Vše ostatní, co se pořádného vybavení týče!

Osobní Log

Příspěvekod Drobek » úte 22. pro 2015 17:24:58

Zdar,
kompletuju výbavů již pár let více či méně cíleně. Snaha je o "Univerzální" haldu věcí pro přežití VP.
Dnes přišel asi ten správnej čas a tak sem na sebe navlíkl čás výstroje a je tu problém...

Už samo o sobě je to pekelně těžký a to mám pořád pocit, že toho nesu málo.
Předpokládaná modelová situace je přežití na cestě dopryč tzn vše důležité potřebuju naložit na sebe.

Obrázek

Tade je foto, za kvalitu a prostředí se omlouvám, ale nechtělo se mi lozit ven.

Problémy:
1)Tréninková zbraň reprezentuje vz.58 kolík zásobníků sebou? 4? Long range patroly jich tahají asi víc ne? 8? Kolik ks střeliva? 500? Pronese se to ale co je důležitější než střelivo?Sekundární zbraň ano/ne? Pro skryté nošení? Standartní?
2)Voda- V aktuální sestavě jsem schopný sebou táhnout cca 5l vody. Je to dost? Je to málo? Co s tím?
3) Jídlo- Mám u sebe BDP na 5dní. Je to dost? Je to málo? Zabírá to spoustu místa. Co s tím?
4) Přístřešek- Mám sebou spacák, stan pro 1,5 osoby, karimatku. Nějaký jednorázový izotrmický fólie. Karimatku asi vyměnit za nafukovací? Stan vyhodit? CO místo něj? CO když bude klendra? Vybudovat přístřešek?
5.1) Výstroj- elektronika. Problém jsou baterie. Mám u sebe poměrně dost elektroniky závislé na bateriích. zaprvé by to asi chtělo co možná nejvíc sjednotit typ baterií. Takto se sebou tahám 4 druhy + jeden akumulátor. To je špatně. Plus nemám jak dobíjet. Co s tím? Solární panel rozkládací? Powerbanku?
5.2) Pracovní nářadí- ještě jsem se nerozhodl ale co vzít? Kukri? Lopatku? Sekeru? Pracovní nůž?
5.3) lékárna- co do ní? Mám tam hotový obvay, základní léky, desinfekci, rukavice, škrtidlo, náplasti a zabírá to dost místa. Co dál? Co přidat co vyhodit?
5.4) Další výstroj- CO se sebou? Mám dalekohled, kompas, místní mapu, GPS, svítily, nože, multitool, teleskop, pouta, telefon, deník co přidat a co vyhodit? Kam to dát
6) oblečení. Mám standartní německý kanady, kapsáče olivový i vz.95, nějaký taktický vršky plus blůzu vz.95. Maskáče vyřadím důvod je jasnej. Co vzít univerzálního do tepla i zimy u nás? Jaká barva? Co pokrývka hlavy. Kukla podle mě vede. Je tak? Klobrc je v batohu.
7) Batoh + vesta? Mám velký TLko od ALPU ale je v kamufláži takže časem by to chtělo vyměnit ale to až na konci seznamu. Co za vestu/nosič plátu? Brát ho vůbec. Je mi jasný že to má military vzhled ale sere pes. Vzít si základní balistickou obranu nebo ne? Jaký sumky?
8) Milion dalších problémů a věcí.

Prosím piště navrhujte dělte se o zkušenosti diskutujte, kritizujte. Budu moc rád :)
Drobek
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 26. čer 2015 12:20:14

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Možnosti

Zpět na Veškeré ostatní vybavení

cron