Co jíst a co nejíst? Jak nalézt vodu a připravit jídlo? Jak chytit a stáhnout zvěř? Pojďme to rozebrat do detailů.

Energetická bomba vlastníma rukama!

Příspěvekod Vladius » sob 11. úno 2012 23:37:38

Napadlo mě, že bych se mohl podělit o skvělý recept z dětství. Tato směs je neskutečně výživná, nejde sníst víc než tři velké lžíce naraz, nelezou.:)
Navíc podporuje celkovou imunitu, řeší problémy se srdcem (včetně arytmie), se zažíváním a páchá spoustu dalších skvělých věcí ve vašem těle.

200g – sušené meruňky
200g – rozinky
200g – vlašské ořechy
200g – fíky (nepovinná položka)
100g – sušené švestky
100g – šípky nebo sirup (nepovinná položka)
3 citrony
250ml medu.

Všechny položky je potřeba prohnat mlýnkem na maso, zalít medem, důkladně promíchat a nechat na 14 dní v lednici. Pak jíst čajovou lžíci každé ráno před/místo snídaně. Nejlépe dlouhodobě, během podzimu/zimy, v rámci prevence nemocí.

Vypadá to zhruba takto:
Přílohy
smes.jpg
smes.jpg (88.29 KiB) Zobrazeno 5382 krát
smes1.jpg
smes1.jpg (30.38 KiB) Zobrazeno 5382 krát
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Energetická bomba vlastníma rukama!

Příspěvekod Bazmeq » ned 12. úno 2012 1:37:17

Určitě vyzkouším, vypadá to zajímavě. Jen nevím jak by to mohlo řešit problémy se srdcem, neříkám že to není pravda jen mě nenapadá jak, ale protože mi před rokem diagnostikovali vysoký tlak který je způsoben nějakou záhadou(doktoři nevědí z čeho to je, cholesterol a všechno v pořádku, ani genetické to není) tak určitě vyzkouším, díky.
Bazmeq
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. úno 2012 15:41:31

Re: Energetická bomba vlastníma rukama!

Příspěvekod alive » ned 12. úno 2012 7:46:27

Vladius píše:Napadlo mě, že bych se mohl podělit o skvělý recept z dětství. Tato směs je neskutečně výživná, nejde sníst víc než tři velké lžíce naraz, nelezou.:)
Navíc podporuje celkovou imunitu, řeší problémy se srdcem (včetně arytmie), se zažíváním a páchá spoustu dalších skvělých věcí ve vašem těle.


jj klasika...pemikan :-) Vydrzi dlouho a ucinky mohu jen potvrdit :-)
alive
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 25. led 2012 9:20:50

Re: Energetická bomba vlastníma rukama!

Příspěvekod Vladius » ned 12. úno 2012 11:38:29

Nejsem doktor, tak můžu jen rozjímat, ale této směsi se také říká Draslíková. Skoro každá z položek obsahuje hromadu draslíku, pak je tam vitamín C, med zase pomáhá dodávat potřebné minerály a vitamíny do jednotlivých buněk.

A ještě k vlašským ořechům:
Vlašské ořechy, které ořešák produkuje, jsou velice výživné, neboť obsahují v průměru 70 % tuků, obsahujících zejména velice zdravé nenasycené mastné kyseliny, 18 % proteinů (bílkovin) a přibližně 3 % sacharidů (cukrů). Z mastných kyselin se jedná převážně o omega-3-mastnou kyselinu, která pozitivně působí proti riziku aterosklerózy a jiných kardiovaskulárních chorob a podporuje u dětí rozvoj mozku. Ořechy jsou energeticky bohatým zdrojem. Vyjma mastných kyselin obsahují také bohaté zdroje vitaminu E, B1 či B6. Dále pak sůl, kyselinu listovou, minerály jako hořčík, měď a zinek. Celkově obsažené živiny působí pozitivně na lidskou psychiku, jsou cenné pro zdravé vlasy, pokožku, nehty i sexuální potenci.
Uvádí se, že konzumace ořechů má protizánětlivé vlastnosti, které se projevují hlavně u srdečních a cévních chorob. Pomáhají regulovat krevní tlak a udržovat nízkou hladinu cholesterolu. Mají antioxidační účinky, působí proti astmatu a posilují střeva.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Energetická bomba vlastníma rukama!

Příspěvekod Ulrik » ned 12. úno 2012 11:52:38

Zdravím,
jsem tu nový. Tento příspěvěk mne zaujal a chtěl bych se zeptat na jednu ze složek, přesněji "šípek/sirup". Co si pod tím mám představit?
Ulrik
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned 12. úno 2012 11:08:33

Re: Energetická bomba vlastníma rukama!

Příspěvekod Vladius » ned 12. úno 2012 11:55:34

Ulrik píše:Zdravím,
jsem tu nový. Tento příspěvěk mne zaujal a chtěl bych se zeptat na jednu ze složek, přesněji "šípek/sirup". Co si pod tím mám představit?


Omlouvám se za chybku:

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0%C3%ADpky

Šípek oplodí (Cynobasti fructus s.sem.gros.) je plod zbaveny semen. Pro obsah přírodních vítamínů je vhodný pro odolnost organismu. Šípky jsou jedním z nejbohatších zdrojů vitamínu C. Čaj připravovaný z šípku se nejčastěji používá při nachlazení, někdy také jako močopudný prostředek. Čaj vyniká příjemnou chutí a je velmi vhodný i pro dlouhodobé užívání.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Energetická bomba vlastníma rukama!

Příspěvekod hnupek » ned 12. úno 2012 11:56:05

vyzera to dobre.. aka je trvanlivost tohto "vyrobku" ?
hnupek
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned 29. led 2012 14:23:41

Re: Energetická bomba vlastníma rukama!

Příspěvekod Vladius » ned 12. úno 2012 11:59:58

hnupek píše:vyzera to dobre.. aka je trvanlivost tohto "vyrobku" ?


Dokud nesníš. Obvykle se dělá jedna sklenice na podzim a do května bez problémů mizí. Jinak to vydrží i 3-5 a více let bez problémů. Alespoň si to myslím. :)
Pokud se směs důkladně promíchá a nechá se v klidu na těch 14 dní, med poslouží jako přírodní konzervant a zničí veškeré breberky.

Opět cituji z Wiki:

Kapalný med se nekazí. Díky vysokému obsahu cukru ničí bakterie procesem zvaným osmolýza (prasknutí buňky destrukcí buněčné membrány). Nemohou se na něm uchytit ani kvasinky ze vzduchu, protože obsah vody je příliš nízký. Přírodní neupravený med má obsah vody asi 14–18 %. Je-li obsah vody pod 18 %, nemůže se v medu množit prakticky žádný organismus.
pH medu je běžně mezi 3,2 a 4,5. Tento relativně vysoký stupeň kyselosti zabraňuje růstu bakterií způsobujících infekci.
Z důvodů antiseptických vlastností, med (speciálně je-li kombinován s citrónem), může být užíván orálně pacienty, kteří jsou sužováni Pharyngitídou a Laryngitídou, ke zmírnění příznaků.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Energetická bomba vlastníma rukama!

Příspěvekod Apaji a Hugo z hor » ned 12. úno 2012 18:32:31

Bazmeq píše:Určitě vyzkouším, vypadá to zajímavě. Jen nevím jak by to mohlo řešit problémy se srdcem, neříkám že to není pravda jen mě nenapadá jak, ale protože mi před rokem diagnostikovali vysoký tlak který je způsoben nějakou záhadou(doktoři nevědí z čeho to je, cholesterol a všechno v pořádku, ani genetické to není) tak určitě vyzkouším, díky.


K tomu srdci, je to opravdu o draslíku. Jsem dvakrát po operaci srdce. Po minulé operaci do mě cpali draslík kapačkou, mé propuštění bylo poslední dny hospitalizace o tom jakou mám hladinu draslíku. Byly mi doporučené sušené meruňky, které mimochodem nesnáším. To doplňuje draslík luxusně. Také se to dá nahradit brokolicí, bramborama, banánama, ořechama, sušenýma švestkama. Každá zátěž pro srdce zvyšuje potřebu draslíku. Takže když jsem po operaci zase začala piánko pochodovat po jednodenních čundrech, manžel měl po kapsách sušené meruňky a cpal je cestou do mě. Prudký pokles draslíku vede až k zástavě srdce. Při menším poklesu to člověk vnímá jako arytmii a synkopy, k tomu pocit, že se nemůžete zhluboka nadechnout - nic příjemného, věřte mi. K vysokému tlaku: pozor na sůl (zvyšuje tlak), pozor na přemíru tekutin (hypervolémie), a v neposlední řadě stres a nepravidelný režim spánku (noční šichty atd.) Tlak upravuje hodně česnek. A zkusila bych bylinky, tím se nic nezkazí. Rozhodně bych to ale řešila. Vysoký tlak nebolí. U mě to vedlo ke krvácení do mozku a disekci aorty. Nebránila bych se lékům, srdci se uleví, nebudou odcházet chlopně. Můj muž jí prášky na tlak, taky u něj nezjistili příčinu, srdce má zdravé. Prý stres, možná špatné ovzduší....Apaji

Apaji a Hugo z hor
Apaji a Hugo z hor
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 05. úno 2012 16:40:35

Re: Energetická bomba vlastníma rukama!

Příspěvekod jimmyjazz » pon 13. úno 2012 12:28:12

dalsi jidlo, ktere velmi rychle zasyti a doda energii je chleba s cukrem. Obycejny chleb (dle vkusu kazdeho stravnika) nakrajet na tlustci platky (minimalne centimetr), navlhcit vodou (ci jinou pozivatelnou kapalinou) tak, aby skoro cely nasakly avsak jeste drzel vcelku, a vydatne pocukrovat. Rikal mi deda, ze toto byla jedna z hlavnich slozek jeho potravy v dobach protektoratu.
jimmyjazz
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 15. čer 2011 11:30:00
Bydliště: Praha

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Možnosti

Zpět na Potrava a voda

cron