I ve stanu řešíte "co na sebe"? Pak jste tu správně! Bundy, mikiny, kalhoty, boty, ponožky, šátky a také všelijaké Super-Hyper-Mega-Bomba-Texy!

Obleceni a termokamera

Příspěvekod sahaw » sob 04. úno 2012 0:12:40

Pouzivate nejake obleceni,ktere zpusobi(odstini teplo),ze Vas termokamera nezachyti?
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Obleceni a termokamera

Příspěvekod Halouzka Milan » sob 04. úno 2012 17:02:03

Infrakamera vidí teplo ne světlo. Dobrá termokamera zachytí rozdíl teplot od 0,1 °C. Nevidí přes sklo a pevné překážky, naopak velice dobře vidí přes PVC. Neznám žádný oděv, který by spolehlivě odstínil vyzařování tepla lidským tělem. A kdyby se to nakrásně povedlo, tak každý materiál má jinou tepelnou odrazivost. Takže mám-li několik různých materiálů o stejné teplotě a s různou odrazivostí teploty, všechny je lze v termokameře vidět. Určitého úspěchu lze dosáhnout s mokrou dekou nebo celtou. Za tou se lze např. v lese na nějakou dobu skrýt, ale není to tak snadné, chce to určité know-how.

Hezký den
Halouzka Milan
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 28. led 2012 23:09:12

Re: Obleceni a termokamera

Příspěvekod Artifex » sob 04. úno 2012 17:34:19

Přesně tak, cílem je prostě skrýt se za nějakou překážku která má stejnou teplotu jako okolí, takže pokud se člověk chce skrýt v lese tak v podstatě tak, aby nebyl vidět a svým teplem "nenakazil" okolí které by ho prozradilo.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Obleceni a termokamera

Příspěvekod Tommy-K » sob 04. úno 2012 17:46:10

A jak je to s tím oblečením které při pohledu s těmito přístroji vyloženě září a které materiáy jsou pasivnější? Vím že vojenské maskáče jsou snad něčím napuštěné aby tak nesvítily, ale nemám v tom úplně jasno. Tím myslím jestli si můžu pomoct lepším výběrem oděvu, před termokamerou asi neuteču,ale nesvítit tolik na dálku do klasického noktovizoru se dá?
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Obleceni a termokamera

Příspěvekod Artifex » sob 04. úno 2012 17:52:55

Jj, pleteš si termokameru a noční vidění. Co se týče ochrany před nočním viděním Ti stačí zvolit materiál který má stejnou odrazivost světla v IR jako pozadí, tzn. jiné oblečení do města a jiné do přírody.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Obleceni a termokamera

Příspěvekod Tommy-K » ned 05. úno 2012 8:22:44

Už jsem se zorientoval,ono je v názvu tématu termokamera a já mluvim o noktovizoru :-) Mě zajímá,jak je to s těmi materiály,předpokládám správně,že umělé materiály mají větší odrazivost IR ?
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Možnosti

Zpět na Oblečení a obuv