Mulc

Příspěvekod sahaw » ned 19. úno 2012 11:13:05

Premyslim,ze budu mit vechny zahony pokryte mulci. Mate s ni dobre zkusenosti?


http://ekozahrady.com/mulcovani.htm
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Mulc

Příspěvekod Gloch » ned 19. úno 2012 11:22:38

sahaw píše:Premyslim,ze budu mit vechny zahony pokryte mulci. Mate s ni dobre zkusenosti?


http://ekozahrady.com/mulcovani.htm

Jo - dobré - ale třeba na pcháč mulč moc nepůsobí. Já používám na hodně zaplevelené černou folii. Ale i mulč -dá se použít i ta rozšmelcovaná tráva ze sekačky.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Mulc

Příspěvekod sahaw » ned 19. úno 2012 11:35:08

Na zacatku jsem premyslel jen o folii. Jednu jsem i zkousel na jednom zahonu a bylo to skvele.Ono stacilo zahon prekryt i cimkoliv a behem nejake doby vsechno pod ni uhynulo.

Libilo se mi na folii,ze bych tak usetril cas s plenim. Na druhou stranu je tu cena,i kdyz vytrzi roky. Hraji si na svet po VP,tak chci to resit prirodni cestou. Laka mne,ze vlastne budu mulcovani pomoci prirodni cestou stale hnojit.

Mam obavi z hlodavcu slimaku.Slimaci se budou tezko hledat. Mel jsem jeden vlnity plech na kousku pudy a po 1 mesici tam bylo hodne vajicek.Tak mam pocit,ze v mulci bude taky dost vajicek.A tak mne moc sousedi nebuodu mit radi.

Dalsi vec je listi. Pouzit ji jako mulc je skvele,ale proc ji nikdo nepouziva,ale vyhazuji ji nekam?
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Mulc

Příspěvekod Gloch » ned 19. úno 2012 12:24:29

sahaw píše:Dalsi vec je listi. Pouzit ji jako mulc je skvele,ale proc ji nikdo nepouziva,ale vyhazuji ji nekam?

S tím listím - nevím, lidi to hodně pálí, já to většinou vyvezu na pole a zaorám, většinou to během roku úplně zmizí.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Farmaření