Na něco jsme zapomněli? Pro váš problém neexistuje kategorie? Směle ho hoďte sem!

krádež či obchod?

Příspěvekod murnau » pon 20. kvě 2013 17:45:04

co by jste vykradli či vykoupili první za obchod?
lékárnu nebo drogerii či něco jiného?
murnau
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 18. kvě 2013 17:28:39

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod Nikdo » pon 20. kvě 2013 18:22:54

Selskýr rozum mi říká, že mám jít pro léky a potraviny. A taky pro nějaké hygienické potřeby.
Nikdo
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 18. kvě 2013 17:39:19
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod stepan-hawk » pon 20. kvě 2013 18:58:27

Myslím, že primárně jsou potřeba pro člověka potřebné potraviny. Teprve s plným žaludkem bude čas na ostatní.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod Artifex » pon 20. kvě 2013 20:56:39

Já myslím, že důležitější je střelivo, mrtvole plný sklad jídla nepomůže a střelivo poslouží jak k obstarání tak přesvědčení vydání potravin, PHM a jiných potřebností.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod Annele » pon 20. kvě 2013 21:01:54

Strelivo bych rozhodne nekradla - obavala bych se, ze kdo jej ma, bude mit pravdepodobne zbran k dispozici.
Jako prvni bych vykradala knihovny.
Jinak doufam, ze krast nebudu muset nikdy.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod Artifex » pon 20. kvě 2013 21:08:29

Já neříkám, že je dobré krást střelivo, nebo že ho krást budu, já říkám, že je důležité k zásobení.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod Bonobo » úte 21. kvě 2013 10:02:16

Zatím se nic neděje a už se zde řeší jak půjdeme rabovat a zajišťovat svoji skromnou existencičku... Možná tady za chvíli někdo napíše: "...neříkám, že je dobré znásilňovat, ale není dobré žít v sexuální tenzi, to se potom mohou třást ruce při míření..." Tak trochu mi připadá jako by se někteří těšili až nebudou omezováni zákony a společností okolo sebe a jejich zatím poťapané ego dostane prostor k seberealizaci...
Bonobo
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 19. led 2013 12:39:51

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod Vladius » úte 21. kvě 2013 11:46:30

Bonobo, naprosto souhlasím. Mimochodem, je neuvěřitelně zábavné sledovat, kolik ukřivděných sociopatů se nalézá třeba na naší FB stránce :). Takových těch ve stylu: "Jo, teď jsem instalatér (!nic proti ním!) s osmičkou hrubého a nezvládl jsem ani zbroják ani mezilidské vztahy, ale počkejte, až jednou přijde VP! Pak budu mít tucet kvérů a vlastní harém! A ty kurvy politické se mi budou houpat na provazu před moji vilou!". Někdy je to úsměvné, někdy až zarážející :).

A aby to nebyl offtop, krátce napíšu i názor na původní téma.
Zapomeňte na krádeže. Co nemáte již dnes, v případě VP mít už nebudete. Sbírejte kontakty a znalosti, buďte užiteční profesionálové, ne jen sběrači dobrot. Jinak v případě VP velkou hodnotu budou mít pravě ty dobroty, ne vy. V současné době tolik lidí cvičí přesnou střelbu, taktiku boje a další ošklivé věcičky, že pokud v tom nevynikáte teď, nebudete mít šanci ani později. Sakra, zase z toho vychází offtop.

Tak jinak! :D

Logicky lze vyvodit pár základních (nejdůležitějších) položek. Jídlo, zbraně, léky! :D Probrat se ze sci-fi omámení, nespoléhat na pozdější krádeže, loupeže a rabování. Kupovat už teď a umět s nimi perfektně zacházet. A to nejen s jídlem. Zkuste si třeba teď hned uvědomit, jak moc nadupanou máte lékárničku a jak dobře znáte každou položku v ní?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod Annele » úte 21. kvě 2013 14:12:21

Nemyslela jsem to tak, ze mam v planu se zivit kradezmi a rabovanim.
Ale: pokud dojde k vetsimu pruseru, je treba zachranit uzitecne knihy predtim, nez nastane zima a mrznouci ovcane si s nimi zatopi. Pokud to jinak nepujde, klidne je i ukrast.
Jak uz jsem napsala, doufam, ze nikdy nebudu muset krast, ale pokud dojde situace tak daleko, ze bude lidem zabavovan majetek a budou pronasledovani, potom jsou kradeze prijatelne - coby posledni moznost zajistit si preziti.
Cetla jsem zajimavou knihu, kterou napsal jeden polsky zid, rocnik 1929. Druhou svetovou valku prezil tak, ze se toulal sam ruzne po Polsku, prevazne pracoval, ale obcas i kradl nacistum (jednou ukradl nejakemu vojakovi dokonce i kone) a diky tomu jako jediny z cele rodiny valku prezil. V tomhle pripade jsem ty kradeze povazovala nejen za omluvitelne, nybrz i jako spravne.
Opacnym prikladem jsou rabovani pri povodnich, pri nepokojich behem arabskeho jara a podobne.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod murnau » úte 21. kvě 2013 14:24:58

dle mě bych vzal cestou lékárnu a obchod ať už mam něco ve skrýších nebo ne a léky budou luxusní zboží stejně jako drogerie a tohle zboží vydávat jen za výměnu,i kdyby to byly kamarádi a škemrali sebevíc

prostě to bude po VP "host do domu,zbraň do ruky"
murnau
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 18. kvě 2013 17:28:39

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod Bonobo » úte 21. kvě 2013 14:36:56

Bohužel nemá smysl přehnaně moralizovat, protože je obvyklé, že v mezních situacích hledá mnoho lidí především změnu svého společenského statusu. Stačí vzpomenout na konec minulé války a množství "5ti denních" partyzánů (RG) vraždících nevinné (třeba sudetské němce) zabírající majetky a posléze žádající o funkce a odbojářské důchody ... Dnes ani v budoucnu to nebude lepší, v každé společnosti je těchto jedinců určité procento. Spíš je nutné se konflikt s těmito lidmi připravit nejenom v rovině materiální, ale především psychické a morální. Snadno mohou nastat situace, kdy jako ti "spravedliví" budou vystupovat oni...
Bonobo
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 19. led 2013 12:39:51

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod stepan-hawk » stř 22. kvě 2013 7:33:52

Moralizování je jedna věc, ale to, že ten kdo tohle téma zakládal uvedl první krádež a pak ho teprve napadlo, že by někdo třeba mohl použít peníze o něčem svědčí.

V dané krizové situaci bych nejdříve vyčerpal legální možnosti a pak bych možná sáhl po těch nelegálních. Vše záleží na okolnostech, ale je fakt, že u některých lidí to vypadá, že se na takovýhle průser spíše těší.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod jack-3d » stř 22. kvě 2013 9:50:56

stepan-hawk píše:ale je fakt, že u některých lidí to vypadá, že se na takovýhle průser spíše těší.

Aby se pak šeredně nepřepočítali ;o)
jack-3d
 
Příspěvky: 53
Registrován: sob 14. led 2012 18:40:34
Bydliště: Brno

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod Tugar747 » stř 22. kvě 2013 10:54:07

Bonobo, Vladius: Souhlas.

Annele: pokud považuješ ty knížky za tak důležité tak co tahle nepolemizovat jak je budeš zachraňovat před nemyslícími ovcemi až se to podělá a třeba teď koupit jednu, dvě z těch důležitých knížek teď. A každý měsíc zavařit do plastu a uložit třeba někam do sklepa? :)
Osobně záchranu znalostí pozařuji za dobrý nápad. A přiznám se sám a bez muční že jsem líný a je mi líto peněz kupovat skripta na všechno. Napadlo mě časem si udělat seznam toho co by se hodilo. Začal bych základními učebnicemi, pak fyzika základní technika a metalurgie, medicína a zemědělství a chemie. Ale u mě to má hodně nížkou prioritu zatim nemam ani slušnou zásobu nouzového jídla :-/

Tuhle jsem byl v OBI a měli tam plastové uzavíratelné kanystry 20l-80l mezi 200,- až 500,- osobně plánuji mít jeden na nouzovou zásobu jídla v garáži. Takže by to zase tak drahé nebylo.

Ono se o postapu hezky čte třeba v Drsném spasiteli, ale skutečnost bává mnohem ošklivější. Služby jak jsme na ně dnes zvyklí můžou zmizet, ale obchodování, třeba ve forme zboží za zboží tu prostě bude. Rozhodně nebude existovat absolutní absence zákona, přinejmenším bude existovat zákon silnějšího a vlastnění pistole rozhodně nezaručuje že dotyčný bude ten silnější. Ono pokud nadšený postapák vida se jako Falloutového hrdinu s brokovnicí v ruce zabere něčí domek, tak se bude moct těšit na návštěvu místní domobrany. A že takové začnou růst jako houby po dešti okud by došlo ke kolapsu systému. Celkem logicky když se zvedne kriminalita tak se začnou lidé sdružovat do sousedských hlídek třeba v rámci vesnic, bloků nebo bytovek. Případně prostá nadvláda gangů ať již policejních nebo pouličních.
Myslim že zombie apokalypsa je tak populární téma právě protože předpokládá představu světa odkud najednou zmizí sposta lidí a jsou z nich jakési nemyslící cíle do kterých se dobře střílí. Ve fůře filmu se přeskočí ta úvodní násilná část rovnou do té survival části. V kolika filmech, knížkách a hrách se rozebírá postupný kolaps společnosti a v kolika se začíná stylem a tak se to najednou stalo.
Lepší .357 za pasem než 158 na drátě.
Tugar747
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 02. dub 2013 13:23:57
Bydliště: Praha

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod stepan-hawk » stř 22. kvě 2013 22:17:11

Já teda knížky nějaké mám a rozhodně je nedávám do kolepa do igelitu, ale do knihovny. Jak bych si v nich v igelitu listoval? :-)

jack-3d píše:
stepan-hawk píše:ale je fakt, že u některých lidí to vypadá, že se na takovýhle průser spíše těší.

Aby se pak šeredně nepřepočítali ;o)

To k tomu patří. Rozbití si huby, proto, že jsem líný si nastudovat nějaké info je oblíbený lidský sport.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod Tugar747 » čtv 23. kvě 2013 0:00:59

Myslel jsem jako na dlouhodobé uskladnění v případě průseru. Ono sušit knihovnu tak aby se to pak dalo zase číst není žádná sranda. Viděl jsem nějaký doument kde rozebírali zachování informací a alespoň na pár set let by to fungovat mohlo, Koupit každou dvakrát, jednu do knihovny a druhou zapečetit na potom, co kdyby. :)
Lepší .357 za pasem než 158 na drátě.
Tugar747
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 02. dub 2013 13:23:57
Bydliště: Praha

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod stepan-hawk » ned 26. kvě 2013 9:57:37

Tugar: Sušit knihovnu? je snad Vp spojen s tím,ž e mě vyplaví sousedi odshora? No asi jsi to myslel tak, že zkoušet číst knihovnu,která byla 30 let ve vlhkém domě není úplně optimální. Ale myslím, že ani v takovém případě to není nic strašního. akorát budou knihy dost cítit zatuchlinou. S tím se nedá nic dělat.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod Annele » ned 26. kvě 2013 10:31:00

Je rozdil mit doma 2-3 knizky a mit doma sto knih, ktere pravdepodobne nikdy nebudu cist. Zejmena pokud ma rodina miniaturni byt.
Co se tyce uchovavani knizek, spis bych pocitala s tim, ze by dum mohl vyhoret, tudiz volit ohnivzdorne nadoby.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod stepan-hawk » ned 26. kvě 2013 12:27:22

Proč by každý, kdo má doma sto knih, měl být člověk, který je nikdy nečetl. Já jsem většinu své knihovny přečetl. (proč bych jinak ty knihy měl že?) Možná by se tam našlo pár desítek knih které jsem nečetl, ale to je část knihovny převzatá po odstěhování rodičů na chalupu. A těch knížek v knihovně mámo dost o více než sto. Teď jsem to zkusil pibližně spočítat a je to kolem tisícovky. Nicméně na PA se hodí jen zlomek z nihc. Většina je beletrie, sci-fi nebo literatura faktu.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod Zantur » ned 26. kvě 2013 14:14:47

Annele píše:Co se tyce uchovavani knizek, spis bych pocitala s tim, ze by dum mohl vyhoret, tudiz volit ohnivzdorne nadoby.


Ohnivzdorná nádoba ti moc nepomůže, pokud to nebude něco extra spešl drahého, protože pokud budou knížky třeba v takové ocelové bedně, která projde ohněm (nedostane se dovnitř) a žárem, tak po otevření vytáhneš prach.. resp. uhlí. V takovém případě by ti to fungovalo jako retorta (zařízení na průmyslovou výrobu dřevěného uhlí).

Takže to spíš vidím na nějaký barel, nebo něco vodotěsného a dovnitř dát hromadu silikagelu, aby pohltil vlhkost a umístit takový barel někam do suchého sklepa, aby se zamezilo případnému požáru. ;-)
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod Annele » ned 26. kvě 2013 14:25:48

Knihy, ktere bych v pripade jiz propuknuteho Pruseru kradla z knihoven v dobe, kdy se do nich ovcane zacinaji vloupavat za ucelem sberu paliva, by byly ty, ktere bych v dnesni dobe necetla.
Take byly doby, kdy jsem vlastnila stovky knizek (z nichz jsem mela vetsinu prectenou nekolikrat), ale v dnesni dobe, kdy zijeme tri lidi na 35 metrech ctverecnich mame doma pouze ty knizky, ktere skutecne cteme, a ty, ktere obsahuji opravdu uzitecne informace. Chov skotu me nezajima a nepredpokladam, ze bych se jim nekdy v zivote zabyvala, ale v pripade Pruseru bude kniha o nem dulezitejsi coby zdroj informaci nez jako zdroj nekolika kilojoulu tepla.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod stepan-hawk » ned 26. kvě 2013 14:33:19

Kniha chov skotu je užitečná za jedné podmínky - že máš nějaký skot.

To co píšeš platí pro scénář druhu den trifidů, ale ne pro scénář typu rozpad společnosti bez omezení populace.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod Annele » ned 26. kvě 2013 15:21:41

Nejen v tom pripade. Nemusim ten skot mit zrovna ja, muze i nekdo jiny a ja s nim tu knizku muzu za neco vymenit. Ja sama bych se mohla po presunu na venkov zacit chovu nejakeho zvirectva venovat, v zavislosti na tom, ke kterym pribuznym bych sla.
On scenar rozpadu spolecnosti muze byt teoreticky jakykoli.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod stepan-hawk » ned 26. kvě 2013 20:41:10

Myslím, že ten kdo bude mít skot bude mít i znalosti. Ale nevím. Doufám, že neuvidíme.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: krádež či obchod?

Příspěvekod Artifex » ned 26. kvě 2013 22:28:28

Až teď mi docvaklo, že celou dobu asi nemyslíte Střední Kolový Obrněný Transportér OT-64 alias SKOT a stále jsem dumal, proč je potřeba k jeho řízení nebo údržbě kniha o chování dobytka...

Obrázek
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Další
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Možnosti

Zpět na Vše ostatní o PostApo