Co jíst a co nejíst? Jak nalézt vodu a připravit jídlo? Jak chytit a stáhnout zvěř? Pojďme to rozebrat do detailů.

KDP, MRE atd..

Příspěvekod dracekvo » pát 10. úno 2012 19:55:55

Tak zítra budu jen na KDP IV. To sem na to zvědavej. Je toho celkem dost, takže asi hlady trpět nebudu. Počítá se tam taky s chlebem extra, neví někdo?

MRE sem měl jednou a nebylo to špatné. Hlavné to ohřívání je fajnově vyřešené. Chuťově to taky nebylo špatné.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: KDP, MRE atd..

Příspěvekod dracekvo » sob 11. úno 2012 20:04:49

Takže už sem po večeři. Tak napíšu malou recenzi pro ty co KDP neměli. Nebudu popisovat co je v balení a tak. To se nechá dohledat jinde.

Snídaně v 7: Sladké krekry + jedna marmeláda + 0,5 kakaa z externích zdrojů
Krekry byli docela tvrdé i když jsou ještě 2 roky v záruce. Schroupal sem sotva půlku, pak sem to vzdal a rozmočil to v kakau xD Fakt to nešlo. Celkem to zasitilo, ale chvilku mi bylo po tom těžko.

Hlad sem dostal až v půl druhé. Ohřál sem si hotovku Hovězí maso se žampiony a bramborem. Bylo to celkem dobré, ale nečekal jsem to tak řídké. Musel sem vzít na to žíci. A chtělo by to k tomu chleba, ale pro ten sem byl línej dojít. Taky to docela zahnalo hlad.

Na sváču sem si dal jednu tyčinku čekolády

Večeře v půl šesté: Hotovka slepice na smetaně a těstoviny. Mno, na tomhle sem si nijak extra nepošmáknul. Oboje sem ohříval zavřené v původním obalu na akumulačních kamnech přiklopené ručníkem asi hodinu xD Ohřálo se to tak, až to pálilo, ale omáčka po otevření měla stejně konzistenci rosolu. Ani zamíchání moc nepomohlo. No snědl sem to, ale jako zlaté instantní těstoviny Dobrej hostinec, nebo jak se to menuje. Tam mi kuře na paprice aspoň chutná.

Už asi jíst do rána nebudu a ještě mi tu zůstal tuňák, slané krekry, mexická směs zeleniny, jedna čokoládka a džem. Sladidla, sůl, instantní nápoje sem si dal stranou, ty sem nezkoušel.

Pokud by k tomu byl chleba, myslím, že by nebyl problém s tím vydržet i 2 dni.

Takže resumé. Jako nouzovka je do dobé. Odolné kompaktní balení a je tam vše potřebné kromě příboru. Do evakuačního zavazadla, nebo tak něco se to určitě hodí. Ale stavět na tom delší přežití jak 3 dni bych rozhodně nechtěl. Na normálních konzervách si člověk pošmákne lépe.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: KDP, MRE atd..

Příspěvekod Solomon » pon 13. úno 2012 11:02:59

Já zase zkoušel MRE (mělo by vyjít na 12 hodin, pro vojáka v bojové nasazení na 8 hodin). Já jím v nemších dávkách, ale častěji, než nárazově (škodí to tělu a taky energie se využívá neefektivně)

Snídaně v 6 ráno: dva krekry + burákové máslo, kafe (snídani bych bral větší, protože je důležitá, ale chtěl jsem vydržel celý den, tak jsem šetřil)
Malá sváča 10:00: energetická tyčinka
oběd: 13:00 - už jsem pociťoval hlad. Menu č. 19 Beef roast + vegetables (zasytilo to) + nápoj (je asi na 1/2 litru, ale mě vyšel na litr), pokud by měl člověk přístup k ešusu teplé polévky, tak oběd ani nemá chybu
Malá sváča cca 16:30 - ořechová buchta
večeřě 19:00 - sušené ovoce (já měl brusinky), tady jsem, ale už měl celkem hlad, který jsem musel zapít a jít zaspat
jediná věc, kterou jsem si přidával bylo pití (vypiji nimimálně 3-6 l denně, podle zátěže a období, v létě v práci na čerstvým asfaltě a při 35 stupních ve stínu, jako to bylo loni, jsem dal přes 10l bez problémů, ale to už je extrém)

Kdyby člověk chtěl, aby mu to vydrželo na celý den, tak by to chtělo nějakej chleba. Pokud si ho člověk dá k snídani místo krekrů (ty si schová na svačinu) a k obědu (ten se pak dá taky rozdělit a shovat na večeři), tak si myslím, že s jedním balíčkem se dá vydržet v pořádku, celý den. Kdo umí hladovět i dva. Jinak spíš 12 hodin, takže dva balíčky na den nebo 3 balíčky na 2 dny jsou plně dostačující

Co se chuti týče: kdybych to dal psovi, tak už chápu proč si olizuje kulky; aby přebyl chuť :-). Ne teď vážně, člověk od toho nesmí čekat babičinu kuchyni. Je to prostě jen levná konzerva a podle toho chutná. Žádná sláva, ale jsou i mnohem horší věci. Jinak bratr zkoušel menu se špagetami, a co chuti týče, tak ten samý poznatek, žádná sláva, ale klasický vojenský žrádlo. Krekry=tvrdý sušenky, nápoj=citronáda, burákový máslo=nutela, dezert=ořechová tyčinka. Osobně mi nejvíc chutnalo to sušený ovoce, ty brusinky byly snad lepší než z obchodu.

Co se ohřehu týče: To se mi moc líbilo. Já to zkoušel v zimě za větru, takže jsem to měl sice na spodu (kde byl ohřívač) horký a na vršku studený (ohřívač je krátký), zamíchat to nešlo, protože to byl "flák masa" v celku, ale tady by to šlo možná řešit tím, že se ohřívač umístí do vrchní části balíčku, kdy ta horká šťáva ohřeje i spodek (na opak mi to nešlo - zvláštní, protože teplo stoupá na horu - ale určitě svoje udělal ten vítr).
Dále se balíček rozehřál tak, že ho neudžíte v ruce (což je v pořádku), ale píší tam, že může v krajních případech vzplanout. Tudíž to chce při ohřevu dodržovat nějaké minimální zásady bezpečného ohniště.
Doporučuji si to vyskoušet pěkně v klidu a bezpečí domova. Nejsem zběhlý v angličtině, takže jsem s návodem chvíli bojoval (je tam hodně textu a člověk neví co je pro něj ta nejdůležitá část). Je sice i obrázkový, ale pokud je pro vás angličtina španělská vesnice, tak je lepší si ten balíček rozdělat a podle seznamu (třeba na stránkách armyshopu) si ho projít. Já se nejvíc zasekl na přilívání vody do hřevného sáčku (chvíli se mi tam motal sáček na pití a já myslel, že jde o jakousi odměrku). Čekal jsem, že to bude jako v tom polským balíčku, kde už vodu máte. V MRE je obyčejná míra, do které vodu dolíváte cca 1-1,5 dcl. Ale na podruhé už je člověk doma, a je to bez problémů.

shrnutí: s jedním balíčkem se při větší zátěži asi dlohodobě vydžet nedá, určitě né bez pocitu hladu a únavy. Ale pokud by byl chleba (a na oběd polévka), tak by se asi dalo přežít s 1 MRE na den i po delší dobu.

P.S. bacha na tabasco, to je poctivý. Já chtěl spotřebovat kompletní balíček, tak jsem si ho (trouba) na oběd vyplácal všechno . A mělo fakt sílu, takže jsem musel s ostudou převážnou část zeleniny seškrábat a vyhodit :-( :-)
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: KDP, MRE atd..

Příspěvekod prochazka85 » pon 13. úno 2012 13:10:47

EDIT:uvedeno do souladu s pravidly fora postapo.cz
Naposledy upravil prochazka85 dne ned 01. dub 2012 17:33:03, celkově upraveno 1
prochazka85
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 05. úno 2012 15:22:12

Re: KDP, MRE atd..

Příspěvekod Tuco » pon 13. úno 2012 13:47:13

to by pak to tabasco bylo v kazdym balicku a to neni.
Tuco
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 01. led 2012 20:37:24

Re: KDP, MRE atd..

Příspěvekod Solomon » pon 13. úno 2012 13:49:14

tabasco je jediná věc, která se v MRE neobjevuje pravidelně, ale jen občas, většinou k masovým jídlům, třeba bratr měl ty špagety a tam tabasco taky nebylo, o zahlazení stop jsem neslyšel, ale to neznamená, že to není pravda, vlastně je to i logický. Ale podle mě jde spíš o zlepšovák než o primární účel (jakože pepř taky zažene psa, ale funguje spíš jako koření), to by pak bylo tabasco v každým , jak píše tuco. A MRE neslouží jen pro armádu do boje, ale i v případě potravinových dávek pro civilní obyvatelstvo a tam o žádné obalamucování psů nejde. A určitě jsou mnohem účinější prostředky, které by měli vojáci, kteří by potřebovali vyzrát na psi, k dispozici. A voják co nechce, aby ho vystopovali, přece nepohodí plastovej obal jen tak, ale vezme ho s sebou.
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: KDP, MRE atd..

Příspěvekod Antonin » stř 10. říj 2012 23:04:07

Antonin
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 15. úno 2012 9:30:43

Re: KDP, MRE atd..

Příspěvekod Akenai » sob 06. dub 2013 10:37:05

MRE jsou docela drahá, takže udělat z toho zásoby pro celou rodinu, i na jeden týden vyjde na pěkný peníz. Každopádně, mám asi dvoje a vozím je v autě, protože jsem dost často na dálnici, tak pro jistotu.
Akenai
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 14. lis 2012 23:37:46

Re: KDP, MRE atd..

Příspěvekod lonewolf64 » sob 06. dub 2013 12:09:42

Pred nejakym rokom som bol pokusne 5 dni na davkach PODAP, povodny zamer bol 7, ale vzhladom na traviace tazkosti som to v zaujme vlastnej bezpecnosti strihol skor. Davky PODAP su synonymom k "ode na kaupustu" ktora je doslova v kazdom baleni v nejakej forme. Zato MRE je ine kaficko, na MRE sa da vpohode ten tyzden zvladnut, obcas dokonca nejake otvorim a skonzumujem len preto ze mam nan chut, rovnako to nosim v aute a mam par vsade kde sa vyskytujem castejsie, obcas proste staci ze clovek nema cas varit alebo cakat hodinu na donasku, a teple jedlo je pozehnanim na moje nervy...

EDIT by Vladius
lonewolf64
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 11. bře 2013 22:09:51

Re: KDP, MRE atd..

Příspěvekod Vladius » sob 06. dub 2013 12:14:38

lonewolf64: Začínám mít pocit, že ten účet byl založen pouze pro propagaci videí a následné výdělky na youtube partners. V každém příspěvku je podstrčené video. Šlo by tomu zamezit?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: KDP, MRE atd..

Příspěvekod gixo447 » ned 07. dub 2013 13:53:58

Ahoj neví někdo kde v České Republice sehnat MRE tohoto tipu http://www.mreinfo.com/images/mre-tan-ravioli-pasta.jpg ? já na aukru našel jen tohle http://img17.allegroimg.pl/photos/orygi ... 3142500794 děkuji za odpovědi.
gixo447
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 13. úno 2013 0:43:40

Re: KDP, MRE atd..

Příspěvekod Akenai » ned 07. dub 2013 14:14:34

taky některé armyshopy, napřiklad v Brně na Lidické, ale bylo to nějak za 160 kč. A pak bych hledal na ebay.
Akenai
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 14. lis 2012 23:37:46

Re: KDP, MRE atd..

Příspěvekod gixo447 » ned 07. dub 2013 14:16:55

Akenai píše:taky některé armyshopy, napřiklad v Brně na Lidické, ale bylo to nějak za 160 kč. A pak bych hledal na ebay.


děkuji
gixo447
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 13. úno 2013 0:43:40

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Potrava a voda

cron