Sedí vám na krku manželka? Tchyně počítá každou korunu? Nemáte peníze na pořádný výlet z hranice? Toulejte se po ČR a popisujte to tady!

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Luscinia » pát 29. čer 2012 22:34:29

Vladius píše:Luscinia - zapomněla ses zmínit o svém rodinném stavu... Myslím si, že po takovém představení vlastních schopností a dovedností to bude jediná otázka, která v tuto chvíli zajímá místní komunitu. Pokud teda pominu "technické charakteristiky" typu váhy a mír. :)

P. S. A samozřejmě vítej na PostApo.cz! :)


Myslím že to vystihuje toto:
Přílohy
Looking for.jpg
Looking for.jpg (9.41 KiB) Zobrazeno 15198 krát
"Demokracie je, když 2 vlci a jehně hlasují o tom, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře vyzbrojené jehně může výsledek hlasování zpochybnit."
Luscinia
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 26. čer 2012 10:41:10
Bydliště: Budějce

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Vladius » sob 30. čer 2012 1:07:44

Příspěvek zástupce protiteroristického oddělení policie ČR a následnou konverzaci jsem přesunul do samostatného tématu - pro-se-t-site-na-rozpad-systemu-t853.html
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Eruve0 » stř 05. zář 2012 11:56:39

Kolik mi je - 22
Odkud pocházím - České Budějovice/Třeboň/Novohradské Hory
Hlavní povolání - Programátor Sw pro MaR systémy,Elektrotechnik a servisní technik pro MaR a elektro systémy.
Další oblasti vzdělání a ostatní dovednosti - Elektrotechnika,Robotika,Mechanika. Posledních 10 let se věnuji Aikidu - znalost sebeobrany,zbraním a zbraňovým systémům ( Spíše ze staletí minulých ).Znalost alternativních zdrojů energie,Bohaté zkušenosti z práce v oboru Elektrotechnika,Solární elektrárny, ale i všemu ostatnímu co patří k MaR jako VZT,čerpadla a topení.Vše ohledně techniky.Znalost základního ošetření,rostlin a jejich léčivých účinků.
Kolik lidí mám v rodině - (manžel/ka, další osoby) - rodiče,prarodiče, možná širší příbuzenstvo cca 12 - 15 lidí
V čem mohu být přínosem - Zbraně a střelivo,pro policii,armadů a úřady mezi námi vše samozřejmě legálně drženo na ZP !! může být vždy ku prospěchu, ale jinak základy zdravovědy,znalosti především zemědělských plodin, díky části rodiny co se věnuje zemědělství...Plně vybavená lékarnička (obvazy,dezinfekce a léky...)... určena pro provozy do 60 lidí.Určitá znalost boje, taktiky případně pastí a výroby střelného prachu atd....Díky mému pradědovi, Děkuju, za umístění mého domu...v okolí do 100 metrů sídlo Zámečníka,truhláře,elektrikáře,kováře,myslivce a mechanika smýšlejících na podobných vlnových délkách jako my ostatní.. :D
V čem naopak potřebuji pomoc - Nejspíš ženskou část osazenstva...zdravověda,byliny,sušení, mastě...Vaření, ale nejspíš záleží na osazenctvu a komunitě.Když máme kováře,zedníky,truhláře není to zdaleka vše, je potřeba další pomoc, ať na rozložení práce, "sběrače" lidi co pomůžou s ochranou ale především někoho kdo bude vědět co dělá aniž by se mu to muselo "troubit"
Nejsou lidi, kteří nemají rádi zbraně, ale jen takoví, kteří ještě nebyli přepadeni a nepotřebovali ji použít.Radši zbraň mít a nepotřebovat ji,než nemít a potřebovat ji.
Eruve0
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 05. zář 2012 10:54:15
Bydliště: České Budějovice/Třeboň

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod SALIX » stř 05. zář 2012 21:26:44

Kolik mi je: 20

Odkud pocházím: Mutěnice okr. Hodonín

Hlavní povolání: Revírník u LČR, s.p., Dálkový student ČZU, obor: Provoz a řízení myslivosti

Další oblasti vzdělání a ostatní dovednosti: Od malička jsem aktivní skaut takže nějaké ty ohníčky, uzly, morseovky a podobné prkotiny. Po dobu studií na střední lesnické škole jsem dělal sebeobranu (tj. 4 roky), dnes sem tam zajdu na systemu. Jelikož jsem ze slovácka, tudíž Moravák jak poleno, umím vypálit(pro neMoraváky - vydestilovat) snad všechno co má nějaký cukr a taky dělám víno ;) .
Aktivní myslivec a sportovec (taktická malořážka a dříve reprezentace ČR za dorost: Skeet a Trap). Tak trochu magor do všeho co dělá rámus a smrdí střelným prachem (sice ne tak jako Artiflex ale základ tam je... :D )

Kolik lidí mám v rodině (manžel/ka, děti, další osoby): Moje rodina je docela zvláštní... Jsme z dědiny takže otec je zemědělec-traktorista a matka prodavačka ale mladší bratr je grafik a instalatér :D a nejmladší sestra je baletka... K tomu moji postapo víru moc nesdílí, takže se s nimi moc nedá počítat...

V čem mohu být přínosem: Jsem spíše samotář ale dokážu se rychle přizpůsobit. Nějaký ten kurz první pomoci by se snad našel. Jelikož babka je vesnická "bylinkářka" tak celkem slušně poznám různé kytky a jejich užití v praxi. Z lesnictví nějaké odborné pindy (vlastnosti dřeva, topografie,
lesnictví(kdo by to byl řekl...), projektování a stavba lesních cest, brodů, dřevěných přemostění a nakonec když jde do tuhého tak se umím zhostit motorové pily). No a nakonec ten lov a lovecká kynologie (ohaři, barváři).

V čem naopak potřebuji pomoc: Ve všem co neumím a je potřebné. Rád se přiučím!
Uti. Non abuti...
SALIX
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 02. črc 2012 9:06:13
Bydliště: Mutěnice okr. Hodonín

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Luscinia » pát 14. zář 2012 19:47:28

Koukám, že tomu skautingu jsme za leccos vděční... (Trochu jako mafie - nezúčastněný je "pouhým okem" nezaregistruje)
"Demokracie je, když 2 vlci a jehně hlasují o tom, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře vyzbrojené jehně může výsledek hlasování zpochybnit."
Luscinia
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 26. čer 2012 10:41:10
Bydliště: Budějce

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod SALIX » ned 16. zář 2012 14:41:20

Víc než si kdo uvědomuje.
Když se dnes dívám na svoje vrstevníky (To su mladý zajíc 20) a mladší lidi, trochu Mě zamrzí že čučí doma nebo jejich jediným cílem je létat po diskotékách... Nic proti nim, taky si čas od času zajdu na zábavu ale hodně lidí to hrotí skoro až do extrémů a tak trochu zapomínají žít. Škoda že skauting nebyl povinný jako dřívější "pijonýr"... Jen bez těch politických ptákovin. Nebo chvála bohu?? :)
Uti. Non abuti...
SALIX
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 02. črc 2012 9:06:13
Bydliště: Mutěnice okr. Hodonín

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Psax » úte 30. říj 2012 16:43:11

Kolik mi je: 32
Odkud pocházím: Praha, Příbram
Hlavní povolání: IT support, postprodukce v ČT
Další oblasti vzdělání a ostatní dovednosti: zemědělská studia, elektronika - přenosové a informační systémy, boj z blízka (dnes už hlavně jen teorie - upgrade nutný), střelba z krátkých zbraní (plus z malorážky a vzduchovky :)
Kolik lidí mám v rodině: manželka + tři kocouři
V čem mohu být přínosem: vaření, rozšířený sběr hub, studium šintó (možno fungovat jako kannuši), ..
V čem naopak potřebuji pomoc: fyzická kondice, rozšířit přípravu na život po VP


<OffTopic>
Rozhodně jsem vděčný za dětství bez internetu a PC obecně. Strávil jsem ho v lese a na stromech. :)
Mimochodem, chodil jsem do Pionýra i Skauta a je to jen o vedoucím. Skaut byl na prd, Pionýr výbornej.
SALIX: ... "Nebo chvála bohu??" znamená, že skautem může být jen věřící? :) (http://www.novinky.cz/koktejl/282127-ch ... -boha.html)
zažij svítání
pan Psax
Psax
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 29. říj 2012 15:03:46
Bydliště: Pribram, CZ

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod senjineer » pon 05. lis 2012 2:33:10

Psax píše:Kolik mi je: 32
Odkud pocházím: Praha, Příbram
Hlavní povolání: IT support, postprodukce v ČT
Další oblasti vzdělání a ostatní dovednosti: zemědělská studia, elektronika - přenosové a informační systémy, boj z blízka (dnes už hlavně jen teorie - upgrade nutný), střelba z krátkých zbraní (plus z malorážky a vzduchovky :)
Kolik lidí mám v rodině: manželka + tři kocouři
V čem mohu být přínosem: vaření, rozšířený sběr hub, studium šintó (možno fungovat jako kannuši), ..
V čem naopak potřebuji pomoc: fyzická kondice, rozšířit přípravu na život po VP)


Rád tě tu vidím Psaxi ! Vítej a doufám, že se ti zde bude líbit.
I survived the Mayan Apocalypse 12/21/12
Obrázek
senjineer
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 04. čer 2012 10:16:01
Bydliště: Sydney / Ausrálie

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Psax » pon 05. lis 2012 9:42:59

Díky. :)
zažij svítání
pan Psax
Psax
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 29. říj 2012 15:03:46
Bydliště: Pribram, CZ

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Tulák2 » sob 17. lis 2012 9:53:08

Zdravím,
jsem z vesnice nedaleko Pardubic,
věk 34 let,
ženatý , 2 děti,
co umím- jsem zámečník, svařeč, obraběč,
několik let se věnuji airsoftu se zaměřením na 2.světovou válku.
Tulák2
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 17. lis 2012 9:21:38

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod stepan-hawk » ned 18. lis 2012 14:00:08

Kolik mi je: 37 let
Odkud pocházím: Praha (a stále ještě Praha)
Hlavní povolání: technolog (to je takový ten kdo lidem radí jak mají pracovat) v elektrotechnické montážní firmě
Další oblasti vzdělání a ostatní dovednosti:
vzdělání: vyučení elektromechanik pro stroje a zařízení, maturita provozní elektrotechnik, dva roky čvut FEl, nyní čtvrtým rokem dálkově čvut strojní
dovednosti na slušné úrovni: opravy ručního nářadí (tři roky mě to živilo), pájení (tři roky v práci mimo jiné pájecím technologem) historie, historická technika, mechanika, elektrotechnika
dovednosti na jakés takés úrovni: chov domácího zvířectva (okoukáno u babičky a sousedů na chalupě - slepice, králíci, kozy, prasata), první pomoc, školení lidí (mám v tom trochu trénink v práci), práce s libovolným ručním elektrickým nářadím (když to opravujete musíte to umět aspoň vyzkoušet a to vyzkoušet používáním), řízení (mám řidičák, ale nebaví mě to a nechávám řídit manželku, kromě osobáku jsem jen jednou řídil traktor, takže nic moc rozsah), byrokracie (kvůli práci jsem měl na výběr nechávat se při auditech nachytat nebo to začít brát vážně. vybral jsem si to druhý), navigace, práce se dřevem (mám na to cit, nějaká trocha zkušeností a chuti by se taky našla, ale těch příležitostí zase tak moc není.), historické vojenství, strategie, taktika
dovednosti v případě nouze (tj nic moc, ale zmínit se to může): vaření (nečekejte toho moc), zubař (vzhledem ke stavu zubů jsem něco okoukal), pěstování rostlin (načtená nějaká teorie, něco mááálinko zažito na chalupě a na chatě, ale ... nic moc prostě z mého hlediska),střelba, stavebnictví (zednictví, pokrývačství a tak), opevňování, pasti, zacházení s počítačem (kdysi jsem dokonce něco málo programoval, ale to bylo v dřevních dobách DOSu), personalistika (v práci jsem do toho byl hozen po hlavě a zatím ještě plavu bez větších problémů), ekonomika, politologie, sociologie
Kolik lidí mám v rodině (manžel/ka, děti, další osoby): manželka, dcera, možná by nějaká další rodina taky byla. Příbuzenstvo mám celkem rozvětvené a myslím, že bych se na něj vykašlat nedokázal.
V čem mohu být přínosem: opravy (vzhledem k jistému technickému vzdělání a neignorantství dokážu pochopit princip práce a opravit dotyčnou věc i když jí jinak neznám), technika a to včetně historické, rozumné uvažování, najití cesty jak něco udělat (radit lidem to asi dovedu. koneckonců mě to ale živí. :-) ), plánování a mám doma velkou knohvnu (a bědo tomu kdo by mi z ní chtěl dělat brikety)
V čem naopak potřebuji pomoc: obrana (asi jsem ten typ, který s Vámi bojuje tím stylem, že vás mlátí nosem do pěsti a žaludkem do kolene.), chemie (v tomhle pláááávu až to není hezký), hudba (myslím, že večery u táboráku s kytarou, harmonikou, zpěvem a tak mohou dost zlepšit náladu a morálku. Ale já v tomhle mám maximum ovčáci čtveráci zahrané na xylofonu.), chov většího zvířectva: krávy, koně (on kůň má přece jen minimální opotřebení a navíc v patřičném počtu a složení se sám obnovuje a doplňuje. :-) )
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Tafi » čtv 04. dub 2013 3:12:31

Ahoj, jsem tu nový a zde se mi zdá ideální začít, takže:

Kolik mi je: 20 (březen '93)

Odkud jsem: Český Krumlov

Hlavní povolání: Security

Vedlejší povolání: Automechanik

Další oblasti vzdělání a ostatní dovednosti: EZS (el. zabezpečovací systémy), ŘP B, C; Střelba, Znalost techniky a elektroniky; 4 roky ZDH

Kolik lidí mám v rodině (manžel/ka, děti, další osoby): V případě VP jsem já a pokud by to bylo možné tak ještě můj kocour co si myslí že je pes (ale bojí se i bublinek v pivu, takže asi nic :-/)

V čem mohu být přínosem: Technické záležitosti (opravy motorů a automobilů celkově, elektroniky, montáže EZS, mechaniky zbraní, atd.) hrubá síla, psychologická podpora, střelba

V čem naopak potřebuji pomoc: Potřebuji dobré velení, zdravověda, a zbytek se ukáže po VP


na závěr bych rád jen řekl,že uvítám kontakt s kýmkoliv z kraje s PostApo smýšlením :)
Tafi
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 04. dub 2013 2:32:36

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Artifex » čtv 04. dub 2013 3:38:57

Když zmiňuješ střelbu jako svoji přednost, kolik jsi toho nastřílel a z čeho? Nahoď nějaké nástřely ze zbraní, které ovládáš nejlépe.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod haunter » čtv 04. dub 2013 8:33:50

No a co kdybysme si v případě VP dali někde sraz?:D nej by bylo někde uprostřed republiky, ale má tam někdo pozemek? (Kdyby přišli ozbrojení úředníci katastrálního úřadu?) :D
Já bych klidně pro založení nové kolonie dal k dispozici náš pozemek o rozloze cca 10ha (včetně 2 lesů, louky, sadu, pole).. pro začátek si myslím že dobrý:D Akorát je to trochu z ruky pro Čáslav, FL...

http://goo.gl/maps/Ezjy0
haunter
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 28. bře 2013 13:30:43
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Artifex » čtv 04. dub 2013 9:59:44

Srazů PA už bylo několik.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod haunter » čtv 04. dub 2013 10:36:22

V případě VP... holt, aspoň kdyžtak víte kde najdete zázemí ;-)
haunter
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 28. bře 2013 13:30:43
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Tafi » čtv 04. dub 2013 13:29:54

Artifex píše:Když zmiňuješ střelbu jako svoji přednost, kolik jsi toho nastřílel a z čeho? Nahoď nějaké nástřely ze zbraní, které ovládáš nejlépe.


Tak vzhledem k tomu že zatím nejsem vlastníkem ZP, tak jsem omezen střelnicí a sice jsem toho nenastřílel mnoho ale dovolím si říct že mám vcelku talent a jsem na to pyšnej :-D ... Zkušenost mám se zbraněmi: CZ75BΩ, CZ75P-07 Duty, CZ SP-01 Shadow, CZ528, G17 G3 a G4, G19, Walther P99 a P22 a to je zatím vše... Nejlépe bych řekl že ovládám G17, G19, P99 a SP-01 Shadow... S většinou nástřel v řádu pár zásobníků (vybíral jsem co koupit až bude ZP) takže vím že to není žádná sláva, ale lepší než nic :)
Tafi
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 04. dub 2013 2:32:36

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Artifex » čtv 04. dub 2013 13:56:34

V poho, nahoď nějaké nástřely až se dostateš na střelnici někam do vlákna ke zbraním, ať se pokocháme. Co říkáš na ten omega spoušťák na 75? Nějak mi to nepřijde jako extra zlepšení co jsem tak viděl... ZP dotáhni, těžké to není. Jen jsem se právě kvůli věku podivil, že do kladů píšeš střelbu, já toho mám docela nastříleno a skromně musím říci, že bych to u sebe asi nevypíchl jako jedno z pozitiv, člověk se stále učí a sice je to pěkné ale zkušenosti jsou k nezaplacení.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Tafi » čtv 04. dub 2013 14:24:14

Artifex píše:V poho, nahoď nějaké nástřely až se dostateš na střelnici někam do vlákna ke zbraním, ať se pokocháme. Co říkáš na ten omega spoušťák na 75? Nějak mi to nepřijde jako extra zlepšení co jsem tak viděl... ZP dotáhni, těžké to není. Jen jsem se právě kvůli věku podivil, že do kladů píšeš střelbu, já toho mám docela nastříleno a skromně musím říci, že bych to u sebe asi nevypíchl jako jedno z pozitiv, člověk se stále učí a sice je to pěkné ale zkušenosti jsou k nezaplacení.


Snad příští měsíc, teď má v pr. kotník ... Add omega - Co se chodu týče mi příjde spíše horší než lepší, ale to je subjektivní pocit, otázkou zůstává jestli zbrojovkou avizované "nižší opotřebení spoušť. mecha." bude tak znatelné, aby mělo výrazný vliv na jeho životnost... A že zkušenosti jsou k nezaplacení, to je jasné a souhlasím... :)
Tafi
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 04. dub 2013 2:32:36

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod ladijego » čtv 04. dub 2013 14:37:55

Kolik mi je? 15 let (jajx sem jeden z nejmladších)
Práce? Student
Bydliště? Jindřichův Hradec (od září snad Brno)
Co umím? Sem skaut takže základy přežití, dále historicky sermuju takže boj chladnou zbraní, dále základy zemědělství a lesnictví a na konec můj majster štik vrhani setkácku na maso
Co neumím? Mam dosti nízkou vůli takže hlavně někoho kdo by mě podporoval, a taky neumím vařit :-)
Dead zombie is good zombie
ladijego
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 19. led 2013 12:02:47
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Luscinia » pát 05. dub 2013 12:08:45

No konečně se tu začíná objevovat pár Jihočechů. :D
"Demokracie je, když 2 vlci a jehně hlasují o tom, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře vyzbrojené jehně může výsledek hlasování zpochybnit."
Luscinia
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 26. čer 2012 10:41:10
Bydliště: Budějce

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Misazap » pát 05. dub 2013 12:49:00

Tak jsem narazila na tohle téma a taky se trochu představím ...
Kolik mi je - něco přes 30
Odkud pocházím - Brno, ale už 15 let žiju v Plzni
Hlavní povolání - IT (ofiko FAV KŘT UI, ale jinak práce všeho druhu)
Další oblasti vzdělání a ostatní dovednosti - mám vystudovanou textilku technologii pletařství (tedy výroby textilu, jen ten úplný počátek pouze teoreticky), dlouhodobě jsem dělala keramiku, taky jsem si prošla skautingem (ze začátku to byl ale pionýr ..), mým velkým koníčkem jsou koně, žádného nemám (chodím ke kamarádce) ale zvládám i úpravy kopyt atp.
Kolik lidí mám v rodině (manžel/ka, děti, další osoby) - 1 manžel, 2 syni, 1 děda , 2 feny
V čem mohu být přínosem - textil, keramika, koně, děti, v rodině jsem považována za technika, ale je to spíš "cit pro věc" a zdravý selský rozum. Mým velkým snem je zahrada až farma a chov dobytka a pěstování rostlin, něco už zkouším pěstovat, nicméně na velmi nevhodném pozemku. Taky se zajímám o lékařství - první pomoc a pod. původně jsem chtěla jít na medicínu.
V čem naopak potřebuji pomoc - pokročilejší technika a elektrotechnika (záložní zdroje, elektrárny, ..), rozdělání ohně holýma rukama, výroba vlastního nože a jiné extrémní survival techniky (aneb co nás ve skautu nenaučili) - i když spíš ze zájmu než z potřeby. Zatím jsem nepřesvědčila rodinu na potřebu zaopatření, takže zatím máme jen plynový kotel a pod. což se mi dost nelíbí.

A jen poznámka - co opravdu nemusím jsou střelné zbraně, na její potřebu jsem (zne/vy)užila zájem manžela, který si udělal ZP, máme doma sig sauer sp2022 (myslím .. ;-) můj maximální počin je že to umím nabít, vybít a 2x jsem si z toho vystřelila na střelnici. V kapse mám radši kesr a chodím na sebeobranu.
Misazap
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned 24. úno 2013 23:23:59

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Scatach » pát 05. dub 2013 15:09:56

Nuže kolik mi je? 17
Student: student střední zdravotnické školy v Liberci obor zdravotnický asistent
Město: Jablonec nad Nisou (Libereckej kraj)
A něco co umim: Ošetření ran (bohužel né tak jak by jste čekali od ZA, jelikož jsme obor do nemocnice a né do terénu tak 1. pomoc máme až v dalším ročníku), ale snažim se už tedka umět toho co nejvíc. Pak taky zacházení s chladnou zbraní (šerm, LARP), střelba z luku, nějaký ty základy sebeobrany (2 roky karate). A nějaký ty základy přežití v přírodě. Sice jich není moc jako u starších ale snažim se je prohlubovat.

No a co neumim: Rozhodně nedokážu vyrobit složitější pasti, a těch věcí co neumim bude jistě víc.
PS: S češtinou nejsem moc velký kamarád, tak omluvte moje chyby.
Scatach
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 05. dub 2013 14:49:14

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Hanka » pát 05. dub 2013 22:01:49

Ahoj, ani já jsem se ještě nepředstavila.
Věk: čerstvých 39
Stav: vdaná
Rodina: manžel a 2 psi, širší rodina použitelná při VP: 2x rodiče, sestra s manželem a 2 synovci.
Zaměstnání: většinou dělám grafiku, mám na starosti e-shop, ale jelikož pracuju v malé firmě, tak pokud je potřeba jsem sekretářka, fakturantka, obchodní zástupce nebo i skladník.
Město: Praha
Co umím: rozhodně toho neumím dost, takže se pořád učím.
Zajímám se o historii, výtvarné umění, architekturu, ráda čtu. Manžel chodil na aikido, ale teď už není čas. Oba chodíme na lukostřelbu, letos budeme dělat ZP, se zbraněmi problém nemám. Jelikož máme 2 psy, tak chodíme na cvičák. Mám zkušenosti s chovem domácích zvířat a v rámci možností s pěstováním ovoce a zeleniny. Druhým rokem zkouším sušit, a zavařovat, co se dá. Minulý rok jsem založila bylinkovou zahradu, takže zatím sbírám zkušenosti.
Co neumím: všechno, co má něco společného s elektřinou.
Hanka
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 10. pro 2011 0:14:02
Bydliště: Praha

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Akenai » pát 05. dub 2013 22:35:54

Tak a teď jsem na řadě já :)


věk: 31
stav: svobodný
rodina: rodina, kočky, byl pes a opět v létě bude pes, slepice, kachny, nějaká ta myš po dvoře
co dělám: dělám PhD v oboru mezinárodní vzahy. Takže brutál pesimista kam ten svět spěje LOL :)
Co umím: Jsem skaut, sestra je skaut. Mám i když prošlé papíry na motorovou pilu. Něco rukama zvládám, např. práce se dřevem, jednoduché sváření, a opracovánní jak dřeva tak kovu. Není to nic extra, ale je to funkční. máme zahradu, takže něco také zvládám vypěstovat. Rád experimentuju, a rád se do všeho vrhám, i když to neumím, a pak je to pokus omyl. Vaření je poživatelné, ale žádná extra kulinařina. První pomoc taky jakž tak zvládám.

co nezvládám: Horolezčit, což bych se asi zabil :). jak jsem řekl, zvládám od všeho trošku, ale hodně věcí je to potěmkinovka a nic pořádného. Takže zdokonalovat se, a pořád se učit. A neusnout na vavřínech.
Akenai
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 14. lis 2012 23:37:46

PředchozíDalší
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na PostApo v České republice