Vše, co dělá randál a zabíjí živé tvorečky. Palné zbraně, kuše, luky, bolaso, tomahavky a jiné hračky.

přebíjení

Příspěvekod marw CL » čtv 16. úno 2012 21:40:54

prosím kdo doma přebíjíte, můžete se rozepsat? nějak polopaticky? rád bych dělal 7,65+9 + brok- nejlépe na jednom lisu(výměnné matrice) jedná se mi o co nejjednodušší mašinku za co nejnémě.
marw CL
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 07. úno 2012 14:36:50

Re: přebíjení

Příspěvekod dracekvo » čtv 16. úno 2012 22:27:22

Obávám se, že na brok jsou spešl mašinky. Ale občas je někdo prodává a nestojí moc.

Mám lis LEE Classic turret press. Je to sice jen jednoakční, tj, na jedno zatažení pákou dělá jen jednu operaci. Na komplet náboj je potřeba zatáhnout 4x. Ale narozdíl od LEE 1000 je bytelnej a něco vydrží. Prý by měl vydržet i pistolovou ráži, ale na ten je lepčí jednooperák. Je to něco mezi jednooperákem a prograsivním lisem za rozumnej peníz. Na youtube jsou videa, tak stačí porovnat s jinejma. Kdyžtak se ptej, když budu vědět, tak poradím.
Progresivní lis podle mě, má cenu jen kooem 20tis a pro lidi co hodně střílí.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: přebíjení

Příspěvekod marw CL » čtv 16. úno 2012 23:42:31

téma přebíjení mě zajímá hodně,jen se v tom nějak nevyznám, podle mě není potřeba honit kvantitu, takže klidně po jedné operaci. co přebíjíš ty, jáké střeli používáš, jaký prach a zápalky, kde nakupuješ? co prázdné pereš leštíš- je to nutné? piš cokoli co myslíš že je podstatné. na netu je toho sice hodně, jen nikde nic pro lamy
marw CL
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 07. úno 2012 14:36:50

Re: přebíjení

Příspěvekod marw CL » pát 17. úno 2012 0:09:17

marw CL
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 07. úno 2012 14:36:50

Re: přebíjení

Příspěvekod marw CL » pát 17. úno 2012 1:09:19

prošel jsem nabýdku té firmy a zaujaly me ty kleště na odlití střel. zkoušel to někdo, jaké olovo je vhodné(recikl) třeba autobaterie?
marw CL
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 07. úno 2012 14:36:50

Re: přebíjení

Příspěvekod Gloch » pát 17. úno 2012 1:30:39

marw CL píše:prošel jsem nabýdku té firmy a zaujaly me ty kleště na odlití střel. zkoušel to někdo, jaké olovo je vhodné(recikl) třeba autobaterie?

Je to tvrdé neb je v tom antimon - setkal jsem se s názorem, že není vhodné, protože je tvrdé. Ale plášť střely je ještě tvrdší - takže???
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: přebíjení

Příspěvekod marw CL » pát 17. úno 2012 1:50:08

Gloch píše:
marw CL píše:prošel jsem nabýdku té firmy a zaujaly me ty kleště na odlití střel. zkoušel to někdo, jaké olovo je vhodné(recikl) třeba autobaterie?

Je to tvrdé neb je v tom antimon - setkal jsem se s názorem, že není vhodné, protože je tvrdé. Ale plášť střely je ještě tvrdší - takže???

to nevím, tápu- ale třeba slugy do brokovnice by mohli jít-stejně je v košíčku a díra z 12 je parádní
marw CL
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 07. úno 2012 14:36:50

Re: přebíjení

Příspěvekod Artifex » pát 17. úno 2012 13:56:46

Bateriové olovo má moc příměsí, antimon asi ani ne, doporučuji třeba vyvažovací olůvka z kol nebo prostě objednat z ferony, zas tak drahé není. Lití střel je jednoduché, jen je potřeba vychytat správnou teplotu olova a kokily na lití, když jedno bude moc teplé a druhé studené, střely nebudou pěkné, když bude obé moc teplé tak to prostě nebude chladnout.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: přebíjení

Příspěvekod dracekvo » pát 17. úno 2012 15:48:36

Pokusím se odpovědět na vše, takže to vemu popřadě, jak jsi co psal.

"není potřeba honit kvantitu, takže klidně po jedné operaci" Jednooperáku se vyvaruj. Není to o tom, že se dělá jen jedna operace, ale na jednooperáku se pro druhou operaci musí vyměnit matrice, nábojnice se musí vzít 4x do ruky a tak dále. Prostě strašná otrava. To se nechá přežít jen u puškového precizního střeliva.

Ten systém co mám já funguje tak, že dám nábojnici a 4x zatáhnu, tj beru jí do ruky jen jednou. Matrice nahoře se otáčejí samy. I když dělám jen jednu operaci na zatáhnutí, tak vše okolo je automatizované. O co se starám je podání zápalky ze zásobníčku a nasazení kule.

Přebíjím .45ACP, používám olověné mazané střely kupované u Anděla v Praze.
Prach mám Accruate No.5, ale prej už se nedělá. Záleží na tom, co přebíjíš. Některé ráže potřebují pomalý prach, některé rychlejší. To kdyžtak řeš, až budeš vědět ráži jakou budeš přebíjet.
Zápalky moc neřežím, beru co mi příde pod ruku. CCI, Remington, S&B.
Nábojnice peru v petflašce. Prací prášek + jar, ale nejsem moc spokojenej s čistotou. Budu kupovat od strobla tu levnou vybračku jak tam má.
Vše jsem nakoupil od Anděla v Praze. Přišel jsem tam jako lama a ochotně poradil, co budu potřebovat. Prvních 100 nábojů poměrně časté záseky, nebo vzpříčené. Stačilo vychytat celkovou délku náboje a od té doby pohoda.

Ano, mám přesně tuto sestavu.

Lití střel má jistě své kouzlo, ale je s tím strašně moc práce, olovo je to jedovaté, a musel by si toho odlít celkem dost, aby se to zaplatilo vybavení a čas věnovaný předavováním a čištěním olova a tak dále. Také závažíčka na kola už se nesmějí používat olovéně, takže olovo se bude hůře schánět.

Při ceně 1.6 Kč za .45 se mi nevyplatí se s tím patlat.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: přebíjení

Příspěvekod Artifex » pát 17. úno 2012 16:51:43

K tomu jednooperáku, píšeš hloupost, proč vyměňovat matrice? Za minulé vánoce jsem ve dnech volna naflákal něco kolem 4-5 tisíc lugrů na jednooperáku a stačí. Prostě jedno odpoledne se odzápalkují všechny dostupné hilzny co se doma válí. Druhé odpoledne se ozápalkují čerstvými zápalkami, třetí odpoledne se roztáhnou krčky a čtvrté se sype prach, dává se střela a stáhne a nakalibruje se celý náboj. Takže jde o nějakou optimalizaci práce a hlavně nad tím přemýšlet, proč dělat jeden náboj od začátku do konce v jeden čas? Na multioperáku je tolik možností kde se může podělat že i za sebe doporučuju jednooperák s uzavřeným Očkovým rámem.

"Zápalky moc neřežím, beru co mi příde pod ruku. CCI, Remington, S&B."
S&B jsou odpad, prachy nezapalují spolehlivě, střela je vymetena pokaždé jinou rychlostí, ve spoustě případů i polovina prachu vyletí bez zážehu, točil jsem je rychloběžnou kamerou a hradla hlásila rozdíl v eneriích střely až o 100J. CCI a Remington jsou v pohodě.

Ad lití olova: Je to drbačka a určitě není problém sehnat za levno hotová. Olovo prostě vybírám z valů, jednou za rok si udělám brigádu na střelnici, přeházím val a přitáhnu si 50 kilo olova, ideální po závodech předovkářů, tam je čisté, z plášťů také když se vytaví. Teď už se ale sám s tím nedrbu.

"Nábojnice peru v petflašce.">
Naco tak složitě, ozdzápalkované nábojnice nadávkuju po 100 ks, zavážu do staré ponožky, tu do druhé, takhle udělám několik ponožkových balíčků, šupnu je když drahá pere na 90° k prádlu a pak jen vysypu a dám sušit, nábojnice jako nové.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: přebíjení

Příspěvekod dracekvo » pát 17. úno 2012 19:44:21

Tak samozřejmě, že nevyměňuješ matrice po jednom náboji :) Myslel jsem to tak, jak říkáš. Prostě, když je nasazený odzápalkovač, tak jen odzápalkováváš a po výměně děláš další krok. Já většinou dělám na zátah tak 200 nábojů a k tomu by ten jednooperák nebyl.
Samozřejmě, jednooperák může někomu vyhovovat, pro mě není. Co člověk to názor.

S&B sem měl jen jednu krabičku, ale je to možný, hodně lidí říká, že nestojí za nic. Většinou beru jen CCI.

O možnosti praní v pračče vím, jen se mi tím nechce špinit pračka a prádlo, nevím. Možná je to blbost, ale já to tam dávat nebudu.

Ono je asi nejlepší si ty přebíjítka dojít prohlédnout na vlastní oči a prozkoumat, jak to funguje.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: přebíjení

Příspěvekod marw CL » pát 17. úno 2012 22:11:12

je to hlavně o zkušenostech a vy co s nimi makáte je máte. proto sonduji a díky za každou radu.
marw CL
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 07. úno 2012 14:36:50

Re: přebíjení

Příspěvekod marw CL » pát 17. úno 2012 22:19:22

co se týká použití olova z baterií zajímalo mě to jako možnost- nejlépe na přebíjení brokové nábojnice.do těch kokil se to asi fakt musí umět. líbila by se mi velká výtěžnost máme v práci velké 250 tak zda je začít přesouvat
marw CL
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 07. úno 2012 14:36:50

Re: přebíjení

Příspěvekod Artifex » sob 18. úno 2012 2:43:21

dracekvo píše:S&B sem měl jen jednu krabičku, ale je to možný, hodně lidí říká, že nestojí za nic. Většinou beru jen CCI.

CCI a Remingtony mi chodily OK s S020-02, s Bellotkama bída a mizérie.
Já právě preferuji jednooperační kvůli jednoduchosti a neposratelnosti, neudělají se TI tam takové vůle, navíc když třeba na automatický prachovač se nedá spolehnout takže občas se podaří náboj bez prachu, plus je to více činností naráz, jak povolí pozornost tak vznikají zmetci. Z těch několika tisíc co jsem přebil jsem měl snad jen do 5 zmetků které šly ihned opravit (vždy špatně nalisovaná zápalka když se otočila při podávání v zápalkovači)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: přebíjení

Příspěvekod marw CL » sob 18. úno 2012 17:17:15

můžeš napsat přímo jaký ten lis používáš?výrobce, tip....
marw CL
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 07. úno 2012 14:36:50

Re: přebíjení

Příspěvekod marw CL » sob 18. úno 2012 17:20:17

děláš na tom jenom devítky, nebo i jiné ráže?náklad na nábojnici?
marw CL
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 07. úno 2012 14:36:50

Re: přebíjení

Příspěvekod Artifex » sob 18. úno 2012 17:33:10

Měl jsem lis vlastní výroby, v podstatě okopírovaný lee classic cast press, akorát trošku vylepšený podavač zápalek. Jel jsem na tom lugry a 38spec, potom se mi vysypal 38spec revolver (bohužel továrním, ne přebíjeným střelivem :D (S&B SP)) a nakonec asi po 30 000 přebitých kouscích jsem lis dal zase o dům dál. Teď ale uvažuju že si lis zase pořídím protože jsem od té doby nabral zase pár dalších ráží ale zase nějaký obyčejný Očkový jednooperák a to i proto, že s ním chci dělat puškové náboje= vyšší lisovací tlaky a to nemají multioperáci rádi. Navíc mám teď velkou spotřebu 7,65br takže asi i ty začnu. (Jó, škorpion je žrout.)
U těch lugrů byly náklady 1,20/náboj= střela, 0,75/náboj zápalka a 0,3/náboj prach, nábojnice sesbírané zadara= cca 2,25/lugr, u .38spec vycházely dráž střely, prach a zápalky to samé.
(prach jsem používal S020-02, je to taková univerzálka pro všechny pistlovové a revolverové náboje od 6,35 po .45ACP vč. 357mag , jen .44 mag nechutná ale ten jsem nikdy neměl)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: přebíjení

Příspěvekod marw CL » sob 18. úno 2012 17:47:05

Artifex píše:Měl jsem lis vlastní výroby, v podstatě okopírovaný lee classic cast press, akorát trošku vylepšený podavač zápalek. Jel jsem na tom lugry a 38spec, potom se mi vysypal 38spec revolver (bohužel továrním, ne přebíjeným střelivem :D (S&B SP)) a nakonec asi po 30 000 přebitých kouscích jsem lis dal zase o dům dál. Teď ale uvažuju že si lis zase pořídím protože jsem od té doby nabral zase pár dalších ráží ale zase nějaký obyčejný Očkový jednooperák a to i proto, že s ním chci dělat puškové náboje= vyšší lisovací tlaky a to nemají multioperáci rádi. Navíc mám teď velkou spotřebu 7,65br takže asi i ty začnu. (Jó, škorpion je žrout.)

taky po něm koukám (61), ta cena do bůra mě mooc líbit. 83 mám ve stejné ráži,synek zas jed devítku.plánuji ješte koupit mosina
marw CL
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 07. úno 2012 14:36:50

Re: přebíjení

Příspěvekod Artifex » sob 18. úno 2012 17:56:58

Škorp je pohodička, měl jsem ho teď měsíc na reklamaci, loupal se lak ale funguje skvěle, proti tomu nemám výhrad, už je zpátky a pěkně opravený, bez keců a s omluvou takže zatím není co řešit. 83 je fajn, mám 82jku v Makarovu a jsem velice spokojen, Makarovy přebíjí kolega.
Joo, Mosina doporučuju přebíjet, .310 nebo .311 střely, podle toho co Mosínkovi bude chutnat, kulomeťáky jsou fajn na kropení a do zásoby ale na nějakou přesnou střelbu doporučuju udělat si klidně malou sérii ale vlastní, s ním se může dostat mosin na neuvěřitelnou přesnost, s kulomeťákama mi leze k 7cm/100m. Je třeba ale vybrat kousek s těsnou komorou jinak je přebíjení docela oser protože nábojnice se nafukují, popřípadě i praskají. Poznáš to jednoduše až po výstřelu, vyhodit nábojnici a znovu ji vrátit do komory, pokud tam jde špatně a ven také tak se nábojnice nafoukla a komora je moc volná.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: přebíjení

Příspěvekod Artifex » ned 19. úno 2012 18:05:56

Jinak se trošku ještě opravím, víceoperák na krátké je fajn a rychlejší, pokud má ale fungovat na krátké i dlouhé a tedy univerzálně, je z hlediska pevnosti a spolehlivosti lepší jednooperák. Jinak mám teď na cestě RCBS střední jednooperák takže se do toho zase pouštím.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: přebíjení

Příspěvekod marw CL » pon 20. úno 2012 16:30:48

tak super,pak fota a info jak to maká.
marw CL
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 07. úno 2012 14:36:50

Re: přebíjení

Příspěvekod marw CL » pon 20. úno 2012 16:32:37

pokud není dávkovač na prach tak se to dělá jak? odvažovat pro každý kus?mluvilo se tu o kalibraci-postup????
marw CL
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 07. úno 2012 14:36:50

Re: přebíjení

Příspěvekod dracekvo » pon 20. úno 2012 17:29:57

Váží se každý kus, nebo pokud to člověk nechce moc přesně, tak si sehnat příslušnou odměrku. Chce to váhy v grainech. Mám nějaké mechanické hornady. Co jsem tak četl, tak lidi používají i nějaké z číny, ale s tím neporadím jaké.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: přebíjení

Příspěvekod Artifex » pon 20. úno 2012 21:39:14

Váhy mám digitální na setiny gramu= desetiny grainu, mechaniky jsou asi praktičtější. Odměrky jsem si udělal z 7,65br nábojnic, na ty jsem připájel mosaznou tyčku a měl takovou malou naběračku o stejném objemu, ty jsem si popsal. I mechanické dávkovače fungují na objemovém principu že do určitého prostoru se v dávkovači nasype prach a ten pak spadne do nábojnice. Ty vlastní dávkovače mají přesnost dostatečnou, je třeba ale vždy zarovnat "kopeček" prachu nahoře do roviny třeba kartonem aby jednou nebyl větší a pak zase menší kopeček :D Je ale prostě třeba počítat, že bude nějaká drobná odchylka.
Kalibrace je přes kalibrační matrici. Postup je při přebíjení takový, že se prvně odzápalkují nábojnice, to je tak, že se našroubuje první matrice která trnem vyrazí skrz zátravku starou zápalku, ta stejná matrice pak stáhne nábojnici do CIP rozměrů. Pak se nalisuje nová zápalka tlakem dolů a současně už nahoře může být roztahovací matrice která nábojnici roztáhne na zasazení střely. Při poslední výměně matric se dá poslední, nasype se prach, zasadí se střela a poslední matrice zasadí střelu do vhodné hloubky a stáhne krček nábojnice.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: přebíjení

Příspěvekod marw CL » pát 02. bře 2012 2:06:46

tak to mám tak nějak naštudovaný, prohlidl jsem věci co nabízí anděl v praha, škoda že u těch obrázků má jen cenu a žádné povídání, no nic bude výlet na téma lama chce přebíjet. díkes za rady
marw CL
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 07. úno 2012 14:36:50

Další
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Zbraně a pastí

cron