Vše, co dělá randál a zabíjí živé tvorečky. Palné zbraně, kuše, luky, bolaso, tomahavky a jiné hračky.

Neodborná manipulace se zbraní

Příspěvekod Vladius » pát 10. úno 2012 15:20:54

O slovo do pranice ohledně mysliveckých dovedností se postaral jeden z myslivců dnes ráno...

K nešťastné události došlo v pátek ráno při lovu v bažantnici na Olomoucku. Postřelen tam byl za dosud nejasných okolností svým pětatřicetiletým kolegou šedesátiletý myslivec. Na místě svému zranění podlehl.
Okolnosti celé události jsou předmětem dalšího policejního šetření. „Podle všeho se však jednalo o nešťastnou náhodu, k níž došlo při manipulaci se zbraní,“ dodala policejní mluvčí.

http://www.novinky.cz/krimi/258759-v-ba ... olegu.html
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Neodborná manipulace se zbraní

Příspěvekod dracekvo » pát 10. úno 2012 15:36:52

O myslivcích a jejich dovednostech se zbraní si myslím své. Nedavno mi to jeden dlouholetý myslivec potvrdil.
Nachomýtnul jsem se u toho, když jeden majitel vzal myslivce před koupí krátké zastřílet, aby si to osahal. Člověk by řekl, ZP má několik desetiletí, bude to mít v krvy. JO, PĚKNÉ KULOVÉ.
Pravidlo prst na spoušti jen pokud chci střílet evidentně nikdy nezaslechl.
Celou dobu mířit do bezpečného prostoru jakbysmet. Jednou si dokonce nebyl jistý, jestli má závěr vzadu, tak pistol otočil naplacato tak, že mířila na vedlejší post. Před střelbou začínal tak, že chytil pistol, tak že směřovala kolmo do stropu a pomalu přenesl na terč (samozřejmě s prstem na spoušti)

Chvílema sem myslel, že raději zalehnu.

Občas sem se taky dostal s myslivcema do debaty. No několik se jich přiznalo, že jejich broky už párkrát lítali jejich kolegům necelý metr nad hlavou.

Osobně jsem na ně právě kvůli manipulacím se zbraní dost vysazený.

Není to ani měsíc, co si jeden prohnal kulku hlavou, když slejzal z posedu a nezajistil si kulovnici. Kdyby si jí zajistil, tak se nic nestalo. Kdyby mu nemířila do xichtu, tak se taky nic nestalo.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Neodborná manipulace se zbraní

Příspěvekod Artifex » pát 10. úno 2012 15:38:46

Docela jsem si schopen představit v podstatě 4 scénáře jak to mohlo probíhat, jeden hloupější než druhý:
a) Tyvole, padá mi puška, já ji chytnu BUM (padající zbraně se nechytají, stejně jako padající nože, sice srdce pláče že na noži bude zoubek a na zbrani bouchlina ale zbraně mají proti pádu spoustu pojistných mechanismů, je menší pravděpodobnost že vystřelí pádem než chycením.)
b) Tyvole, mám v tom náboj nebo ne, BUM (kontrola komory je první v postupu jakékoli manipulace)
c) Tyvole tamble je bažant, BUM, Aha, to jsi jen ty (Absence kontroly dostřeliště je docela běžná chyba myslivců, prostě to někam poletí)
d) Tyvole, já mám prst na spoušti, co kdyby támhle někde vyletěl tetřev, BUM

Takže kvůli hloupé chybě které šlo předejít si mysliveček posedí za zabití z nedbalosti, nedá se nic dělat.
Proto, děti, vždycky při manipulaci se zbraní PŘEMÝŠLEJTE, žádný drill nezaručí bezpečnost a nikdy není radno vypínat mozek protože i při přemýšlení se člověk splete, když ale míří do bezpečného prostoru tak si maximálně udělá bobek do trenek a zasádruje díru.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Neodborná manipulace se zbraní

Příspěvekod Solomon » pát 10. úno 2012 15:44:44

ono to většinou bývá tou chybnou manipulací. Dřív měl velký vliv i alkohol, ale dnes už jsou myslivci, co se chlastu týče, opravdu zodpovědní (většinou). Třeba taťka mých kamarádů (je to hodně zkušenej fořt) to koupil na honu (spetli si ho s jelenem) a doktoři říkali, že stačili 2mm blíž k páteři a bylo po něm. A určitě platí co mi řekl kamarád-myslivec, že když je něko pako v životě, tak bude pako i se zbraní, takže když o někom z kolegů ví, že je tak trošičku jouda, a že se chystá třeba na lov, tak nejde a snaží se pohybovat na druhé straně okresu.
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: Neodborná manipulace se zbraní

Příspěvekod Artifex » pát 10. úno 2012 15:54:24

Ano, přesně takto to je, jen bych doplnil, že to, že v současné době už není tolik případů s alkoholem je díky tomu, že policie začala pravidelně provádět kontroly na honech takže to není o nějakém zvýšení zodpovědnosti a uvědomění si, ale proto, že si myslivci kteří by se normálně napili uvědomují že je poměrně velká pravděpodobnost že budou muset dýchnout.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Neodborná manipulace se zbraní

Příspěvekod Solomon » pát 10. úno 2012 16:12:11

co se týče té zodpovědnosti, tak tenhle problém mívali většinou ti starší, co na honu pijí celý život. Třeba ti mladší kluci, který znám a vím, že chodí, by mezi sebou nikoho s chlastem netolerovali (bohužel to vypadá, že jsou spíš výjimka), takže je to taky hodně o lidech. Ale souhlasím, že by k úbytku opilců bez policie určitě nedošlo nebo alespoň né v nějaké rozumné míře.
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: Neodborná manipulace se zbraní

Příspěvekod Gloch » pát 10. úno 2012 16:16:28

Solomon píše:co se týče té zodpovědnosti, tak tenhle problém mívali většinou ti starší, co na honu pijí celý život. Třeba ti mladší kluci, který znám a vím, že chodí, by mezi sebou nikoho s chlastem netolerovali (bohužel to vypadá, že jsou spíš výjimka), takže je to taky hodně o lidech. Ale souhlasím, že by k úbytku opilců bez policie určitě nedošlo nebo alespoň né v nějaké rozumné míře.

To máš jak s řidičema - i když jsou kontroly - stejně těch pod vlivem je mraky. Prostě - nejhorší je srážka s blbcem.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Zbraně a pastí

cron