O všem, co vás napadne!

Dioptricke bryle

Příspěvekod curiousman » úte 12. čer 2012 16:44:06

Predpokladam, ze zde bude dost lidi, kteri nosi diptricke bryle. Mate pripravene nahradni pro pripad ztraty/rozbiti ? Planujete laserovou operaci, abyste byli pripraveni na vse ? Kdo ma slabe diotprie se nemusi bat, ale lidi s 4 a vic jsou bez bryli prakticky nepouzitelni. Jak to vidite ?
curiousman
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24. led 2012 18:59:00

Re: Dioptricke bryle

Příspěvekod babybliss » úte 12. čer 2012 16:49:41

nosil som okuliare 30 rokov a pred dvomi rokmi som bol na laserovu operaciu, ... najlepsia investicia v zivote
babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: Dioptricke bryle

Příspěvekod rooney » čtv 14. čer 2012 11:11:54

laser nevyřeší všechno jsou oční vady který prostě nespravíš...
mimochodem k těm dioptriím - měl sem donedávna 7,5/4,5 dioptrií bifokály, ted jsem někde na 7/5 multifokálech...a bez brýlí rozhodně nejsem nepoužitelnej...ano nepřečtu malý písmenka a trvá mi třeba o půl vteřiny dýl doostřit, ale rozhodně nejsem bez brýlí slepej...
Jinak mám v záloze titanflexový obroučky se staršíma dioptriema + jedny brýle co nosím na airsoft (ochraný s dioptrickou vložkou)
rooney
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 04. čer 2012 17:12:20
Bydliště: Praha

Re: Dioptricke bryle

Příspěvekod Rase » čtv 14. čer 2012 15:31:06

Pokud ste si nechávali spravit oči laserem, napište třeba i kde a jaké s ním máte zkušenosti. Dlouho sem nosil brýle, teď sem velice spokojený s kontaktními čočkami, ale přemýšlím že časem bych šel na laser. Zatím mám informace dost rozporuplné, znám lidi co si ji nemůžou vynachválit a pár co museli jít na další operaci a mají s očima dál problémy - tak váhám.
Rase
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 31. bře 2012 20:11:58

Re: Dioptricke bryle

Příspěvekod babybliss » čtv 14. čer 2012 16:07:43

ja som si daval oci robit tu http://www.excimer-kosice.sk/ a jedine co mozem povedat je ze to stalo za to. ja som si daval robit bezkontaktnu operaciu pretoze mam panicky strach z toho aby sa mi niekto babral v oku. mozem povedat ze to bolo viacej bolestive ako ine metody a aj rekonvalescencia bola dlhsia aj ked je pravda ze po tyzdni som uz odsoferoval 200km. v sucasnosti mozem povedat zhruba 2 roky po operacii ze zrak je super (pohoda bez okuliarov) ak netravim vela casu v praci (IT) a oddychnem si od monitora ostrost je este lepsia. ak pracujem vela a dlho stava sa ze mam rozmazany obraz na blizko (do dialky v pohode) ale par dni bez monitora to vyriesi. btw ta bezkontaktna operacia je jedina uznavana v NAVY S.E.A.L. po ktorej mozes byt este v special forces vsetky ostatne ta automaticky diskvalifikuju.
babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: Dioptricke bryle

Příspěvekod Vladius » čtv 14. čer 2012 20:35:41

Vím, že český nožíř Zdenda Štor byl na laseru v Horních Počernicích a také říká, že to byla nejlepší životní investice.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Dioptricke bryle

Příspěvekod Psax » pon 29. říj 2012 15:33:47

Jedna dioptrie. Před časem jsem shodou okolností o brýle přišel a jedna dioptrie není překážkou. Jen to holt není na pozorování vzdáleného horizontu..
zažij svítání
pan Psax
Psax
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 29. říj 2012 15:03:46
Bydliště: Pribram, CZ

Re: Dioptricke bryle

Příspěvekod Zantur » pon 29. říj 2012 16:10:00

Já mám 3 / 1,5 dioptrií a bez brýlí vidím na vzdálenost 10 m jen barevné fleky.. v cizím prostředí bych se asi neorientoval... tak týden zpět se mi rozbily brýle a teď musím nosit čočky... není to špatné, ale musíte si dávat větší pozor na oči a jak moc si je protřete, protože taková srolovaná čočka pod víčkem.. není nic příjemného... a taky si myslím, že mám víc unavené oči... neodpočinou si tolik v noci, jako když jsem nosil brýle...

Na operaci chcu jít, ale doktorka říkala, že dokud se mi neustálí zrak (poněvač su ještě mladý :-) ) tak to nemá cenu.... tak jsem zatím odkázán na brýle, resp. čočky...

A negativní ohlasy ... řekl bych, že to byli lidé, kteří nechtěli čekat, tak jako já, ale šli rovnou a zrak se jim ještě vyvíjel a zhoršil se... v tom případě to jsou vyhozené peníze....
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Re: Dioptricke bryle

Příspěvekod Artifex » úte 30. říj 2012 9:49:31

No, já nosím teda sice -3/-3 a v reálu bych potřeboval víc ale do terče na pol. parkour nebo 50/20 se spolehlivě na 20m trefím, jinak zkus třeba týden brýle nenosit, uvidíš, že se Ti zrak najednou zázračně "zlepší" pro běžné situace, mozek si začne víc "softwarově doostřovat".
U střelby z pušek mi stačí střílet přes dioptr, pak jsou oči nejmenší problém, spíš to, co je mezi zemí a puškou :D
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dioptricke bryle

Příspěvekod Annele » úte 11. pro 2012 12:57:11

Ja mam kolem -5 dioptrii a bez bryli bych byla nepouzitelna. Zvazuji operaci, ale bojim se. Na bryle uz jsem si zvykla a nevim, zda by vse probehlo dobre, navic jsou dlouhodobe vysledky nedostatecne prozkoumane.
Prijde-li VP a ja o bryle, bude to nejspis muj konec.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: Dioptricke bryle

Příspěvekod Zantur » úte 11. pro 2012 14:19:37

Jo, přesně proto si doma schovávám staré, rozbité, nebo slabé brýle, aby když se mi náhodou rozbijou ty co mám teď, abych mohl skla příp. osadit do ochranných brýlí (vyřezat otvor, vsadit sklo a nějak to přilepit :-) ). Akorát ještě pořád řeším problém, jak to udělat, když na to nebudu vidět :-D
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Re: Dioptricke bryle

Příspěvekod stepan-hawk » úte 11. pro 2012 17:37:06

někoho požádáš o pomoc. asi neplánuješ být zcela sám ne? :-D
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: Dioptricke bryle

Příspěvekod Zantur » úte 11. pro 2012 20:13:13

samozřejmě že ne... ale i tak.. ne vždycky u sebe budu mít někoho, kdo mi s tím pomůže.. takže si asi pořídím stolní lupu :-D
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na VOLNÝ POKEC

cron