O všem, co vás napadne!

Lock Picking

Příspěvekod Scar » stř 24. dub 2013 19:26:49

Co myslíte mohlo by se hodit?

phpBB [video]


V případě VP? Co kdyby jste po VP viděli moc hezkej stůl a chtěli si ho nastěhovat ale ejhle zamky jsou zamčení... :D
Není důležité vyhrát ale přežít.
Scar
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 15. úno 2013 9:14:27

Re: Lock Picking

Příspěvekod Artifex » stř 24. dub 2013 19:39:21

Teorie je pěkná, praxe strom života zelený, tu máš ode mne ukázku na zámku v řezu:

phpBB [video]


Jinak pokud stůl tak tam jsou primitivní zámečky, které jdou otevřít šroubovákem.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Lock Picking

Příspěvekod Scar » stř 24. dub 2013 20:43:52

To stím stolem byl jenom příklad. Chtěl jsem tím poukázat na to že občas by se mohlo hodit odemknout zámek bez poškození aby následně vykonávat dále svojí činnost. Jinak Video hezké podobný cvičný zámky se unás dají pořídit za docela drahej peníz (2300 Kč na jedno eshopu). Ale zase se to oplatí že je vše vidět atd.
Není důležité vyhrát ale přežít.
Scar
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 15. úno 2013 9:14:27

Re: Lock Picking

Příspěvekod Artifex » čtv 25. dub 2013 0:00:40

Vidíš, a tenhle zámek, se kterým jsem točil tohle video jsem si udělal z vylomeného zámku... zadarmo (nepočítám pořízení toho zámku dokud byl používán, jeden karbidový kotouček do dremela a 20 minut práce). :mrgreen:
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Lock Picking

Příspěvekod Scar » čtv 25. dub 2013 0:12:10

Šikovnej a nevíš jak to je s těma "starejma" zámkama? Používají se unás ještě furt většinou na interierovích dveřích :-)
Není důležité vyhrát ale přežít.
Scar
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 15. úno 2013 9:14:27

Re: Lock Picking

Příspěvekod Vladius » čtv 25. dub 2013 0:16:53

Hodit se to určitě může i v reálném životě, nejen v tom vysněném PostApo. Proto pokud máte nějaké reálné (legální!) zkušenosti, podělte se. A také můžete umístit pár tipů na všechny ty potřebné věcičky okolo. Co, jak, za kolik, kde sehnat, jak vyrobit atd.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Lock Picking

Příspěvekod Artifex » čtv 25. dub 2013 0:43:01

Nevím co myslíš pod pojmem starý zámek, tenhle byl jakýsi bezpečnostní, který byl v rámci údržby vylomen pro rychlý přístup a pak byl nahrazen jiným, který už podporoval systém generálního klíče. Pokud myslíš dozické zámky, tak na ty je speciální sada klíčů:
Obrázek,
případně Hobbsovy háky, ty jsou pak použitelné ve správném rozměru i na motýlkové trezorové zámky a ty vlastně fungují velice podobně, jako planžety, jedna část funguje jako napínák, druhou se nadzvedávají jednotlivá stavítka zámku:

phpBB [video]
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Lock Picking

Příspěvekod Scar » čtv 25. dub 2013 0:46:24

Vladius píše:Hodit se to určitě může i v reálném životě, nejen v tom vysněném PostApo.

Třeba když si zabouchneš klíčky v autě? :D


Artifex píše:Nevím co myslíš pod pojmem starý zámek...

Zítra postnu fotku klíč od toho zámku stačil by ti na idetifikaci?
Není důležité vyhrát ale přežít.
Scar
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 15. úno 2013 9:14:27

Re: Lock Picking

Příspěvekod Vladius » čtv 25. dub 2013 0:55:35

No jednak kličky v autě a jednak když třeba v půl jedné ráno těsně před odjezdem z kanceláře si odskočíš na WC, cestou pozdravíš pana hlídače, který pravě dokonává obchůzku a další má v plánu za dvě hodiny, a u zabouchnutých dveří kanceláře pak přemítáš, co bude levnější, zda vymlátit skleněnou výplň kancelářských nebo venkovních dveří (ty pravě před chvilkou zamkl hlídač). Samozřejmě na sobě jen tenké kalhoty, tričko a papuče. Klíče spolu s nožem a dalším EDC vybavením ležely na stole před počítačem, aby nepřekážely v kapse. Pak nezbylo než nasadit Lockpicking Level: BRUTAL a za pomoci rezavého úlomku od dláta (nalezeného potmě ve sklepě budovy), šíleného vzteku a hlasitých nadávek rozšroubovat celou dveřní vložku a protočit díru od kliky.

Scar píše:Zítra postnu fotku klíč od toho zámku stačil by ti na idetifikaci?

Pravděpodobně máš na mysli takový ten "3D" tvarovaný, ne?
Přílohy
klice.jpg
klice.jpg (96.46 KiB) Zobrazeno 20223 krát
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Lock Picking

Příspěvekod Artifex » čtv 25. dub 2013 1:46:53

Tenhle klíč je zabezpečení minus 2 , stačí pevný drát, z toho udělat L s rozměry toho klíče a otočit. Veškerou "nezaměnitelnost" dělá pouze ten tvar klíče. Takže OK na záchodky, OK na dočasné zamčení mezi jednotlivými pokoji (aby děcko nevlezlo, když Ježíšek ježí nebo táta s mámou "zápasí") ale na nic víc.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Lock Picking

Příspěvekod stepan-hawk » čtv 25. dub 2013 6:05:41

celkem dobré zámky jsou dozické. Ty i zkušenému zloději trvají 30 vteřin. :-)
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: Lock Picking

Příspěvekod Scar » čtv 25. dub 2013 8:48:44

Vladius: Dobrej lvl Lock Picking :D :D A jinak přesně tyhle blbý klíče jsem myslel :D
Artifex: Du vyzkoušet na svích dveřích
Není důležité vyhrát ale přežít.
Scar
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 15. úno 2013 9:14:27

Re: Lock Picking

Příspěvekod Scar » čtv 25. dub 2013 9:02:43

Scar píše:Vladius: Dobrej lvl Lock Picking :D :D A jinak přesně tyhle blbý klíče jsem myslel :D
Artifex: Du vyzkoušet na svích dveřích


Překonáno: Drát vhodným nástorjem dle mě nebyl ale zato takovej inbus a hasák to byla jiná. Dle mého názoru: Řekněte tohle dítěti a žádná místnost nebude o vánocích dostatečně bezpečná.
Není důležité vyhrát ale přežít.
Scar
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 15. úno 2013 9:14:27

Re: Lock Picking

Příspěvekod Vladius » čtv 25. dub 2013 12:40:57

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nedokážu si představit, jak vypadalo výsledné udělátko. Nechceš ho vyfotit? A proč nešel pevný drát? Co třeba ramínko?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Lock Picking

Příspěvekod Scar » čtv 25. dub 2013 18:35:12

Vladius píše:Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nedokážu si představit, jak vypadalo výsledné udělátko. Nechceš ho vyfotit? A proč nešel pevný drát? Co třeba ramínko?

Neni na tom co fofit začal jsem imbusem protože jsem zjistil že se tam dá strčit. Následoval problém že nešlo otoči nešlo to chytit. Tak jsem šel pro Hasák a chytil jsem to hasákem pak už to šlo. Nejedná se o napevno spojené nastroje ale pro tvojí spokojenost vyfotím jak to vypadalo.
Není důležité vyhrát ale přežít.
Scar
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 15. úno 2013 9:14:27

Re: Lock Picking

Příspěvekod Vladius » čtv 25. dub 2013 19:51:05

Jo, ty myslíš takový ten klasický IKEA háček - imbus? Já jsem si celou dobu představoval obyčejný bit (násadu) a říkal si, proč to sakra musí být zrovna imbus a jak to pak protočil? :D

Už jsem doma :D
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Lock Picking

Příspěvekod Scar » čtv 25. dub 2013 20:22:29

Tož vlade to je logické ne? A Hele neslíbyl jsi mi jednu odpověď K jednomu topicu? :D Furt naní čekám :D Jako bez toho s tím hýbat nebudu :D
Není důležité vyhrát ale přežít.
Scar
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 15. úno 2013 9:14:27

Re: Lock Picking

Příspěvekod Vladius » čtv 25. dub 2013 20:24:30

Klidně, ale dvakrát jsem se snažil to nějak formulovat a pokaždé to odložil. Zkus vlézt do toho tématu a sepiš nějaké otázky. Rád ti na ně zodpovím. Psát obecné slohy moc nechci.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Lock Picking

Příspěvekod stepan-hawk » pát 26. dub 2013 10:21:57

Ideální materiál pro tenhle typ paklíče je dle mých znalostí hřebík - krovák. Takový, který bude tlustý cca jako dřík dotyčného klíče. Hlavičku uříznete, jeden konec rozklepete na plošší a poté ohnete do cca pravého úhlu a druhý konec stočíte do kroužku, aby jste měli oporu pro otočení.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: Lock Picking

Příspěvekod Jenda » čtv 10. říj 2013 19:36:35

Ach áááno.. zámky.. Jeden týden jsem takhle místo Klíče používal Pinetku do vlasů... Jednalo se o jednoduchý Fab zámek.. Od té doby co jsem otevřel zámky několika lidem..(s jejich svolením) a jednomu dokonce Hloubkoměrem posuvného měřítka... bych si FAB do domu nedal.. :)

Ovšem pro případy jako je VP.. by bylo lepší nechat dotyčné zazobance kteří šetří na zámcích aby dál kupovali tyto Vietnamské nádhery.. My to budeme mít jen Lehčí a lehčí.. :)

Jinak Tedy Jedna či Dvě pinetky do vlasů jsou dobrá improvizace.. Za mě..
Jenda
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 10. pro 2012 20:04:31
Bydliště: Sedlčany,Okres Příbram, central Bohemia

Re: Lock Picking

Příspěvekod Artifex » sob 12. říj 2013 16:14:38

Njn, spousta zámků je parodie, odpoledne jsem otevřel firemní klíčový trezorek nůžkami fiskars, základem kvalitního zabezpečení je spíše nežli nějaké extrémně drahé vybavení použít atypické, zloděj pak půjde o dům dál, kde ho čeká snadná stavební vložka se zabezpečením mrtvého jezevčíka. Celkově ale stejně nejvíc vlámaček je násilných= vykopnuté dveře, prosekané kování, rozsekané dveře. Ono je fajn mít vložku jako na zabezpečení státního tajemství v papírových dveřích.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Lock Picking

Příspěvekod Jenda » pon 14. říj 2013 15:59:22

áááno... přesně.. z čehož vyplývá že zlodějina je stále výdělečná činnost... ale takový oboustraný klíč... je pro zloděje problém.. a s ním třeba Bezpečnostní dveře... to je panečku jiná.. :D ovšem ne pokud zapomeneme na Okna.. :D Sklep ATD.
Jenda
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 10. pro 2012 20:04:31
Bydliště: Sedlčany,Okres Příbram, central Bohemia

Re: Lock Picking

Příspěvekod TTTTTT » pát 13. pro 2013 1:37:16

Pro Artifex:
Kde jsi prosím sehnal nebo viděl tu sadu paklíčů na dozické zámky, jejichž foto jsi ukázal v roce 2011? Díky za odpověď. TTTTTT
TTTTTT
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 13. pro 2013 1:20:19

Re: Lock Picking

Příspěvekod Artifex » pon 16. pro 2013 12:43:41

Obrázek z internetu, osobně nemám a jelikož jsou dozické zámky docela jednoduché, mohl by sis zkusit vyrobit sám...
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Možnosti

Zpět na VOLNÝ POKEC