Konopí

Příspěvekod Vorlajz » pon 09. dub 2012 18:01:57

Co k tomu dodat?
Byla by po VP dobrým obchodním artiklem??
osobně si myslím, že vlastnit a pěstovat trávu, společně s alkoholem by mohlo bejt hodně velký plus :)

Edit by Artifex: Nejsme tu na Grower.cz, využití konopí OK, nelegální drogy e-e
Vorlajz
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. led 2012 23:24:20

Re: Marihuana

Příspěvekod dracekvo » pon 09. dub 2012 20:25:45

Ještě tabák se dá taky slušně pěstovat. A jeho pěstování lze legálně vyzkoušet i dnes.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Marihuana

Příspěvekod Vorlajz » pon 09. dub 2012 21:19:34

To marihuanu taky :) Ale jen do 5ti rostlin a ještě k tomu jen pěstovat, sklízet už ne :)
http://zpravy.idnes.cz/vlada-povolila-p ... domaci_bar
Vorlajz
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. led 2012 23:24:20

Re: Marihuana

Příspěvekod Bazmeq » úte 10. dub 2012 10:59:12

Já se o tohle více méně zajímám. Cannabis je nejužitečnější a nejvšestranější rostlina vůbec.Cannabis indica a jiné pododrůdy se používají k výrobě kuřiva které není jen “droga“ ale léčí a pomáhá při všech bolestech a při astma a další (já velice trpím na migrény které trvaly až 3 týdny nepřetržité bolesti a zvracení, od té doby co používám “trávu “ (asi 7 měsíců) jsem při migréně ani jednou nezvracel, bolesti se snížily o 50% a doba trvání se snížila také o polovinu,a to nemluvím o Cannabis sativa které se dá použít k výrobě papíru, provazů, zdí, a mnoho dalšího.
Omlouvám se za chyby, píšu z mobilu.
Bazmeq
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. úno 2012 15:41:31

Re: Marihuana

Příspěvekod Vorlajz » úte 10. dub 2012 12:11:14

Jj, přesně tak , myslím že ted je legálních jen 5 rostlin, ale má to mnohem širší využití. Jinak já když jsem si naposled dal, tak sem byl pomalu na smrt a od tý doby ne, nedávno jsem přišel o žlučník a občas mívám křeče, tak by mně zajímalo, jestli by mně to pomohlo, ale celkem se to bojím vyzkoušet.
Vorlajz
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. led 2012 23:24:20

Re: Marihuana

Příspěvekod Bazmeq » úte 10. dub 2012 12:35:21

No nevím jak je to teď s legalizací protože zákony o tom se mění každý měsíc, někde můžou psát že legálních je 5 rostlin a jinde můžou psát něco jinýho. Pokud jde o to tak jedině podívat se do nějakého aktuálního zákoníku ale tím myslím opravdu aktuálního protože na různých stránkách jsou nakopírované výtažky ze zákona ale dávno prošlé, ničemu jinému nevěř.
Ad žlučník: no kanabinoidy jsou protizánětlivé a sedativní takže teoreticky by neměl být problém ale nebral bych to jestli bereš jiné sedativní léky.
Možná jediná, nechci říkat problém, nevýhoda je spalování a škodliviny při tom vznikající (mnohem, mnohem méně škodlivé než při pálení tabáku) ale to lehce vyřeší vaporizér který nespaluje ale jen zahřívá "trávu" na teplotu vypařování pryskiřice. Nevýhoda vaporizéru: vysoká cena.
Bazmeq
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. úno 2012 15:41:31

Re: Marihuana

Příspěvekod Vorlajz » úte 10. dub 2012 13:18:46

Žádný jiný prášky neberu, což je výhoda :) Bral jsem ale předtím, než mi ten žlučník vzali, ted už je to docela v pohodě, až prostě na nějaký jídla co mi nesednou no..
Jo jo, o něm už jsem četl, ale to už je hodně mimo mě, ty ceny sou docela velký :) A myslím si že člověk, kterej chodí do hospody, třeba jen občas, nějakou takovouhle škodlivost řešit nemusí, protože v hospodě se za jedenn večer tolik pasivně ,,nakouří,, až to není hezký..
Vorlajz
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. led 2012 23:24:20

Re: Marihuana

Příspěvekod siva01 » úte 09. říj 2012 12:56:55

Vorlajz píše:Co k tomu dodat?
Byla by po VP dobrým obchodním artiklem??
osobně si myslím, že vlastnit a pěstovat trávu, společně s alkoholem by mohlo bejt hodně velký plus :)


Využití konopí je všestranné. Dlouho bylo konopí zdrojem kvalitních a pevných lan a pláten. Defakto ho vytlačily až syntetické materiály. Už jen proto by se vyplatilo mít semena. Také se dá konopí jíst, topit s ním, stavět a samozřejmě i kouřit.. Takže dobrý artikl by to byl, ale neomezoval bych se jen na sušené květy, když se dá zužitkovat celá rostlina..
siva01
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 09. říj 2012 12:41:06

Re: Marihuana

Příspěvekod kublaj-chan » úte 09. říj 2012 17:41:51

siva01 konope na húlenie a konope na košeľu, laná, gate,... nie je to isté, tá na húlenie je oproti tej priemyselnej vlastne len burina(a z tej čo chceš košeľu sa nezhúliš) :D
kublaj-chan
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 21. črc 2012 12:58:03

Re: Marihuana

Příspěvekod siva01 » čtv 06. pro 2012 12:42:16

kublaj-chan píše:siva01 konope na húlenie a konope na košeľu, laná, gate,... nie je to isté, tá na húlenie je oproti tej priemyselnej vlastne len burina(a z tej čo chceš košeľu sa nezhúliš) :D


Tak z technického se dá vypěstovat i psychoaktivní konopí. Po tom by asi byla také poptávka, ale kdyby člověk umíral hlady a neměl co na sebe, tak by asi více uvítal ty textilní a potravinářské možnosti využítí
siva01
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 09. říj 2012 12:41:06

Re: Konopí

Příspěvekod Honza0297 » ned 25. led 2015 21:52:48

Myslím si, že ti, kteří by po VP konopí pěstovali (za předpokladu, že by na to měli prostor a další vhodné podmínky), by byli jedni z nejúspěšnějších. Ve svý podstatě je to plevel, který roste kdekoli (skoro) a dá se použít prakticky na vše:
Ze stonků jdou dělat vlákna=provazy/izolace=zdi/topivo
Z listů střechy, jídlo, obklady, nebo výluhy
Semena na jídlo nebo olej
Palice (kromě moc dobrých účinků, které mnozí znají) taky na léčení. Až nebude k dispozici dost léků proti zánětu a bolesti, konopí je bez větších problémů zastoupí a o legálnost se po VP nikdo starat nebude.
Honza0297
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 06. pro 2014 19:40:28

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Farmaření

cron