Vše, co dělá randál a zabíjí živé tvorečky. Palné zbraně, kuše, luky, bolaso, tomahavky a jiné hračky.

Debata ke GG Derringer a vše o perkusních derringerech

Příspěvekod Artifex » pát 18. led 2013 4:04:08

Zde je možné pro větší přehlednost pokračovat v diskusi o daném článku a perkusních derringerech všeobecně.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Diskuse ke článku GG derringer

Příspěvekod Jirka » pát 18. led 2013 21:05:16

K článkům Kennyho: Myslím, že přílišné podrobné pitvání se v malicherných drobnostech postrádá racionální podtext. Platí současná právní úprava a zde je možné se jí držet dostatečně a nic zvláštního nehrozí. Perkusní předovky přece nemáme na to, abychom s nimi plánovali někoho sejmout, ale k vlastní obraně a sportovní střelbě na střelnicích. Že by nám vláda a potažmo policie nějak měla buzerovat, pokud k tomu někdo nezavdá důvod, myslím nehrozí. Něco jiného je např. střílet doma na zahradě, kde se mohou ozvat sousedi žalobou, tak si o průser koleduje takový člověk sám. Přece mi ale policie jen tak bezdůvodně nevtrhne do domu prohledávat, zda mám nějakou zbraň, když ani sousedé neví, že ji mám - nevidím důvod se jim chlubit. A že by vláda vyjmula předovky z kat. "D" není pravděpodobné, čtu něco takového poprvé. Mezi lidmi je určitě spousta krátkých palných zbraní na zbroják i bez něho a pokud ji někdo nepoužije, těžko to policie odhalí. Ale pokud jde o nutnou obranu ( ta v TZ specifikována je ), tak tam v oprávněném případě je lepší, když mi povedou 2 policajti, než ponesou 4 funebráci, tam potom záleží na individuální situaci - asi těžko prokáži, že šlo o nutnou obranu při vzdálenosti 15 metrů ( ledaže by na mne někdo mířil brokovnicí atp.) To "nedovolované ozbrojování "je pořád menší průšvih, než když někdo zastřelí někoho legálně drženou zbraní na zbroják, aniž byl ohrožen jeho život zdraví, či majetek. Ono to by museli zakázat i kuše, luky, jedy, či kuchyňské nože, protože i to vše jsou vlastně také v situaci ohrožení smrtící zbraně...Ostatně dosud nevyšla v tisku zpráva o soudním vyřešení zastřelení toho Roma kuší někde na Ostravsku... Myslím, že se můžeme sportovně bavit a současně mít i účinnou zbraň k sebeobraně a otázky proč jsem měl doma nabitý derringer i se zápalkami bude jistě hodnocena minimálně jako přestupek, ale nepredikujme zde soudní rozhodnutí, které nebylo vydáno, nehledě na to, že existuje řada opravných prostředků... Takže dodržujme zákony a bavme se sportovní střelbou, hádám, že nějaká policejní buzerace na střelnicích tak častá nebude, proč ? Ono mám pocit, že je ten zbroják spíše kvůli proškolení a ověření správného zacházení se zbraní, ale jinak následky neoprávněného použití nesou jak držitelé ZP, tak i předovek v podstatě shodně, stejně tak i lukostřelci či kušiníci - každý kdo se nějakou zbraní bránil, třeba i železnou tyčí, ne ???
Jirka
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 18. led 2013 20:24:42

Re: Diskuse ke článku GG derringer

Příspěvekod Artifex » sob 19. led 2013 9:09:14

Jen tak podotknu jinou věc: Ve zbrojním zákoně z roku 1995 byly perkusní revolvery brány jako současné D.
V 119/2002 sb. už jsou C. Od 1995 do 2002 se jich prodalo kolem 800 000, v roce 2002 se jich registrovalo na ZP nebo na zničení, znehodnocení či na úpravu na dvouranné jen několik desítek tisíc (pokud si dobře pamatuju, tak 80 000). Tedy cca 90% je neznámo kde.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Diskuse ke článku GG derringer

Příspěvekod Jirka » sob 19. led 2013 14:10:07

Artifex píše:Jen tak podotknu jinou věc: Ve zbrojním zákoně z roku 1995 byly perkusní revolvery brány jako současné D.
V 119/2002 sb. už jsou C. Od 1995 do 2002 se jich prodalo kolem 800 000, v roce 2002 se jich registrovalo na ZP nebo na zničení, znehodnocení či na úpravu na dvouranné jen několik desítek tisíc (pokud si dobře pamatuju, tak 80 000). Tedy cca 90% je neznámo kde.

No, to jsem také měl na mysli, že tady je zbraní mezi lidmi bůhví kolik-jednak ty neodevzdané a držené bez zbrojáku, navíc v dnešní době já tedy nemám přehled o černém trhu se zbraněmi, ale určitě asi nebude malý a pochybuji, že by někdo něco sám hlásil policii. Takže mít zbraň se vyplatí a pokud ji nebudu k obraně potřebovat, tím líp, alespoň se mám čím bavit. Já jsem si ze zbraněmi v životě nijak nehrál, měl jsem jiné starosti, ale baví mi třeba jenom si čistit a udržovat derika, sice střelnice je v provozu i v zimě, ale nyní tam nejezdím, až na jaře na prskoletu. A tak myslím, že i kdyby zpřísnili a dali dvouranné perkusy do kategorie na zbroják, tak je to jen tahání peněz lidem z kapes, aby si šli ten ZP udělat a zaplatit, ale jiný význam by to nemělo . Kdo má neregistrovanou zbraň a najednou by měl platit, tak se na to vybodne a riskne to střílet někde v terénu a doufat, že na něj nepřijdou, ale stejně si ji nechá a neodevzdá a v případě nutnosti jejího použití si řekne" Vem to čert " a bum ho....
Jirka
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 18. led 2013 20:24:42

Re: Diskuse ke článku GG derringer

Příspěvekod Al Zheimer » stř 17. dub 2013 16:05:54

Protože pořád tápu, rozhodl jsem se požádat o radu zde. Pročetl jsem řadu fór, i odkazů ze zbraněkvalitne, které se týkaly správného nabíjení. Proti nim pak stojí různé komentáře posbírané po netu, takže se ptám zkušených předovkářů:
1) zátka nebo ucpávka - v prodejně u Brýmových je neměli, když jsem si GG derringer kupoval. Nějak jsem to neřešil, poněvadž jsem někde jinde našel informace o tom, že stačí použít kousek bavlněného trička, protože jedinou funkcí je oddělit suchý prach od mastné kule. Naproti tomu ale stojí informace o vysekávání z filců nebo starých koberců, což je hustotou i tloušťkou jiná liga než jeté tričko. Když jsem si derika kupoval, přitočil se ke mně nějaký chlapík a halasil, že se tím dá střílet všechno, co je měkčí než hlaveň a že je to všechno hrozně snadné a blbuvzdorné.
2) mazání střeliva - lze to dělat nanesením trochy obyčejné červené vazelíny do ústí hlavně a pak nabít kuli?

Možná z toho dělám zbytečnou vědu, ale pořád se ukliňuju "manažerskou větou", že hloupé otázky neexistují. Díky za radu a předanou zkušenost. :-)
Al Zheimer
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 17
Registrován: pát 15. úno 2013 9:57:27

Re: Debata ke GG Derringer a vše o perkusních derringerech

Příspěvekod Artifex » stř 17. dub 2013 18:22:51

ad 1: Zátka nebo ucpávka je zbytečná, ta se používá do systému s kulatou kuličkou. Ty jsou ale v GG derringeru nepřesné, kulaté kule se používají do jiných systémů drážkování a do hladkých hlavní. Takže pěkně ogivál a není třeba nic řešit.

ad 2: Rozhodně NE červenou vazelínu, mazání musí být husté, většina používá kombinaci včelí vosk a lůj 1:1, případně včelí vosk a lékařskou vazelínu ve stejném poměru, když se mi nic nechce vařit, použij normální jelení lůj ve velké tubičce, je to user friendly a funguje to.
Nemaže se ústí hlavně, maže se střela do drážek, které tam na to jsou.
Obrázek

Klidně se ptej dál, nestřílej z toho ale kuličky, nejen, že to má nic moc energii, je to ale i nepřesné, teď o víkendu jsme s ogiváli pražili na 25m poppery a gongy s ogivály a co výstřel to zásah, tak to má být
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Debata ke GG Derringer a vše o perkusních derringerech

Příspěvekod Al Zheimer » čtv 18. dub 2013 11:58:39

Děkuji moc za rady. Perkusky jsou pro mne úplně novým světem, který s radostí objevuju.

Ad 1) kuličky jsou právě to, co jsem si, pod vlivem dobrodružné juvenilní četby ("... proženu ti hlavu kulí...") koupil. No tak si je buď nechám jako střelivo do praku a pistoli zakoupím ogivál, nebo to nějak spotřebuji smířen s tím, že střelba moc přesná nebude. Pokud tedy budu derringerem kule střílet, tak se dostane ke slovu ta zátka. Kousky trička?

Ad 2) aha, to je perfektní vychytávka, děkuji

Když jsem tu zbraň přinesl domů, žena řekla "Hmm" a dál ji to nezajímalo. Syn řekl "Hmm" a setrval ve světě Zaklínače. Ujistil jsem se ovšem, že moje dcera JE moje, bedlivě si vše prohlížela, zajímala se o to i támhleto a pak řekla: "Ta je ale krásná. Budeme jí říkat Anička".

Tak mám Anču :-)
Al Zheimer
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 17
Registrován: pát 15. úno 2013 9:57:27

Re: Debata ke GG Derringer a vše o perkusních derringerech

Příspěvekod Artifex » čtv 18. dub 2013 18:20:22

S kuličkama to bude flusbrok. U derringeru je jeden velký problém. Nemá předovkový vývrt ale moderní, takže tím se vlastně mění vše, dobře se do toho zařízne měkké olovo a současně ale potřebuje větší plochu dotyku s vývrtem na vedení střely, proto jim chutnají ogivály. Vyladit kulku jako kuličku je navíc věda, musíš zvolit správný podklaliberní průměr, správnou tloušťku flastru, správnou hustotu mazání, správné množství prachu, jinak to prostě netrefuje a netrefuje, navíc, když změníš cokoli z toho, co jsem vyjmenoval, bude třeba změnit i ostatní, takže bludný kruh. U ogiválu toto odpadá, napatle se mazivo se do drážek, střela se zastrčí na prach, doklepne a je to.

Nj, juvenilní četba je krásná věc, ale perkusení je bohužel věda, není to jako u moderních zbraní, že se naládují hotové náboje a funguje to, je třeba vychytat spoutu věcí jako mazání, střely, množství a typ prachu... Navíc, když se přidá prodejce, kterému jde jen o zisk a do derringeru ti poradí kule, pak člověk pláče a diví se, proč to netrefuje a pšouká rychlostí hozeného kaštanu.

Jinak já mažu lékařská vazelína+včelí vosk 1:1, mám z toho udělané v krabičce 0,5cm kuličky, kuličku před nabitím vezmu, zlomím ve dvě, natlačím půlky do drážek dvou střel, nasypu prach, ruku zastrčím střelu přes první drážku, aby se zasekla na hraně druhé, gumovou paličkou jí pomůžu celou vlézt do drážek, rukou zastrčím nabijákem na prach, nabiják nechám položený na střele, 5x do hlavičky nabijáku vší silou klepnu, aby se střela na prachu pěkně rozjela a po nasazení zápalek to trefuje tak, jak jsem psal, po dopadu na gong nebo popper ze střely nezůstane nic, všechno se rozprskne, dřevo vrtá do velké hloubky a olovo se pěkně deformuje. Hlavně nezapomeň pořádně ogivály namlátit na prach pro kvalitní utěsnění.

Neříkám zas, že kuličky nefungují, Lincoln také nerozchodil kuli ráže .44 z jednoranného derringera, problém je ale hlavně v tom, že derringery vždycky bývaly na obranu nablízko "přes stůl", a nic víc se od toho nečekalo než ta střelba na metr a něco:
Obrázek

Jenže doba postoupila, technologie a znalosti také, a v současnosti se dá stát na bedně s nevyladěným továrním derringerem na soutěžích perkusek, takže proč střílet jako přes 200 lety odhadem, bez mířidel jen přes stůl, když kombinace zbraně s dobře vyladěným střelivem dovede i nečekané:
Obrázek
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Debata ke GG Derringer a vše o perkusních derringerech

Příspěvekod Jirka » pon 29. dub 2013 13:49:34

Jenom malý příspěvek k mazání drážek ogiválů. Já do drážek nevtlačuji mazivo. Udělal jsem si ho systémem "Co dům dal", tedy nejprve jsem rozpustil 100g včelího vosku ( všechno rozpouštět v horké vodě, třeba menší kastrůlek s voskem ve větším kastrůlku s vodou, přímo na plotně by mohl chytnout plamenem. Rozpustí se asi kolem 60 stupňů. ). Pak jsem přidal váhově 100g slunečnicového oleje. Po vystydnutí málo mastné, drolilo se. Tak jsem to rozpustil znova a přidal 100g vepřového sádla -lůj nemám, je lepší, ale i tak po zchladnutí mi vzniklo konzistentní pevné mazání, lehce roztiratelné mezi prsty. Pak jsem vzal starší alusporový kastrůlek s tlustým a pěkně rovným, nevybouleným dnem, takže na něj jsem naskládal ogivály ( vešlo se jich tam 50 kusů ) a pomalu zalil ogivály rozpuštěným mazivem nad obě drážky a dost. Po vychladnutí jsem krásně vyklopil celý koláč ztuhlého maziva s ogivály, které jsem střenkou nože klepnutím na oblý vršek ogiválu vyklepl. Vypadly bezvadně a v drážkách zůstalo mazivo stejného průměru, zatímco na rovném dně mazivo pod ogivály nepodteklo. Možná to není ideální, ale střílí to bezva, mazivo není napatlané na průměru a nezanáší tolik hlavně. No, každý má svůj systém, co mu vyhovuje, ale není to nejhorší, jsem spokojen. Dávám to jako jen jeden z možných způsobů, jak snadno dostat mazivo do drážek ogiválu. Našel jsem tenhle fór tady někde na diskuzích a funguje to.
Jirka
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 18. led 2013 20:24:42

Re: Debata ke GG Derringer a vše o perkusních derringerech

Příspěvekod Artifex » pon 29. dub 2013 17:08:52

Ano, tohle také funguje, proč by ne. Jen to při každém dalším mazání budeš znovu tavit a pokud si nedáš pozor tak přepalovat a pak to pokaždé bude mazat jinak a konzistence výstřelů bude také jiná. To ale pochopitelně platí i pro matlání střel nastudeno, pokud se pokaždé nenamatlají stejně.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Debata ke GG Derringer a vše o perkusních derringerech

Příspěvekod Jirka » pon 29. dub 2013 20:55:40

Jo, vím. Tak ono jsem si takhle udělal ve 4 dávkách 200 ogiválů s naplněnými drážkami a co jsem nevystřílel, mám v ledničce. aby to nezežluklo. Jinak, jakmile mi vyšel pokus, tak už přišly i první zkušenosti. Přepálení při tavení v kastrůlku ve větším s horkou vodou nehrozí, stačí, jakmile se celá směs stane tekutou, vypnu hořák a zaliji ogivály, po vyklepnutí znova atd. Mám i kule, ty ale do GG nedávám, střílím je pro srandu z Philadelphie. No , hrůza, z praku to bylo rychlejší. Ale pak jsem na to přišel. Udělal jsem si ze starého bavlněného trička čtverečky s ustřiženým i růžky a pak pinzetou je do té směsi rychle potopil a hned vytáhl na pečící voskový papír. Provizorní flastry. A když jsem pak přes prach nasypal trochu krupičky, abych oddělil tu mastnotu od prachu, poklepal,aby se dostal pod zátravku a pak namlátil kuli s flastrem, tak mi to dává šupy - plechovka skrz oba plechy a ještě cca 1cm prkno. tak jsem se divil, bylo to tedy zblízka, zkusil jsem to do pešuňku, aby to neulétlo. Baví mi to si hrát, ale dávám pozor. Jinak asi jsi viděl maďarský klip Fegyvér video. Tam se s GG nijak nepárá, kuli tam mlátí kladivem bez mazání a flastru, pak nabiják, a dokonce na prach nacpe kuličku z novin, na to broky, přitlačí je a druhou ucpávku zase z novin a střílí s tím jak u Verdunu. No, ty broky zkoušet nebudu, drážkovaná hlaveň je musí roztočit do širokého vějíře a kdoví, kam který poletí, to je na průser... No, já tyhle poznatky píši tak nějak pro nového předovkáře " Al Zheimera", jako odborník to znáš, prostě jen uvádím své nové "pokroky", pokud se to dá tak nazvat u začátečníka, ale třeba to někomu pomůže, kdo si to přečte, nic se tím nezkazí. Zdravím artifexe a ostatní kolegy.
Jirka
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 18. led 2013 20:24:42

Re: Debata ke GG Derringer a vše o perkusních derringerech

Příspěvekod Artifex » pon 29. dub 2013 21:22:11

Double jsem smazal.

S těmi broky se vůbec bát nemusíš, že by se roztočily v takto krátké hlavni, jsou tam mělké drážky a nic moc prostor, pokud chceš broky dodržet stejnou navážku jako ogiválu. Taurus Judge na brokové .410 má také vývrt a i o něco delší hlaveň a že by to broky bez košíku roztočilo problém není. Akorát to není na obranu, ty broky nebudou mít moc energie, jinak proč by ne pro zábavu. S tou kuličkou přímo na prach bez mazání problém nevidím, takhle nabíjím perkus revolver cal .44, prach, na to .45 kuličku, co přebývá se odstřihne a na kuličku mazivo, jednak aby neprošlehl výstřel z jiné komory ale také kvůli mazání.

Jj, kule musí přes mazaný flastr, jinak nevrtá.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Debata ke GG Derringer a vše o perkusních derringerech

Příspěvekod edelweiss » úte 07. kvě 2013 15:52:43

Přihodím pár fotek cal. 54
Přílohy
deringer.derringer cal .54.JPG
deringer.derringer cal .54.JPG (55.76 KiB) Zobrazeno 28856 krát
2.deringer.derringer cal .54.JPG
2.deringer.derringer cal .54.JPG (93.59 KiB) Zobrazeno 28856 krát
1.deringer.derringer cal .54.JPG
1.deringer.derringer cal .54.JPG (49.57 KiB) Zobrazeno 28856 krát
edelweiss
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 07. kvě 2013 15:48:54

Re: Debata ke GG Derringer a vše o perkusních derringerech

Příspěvekod edelweiss » úte 07. kvě 2013 15:56:02

Tak ještě trochu :-)
Přílohy
P1110621.JPG
P1110621.JPG (67.53 KiB) Zobrazeno 28855 krát
P1110623.JPG
P1110623.JPG (87.65 KiB) Zobrazeno 28855 krát
edelweiss
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 07. kvě 2013 15:48:54

Re: Debata ke GG Derringer a vše o perkusních derringerech

Příspěvekod edelweiss » stř 08. kvě 2013 12:27:16

Kamarád při seznamování s cal. .54
phpBB [video]
edelweiss
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 07. kvě 2013 15:48:54

Re: Debata ke GG Derringer a vše o perkusních derringerech

Příspěvekod Artifex » stř 08. kvě 2013 13:08:05

Co ho kouslo, kohout?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Debata ke GG Derringer a vše o perkusních derringerech

Příspěvekod edelweiss » stř 08. kvě 2013 15:24:39

ne, spodní lauf de rovně dozadu, jak u diminky ale víc:-) Náhodný kolemjdoucí, ten si na kameru nestěžoval ,-)
phpBB [video]
edelweiss
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 07. kvě 2013 15:48:54

Re: Debata ke GG Derringer a vše o perkusních derringerech

Příspěvekod Nikdo » sob 18. kvě 2013 17:52:19

Zdravím, měl bych dotaz. Chtěl bych si koupit derringer GG, ale zatím si nejsem jistý,který. Rozhoduju se mezi 9mm a .45 DIMINI (obojí s délkou hlavní 3,5"). Poradili byste mi prosím, který si vybrat? Zatím se přikláním spíš k verzi 9mm, ale rozhodnout se chci podle výkonu pistole. Jinak ZP nemám a perkusku jsem v ruce nikdy nedržel, takže je pro mě těžké se rozhodnout.
Nikdo
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 18. kvě 2013 17:39:19
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: Debata ke GG Derringer a vše o perkusních derringerech

Příspěvekod edelweiss » sob 18. kvě 2013 17:56:53

No pro začátek je podle mně nejideálnější klasika .45 3,5´' ale je to i o vkusu, všechny deringery budou k testu na https://www.facebook.com/events/5253190 ... ll_comment
Takže bude nejlepší dojet si to ochutnat :-) Hodlám dovézt i nové od výrobce s možností zakoupení vlastního na místě.
edelweiss
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 07. kvě 2013 15:48:54

Re: Debata ke GG Derringer a vše o perkusních derringerech

Příspěvekod Nikdo » sob 18. kvě 2013 18:07:05

Ochutnat si to nejspíš přijedu, ale ještě si ho nebudu moct koupit. 18 mi bude až na konci září a na derringera si vydělám přes prázdniny, teď když dělám jen o výkendech by mi na to výplata stejně nejspíš jestačila :D
Nikdo
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 18. kvě 2013 17:39:19
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: Debata ke GG Derringer a vše o perkusních derringerech

Příspěvekod Artifex » sob 18. kvě 2013 18:09:47

To nevadím, přijeď, otestuješ, Ed nebo já tě s tím naučíme pracovat, hodíš objednávku...
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Debata ke GG Derringer a vše o perkusních derringerech

Příspěvekod Nikdo » sob 18. kvě 2013 18:20:16

To by bylo skvěly :) Určitě přijedu a pak se uvidi, která verze mi bude nejvíc vyhovovat.
Nikdo
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 18. kvě 2013 17:39:19
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: Debata ke GG Derringer a vše o perkusních derringerech

Příspěvekod Artifex » sob 18. kvě 2013 19:41:41

Tak se zapiš, ať máme soupis lidí, co na 100% přijedou a dá se s nimi počítat.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Debata ke GG Derringer a vše o perkusních derringerech

Příspěvekod edelweiss » sob 18. kvě 2013 20:28:09

dej mu link ať nehledá :-)
edelweiss
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 07. kvě 2013 15:48:54

Re: Debata ke GG Derringer a vše o perkusních derringerech

Příspěvekod Artifex » sob 18. kvě 2013 20:37:16

Bude to vyhlášeno brzy na hlavní stránce, ale: https://www.facebook.com/events/525319027525391/?ref=22
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Další
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Zbraně a pastí

cron