Vše, co dělá randál a zabíjí živé tvorečky. Palné zbraně, kuše, luky, bolaso, tomahavky a jiné hračky.

Dlouhé opakovací zbraně

Příspěvekod senjineer » stř 06. čer 2012 8:32:30

Momentálně jsem projížděl stránky České Zbrojovky a nejspíš jsem se zamiloval :) Tato kráska je sestavená tak, aby nabídla vysokou přesnost, spolehlivost a životnost. Pažba je z tureckého ořechu a proto váží pouhých 2.7kg .... Určitě mi každý dá za pravdu, že rozměry a váha je velikou výhodou po VP.

Já sice preferuji polo-automatické pušky, ale i tak se mi jeví, jako vhodný kandidát :)

http://www.youtube.com/watch?v=lT0_xRy4gNg

Edit by Artifex: Jelikož se téma trošku rozjelo jinam, přejmenoval jsem jej, aby korespondovalo s obsahem
I survived the Mayan Apocalypse 12/21/12
Obrázek
senjineer
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 04. čer 2012 10:16:01
Bydliště: Sydney / Ausrálie

Re: CZ 527 Carbine

Příspěvekod Artifex » stř 06. čer 2012 9:16:00

Nečekej s běžnou vojenskou municí nějakou extra přesnost, bude to tak o lehounko přesnější než SKS.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: CZ 527 Carbine

Příspěvekod Oseransky » pon 11. čer 2012 15:51:53

CZ 527 znam, ale radeji bych v jeji cenove relaci vzal 550 v 308 Win. preci jen lepsi raze...a co se tyce vhodne zbrane : asi bych radeji volil co nejjednodussi zbran a co nejodolnejsi : mosin, sks, 58.....s váhou je to trochu horsi, ale to je dle mne vyvazeno odolnosti dane zbrane...
TO senjineer : jakou jsi mel na mysli ráži ? na 7,62x39 je vhodnejsi to sks...a o te 223 bych radeji ani nepremyslel - sice je to jedna ze zavedenych vojenskych razich ale jeji balistika je vhodna tak maximalne do mesta...a na lov jsou vhodnejsi a levnejsi raze...
s tim mosinem mam jistotu ze mi vedouci knour zustane v ohni po prvni rane
Oseransky
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 15. kvě 2012 19:32:05

Re: CZ 527 Carbine

Příspěvekod senjineer » úte 12. čer 2012 1:15:23

Artifex píše:Nečekej s běžnou vojenskou municí nějakou extra přesnost, bude to tak o lehounko přesnější než SKS.

Ja si myslim, ze po VP nebude cas se tolik tocit okolo presnosti. Mnoho lidi bude rado za kazdou strelnou zbran a ti co ne, tak budou resit dostupnost. A lovecke zbrane jsou podle me dostupnejsi nez historicke nebo zbrane vojenske ,ale to nevim uplne presne, zase tolik se v tom nepohybuji :)
I survived the Mayan Apocalypse 12/21/12
Obrázek
senjineer
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 04. čer 2012 10:16:01
Bydliště: Sydney / Ausrálie

Re: CZ 527 Carbine

Příspěvekod Lucius » úte 12. čer 2012 10:24:04

Já si myslím, že o přesnosti to naopak bude - jestli bude každý rád za nějakou střelnou zbraň, co teprve za náboje? Střelivo bude po VP vzácností a bude se s ním muset šetřit (já si ho na koleni asi nevyrobím, co ty? ;) ) Už jen logicky zvaž, co je lepší - vystřílet celý zásobník a netrefit nebo picnout jednou dobře mířenou včelkou? :)
Lucius
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 29. bře 2012 23:17:52
Bydliště: Děčín

Re: CZ 527 Carbine

Příspěvekod Oseransky » stř 13. čer 2012 21:30:04

mosin se da sehnat za 3500 - s nestrilenou hlavni... a i obycejny naboj drive urceny do kulometu ( 3.50 Kč ) to pusti ven celkem presne..a tercovy naboj je cca za 10Kč..a ulovis s tim vsechnu zver co u nas je...
jakou presnost hledate ? min jak jednu uhlovou minutu na 100metru ? to je pak potreba vazne profi puska ( draha,narocna na udrzbu,zhejckana na strelivo)
pokud staci presnost na zasahnuti terce nekryte stojici postavy na 150 metru. tak staci i ta 58 ( cenove vyjde na 6000 a naboj okolo 4 korun )
za cenu te 527 poridim jak 58 tak mosina s bednou naboju do kazdeho

malem bych zapomel na malorazky ( jasne - na obranu to neni, na zastraseni poslouzi lepe sekera ) ale jeji vyuzitelnost coby lehke lovecke kulovnicky je velka....
treba ZKM456 ( malorazka opakovaci, odsuvny valcovy zaver, podavani reseno zasobnikem -4,5,10 naboju tezka dlouha tercova hlaven )
sou lidi co s ni na 50 metru ustreli sirce hlavicku - a na 100 metru nebude problem pocihat si na zajice ( cokoliv v mensi rozumne velikosti )
cenove je na tom cca 5000 a naboj 1,30Kč....presny tercovy okolo 2,5Kč - a hlavne malorazky moc netrpi rozmazlenosti velkych razi... malorazka do kazde rodiny :-)
Oseransky
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 15. kvě 2012 19:32:05

Re: CZ 527 Carbine

Příspěvekod Artifex » pát 15. čer 2012 23:39:29

Tak, přesně pod tohle se klidně podepíšu. Jinak není problém dostat Mosina na soustřel 5cm/100m což je lehce nad 1,5 MOA
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: CZ 527 Carbine

Příspěvekod Oseransky » ned 17. čer 2012 15:12:28

4 Artifex : tak to rad slysim...

on neni vesmes problem se predzasobit dopredu, vse se da preci vyvezt na strelnici a tam s tim cvicit a trenovat....v pripade malorazky je to az podivne levne, kdy za navstevu strelnice dam vice nez za patrony, ( takze doma neni problem s legalizaci zbrani z pohledu manzelky ) a krabicku patronek si muze dovolit koupit jednou tydne vesmes kazdy ( za 3 mesice stradani muze byt velice zajimavy pocet patron v zasobe... )
kdyz si vzpomenu ze jsme byl drive kurak, a dopraval sem si onu krabicku kurackeho poteseni kazdy den ci obden - tak me az zaboli u meho zbrojniho srdicka pri pomysleny, kolik penez sem mohl investovat do vystroje, vyzbroje a streliva.. ( koupit si misto krabicky cigaret krabicku patron ma neco do sebe )
Oseransky
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 15. kvě 2012 19:32:05

Re: CZ 527 Carbine

Příspěvekod Artifex » sob 01. zář 2012 0:07:37

Taktak, jinak zrovna ZKM 456 (Brno mod. 4) mi zrovna leží v Praze na vyzvednutí.
Ono dovolit si kulomeťáky do mosina také není zas tak strašné, dají se sehnat i kolem 5kč/kus a na trénink a předzásobení to stačí, stále i s těmi obyčejnými jde kolem 2-2,5MOA, pro lepší výsledky je už nutné přebíjet s kalibrovanými střelami a přesně naváženým prachem, je jasné, že mosin nesmí být zničený ale v ZS akci byly i dobré kousky. Tip pro výběr: Vzít si s sebou jeden náboj (když člověk nemá zrovna po ruce sadu kalibrů), zkontrolovat ostrost drážek na ústí, pokud jsou špatné tak nebrat. Poté prohlédnout vývrt, jestli není v některém místě špatný, tohle je třeba můj:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
A teď přijde na řadu ten zmíněný náboj:
Střelu zasuneme na ústí hlavně, nesmí se tam vlézt celá až po krček nábojnice, u mého se zastaví 4mm před krčkem. To znamená, že vývrt na ústí není vylágrovaný. Dále pak, pokud je možnost ten náboj vystřelit tak vystřelit, vyhodit nábojnici tak, aby se nepoškodila. U ocelové nábojnice zkontrolovat jestli nepraskla. Poté znovu vystřelenou nábojnici zasunout do komory a vyhodit. Pokud při zasunování a vyhazování klade velký odpor, znamená to, že se hodně nafoukla a tedy je komora volná. No, a pokud je čas, tak si mosina pěkně zapřít o bag a zastřílet si jak to lítá :D
Pokud je pak ještě hodně času, promlátit vývrtem skrz naskrz olůvko natřené vazelínou, z toho se pak měřením dají poznat přesné rozměry vývrtu v drážkách a polích. Opravdoví fajnšmekři si pak vezmou šroubovák, nebo lze použít nástroj z čistící sady, sundat šroubek před zásobníkovou schránkou a druhý za závěrem, sundat nadpažbí, vytěrák a prohlédnout železo, zdali není mezi pažbou rezavé. Závěr lze rozebrat bez použití nástrojů, před prvním použitím je dobré proměřit, kolik vyčuhuje zápalník. Opět jsou na rozborném nástroji dva zářezy značené 75 (0,075"=1,9mm) a 95(0,095"=2,4mm). Zápalník by neměl být kratší, nežli zářez 75, tedy by se o něj měl nástroj zarazit, to by způsobovalo špatný nebo nespolehlivý zápal a neměl by být delší než zářez 95, to by pak způsobovalo proražení zápalky, ideál je někde uprostřed ale záleží na střelivu, některé s tvrdšími zápalkami nechce spolupracovat s menšími hodnotami a některé s měkčími zase už při hlubších hodnotách dělá díru. Já mám nastaveno univerzálních 2,2mm, což je trošku více, nežli mám ražbu značící správnou pozici zápalníku z továrny, ta byla někde kolem 1,95mm.
Obrázek
Obrázek
Co jsem udělal s Mosinem jako první je, že jsem cidlinou oškrabal hnusný skladištní stářím loupající se lak a udělal jsem pořádnou povrchovku, tedy trošku mořidla, aby světlé dřevo nesvítilo na dálku a pažba měla odstín stejný, jako by byla lakovaná, napustit spoustu vrstev lněného oleje, který v pažbě zpolymeruje a chrání dřevo proti vlhkosti a jako finiš zahorka napustit včelí vosk a pak zaleštit, ta flinta se pak lépe drží, je příjemnější na omak, odolnější a případné bouchance pak jdou jednoduše opravit. Dokonce vylezlo i pár značení, které nebyly na první pohled pod lakem vidět a nádherně plasticky vylezla struktura dřeva:
Obrázek
Obrázek

Pokud bude zájem, vytáhnu z Jurjevovy Sportovní střelby i části o vylepšení spoušťáku, základech beddingu, tedy kde železo oproti pažbě podložit a jiných úpravách pro ještě lepší vlastnosti.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dlouhé opakovací zbraně

Příspěvekod Oseransky » ned 09. pro 2012 18:46:39

mam doma take mosinku... ale trochu se obavam odolnosti daneho materialu na hlavne ( preci jen kdyz se clovek doslova zhycka tvrdochromem ) tak by takovou upravu mel rad na kazde sve pusce, je jasne, ze u pusky za 3000 s nestrilenou hlavni muzu byt rad ze sem se k necemu takovemu vubec dostal a mel bych mlcet ve veci jeji odolnosti a prijmout ji tak jak je...ale preci, kdyz uz o te odolnosti zacnu premyslet...a zacnu to srovnavat s moznosti jinych zbrani - vhodnych na postapo ( sks,58,Fn-Fal,......) preci jen se v urcitych chvilich nedostanu k cisteni tak jak bych mel - a zrovna u te mosinky to muze mit za prispeni starsich skladovych patron ( rtut a agresivni latky v zapalce a spalinach ) dost fatalni nasledky na jeji zovotnost....
uz jen pripravky, ktere budou vhodne na vycisteni zbrane a jeji zakonzervovani nebudou dostupne...a domaci zasoby nevydrzi vecne ( sam mam doma cca 3 litry ruznych oleju na zbrane, a v pripade alespon zakladniho cisteni kazde zbrane po lovu ci jejim pouziti bude po techto zasobach po roce veta...
Oseransky
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 15. kvě 2012 19:32:05

Re: Dlouhé opakovací zbraně

Příspěvekod Artifex » ned 09. pro 2012 19:05:37

Nevím teda jakým způsobem čistíš ale mně vydrží ten nejmenší sprej na půl roku a střílím 1x za 14 dní, většinou 1-2 krátké, brokovnici a malorážku, všechno po střelbě čistím doextračista. :D
Mosinka takový problém nebyl, vem si, že musely vydržet obě války a tam se s tím také nedrbali. Tvrdochrom je prostě jen nadstavba pro v podstatě nulovou údržbu. Stejně musíš počítat, že to SKS nemá žádnou povrchovku závěru takže ho stejně budeš muset udržovat, stejně jako mosinový závěr a kosa také není bezúdržbová, když nebudeš čistit plynový kanálek tak ti to nebude přebíjet, prostě všechno potřebuje nějakou údržbu.

Ohledně rtuťových zápalek... Je potřeba to prostě protáhnout hlaveň aby to tam nezůstalo, to spotřebuje oleje nula prd, zbytek stačí otřít mastným hadrem od spalin
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dlouhé opakovací zbraně

Příspěvekod Oseransky » ned 09. pro 2012 21:43:53

to byl samozrejme nadhled na dobu moznosti pouzivani zasob - radsi jich budu miti doma vice nez mene
sam mam velke naroky na udrzbu zbrani - WD cistim docista a pote jeste zastriknu gun remedy...takhle se mi to osvedcilo zatim nejvice.. ( samotne WD mi na to nestaci - staci 20 dni a zbran vypada jako sucha )
jo vim ze samotna podstata mosinky je vojensjka puska...s kterou se proste vojak moc mazat nebude...ale asi sem na udrzbu a naroky na zbran moc hrr ( mam rad kdyz mi kazda zbran doma funguje tak jak ma a muzu se na ni spolehnout - a to popravde priznavam radsi tam dam o kapku oleje vice nez mene, ne ze by mi ze zbrane olej strikal na vsechny strany ale v konecnym souctu mam tu spotrebu asi orpavdu vetsi
Oseransky
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 15. kvě 2012 19:32:05

Re: Dlouhé opakovací zbraně

Příspěvekod Artifex » ned 09. pro 2012 23:30:16

Zbraň má být právě po vyčištění "suchá"= nakonec vytřená mastným hadrem dosucha= žádná vrstvička, to skoro nic stačí a tím se také hodně ušetří. To pak poznáš na vybíravějších samonabíječkách když jsou moc nebo málo namazané a dle toho už je pak jasno jak zacházet se všemi ostatními.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dlouhé opakovací zbraně

Příspěvekod Hankye » pon 10. pro 2012 12:46:25

Ohledně starání se o zbraně v post-apo podmínkách a třeba i skladování munice doporučuju přečíst knihu moje třicetiletá válka.

Popis
autobiografický příběh japonského vojáka jménem Horó Onoda, který nechtěl uvěřit, že 2. světová válka skončila : rozkazy z roku 1944 plnil až do roku 1974

Měl opakovací pušku Arisaka (tuším že vz. 99) která byla u něj nalezena ve 100% stavu.
Tomu říkám frajeřina.
Hankye
 
Příspěvky: 41
Registrován: sob 26. kvě 2012 9:22:12

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Zbraně a pastí

cron