Vše, co dělá randál a zabíjí živé tvorečky. Palné zbraně, kuše, luky, bolaso, tomahavky a jiné hračky.

legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod Apaji a Hugo z hor » pon 06. úno 2012 11:30:58

Hezké dopoledne, můj muž i já VP čekáme, takže se chystáme (zásoby, zbraně, plány). Několik našich známých mají pocity různé intenzity (od prostého "tuším, že se něco semele", až po "bude jaderná válka"). Nicméně včera si tu sedlo několik přátel a pánové nadhodili téma zbraně. Skoro všichni máme legálně držené střelné zbraně, takže žádné nové téma. Až na to, že jeden prohlásil, že pokud začnou nepokoje, revoluce, sociální bouře, první, co stát udělá, bude to, že vezme seznam a půjde zabavit všechny registrované zbraně lidem. Takže by údajně bylo dobré vlastnit i nelegální zbraně, co nejsou nikde registrované, třeba staré "pistolky" z války apod. Pak si chlapi dali další grog, lehce zbrunátněli a dále rozvíjeli teorii o tom, jak si jeden známý známého sestavil samopal z náhradních dílů, součástek, co se dají koupit a sehnat,co se dá použít ze znehodnocených zbraní, k tomu stačí být šikovný zámečník nebo strojní mechanik....a prý ho má a prý to funguje. Nechci navádět k nelegálnímu držení zbraní, chraň Bůh. Spíš chci nadhodit téma nakolik je velké riziko, že stát nám sebere naše registrované zbraně a nám zůstanou jen klacky a kameny? Není tudíž uměrně k tomuto riziku zbytečné investovat do zbrojního průkazu a pořizování si zbraní? Tohle zavání průserem na druhou. Apaji
P.S. Jinak osobně jsem pro gatling na půdě našeho domu.....ale kde ho vzít a nekrást :-(
Apaji a Hugo z hor
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 05. úno 2012 16:40:35

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod Artifex » pon 06. úno 2012 12:40:58

Riziko že nám stát zabaví legálně držené zbraně je téměř 100%. Jakmile by byl výjimečný stav nebo podobná záležitost, začnou se legálně držené zbraně stahovat a kdo je neodevzdá, ten bude prostě hledaný.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod Gloch » pon 06. úno 2012 13:10:16

Otázka je, které zbraně by sebral - protože i za Němců zůstaly lidem brokovnice. No a o předovkách stát nemusí vědět a tudíž nemá jak je zkonfiskovat.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod Artifex » pon 06. úno 2012 13:11:36

Však tím legálně držené jsem myslel registrované, předovky registrované nejsou.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod dracekvo » pon 06. úno 2012 13:11:48

Pokud na to budou mít čas, něco stáhnout.

Neregistrovaná zbraň je třeba předovka a dvouranný perkusák. Ideální nouzová zbraň. A v době klidu vám za to nikdo nemůže ani fň. Lepší jak načerno montovat nějaký samopal.
A v teoretické rovině je asi nejjedodužší vyrobit jednorannou brokovnici. Je to jen trubka.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod jimmyjazz » pon 06. úno 2012 13:14:42

Tohle je nejlepsi resit nakupem zbrani, ktere se neregistruji tj. predovky/perskusaky a historicke zbrane (pakovky, opakovacky, revolvery vyrobene pred rokem 1860, tusim). Dalsi reseni je poridit si lovecky listek a kulovnici/brokovnici u policajtu nechat napsat jako zbran k lovu. I nejtuzsi diktatury v evrope lidem nechaly lovecke zbrane. Jinak ohledne te vyroby zbrani - tak ano, manualne zrucny obrabec kovu to dokaze. Jenze tim hrube porusuje zakon.
jimmyjazz
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 15. čer 2011 11:30:00
Bydliště: Praha

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod Artifex » pon 06. úno 2012 13:18:21

1890.
Lovecký lístek je docela hovadina
a) myslivci kterým zbraně zůstaly byli vždy stranou a vládou prověření lidé, nečekej že to zůstane všem, těm, kteří neprojdou prostě neobnoví lovecké povolení atd.
b) není to tak jednoduché, člověk musí hodně dlouhou dobu dělat DEBILA mysliveckém sdružení aby vůbec uznali jestli ho mezi sebou chtějí. Nikdy bych se nechtěl stát myslivcem, tento typ "svébytné kultury" se mi vůbec nelíbí.
Prostě shrnuto a podtrženo, sportem ani lovem toto neosereš. I kdyby to bylo takto a znelíbily se zbraně mezi lidem, dají se nesmyslné podmínky pro obnovení ZP, klidně psychotesty které budou nastaveny tak, aby je nikdo nedal (no, vlastně stačí říct povinné psychotesty, snad 90% lidí co vím že byli posláni na psychotesty kvůli ZP je neudělali), no, a ve státě není do 5 let jediný oprávněný vlastník, zbraně jsou odevzdány a nazdar.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod Gloch » pon 06. úno 2012 13:34:28

Artifex píše:1890.
Lovecký lístek je docela hovadina
a) myslivci kterým zbraně zůstaly byli vždy stranou a vládou prověření lidé, nečekej že to zůstane všem, těm, kteří neprojdou prostě neobnoví lovecké povolení atd.
b) není to tak jednoduché, člověk musí hodně dlouhou dobu dělat DEBILA mysliveckém sdružení aby vůbec uznali jestli ho mezi sebou chtějí. Nikdy bych se nechtěl stát myslivcem, tento typ "svébytné kultury" se mi vůbec nelíbí.
Prostě shrnuto a podtrženo, sportem ani lovem toto neosereš. I kdyby to bylo takto a znelíbily se zbraně mezi lidem, dají se nesmyslné podmínky pro obnovení ZP, klidně psychotesty které budou nastaveny tak, aby je nikdo nedal (no, vlastně stačí říct povinné psychotesty, snad 90% lidí co vím že byli posláni na psychotesty kvůli ZP je neudělali), no, a ve státě není do 5 let jediný oprávněný vlastník, zbraně jsou odevzdány a nazdar.

Kulové zbraně lidem sebrali, ale brokovnice zůstaly i neprověřeným - vím to z vlastní rodiny - i po 1968 po prověrkách. A to brali i malorážky.
PS: Co ti vadí na myslivosti?
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod Artifex » pon 06. úno 2012 13:40:22

Na myslivosti mi vadí elitářství, to, že většina (netvrdím že nejsou výjimky, pár jich znám) myslivců nejsou myslivci kvůli tomu, aby se starali o přírodu ale aby lovili, chlastali, bavili se na mysliveckých akcích atd. A hlavně to, že většina myslivců šíří mýty o zbraních, sami jim nerozumí a snižují pověst legálních držitelů zbraní. Podívej někdy na střelecká fóra, když se tam objeví myslivec, který není z té skupiny výjimek, kteří se tam poznají a vůbec zbytku nevadí tak vždy to skončí u debaty, že jedině myslivci by měli držet zbraň a zbytek je póvl co by měl cucat dudlík a být potichu. Takže jsme zase u elitářství.
Edit: Valím koupit kozlici :D
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod Gloch » pon 06. úno 2012 13:44:49

Artifex píše:Na myslivosti mi vadí elitářství, to, že většina (netvrdím že nejsou výjimky, pár jich znám) myslivců nejsou myslivci kvůli tomu, aby se starali o přírodu ale aby lovili, chlastali, bavili se na mysliveckých akcích atd. A hlavně to, že většina myslivců šíří mýty o zbraních, sami jim nerozumí a snižují pověst legálních držitelů zbraní. Podívej někdy na střelecká fóra, když se tam objeví myslivec, který není z té skupiny výjimek, kteří se tam poznají a vůbec zbytku nevadí tak vždy to skončí u debaty, že jedině myslivci by měli držet zbraň a zbytek je póvl co by měl cucat dudlík a být potichu. Takže jsme zase u elitářství.
Edit: Valím koupit kozlici :D

Asi záleží kam se dostaneš - já lístek mám, ale momentálně, právě kvůli několika debilům nejsem ve sdružení. Předtím jsem byl v jiném, a tam to bylo fajn. Pak nám podnikatelé rozebrali honitbu.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod Artifex » pon 06. úno 2012 13:52:17

Však přesně to myslím. Zatím z komunikace s Tebou mám pocit že jsi rozumný, pokud takových není ale nadpoloviční většina, nefunguje to a hází to špatný obraz na Vás všechny. Tady v okolí co tak vím jsou myslivecké spolky prostě bandy podnikatelů kovbojů s flintamazastolitrůpyčo co prostě chodí vybít z přírody všechno co se pohne, živé i neživé. S těmi svými bambitkami netrefí ani stodolu a když jim člověk na střelnici předvede, že s Mosinem, sa58 a občas dokonce i s pistolí nastřílím lépe než oni s předraženým Blaserem který hodlá každou chvíli bouchnout do obličeje protože se neuzamkne, dostane se mi argumentace... Nojo, ale to je zbraň pro chudé a vy byste ji vůbec ani neměli mít, jen počkejte, až zbydou jen nám. No, tak, co si pak o tom myslet.
Další příklad: Cesta ze střelnice k myslivci na návštěvu s mosinem v pouzdře. Co to máš? Mosina. Aha, můžu se podívat? Blbec vyleze na balkon ve městě tak, že je vidět v okruhu 3 kilometrů, nezkontroluje si komoru a CVAK do nejbližší lucerny veřejného osvětlení. V tu dobu jsem se vážně modlil, abych v tom nezapomněl náboj a nebyla tam nějaká matka s kočárem protože možné je všechno a hlavně aby ho neuviděl nějaký práskač soused protože to byla moje zbraň.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod Apaji a Hugo z hor » pon 06. úno 2012 16:07:21

Artifex píše:1890.
Lovecký lístek je docela hovadina
a) myslivci kterým zbraně zůstaly byli vždy stranou a vládou prověření lidé, nečekej že to zůstane všem, těm, kteří neprojdou prostě neobnoví lovecké povolení atd.
b) není to tak jednoduché, člověk musí hodně dlouhou dobu dělat DEBILA mysliveckém sdružení aby vůbec uznali jestli ho mezi sebou chtějí. Nikdy bych se nechtěl stát myslivcem, tento typ "svébytné kultury" se mi vůbec nelíbí.
Prostě shrnuto a podtrženo, sportem ani lovem toto neosereš. I kdyby to bylo takto a znelíbily se zbraně mezi lidem, dají se nesmyslné podmínky pro obnovení ZP, klidně psychotesty které budou nastaveny tak, aby je nikdo nedal (no, vlastně stačí říct povinné psychotesty, snad 90% lidí co vím že byli posláni na psychotesty kvůli ZP je neudělali), no, a ve státě není do 5 let jediný oprávněný vlastník, zbraně jsou odevzdány a nazdar.


Hmmm, moje řeč. Stačily mi pokusy o rybaření, nemám čas jim někde pravidelně brigádničit, platit poplatky a pořádně si nezalovím. Takže leda na soukromých vodách, svazu ani ň. Jinak brokovnici samozřejmě máme a perkusák. A další registrované (pokud budem doufat, že by nám brokovnici nechali :-( )Takže si říkám, jestli pro dobu nouze není dobré shromáždit si trochu materiálu a nechat ho ležet, když půjde o život mě a mé rodině, tak zákony mě opravdu zajímat nebudou. Takže nebudem mít po domácku smontovaný kvér, jen těch pár "trubek a kovových součástek´" ale až půjde o krk, smontujem. Asi trochu názor na hraně, ale dokud to nedám dohromady a mám jen hromádku železa....jsem trochu paranoik, přiznávám. Už teď jsou zfetovaní psychopati volně v ulicích, co by bylo po VP ani si nechci představit. Takže 1 brokovnice a stará pistolka na obranu celého baráku, zahrady, úrody, části opevnění vesnice (kdo ví, co bude) mi příjde nedostatečné. Nota bene by nám i tu brokovnici mohli vzít. Apaji
Apaji a Hugo z hor
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 05. úno 2012 16:40:35

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod Vladius » pon 06. úno 2012 16:55:39

Co si kdo připraví je mi celkem jedno, rozhodně to však nebudeme rozebírat tady na webu.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod Artifex » pon 06. úno 2012 17:44:58

Jsem si jist, že pokud se bude zabavovat tak všechno, nepůjde totiž o zabavení ale prostě hromadnou ztrátu způsobilosti k tomu zbraně vlastnit. Pak všechno bude legální, zákon bude benevolentní pro ty, co zbraně vlastní, pro okolí to bude pěkné ale nikdo je nebude vlastnit, jednoduše z toho důvodu protože je nebude smět vlastnit. Jak to vyřešili v jakémsi jihoamerickém státečku? Vlastnit zbraň může člověk starší 60 let a musí mít schvalující podpis obou rodičů že mu svolují zbraň vlastnit. Zbytek zákonů je tam cca tak benevolentní jako u nás nebo v USA, podmínky nabytí atd. Problém je ten, že prostě 99,999% obyvatelstva už nesplňuje první podmínku k legálnímu držení zbraně takže se jedná o frašku. Proto tam tak kvete černý obchod s nimi atd. Pokud tedy nějaká takováto situace nastane tak přesně takto, nikoli násilným hromadným odzbrojením, ZP se obnovují co 5 let, stát bude mít tedy 5 krásných let na to, aby mu lidé zbraně dobrovolně odevzdali a kdo ne, pro toho si přijdou, nepůjde prostě o nějakou hromadnou razii do každého baráku jestli tam nejsou zbraně. Každému pěkně přijde obálečka na trvalé bydliště s fikcí doručení že mu ráčil propadnout ZP a stal se nezpůsobilým držet a nosit zbraň a ať všechny své mazlíky kouká odevzdat, jinak se bude jednat o trestný čin nedovoleného ozbrojování a bude to řešeno jinak a prostě nazdar.

Další důvod proč si myslím že ani brokovnice nezůstanou: Brokovnice, opakovací kulovnice, stejně jako jednoranné nebo samonabíjecí do 3 nábojů v zásobníku jsou zbraně kat. C. Nebude se kvůli tomu překlasifikovávat zbraň protože by se jednalo o poměrně velké zásahy do zákona, stále to bude C takže co je nejjednodušší? Všechny zbraně kategorie C jsou zakázány a basta. (navíc i z jiných důvodů, myslím že je všeobecně známo, že brokovnice je poměrně zákeřná zbraň, u dvojky zůstává nábojnice v komoře při výstřelu takže ji není třeba hledat aby se posléze nedala identifikovat, z hromadného náboje lze poznat maximálně ráži dané zbraně pokud se najde košíček nebo pokud se zváží všechny broky ale definitivně nelze s nějakou poměrně solidní jistotou říci po výstřelu z brokovnice, zdali výstřel byl z této konkrétní pokud se pachatel nechytí ještě s kouřící hlavní)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod Solomon » stř 08. úno 2012 9:59:25

Já bych se chtěl zeptat, kterou zbraň (pistoly) byste doporučili začátečníkovi. Letos se chystám na zbroják, ale nejsem žádnej odborník, spíš jen fanoušek. Z vlasteneckých a praktických důvodů (hlavně její rozšířenost u nás) jsem přemýšlel o čezetě, možná osmistovce. Ale to je jen první dojem, pokud bych dělal hloupost, tak mě na to určitě upozorněte. Takže pokud máte nějakou radu do začátku, tak ji milerád přijmu.
P.S. nevím jestli to píšu na správný vlakno
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod dracekvo » stř 08. úno 2012 10:19:41

Osmistovku neznám. Koupí pěkné CZ75 se určitě nic nepokazí. I když raději si před koupí tu zbraň někde vyzkoušej na střelnici. Jsou tam ochotní lidé. Nemusela by ti třeba z nějakého důvodu sedět.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod Solomon » stř 08. úno 2012 11:14:08

jéžíšmarja, já napsal osmistovku . Myslel jsem osumdesátku, ale máš pravdu, že 75 bude určitě lepší. Akorát je jich tolik modelů, že ani nevím, který zvolit.
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod dracekvo » stř 08. úno 2012 11:17:35

CZ85 je vlastně CZ75 akorát má oboustranné ovládání. Někde jsem četl, že díky tomu tam častěji praská nějaká součást. Nevím přesně.
Záleží kolik do toho chceš dát peněz. Nechá se koupit od 5 do 20 tis.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod jimmyjazz » stř 08. úno 2012 13:07:04

Zajdi k nejakemu slusnemu prodejci, nech si nekolik zbrani ukazat a osahej si je. Ja bych ti poradil Glock, jenze a) ne kazdemu se libi a b) ne kazdemu padne do ruky. Co se kalibru tyce, tak jdi do 9mmL (pokud z nejakeho duvodu nechces neco vetsiho). Je to levne, dostupne a s dobrou zbrani velmi dobre ovladatelne.
jimmyjazz
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 15. čer 2011 11:30:00
Bydliště: Praha

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod Apaji a Hugo z hor » čtv 09. úno 2012 17:03:37

Já už mám nákupní povolení na čz 858 což je samonabíjecí sa 58 , na vojně jsem figurínu střelil na 250 m.
A jestli nastane VP , tak nahlásím její krádež a zakopu ji do země .
Jinak čz 75 je dobrá volba pro naše podmínky , tím se nic nedá zkazit , i když z dlouhodobého hlediska je výhodnější revolver s vinutými pružinami ,
ten má téměř neomezenou životnost . HUGO
Apaji a Hugo z hor
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 05. úno 2012 16:40:35

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod Artifex » čtv 09. úno 2012 17:13:59

858 mám také a včera jsme jeli koupit s Jackem3D jeho. Jinak myslím že v té době bude zakopávat zbraň každý a jen tak lehce to neprojde. Jinak zakopávat zbraň do země je v podstatě pohřbít ji, vyndáš za rok šrot ze kterého bude nebezpečné vystřelit, mnohem lepší je jinak zakonzervovat a schovat.
Jinak CZ75 definitivně nedoporučuji, ty současně vyráběné nevydrží skoro nic, kvalita šla do kytiček, po pár jednotkách tisíc výstřelů odejde hlaveň, praskají záchyty závěru, vratné pružiny, dokonce i rámy.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod Apaji a Hugo z hor » čtv 09. úno 2012 17:23:45

Artifex píše:858 mám také a včera jsme jeli koupit s Jackem3D jeho. Jinak myslím že v té době bude zakopávat zbraň každý a jen tak lehce to neprojde. Jinak zakopávat zbraň do země je v podstatě pohřbít ji, vyndáš za rok šrot ze kterého bude nebezpečné vystřelit, mnohem lepší je jinak zakonzervovat a schovat.
Jinak CZ75 definitivně nedoporučuji, ty současně vyráběné nevydrží skoro nic, kvalita šla do kytiček, po pár jednotkách tisíc výstřelů odejde hlaveň, praskají záchyty závěru, vratné pružiny, dokonce i rámy.



No ve zbrojovce by tě za tyto slova asi ukamenovali :-) . já mám Taurus 92 , takový klon berety a jsem spokojen , zvláště s přesností - 5'' lauf je good !
Apaji a Hugo z hor
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 05. úno 2012 16:40:35

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod Artifex » čtv 09. úno 2012 17:30:51

Taurus v pistolích je OK, revolvery >357mag už má moc měkkou nerezku, praskají v rámu.
O CZ75 se to všeobecně ví, dobré kousky jdou na export, špatné zůstávají doma, přece tady se lidi neozvou, ČR je skládka Evropy. 58čky umí ale opět, všechno je flink, při kompletování Jackovy tam byl rozmlácený zápalník který tam byl daný šikmo, prostě zbraň po vybalení z krabice která nestřílí a pokud ano, tak celý zásobník v kuse, ještě že jsem si toho všimlm. Už jsem to spravil a uvidíme jestli bude střílet, případně mu ten zápalník vyměním. Tady je prostě vidět přístup (a hlavně, prodávají 858 jako nové zbraně a je na ní asi 5 ražeb VOP takže asi neé)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod Bazmeq » čtv 09. úno 2012 18:08:56

Podle mě je základ Glock, jsou to velmi levné a prakticky nesmrtelné zbraně(samozřejmě při šetrném zacházení, ale i když se sní budou zatloukat hřebíky tak vydrží dýl než jina zbraň), mě je bohužel jen 19 takže si o ZP můžu zatím nechat jen zdát ale za 2 roky bude můj první kousek Glock 17 nebo 19, později určitě nějaká větší ráže. Nejlepší by asi bylo mít doma co nejvíc možných ráží protože po VP se bude s municí hojně obchodovat a ráží jako 9mm, 5,56 × 45 mm NATO nebo 7,62 x 51 mm NATO budou nedostatkové zboží.
Bazmeq
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. úno 2012 15:41:31

Re: legální vs. nelegální zbraně

Příspěvekod dracekvo » čtv 09. úno 2012 18:31:34

Můžeš si udělat Béčko. Je to úplně to samé jak E, jen nemůžeš nosit u sebe nabito.

Ohledně nábojů. V našich podmínkách zatím moc vojáků nepobíhá, takže bych se s píš soustředil na nejběžnější co používají myslivci.
Naposledy upravil dracekvo dne čtv 09. úno 2012 18:39:12, celkově upraveno 1
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Další
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Zbraně a pastí

cron