usušila – sloužila pak jako kvasnice při výrobě chleba a jiného pečiva.
Před konzumací se pivo lilo do jedno nebo dvoulitrových džbánů a z nich pak do kamenných, kovových nebo keramických pohárků. Nejběžnější bylo pivo černé, pivo světlé bylo vyhrazeno pro svátky. Egypťané s oblibou do piva přidávali bylinky a datlový cukr, aby tak zvýraznili jeho chuť a zvýšili obsah alkoholu.
Tedy vážně "mňamina"
Obrázek

Tabák je něco jiného, je to plevel, uchytí se skoro všude, kdo si ho chce pěstovat, stačí vychytat proces fermentace za tepla nebo použít dlohodobou fermentaci, jinak je to jako kouřit slámu. Pěstování je každopádně jednoduché.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod Gloch » sob 07. led 2012 12:18:21

Tuco píše:jasne, pivo si uvarit muzu ale Raptor od Matusky to nebude ani kdybych se posral. vo pestovani tabaku mam nakou knihu, vim ze to neni zas az taovej problem. horsi uz je fermentace, holt to jako mi oblibeny chesterfield chutnat nebude... vim ze se chlastu a koureni nutne vzdavat po pruseru nemusim ale kvalita pude dolu, heheh

Fermentaci jsem letos zkoušel - usušené listy jsem znovu namočil a po okapání až změkly jsem je vlhké hodně na fest smotal a zabalil do alobalu. Pak jsem je nechal ježet na topení cca 24 hodin - poté ještě vlké nařezal na jemno a usušil. Výsledek je docela uspokojující. Nicotiana tabacum - viržinský tabák se údajně nemusí fermentovat na rozdíl od Nicotiana rustica - tabáka selský.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod Artifex » sob 07. led 2012 12:25:56

Fermentovat se musí oba jinak je to fuj, svého času jsem si dělal směsky dýmkového tabáku.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod Gloch » sob 07. led 2012 13:44:48

Artifex píše:Fermentovat se musí oba jinak je to fuj, svého času jsem si dělal směsky dýmkového tabáku.

Dík, žes mi to řekl - jsem nekuřák (správně STOP-kuřák), ale spíše jsem to zkoušel kvůli manželce - je silná kuřačka a tak jsem chtěl eliminovat rodinné problémy způsobené nedostatkem nikotinu v její krvi. :-D
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod Artifex » sob 07. led 2012 13:55:18

Já jsem také z 99% nekuřák, příležitostně si dám právě buď klasickou bryérku nebo vodní dýmku, nic jiného a to hlavně na chuť nebo ve společnosti, tabák mi vůbec v případě VP chybět nebude. Doporučuji Tvoji drahou přeučit právě na dýmku, je to méně zdraví škodlivé, nesmrdí to v domácnosti, ba naopak, dobré dýmkové tabáky domácnost provoní a postupně se dá na ni přestávat kouřit úplně.
Naposledy upravil Artifex dne sob 07. led 2012 13:57:49, celkově upraveno 1
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod sahaw » sob 07. led 2012 13:57:08

Po VP tu bude dost kuraku,kteri nebudou moc prestat kourit a zaplati kazde zvaro zlatem. Tak se vyplati umet udelat to zvaro.:))
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod Artifex » sob 07. led 2012 14:02:53

To ano, myslím ale, že když člověk bude mít vlastní políčko které bude obdělávat tak bude spíše užitečnější pěstovat nějaké plodiny k snědku, případně přebytky na prodej a maximálně pár rostlinek tabáku k plotu (vězte že ho nikdo chodit krást nepůjde, a) většina nebude vědět co to je za rostlinu b) když už ano a ukradnou si list, usuší ho a vykouří tak jim to moc požitku nepřinese z výše uvedených důvodů, tabák je potřeba zpracovat což také málokterý kuřák ví)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod Gloch » sob 07. led 2012 20:39:35

Artifex píše:Já jsem také z 99% nekuřák, příležitostně si dám právě buď klasickou bryérku nebo vodní dýmku, nic jiného a to hlavně na chuť nebo ve společnosti, tabák mi vůbec v případě VP chybět nebude. Doporučuji Tvoji drahou přeučit právě na dýmku, je to méně zdraví škodlivé, nesmrdí to v domácnosti, ba naopak, dobré dýmkové tabáky domácnost provoní a postupně se dá na ni přestávat kouřit úplně.

Naštěstí v bytě nekouří - ale než by přestala mrzne před barákem :-)
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod maty » ned 08. led 2012 0:52:42

mimo pohodlí na který jsem si tak nějak navyk asi i kytaru - struny se budou blbě hledat
maty
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 08. led 2012 0:47:27

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod Artifex » ned 08. led 2012 10:34:00

Ovčí střívka na struny budou vždy (předchůdce nylonových strun)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod Matysek » ned 08. led 2012 12:07:57

nebo si nakup několik sad( nebo jak se tomu říká) do zásoby, ve tmě a suchu by se tomu nic stát nemělo
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod maty » pát 13. led 2012 17:25:29

No jasný řešení se vždycky najde - já stejně pořád mam u sebe struny náhradní takže by to mělo po VP jít
maty
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 08. led 2012 0:47:27

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod Luscinia » úte 03. črc 2012 19:00:22

1) Hygienické potřeby - tady bych tu ztrátu pocítila asi nejdřív. Je málo příjemnějších věcí, než vejít do drogerky a utratit půl výplaty za různou chemii a pak tím zakrámovat koupelnu. Jo, v tomhle ohledu jsem dost rozmazlená :D Nicméně většina půjde vyrobit i doma, pokud máte zahradu a pár základních znalostí/vhodnou literaturu. Nemoct si skočit koupit balení tamponů/holítek/antiperspirant/papírové kapesníky bude i přesto docela vopruz. (a teď do mě!)
2) Totéž platí i pro zdravotnický materiál.
3) Kuchyně - zpět do doby kamenné, heh. Žádné mixéry, keramické plotny, mikrovlnky. Pěkně jako za našich babiček. Radši bych šla lovit.
4) Knížky - čím víc se mi zvětšuje knihovna v kompu, tím víc ztrácím pojem o ceně knih a papíru. Snažím se shromažďovat různou literaturu faktu a odbornou, ale fakt nemám peníze nazbyt, takže tahám a sosám kde se dá. Důležité věci si tisknu. A trhala bych hlavy, kdyby kdokoliv chtěl topit knihama. (btw knihovna bude první místo, který vyrabuju :D)
5) Po čase by mi hoooodně chybělo oblečení a dobrý boty. První měsíc nebo dva bych možná skuhrala nad tím, že vypadám jako barbucha, ale co s plnou skříní hezkého oblečení, když se nedá nosit do lesa? Z letních šatů flanelovou košili neudělám.
6) Různé luxusní komodity - soukromí (potrpím si na samotu a odstup od lidí), chutě (nejde mi o kvantitu jídla, ale o kvalitu; tady to budu muset taky přehodnotit), vůně, hudba (zase komp plný muziky), maličkosti (třeba rychlá jízda autem nebo vlakem - kdy já budu moct zase vyklonit hlavu z okna?)...

Berte mě s rezervou, momentálně píšu s plným žaludkem a s nohama v teple, takže to vyzní spíš jako stížnost fifleny.
"Demokracie je, když 2 vlci a jehně hlasují o tom, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře vyzbrojené jehně může výsledek hlasování zpochybnit."
Luscinia
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 26. čer 2012 10:41:10
Bydliště: Budějce

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod Matysek » úte 03. črc 2012 22:31:43

Luscinia píše:1)

Berte mě s rezervou, momentálně píšu s plným žaludkem a s nohama v teple, takže to vyzní spíš jako stížnost fifleny.


naopak, takhle to máme všichni ;-)
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod SALIX » stř 04. črc 2012 8:01:11

K tomu kuřáctví u manželky...
Měl jsem podobný problém. Když jsem se dal před pár lety dohromady se svojí dnes už bývalou přítelkyní, tak kouřila ty tenké cigarety co smrdí jako voňavky na záchod a to bylo jediné co Mě na Ní kdy vadilo. Po nějakém čase jsem se vztekl a dal jí na výběr... Buď to si najde nějakou přijatelnou alternativu pro kuřáky (nikotinové žvíkačky, elektronické cigarety, nebo cokoliv jiného...) nebo ať s tím přestane úplně.

Stalo se co jsem ani nečekal. Našla kompromis mezi obojím, kouřila i nekouřila a bylo to velmi příjemné ;) :D


Takto je to napsané ve stručnosti k čemu všemu jde ženu přeučit. :) Samozřejmě že se tento obrat nestal z noci na den. Ikdyž... 8-)
Uti. Non abuti...
SALIX
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 02. črc 2012 9:06:13
Bydliště: Mutěnice okr. Hodonín

Re: Co budete postrádat po VP?

Příspěvekod Constantin » úte 09. říj 2012 18:14:30

Vana plná teplý (čistý) vody a asi i čas na nic nedělání prostě se jen tak bezstarostně natáhnout a zdřímnout si.
Don't hurry up, death is faster!
Constantin
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 28. zář 2012 20:38:59
Bydliště: Praha

Další
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Vše ostatní o PostApo