Vše, co kdy bylo napsáno o přežití! Od prehistorických maleb až po audio knihy.

Co máte doma v knihovně

Příspěvekod dawe » pát 04. úno 2011 13:46:09

Chtěl bych založit téma, kde by lidé ukázali (vyfotili nebo jen sepsali) co mají doma za knihy s tématikou, která se hodí na toto fórum :)
a připadně napsali i kratší komentář ke knihám, kteréje nějakým způsobem ovlivnily (jak, proč, čím...).
dawe
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08
Bydliště: Plzeň

Re: Co máte doma v knihovně

Příspěvekod Lukáš Ž. » pát 04. úno 2011 14:01:28

Toto je takový základ knih, které jsem přečetl již několikrát, jinak z knihovny pravidelně odebírám další publikace.
Asi nejvíc mi dala kniha SAS Jak přežít, ze které také čerpám nápady na nové návody a natočení recenze.
Přílohy
P2040108.JPG
P2040108.JPG (79.46 KiB) Zobrazeno 8346 krát
V naší společnosti je bohatý ten, kdo má peníze, naopak v přírodě je největším bohatstvím váš rozum.
Lukáš Ž.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09
Bydliště: Zlín

Re: Co máte doma v knihovně

Příspěvekod dawe » pát 04. úno 2011 14:32:16

vyfotil jsem několik knih, nejraději mám především ty starší knihy nahoře - sice informace jsou staršího data, ale stále aktuální :)
vřele mohu doporučit i zbytek knih na fotce, v každé jsem našel něco zajímavého a užitečného.
Přílohy
knihy.jpg
knihy.jpg (231.86 KiB) Zobrazeno 8340 krát
dawe
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08
Bydliště: Plzeň

Re: Co máte doma v knihovně

Příspěvekod Váňa » ned 06. úno 2011 16:19:13

Tak z těch desítek knih, které píšou pořád to samé a opakují se, tak mi asi nejvíc dala kniha SAS-příručka jak přežít, která už to byla zmíněná, potom mě zaujala kniha Jak tábořit a žít v přírodě, také od Chrise McNaba, ale ve své podstatě tam mezi těmito 2 knihami moc velký rozdíl není. A potom má 3 oblíbená kniha- Lexikon přežití od Rudigera Nehberga, ta je podaná formou slov od A-Z , které se nějak týkají cestování nebo přežití v přírodě a jsou vždy pár větami popsány.
Váňa
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 03. úno 2011 17:31:00

Re: Co máte doma v knihovně

Příspěvekod Rob » ned 03. dub 2011 16:23:28

SAS je opravdu dobrá. Ale kdo chce číst o relativně normálních situacích, které se fakt stávají každému, doporučuji knížku Jak se vrátit živý. Od krádeží až po sice totální ztracení, ovšem v realitě, kdy máte víc než nůž a náhradní spoďáry.
Rob
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 02. dub 2011 20:54:40

Re: Co máte doma v knihovně

Příspěvekod Reiser » ned 03. dub 2011 21:29:52

Rob píše:SAS je opravdu dobrá. Ale kdo chce číst o relativně normálních situacích, které se fakt stávají každému, doporučuji knížku Jak se vrátit živý. Od krádeží až po sice totální ztracení, ovšem v realitě, kdy máte víc než nůž a náhradní spoďáry.


Vyprodaná.. :(
Reiser
 
Příspěvky: 114
Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Re: Co máte doma v knihovně

Příspěvekod Rob » pát 08. dub 2011 14:48:17

radek píše:
Rob píše:SAS je opravdu dobrá. Ale kdo chce číst o relativně normálních situacích, které se fakt stávají každému, doporučuji knížku Jak se vrátit živý. Od krádeží až po sice totální ztracení, ovšem v realitě, kdy máte víc než nůž a náhradní spoďáry.


Vyprodaná.. :(

Já ji měl z knihovny . . .
Rob
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 02. dub 2011 20:54:40

Re: Co máte doma v knihovně

Příspěvekod Dragoni » sob 07. kvě 2011 12:46:44

dawe píše:vyfotil jsem několik knih, nejraději mám především ty starší knihy nahoře - sice informace jsou staršího data, ale stále aktuální :)
vřele mohu doporučit i zbytek knih na fotce, v každé jsem našel něco zajímavého a užitečného.


Moc pěkná sbírka
Dragoni
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 07. kvě 2011 12:02:56

Re: Co máte doma v knihovně

Příspěvekod Vipero » stř 03. srp 2011 2:36:35

Přeji krásný den všem příznivcům PostApo, mám jeden, mno, řekněme že scháním lidi kteří yb se rádi podílely na tvorbě většího projektu, jedná se o psaní scifi povídek jejímž autorem sjem prozatím já. Nicméně svůj projekt bych potřeboval za pomoci pár schopných lidí dát do stavu, aby se sepsaly základní stavby světa ve kterém se povídky odehrávají a projekt mohl být odevřem všem. Začal jsem psát pro přátele, a najednou sem měl dost žádostí na pokračování, bohužel sjems e zasekl právě na tom, že pokdu to mám tvořit jako větší a srozumitelnější dílko, potřeboval bych s tím help.
Mám i placený hosting kde bude tvorba publikována, vše je free a proto nebudou odmněny, a v žádném případě se nebude nic vybírat. Chtěl ybch zpřístuponit možnost psaní všem kteří by o to měli zájem.

Hledaci.net

Vesměs už úvod nběco napoví ale myšlenka je trochu více zkrytá, skutečně mně zajímají vaše názory. Když jsem si tu projížděl některé věci, dost se mi zamlouval styl krytik atd.
Omlouvám se však za svou silnou Disgrafii a dislexii... (Další část mého rpoblémus e psaním, nedá se tvořit když některé čtenáře odradí chyby)

Malé ukázky z projektu:

Makaróny:

Pokud existuje v tomhle světě něco co mně dokáže tak nasrat, je to právě tohle. Docela jsem si zvykl na kanibalismus, lidé co žerou jiné lidi protože si na jiné tvory netroufnou. Pavouci co jsou větší než vy. Mravenci co jsou vypočátavější než vy.
Dokonce i ti blázni co žijí volně v džungli a používají pouze to co si samy vyrobí jsou moudřejší než ti co se nesmířily s pravdou. Přeživší, věřící v původní způsob života jsou závislí na vůdci skupiny který o všem rozhoduje.
Právě teď vedou mladou dívku před stan velitele tábora. Odmítla se sním vyspat, a on ji za to chce popravit. Ani té zato že odmítla, jako spíše zato že mu před ostatnímy plivla do tváře a dovolila si ho nazvat „prasetem bez mozku“.
Což o to. Souhlasím s ní a určitě měla pravdu.
Vůdce jí strhal šaty a chudák holka byla tak zmlácená že nevydala ani hlásku.
To co mně dokáže nasrat, je potřeba nějakého kreténa dokazovat si svou stupiditu na slabších.
Co mám ale rád je moje práce.
Miluji svou práci nadevše. Znáte to, dá mi noc plnou vášně a vy ji za to uděláte maličkost.
Tentokráte na noc vášně znamenala, že mi dala prakticky celý karton čokolády, a já ji zato zachráním život. Celkem dobrý obchod.
Kousnu si do tmavé tabulky. Páni to je taková lahoda. Tak úžasnou chuť jsem necítil dobrých deset let. Víte co dostanu za jednnu tabulku čokolády? Klidně i transporter naložený municí.
A ta čokoláda, byla prostě úžasná, sladká, a pravá...
Vůdce sáhl k opasku a vytáhl malý nůž. Chvilku mával rukama ve vzduchu a nakonec se začal smát a pomalým klidným pohybem se začal přibližovat k dívce.
Jak jsem řekl. Takový parchant mně dokáže fakt nasrat.
„Pal... pal... pal...“ opakovaně jsem řekl Tadeášovi klečícímu zamnou. Otlak pušky kterou mi opíral o rameno přehlušila slast z požité čokolády.

*PLESK*

Kdo by čekal že vůdce místo řvaní bude neuvěřitelně sledovat páhyl své ruky ve které držel ještě před okamžikem nůž. Vyděšená dívka, spolu s desítkami lidí stojícími v kruhu dokola jí a vůdce se otočily na nás.
„Hlava... Pal... pal... pal...“

*ŠPLECK*

Bezhlavé tělo vůdce se sesulo k zemi a všichni co doposud nevěděli co dělat si okamžitě poklekali aby daly najevo že nebudou jevit žádné známky odporu.
„Nemám rád tyhle zkurvený ovce...“ zamručel Tadeáš když vstal.
Pomalu jsme postupovali blíže ke skupince.
Dívka k nám přiběhla a jako jediná se nezděsila tadeáše s hejkalem přes hlavu.
„Velice vám děkuji! Děkuji! Nevím jak vám to mám oplatit!“ ubrečená, šťastná, v šoku a roztřesená dívka si klekla do bláta a střídala dokola tyto mimiky. I intonace pláče zněla něco mezi radostí a smutkem.
„Ještě tohle nám scházelo...“ mručel dál Tadeáš.
Musíte ho pochopit. Nemá rád tyhle ubrečený holky, z toho už chytá akoráte rapla.
Je to dost dlouho od insektní války, a tihle lidi si pořád nehodlají zvyknout že žádná záchrana lidstva se konat nebude. Lidé prostě prohrály. To jsou fakta.
„Tam toho“. Ukázal jsem na jednoho z vojáků přivázaných ke kůlům.
Ovečky z kruhu ho hbytě odvázaly spolu s kolegy.
„Tento muž vám bude nyní velet!“
Polomrtvý voják nevěřil svím uším. Jako jediný se totiž snažil zachránit dívku před tím prasetem. Koneckonců asi to bude jeho žena, soudě podle toho jak se k němu zachráněná začala lísat a ošetřovat jeho rány.
„To by bylo. Jdeme už?“ Tadeášovi se tahle skupina vůbec nelíbila. A naše práce už stejně zkončila.
Vydal jsem se tedy k bráně a zapnul vysílačku.
„Miláčku, máme hotovo, Jak jsi na tom?“
„Ale jo... Právě včas, zrovna jsem přecedila“ ozvala se Ridiřina odpověď.
„Kurva konečně dobrá zpráva za celej den“ oddechl si Tadeáš a utřel zablácenou hlaveň zbraně.
Celej den se těší na Makaróny. Když jsme si všichni tři sedli ke stolu, myslel jsem že žádná insektní válka nikdy neproběhla. Vůně sladké pochoutky zaplnila celý transportér a sliny se nám skutečně sbíhaly vyditelně.
„Mohly jsme to použít na směnu nějakých nových součástek k Rapturku.“ Dodala po chvilce ticha Ridira.
„Myslím, že to projednou překousnem...“ dodal suše Tadeáš a naplnil si ústa sladkými makaróny s čokoládou.
Já s Ridirou jsme vyprskly smíchy.
Čokoláda. Jediná věc, která má cenu života v tomhle podělaným světě a my si ji sníme jakoby to byla běžná věc života.
Jako sa starých časů.

ÚVOD (Rozpracované a bude se předělávat!)

Píše se rok 2023
Před jedenácti lety došlo k chemické katastrofě, kde neznámé sloučeniny unikly do podzemních vod a následně do oceánů. Následkem této katastrofy došlo k mutaci rostlinstva, které se začalo neuvěřitelnou rychlostí šířit po celém světě. Doslova bylo možné sledovat jak se stromy a křoviska zvedají ze zemně a dosahují neskutečných víšek.
Města se stala jen ruinami v rozrostlých džunglích. Lidé vytvořili protilátku a potlačily tento neuvěřitelný růst vegetace. Vedlejším efektem se ovšem stala mutace určitých insektních druhů.
Mravenci, sršni, pavouci, mšice, vosy a další druhy dorůstali velikých rozměrů. Lidé začali válku proti těmto druhům o vlastní přežití.
Insektní válku.
Válku, kde lidstvo nemohlo vyhrát. Zmutovaní sršni likvidovali letectvo. Kolonie mravenců porážely lidské armády.
Roku 2016 vojenské chemické oddíly vypustily virus, který měl zahubit tyto zmutované druhy. Virus ale nepracoval, jak bylo původně myšleno vědci. Namísto vyhubení, insekti získali inteligenci a rozvinula se u nich dorozumívací schopnost. Stali se mnohem nebezpečnějšími, vypočítavějšími a schopnějšími. Lidstvo bylo téměř vyhlazeno.
Přeci jen Virus přinesl pozitivní faktor do konfliktu. Insekti začali mezi sebou válčit pro území a potravu.
Lidstvo se stalo jen dalším druhem, již už nikdy nebude dominovat jako dřív. Přeživší hledají místa, kde mohou zakládat lidské kolonie a začít znovu.
Jednotky složené z vojáků, kteří bojovali v Insektní válce a které byly, určeny pro hledání vhodných míst pro přežití se nazývají: HLEDAČI

Tak, to je fakt jen nic neříkající ubvod. měl yb někdo zájem? preferuji kontakt přes Skype či ICQ. popřípadě pokud bude zájem rád bych toto téma řešil zde na fóru.
Smrtka? Mladá holčička v šatičkách a s kosou...
Vipero
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 03. srp 2011 2:15:19
Bydliště: BRNO

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Literatura

cron