Pojďme je poslouchat spolu! Zprávy z tisku, novinky, události a vše podobné.

Kolik let dáváte do VP ?

do roka
3
10%
do 2 let
5
17%
do 3 let
2
7%
do 5 let
7
24%
do 10 let
6
21%
do 20 let
3
10%
do 30 let
0
Žádná hlasování
do 50 let
0
Žádná hlasování
VP nebude ! :D
3
10%
 
Celkem hlasů : 29

 

Kolik let dáváte do VP ?

Příspěvekod Nobody » čtv 24. kvě 2012 1:19:29

Tak kolik let hrubým odhadem podle vás máme než tu bude VP ? Berte v potaz krize , finanční rozpad státu (nevěřím že tendhle stát po 20 letech rozkrádání někdo dá dohromady aď už pravice nebo levice) , války , globalní pohromy (erupce na slunci) atd. atd. prostě vše co vás napadne aď už v ČR , v Evropě nebo na celém světě.

Dle mého názoru máme při nejlepším tak 20 let. Přižemž každých 5 let se bude proceto že se něco stane zvedat o 40%. I kdyby ne tak podle odborníku nejdéle v roce 2050 tu začne válka o vodu bo už teď planeta memá takové zásoby sladké vody aby zásobovala 7mld lidí.

Tady nějaký článek.
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/2 ... trofa.html

Ještě někde jsem viděl graf který byl spočítán před 30 lety a zatím se ho docela slušně držíme a na něm bylo znázorněná růst populace , obyvatelstvá , potřebných služeb , spotřeba jídla. Bohužel ho nemohu znovu najít. Každopádně ty křivky rapidně stoupali do roku 2030 a pak najednou všechny spadly dolů...

Tak jaké jsou vaše názory ?

//EDIT Přidal jsem anketu tak prosím hlasujte , velice mě zajímá co si myslíte a díky za všechny názory :)
Naposledy upravil Nobody dne čtv 24. kvě 2012 10:21:22, celkově upraveno 2
Nobody
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 08. kvě 2012 16:13:43

Re: Kolik let dáváte do VP ?

Příspěvekod Guardian » čtv 24. kvě 2012 8:16:50

Osobně dávám tak 5 let. A to vzhledem k finanční krizi, kdy z peněz se stávají již jen bezcenné papírky které nejsou podloženy žádnou hodnotou. Peníze stále vytvářené z dluhu nemůžou takto fungovat věčně.
Guardian
 

Re: Kolik let dáváte do VP ?

Příspěvekod End » čtv 24. kvě 2012 8:39:04

Asi tu budu vypadat jako nejvetsi pesimista. Ja mam 2 verze.

1. Rusko, USA a Cina pujdou do sebe. Podle vypovedi urciteho cloveka je tento konflikt planovan nejpozdeji do rijna 2012 a udajne povede k 3WW.

2. Slunecni erupce potvrzena dokonce i od nasa. Konec 2012 zacatek 2013. Erupce by mela mit udajne takovou silu ze EMP vyradi veskerou elektroniku (dokonce i tu ktera neni zapojena nebo jinak napajena) a skody po te erupci by se podle propoctu opravovali nekolik let az desetileti. Verim ze kdyz padne elektrina na nekolik let vypukne anarchie a nikdo ji nezastavi.

Takze na zaver davam tomu 5 mesicu nebo maximalne 8 mesicu.
End
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 20. úno 2012 16:47:04

Re: Kolik let dáváte do VP ?

Příspěvekod Vladius » čtv 24. kvě 2012 9:58:15

Zajímavá otázka. Nedokážu odhadnout ani termín, ani způsob (ačkoli by to mohlo být velmi výnosné!:D). Stejně to ve výsledku bude jedna velká improvizace, ačkoli se snažím být připraven na většinu scénářů.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Kolik let dáváte do VP ?

Příspěvekod dracekvo » čtv 24. kvě 2012 18:25:54

End: dej pokoj, tou dobou budu v rusku
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Kolik let dáváte do VP ?

Příspěvekod Rase » čtv 24. kvě 2012 19:37:42

No dal sem možnost do tří let, není to totiž moc brzo a nejsem ani tak velký optimista abych dal třeba 10-20 let.
Budu taky radši když mě nějaký průšvih zastihne ještě před třicítkou (do šesti let) než až budu starý páprda
Rase
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 31. bře 2012 20:11:58

Re: Kolik let dáváte do VP ?

Příspěvekod Guardian » čtv 24. kvě 2012 20:19:06

Rase: Na věku přeci nezáleží ne? Ale osobně a také dle toho co říkají lidé co mám kolem, tak už aby to bylo! :D
Jak už jsem tady někde napsal, kdybych mohl vybrat typ "VP" tak BLACKOUT. Není proti němu obrany a bude trvat nějaký čas něž to lidem docvakne. Kdo bude připraven bude na tom nejlíp! :D
Guardian
 

Re: Kolik let dáváte do VP ?

Příspěvekod Rase » čtv 24. kvě 2012 21:59:30

Guardian: nj. každý je sice tak starý jak se sám cítí, ale i tak bych byl radši v nějakém průšvihu teď, dokud sem mladý (24), než pozděj...
Co se blackoutu týče, tak souhlasím, jedná se asi o nejmírnější formu Velkého Průseru a snad i nejreálnější. Navíc není nikdy na škodu mít určité věci fungující i bez elektřiny (ruční vrtačky, mixéry atd.) Minimálně pro to, že se často jedná o zběratelské kousky :D
Rase
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 31. bře 2012 20:11:58

Re: Kolik let dáváte do VP ?

Příspěvekod Nobody » čtv 24. kvě 2012 22:18:42

Tak blackout bych uvítal i já :D Budeme mít generátor upravenej na dřevoplyn a když se bude upravovat hodláme ho zabalit i do farayovi kleci... pak si udělat ještě jednu faradayovku na půdu tam naházet nějakou důležitou elektroniku a doufat že to tu elektroniku uchraní před tím EMP . Už teď mám v plánu po baráku natahat stíněné lan kabely , dále mám v plánu si koupit několik mini pc - raspberry PI jeden stojí cca 600kč - ( procesor 700Mhz , 256ram ale utáhne HD videa a staré hry jako Quake 3) , pár základních věcí k tomu na vojenskej disk narvat nejdůležitější data , hoooooodně písniček (bo z foukací harmoniky co mám doma by mi asi po měsíci jeblo - btw. je mi jasná že na to je poslouchat nebude čas ale tak po večerech když by měl někdo jiný hlídku tak na odreagování ideální)...prestě mám v plánu si zajistit elektriku i po blackoutu.

BTW. Znáte hru fallout 3 ? Co na ní říkáte ? Myslíte že je možné že se několik let po opravdu velkém průseru objeví brnění jako ve falloutu ?
Je velice náročné na nošení , hodně omezuje pohyb ale ochrání před kulkama , výbušninama atd... Prostě něco jako rytíř ze středověku se střelnou zbraní v ruce .
Zde pár fotek toho brnění

https://www.google.cz/search?hl=cs&q=fa ... IbrOevcrRI
Nobody
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 08. kvě 2012 16:13:43

Re: Kolik let dáváte do VP ?

Příspěvekod babybliss » pát 25. kvě 2012 11:24:26

brnenie ako vo falloute sa urcite neobjavi :) z jedneho prosteho dovodu, nebude cas na to aby ho niekto vymyslel. vezmi si ze v sucasnosti v relativne kludnej dobe take nieco neexistuje a verim tomu ze USA by to urcite rada nasadila do konfliktov ale je tu mnoho veci ktore treba vyriesit. je pravda ze pracuju na exoskeleton ale je tu mierny problem so zabezpecenim dostatocneho prisunu energie ktory by pohanal servo. takze v dohladnej dobe urcite nie a po VP uz ani nahodou.
hlavnym dovodom preco ani nahodou je to ze na nieco take potrebujes cas a zdroje(ludi ktorim to mysli a material, ktory nieco stoji) oboch bude po VP velky nedostatok.
babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: Kolik let dáváte do VP ?

Příspěvekod Nobody » pát 25. kvě 2012 15:55:37

No když si to tak vemš tak technologie už na to jsou - v číně ukazujou robotí obleky který zpevní nohy .tělo - ruce a umožňuje človeku nést i obrovskou váhu co by normálně neunes tekže nemyslím si že by byl problém tekového robota osadit pláty brnění. Co se týče toho že to amerika nepoužívá ve válkách atd to má jednoduché vysvětlení , vycvičit vojáka je mnohem méně nákladnější než vytvořit takoví oblek ... krom toho když voják padne nahradí ho hnedka další ale to se o takové "hračičce" říci nedá.

Co se týče po VP neměl jsem na mysli energeticky závislé brnění ale jak jsem zmiňoval něco jako ve středověku...silné plátové brnění s váhou okolo 60-80 kilo (odhadem)...vem si třeba plátové neprůstřelné vesty co zastaví 9mm náboje a střepiny z granátů tak z podobného materiálu celé brnění. Nevím jestli by bylo možné ho unosit třeba ještě za podpory nějaký tlumičů atd...Samozdřejmě nějaké větší využití při VP v tom nevidím ale zajímalo by mě jestli by bylo něco takového možno sestrojit a aby to i fungovalo. Myslím si že by byla možnost to ukovat z dostupnách materiálů dokonce jsem někde viděl už i vytvořenou helmu a ramení pancíř jako ve falloutu.
Nobody
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 08. kvě 2012 16:13:43

Re: Kolik let dáváte do VP ?

Příspěvekod babybliss » pát 25. kvě 2012 17:12:29

ako vravis to by mohlo mat tych 60 -80 kilo, dam ti navrh skus ti dat do batohu 40kg a prejdi s nim tak 10km, garantujem ti ze potom budes suhlasit ze brnenie ktore ma 60-80 kilo bez serva bude len na okrasu :)
babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: Kolik let dáváte do VP ?

Příspěvekod Rase » pát 25. kvě 2012 18:32:28

Nobody: o neprůstřelných "brněních" sem kdysi sepsal článek:
http://www.panzernet.net/php/index.php/ ... 491.0.html
Je ale zaměřený hlavně na první světovou. V druhé světové se brnění rovněž používaly, ale především to byly pancéřové spodky pro americké piloty bombardérů (protistřepinové). Japonci experimentovali s brněním pro pěchotu, ale neměli dost ocele a ani pořádné průmyslové zázemí (tak bylo vyrobeno jen málo kusů).
V časopise Popular science ze 30.let, nějaký americký vědátor plánoval pro vojáky neprůstřelné brnění - samozřejmě ho vychvaloval atd. Nemusím asi připomínat že to byla blbost :D
Jinak neprůstřelné byly i tzv. Maxmiliánovské zbroje, což byl typ renesančního brnění (16.století), používané především v Německu a okolí. Tyto zbroje byly extra těžké a jednalo se o vrchol techniky. Byly dokonce i neprůstřelné, tehdejšími palnými zbraněni. Jak se ale palné zbraně zdokonalovaly, ukázalo se že není možné již pancíř dále zesilovat a tak se přestaly vyrábět.

Obrázek
Brewster Body Shield - povšiměte si krytů očí a historické, křesadlové pušky

Obrázek
Vojáci mají připevněný Stahlbrustpanzer, ještě existoval pancíř na přilbu Stirmpanzer (ten vojáci na fotce nemají).
Rase
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 31. bře 2012 20:11:58

Re: Kolik let dáváte do VP ?

Příspěvekod Nobody » pát 25. kvě 2012 20:38:32

babybliss :Tak ona by to taky nebyla zbroj na 10km pochod ale na rabování / útočení na jiné pevnosti , vesnice , komunity atd.
Rase : Děkuju moc, článek si rád přečtu.
Nobody
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 08. kvě 2012 16:13:43

Re: Kolik let dáváte do VP ?

Příspěvekod curiousman » sob 26. kvě 2012 8:18:04

Nobody píše:No když si to tak vemš tak technologie už na to jsou - v číně ukazujou robotí obleky který zpevní nohy .tělo - ruce a umožňuje človeku nést i obrovskou váhu co by normálně neunes tekže nemyslím si že by byl problém tekového robota osadit pláty brnění. Co se týče toho že to amerika nepoužívá ve válkách atd to má jednoduché vysvětlení , vycvičit vojáka je mnohem méně nákladnější než vytvořit takoví oblek ... krom toho když voják padne nahradí ho hnedka další ale to se o takové "hračičce" říci nedá.

V tom se pletes, ztrata kazdeho vojaka boli a to velmi mnoho. Dnes armada neverbuje vojaky stylem "tady mas kver a jdes bojovat". Jsou to mesice kurzu a treninku, navic kazdej zraje, ziskava zkusenosti. Vojaka s 5letou praxi novackem nenahradis. Dnes jsou vetsinou nasazovany specialni jednotky a vycvicit takoveho vojaka jsou opravdu horentni sumy.

Letadlo, tank , robot - vse vyrobis , ale nekoho, kdo s tim dobre umi uz ne.
curiousman
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24. led 2012 18:59:00

Re: Kolik let dáváte do VP ?

Příspěvekod babybliss » sob 26. kvě 2012 10:49:42

babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: Kolik let dáváte do VP ?

Příspěvekod sahaw » sob 26. kvě 2012 11:08:38

Myslim si,ze nebude nikdy VP zpusobena lidmi. Svet prochazi stalymi zmenami a tak za par let se zmeni i mysleni a nazory lidi. A tak kriteria pro VP se zmeni.

Pokud dojde k nejake globalni katastrofe,tak umre hodne lidi. Pak bude zalezet jestli se u lidi projevi dobre a nebo spatne vlastnosti. Ja doufam,ze dobre.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Rolničky Apokalypsy

cron