Osada - Západné Slovensko

Příspěvekod libertoSVK » pát 01. čer 2012 18:21:03

Rozmýšlaľ tu už niekto o vytvorení osady na západnom slovensku ( Trnava a okolné dediny ) ? Jediný problém mi napadá ten že v blízkosti Trnavy cca 10 km je jadrová elektráreň Jaslovské Bohunice ktorá by pri určitých okolnostiach VP mohla do ovzdušia vypúšťať rádioaktívne žiarenie ( Napr pri Jadrovej vojne by bola JB zrejme cielom hlavice tak isto ako Mochovce ale to by nám už mohlo byť prakticky jedno...taktiež by mohla byť terčom teroristického útoku....A ešte ma napadá BlackOut ale to neviem ako je to riešené s odstavením reaktoru z funkcie tj či by sa kvoli nefunkčnosti vodného čerpadla neprehrial a neroztavil sa ... Ale to som už odbehol ... Mám teda vytipovanú jednu dedinku 20km severne od Trnavy ktorá je dobre riešená z oblasti bránitelnosti - Je tam len jedna cesta ktorá ju spája z okolným svetom a je obklopená pohorím taktiež je tam prameň minerálnej vody ktorá sa tam zároveň i balí do fliaš,okolo dediny sú dosť velké polia z rozlohou min. 2Ha čo na relatívne malú dedinku stačí. pokial by sa prístupová cesta opevnila ostnatým drôtom tak by bola velice dobre brániteľná.A zabudol som ešte že sa v dedinke nachadza kamenolom.
libertoSVK
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 17. srp 2011 20:07:28

Re: Osada - Západné Slovensko

Příspěvekod sahaw » pát 01. čer 2012 20:39:57

Vitam te do rad osadniku.:)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada - Západné Slovensko

Příspěvekod Vladius » pát 01. čer 2012 21:48:32

Též vítám! Elektrárna by neměla být problém, mají mnohostupňové systémy kontroly. Ale asi bych stejně plánoval nějakou chatku trošku dál od ní :)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Osada - Západné Slovensko

Příspěvekod Nobody » sob 02. čer 2012 15:36:10

Nevím jak ostatní elektrárny (ale ty to budou mít taky) ale temelín to má řešený tak že aď se stane cokoliv tak lze manuálně spustit tyče do reaktoru (myslím že uhlíkové ale nejsem si jist) a ty ihned zastaví štěpení v reaktoru.
Nobody
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 08. kvě 2012 16:13:43

Re: Osada - Západné Slovensko

Příspěvekod libertoSVK » sob 02. čer 2012 17:33:58

Ďakujem za uvítanie :D V obci sa nachádza tiež chatková oblasť s kúpaliskom ale cena chatiek v tej oblasti je momentálne dosť vysoká na to aby si ju mohol obyčajný človek kúpiť takže môj plán na evakuáciu po blackoute je :
1.a. Pokiaľ je noc tak štartujem motocykel a okamžite vyrážam - nebude veľa ludí ktorý by si hneď uvedomili závažnosť situácie a tiež v noci (pretože nebudú fungovať svetlá) ma nikto nebude môcť vidieť iba počuť ale využívať sluchový zmysel veľa ludí už zabudlo a orientuje sa len podľa zraku (prípadne hmatu)
1.b.Pokiaľ je deň tak počkám do noci.
2.Keď už budem na Dobrej Vode skontaktujem sa s jedným priatelom ktorý by mi mal zabezpečiť ubytovanie ( zrejme v Poľnohospodárskom družstve,v jednej malej budove je piecka a matrac )
3.Keď už budem fyzicky zabezpečený tak budem postupovať podla tohto článku http://postapo.cz/nutne-k-preziti/vse-o ... -komunite/
4.Profit
Přílohy
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (113.74 KiB) Zobrazeno 6165 krát
libertoSVK
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 17. srp 2011 20:07:28

Re: Osada - Západné Slovensko

Příspěvekod Nobody » sob 02. čer 2012 19:51:29

1) nejsem si jist jestli by motorka fungovala (nevyhoří náhodou svíčka ?)
2) moc bezpečný by na ní nebylo jet když by jsi neviděl na cestu ;D leda že by jsi měl štěstí a oblačnost by byla minimální
3) jak si představuješ zkontaktovat přítele ? je lepší mít domluvené místo pro případ VP
4) pokud blackout bude ve dne tak myslím že se ještě ten den pohybovat venku bude relativně bezpečné ...lidem to začne docházet až za 2-3dny


Podobnej plán mám i já...i když trochu jinak po školu mám v praze a musel bych se dostat do jižních čech kde už mám vše plně zajištěné
moje vybavení je : 1) nůž (bojoví i univerzální) , 2) voda 2l , 3)filtrační brčko na vodu , 4)Připravené vojenské oblečení , 5) nahradní boty , 6)sušené maso na 4dny, 7)KPZ , 8)termofolie , 9)chemické světlo , 10)svítilna ve faradayovi kleci

Pak mám k dispozici kolo ale vybavení počítá s tím že bych musel jít pěšky (za 3 dny se 220km dá bez problému ujít obvzlášť když vás žene adrenalin)

Uvažuju o přidání masky a 2 filtrů , do budoucna plánuju osobní zbraň a 2 zásobníky k ní.
Nobody
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 08. kvě 2012 16:13:43

Re: Osada - Západné Slovensko

Příspěvekod libertoSVK » ned 03. čer 2012 17:30:20

1.Sviečka určite nevyhorí a mám ešte aj náhradnú vo faradayovej.
2.To som myslel tak že v meste ešte pôjdem bez svetiel a potom ich zapnem.
3.On v spomínanej obci býva takže to nebude problém a pokial by práve vtedy nebol doma tak vylomiť dvere dokáže aj 16 ročné dieťa.
4.Samozrejme ale človek nikdy nevie a nechcem sa ešte v prvý deň apokalypsy odpraviť do večných lovišť.

Z tvojho vybavenia mám prakticky všetko okrem tej filtračnej slamky.

Ja už mám CM-4 a plánujem k nej dokúpiť ďalšie filtre.
Zbraň plánujem aj ja ale to si ešte 2 roky počkám.

Pokiaľ budem mať materiál a hlavne čas tak sa chystám vyrobiť vlastný Power armor MK.II ...teda iba 3mm hrubý plech zozváraný dokopy do podobného tvaru...mačetu by to zastaviť mohlo a možno aj 22. :D
libertoSVK
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 17. srp 2011 20:07:28

Re: Osada - Západné Slovensko

Příspěvekod cajgalamo » čtv 27. zář 2012 18:59:27

Nazdar!

Nerozumiem jednej veci. Vlákno sa volá "osada - západné slovensko". Zatiaľ som pochopil, že keď bude sračka, chceš pláchnuť do obce Dobrá Voda, ktorá je údajne dobre brániteľná (aj keď zatiaľ asi iba lukom a šípom). Toť všetko.

A ďalej? Potom tam budeš budovať osadu? Alebo budeš ďalej bývať na tom družstve? Či ako?
To akože celá tá obec bude tou osadou?

Rozviň trošku tvoju predstavu.


P.S.: Som na druhej strane kopca....
cajgalamo
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 23. zář 2012 2:36:45

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Základy soběstačnosti

cron