Vše, co dělá randál a zabíjí živé tvorečky. Palné zbraně, kuše, luky, bolaso, tomahavky a jiné hračky.

Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Solomon » čtv 09. úno 2012 17:50:44

Co byste doporučili jako pistoli pro začátečníka tak do 10 000 kč? Nebo i revolver, ale ten asi až později.
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Artifex » čtv 09. úno 2012 18:34:59

CZ 82, Makarov
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod marish » pát 10. úno 2012 11:40:55

Bazarová CZ 75/85/compact, 9mm Luger
Cena 6-8tis. Sice se na ní může pokazit cokoli (jako u každé), ale nejsnáze se tu opraví. Člověk si na ní vyzkouší klasický SA/DA. Když po čase zjistíš že ti nesedí, za podobné peníze ji pošleš dál.
První pistole není manželství, nekupuješ ji nutně na celý život. Pokud tě střílení, ať už v jakékoli formě bude bavit, nezůstaneš u jedné...

Moje první byly CZ 97B .45ACP a CZ 70 7,65Br.
"Nejhorší smrt je z vyplašení."
marish
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. kvě 2011 17:27:44

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Gloch » pát 10. úno 2012 12:01:49

marish píše:Bazarová CZ 75/85/compact, 9mm Luger
Cena 6-8tis. Sice se na ní může pokazit cokoli (jako u každé), ale nejsnáze se tu opraví. Člověk si na ní vyzkouší klasický SA/DA. Když po čase zjistíš že ti nesedí, za podobné peníze ji pošleš dál.
První pistole není manželství, nekupuješ ji nutně na celý život. Pokud tě střílení, ať už v jakékoli formě bude bavit, nezůstaneš u jedné...

Moje první byly CZ 97B .45ACP a CZ 70 7,65Br.

Ono i v tom maželství to tak někdy bývá - akorát se to manželka nesmí dozvědět :-D
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod dracekvo » pát 10. úno 2012 12:14:05

Taky bych se přikláněl k CZ75. Já sem prvně sáhnul po Sigsauer a nelituju. Ale to už je investice tak o 5 tis vic, než je tvůj limit.
Naposledy upravil dracekvo dne pát 10. úno 2012 12:32:06, celkově upraveno 1
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Solomon » pát 10. úno 2012 12:25:51

pánové, díky za rady. Neplánuju sice ten kauf hnedle zítra, ale jak se tak stane, tak pak napíšu jak jsem dopadl. O sigsaueru jsem přemýšlel, ale spíš podle vzhledu, než abych o něm něco moc věděl. Ale asi zvolím tu cz75 nebo cz82 (tu bych si pak nechal jako záložní zbraň, nebo bych ji nechal přítelkyni,ale ta o tom nechce ani slyšet. Ona i ta pistole pro mě se jí moc nelíbí).
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Artifex » pát 10. úno 2012 13:45:12

Klid, navykej pomaličku, hlavně to nepřehnat, až bude zbrojáček tak párkrát vzít na střelnici a ono se to poddá.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Tommy-K » pát 10. úno 2012 15:27:29

Tak to jsem zvědav jestli se mi něco takového podaří u té mé pokud si udělám ZP, zatím jsme u zbraň mi nesmí do baráku :-)
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Solomon » pát 10. úno 2012 15:34:26

Tommy-K píše:Tak to jsem zvědav jestli se mi něco takového podaří u té mé pokud si udělám ZP, zatím jsme u zbraň mi nesmí do baráku :-)


to jsem i já, ale jelikož jsem pekelně tvrdohlavej (musím, mám zrzku ;-) ), tak si prostě udělám zbroják a tu pistoli koupím. A až bude pistole doma, tak jí řeknu "nepruď, nezapomeň, že mám pistoli" :-)
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Artifex » pát 10. úno 2012 15:40:25

Já měl naštěstí vždy tolerantní děvčata ohledně tohoto. První si se mnou současně dělala ZP, další už předtím než došlo k hovoru věděly že mám ZP takže věděly do čeho jdou :D
Solomon píše:
Tommy-K píše:Tak to jsem zvědav jestli se mi něco takového podaří u té mé pokud si udělám ZP, zatím jsme u zbraň mi nesmí do baráku :-)


to jsem i já, ale jelikož jsem pekelně tvrdohlavej (musím, mám zrzku ;-) ), tak si prostě udělám zbroják a tu pistoli koupím. A až bude pistole doma, tak jí řeknu "nepruď, nezapomeň, že mám pistoli" :-)

O zbraních se nedělá sranda, obzvláště ne takováto, nejen, že to není vtipné, navíc se Ti to může někdy vrátit v podobě "Ale on mi vyhrožoval zbraní"
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod dracekvo » pát 10. úno 2012 15:44:52

Chce to hned za čerstva vzít na střelnici i když nebude prvně chtít. Aspoň pozná, že to samo od sebe nekouše.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Artifex » pát 10. úno 2012 15:51:59

Omyl, i když nebude chtít je špatný přístup. Chce to ukázat a vysvětlit jak to funguje, ukázat všechny bezpečnostní prvky, odskok kohoutu, blokaci zápalníku, bezpečnostní ozub atd. Pak ji nechat vydechnout, ono se to v té hlavičce samo vyšrotá že to není nic nebezbečného, Součástní první ukázky ukázat bezpečnou manipulaci a veškeré zásady a pak opět nechat ať si to ten mozek sám sešrotá že to není nebezpečná věc, že nebezpečné je to, když se s tím neumí nebo nechce umět. Ano, říká se, že každý střelec si aspoň jednou v životě doma omylem bouchne. Mně se to zatím nestalo ale pokud by se stalo, kromě hluku se nic nestane, se zbraní vždy manipuluji na jednom a tom samém místě a když by omylem vystřelila, pod stolem si zasádruju ve stěně dírku, pokud by se odrazila tak o dřevěnou podlahu a dalším odrazem už nebude mít žádnou energii. Prostě je potřeba vysvětlit a ukázat slečně to, že i když se stane nehoda, že v ten moment vlastně nikdo nebude ohrožen kromě vlastního ega.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Solomon » pát 10. úno 2012 15:59:32

Artifex píše:Já měl naštěstí vždy tolerantní děvčata ohledně tohoto. První si se mnou současně dělala ZP, další už předtím než došlo k hovoru věděly že mám ZP takže věděly do čeho jdou :D
Solomon píše:
Tommy-K píše:Tak to jsem zvědav jestli se mi něco takového podaří u té mé pokud si udělám ZP, zatím jsme u zbraň mi nesmí do baráku :-)


to jsem i já, ale jelikož jsem pekelně tvrdohlavej (musím, mám zrzku ;-) ), tak si prostě udělám zbroják a tu pistoli koupím. A až bude pistole doma, tak jí řeknu "nepruď, nezapomeň, že mám pistoli" :-)

O zbraních se nedělá sranda, obzvláště ne takováto, nejen, že to není vtipné, navíc se Ti to může někdy vrátit v podobě "Ale on mi vyhrožoval zbraní"


nemusíš mít strach. To jsem napsal v reakci na tommyho, jakože si ji prostě koupím a bude. A ta zbraň bude pěkně zamčená a to všechno okolo. Jinak na obhajobu uvádím, že co se zbraní týče, jsem opravdu velmi opatrný (i co se třeba nožů týče) a zodpovědný a že k nim mám opravdu, ale opravdu velký respekt. U vlákna neodborná manipulace, jsem psal, že postřelili taťku mých kámošů, takže i vím jaké zbraň může mít tragické následky a nějáké mávání typu kovboj u mě opravdu nehrozí.
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Artifex » pát 10. úno 2012 16:10:06

To víš, já jen tak pro jistotu.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Solomon » pát 10. úno 2012 16:18:03

Artifex píše:To víš, já jen tak pro jistotu.

a to je samozřejmě v pořádku. Je lepší mít stokrát jistotu, než mít jedno neštěstí.
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod zombie hunter » úte 06. bře 2012 17:46:31

Hlavně hlavně, našetři ještě 5tis. a kup glocka 19,17,26, podle toho jak jsi velký. Nekupuj nic použitého od nikoho komu nevěříš a hlavně ne výrobky CZ.Rychle se opotřebovávají a ani nové za moc nestojí.
zombie hunter
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte 06. bře 2012 17:29:01

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Artifex » úte 06. bře 2012 19:07:23

No, glok na obranu není zrovna to pravé oříškové, co uděláš když Ti selže náboj? Musíš manipulovat druhou rukou se závěrem, náboj vyhodit a natáhnout nový čímž se natáhne spoušťák, U jakékoli SA/DA zbraně stačí znovu zmáčkout spoušť, na 99% selhávka vystřelí. V případě že Tě někdo v daném momentě drží za ruku, glock můžeš zahodit. Nefandím CZ, je spousta lepších zbraní ale ten přednatažený spoušťák je fuj. Pokud chceš něco bezkohoutového, Walther P99 nebo PPS není špatná volba, nic ale s předepjatým zápalníkem.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod zombie hunter » stř 07. bře 2012 7:23:50

Artifex píše:No, glok na obranu není zrovna to pravé oříškové, co uděláš když Ti selže náboj? Musíš manipulovat druhou rukou se závěrem, náboj vyhodit a natáhnout nový čímž se natáhne spoušťák, U jakékoli SA/DA zbraně stačí znovu zmáčkout spoušť, na 99% selhávka vystřelí. V případě že Tě někdo v daném momentě drží za ruku, glock můžeš zahodit. Nefandím CZ, je spousta lepších zbraní ale ten přednatažený spoušťák je fuj. Pokud chceš něco bezkohoutového, C nebo PPS není špatná volba, nic ale s předepjatým zápalníkem.


AHOJKY.Selhaný náboj je tzv. rychlá závada a odstraňuje se pouze jediným způsobem u všech samo-nabíjecích pistolí stejně, bez ohledu na spoušťový mechanismus.Toto je věc taktiky nikoli konstrukce zbraně. Rozhodně ne opětovným promáčknutím spouště. Zajímali by mě podklady tvého výzkumu a jak jsi došel k číslu 99%.Zbraň se dá natáhnout i jednou rukou, třeba o nohu,opasek, nebo o protivníka. Walter P99????
zombie hunter
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte 06. bře 2012 17:29:01

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Artifex » stř 07. bře 2012 9:40:18

99% vychází z praxe, zatím se mi nestalo, že by selhávka na druhý úder nevystřelila, to 1% dávám k dobru že může být výrobní vada náboje, úplně špatná zápalka atd.. Vyhazovat náboj z komory je riziko protože může dojít ke zpožděnému odpalu někde na zemi=exploze náboje, v komoře vystřelí tam kam chceme takže když to jde tak se náboj nevyhazuje z komory a následuje pokus o další odpal, u mloka to jinak nejde protože bez zakvrdlání závěrem se prostě bicí ústrojí nenatáhne. Takže u NORMÁLNÍ pistole je věc taktiky v momentě kdy "to nevystřelí" prostě spouští zadublovat z DAčka a pak teprve řešit nějakou manipulaci se závěrem, nejsme v armádě, kde při selhávce pušky je prostě jediné řešení rumplovat se závěrem dokud to zase střílet nezačne, pistole není sa58, AK (M)(74) ani AR15, tam jsou procedury pochopitelně jiné.
"Zbraň se dá natáhnout i jednou rukou, třeba o nohu,opasek, nebo o protivníka." Tak to hodně štěstí, zajímala by mne spolehlivost takovéhoto natahování a případě počet závad, když natahuješ o pevný povrch tím, že zasekneš hledí třeba o opasek, uděláš si s vysokoup pravděpodobností závadu protože nábojnice/náboj jdoucí z komory se bude tlačit ven směrem na kalhoty a když tam ty kalhoty budou tak se prostě zasekne v okénku... takže doporučuji si to 200x zkusit. Taktéž o protivníka nebo o nohu? To je nějaký standardní postup? Nechat si přijít protivníka až k tělu když mám pistoli? Když bude mít v ruce nůž tak jsem mrtvola než si o něj laskavě ráčím natáhnout svoji pistoli. Neříkám že tato situace nemůže nastat ale tam už jde o život.

Walther P99 neznáme?
Obrázek
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod dracekvo » stř 07. bře 2012 10:39:51

Souhlasim,ze v pripade selhavky taky praktikuju promacknuti spouste a jeste se mi nestalo,ze by se naporduhe naboj neodpalil.
K tomu natahovani pistole. Mam natrenovano natahovani o botu pro pripad poraneni jedne z rukou. Takove natahovani,pokud je provedeno spravne, tak je spolehlive. Ale chce to mit normalni miridla.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Artifex » stř 07. bře 2012 10:52:21

No, možná jsem trošku zaujatý, gloky ale prostě nemám rád, jsou to zbraně pro bezmozky ve státních službách, tady se mačká, tam se míří, když to nejde tak zarumpluj tadytím. Ideální a bezproblémová zbraň které bych se nebál svěřit život je Makarov, z CZ vz.82, jinak v lugru nejčastěji nosím Astru A100.
Natahování jsem zkoušel ale třeba u dynamického závěru je to porod, ideální jsou vysoká mířidla. Jinak natahování jsem vlastně zatím nepotřeboval, vždycky mám včelku ve včelníku= náboj v komoře, odjištěno, první DA
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod dracekvo » stř 07. bře 2012 11:01:44

Taky nemam system pouzivany u petflasek rad :D
Proto nosim siga jako ty s nabojem v komore. Nema to zadnou pojistku, proste jen vytahnout a zmacknout. Miridla jsou nasazeny tritia. V noci malinko sviti a hlavne jsou odolny. U mikrometru bych se bal, ze se nekde pri tahani o neco zaseknu. Tohle mam proste zbran na obranu, ne na mirenku.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Artifex » stř 07. bře 2012 11:07:57

Nejen to, u Mloků je problém i možnost takovéhoto průseru a případné prostřelené nohy což se při odjištěné DA spoušti nestane:
Obrázek

Jinak na Astře mám mikrometry ale trošku jinak konstruované, v podstatě jako štelovatelná vysoká mířidla, naštěstí jsou nad pouzdrem takže se mi nikde nezasekly zatím, není to ideální řešení, kdyby k tomu nebyly v základní sestavě tak je neřeším:
Obrázek
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod zombie hunter » stř 07. bře 2012 12:11:31

Artifex píše:99% vychází z praxe, zatím se mi nestalo, že by selhávka na druhý úder nevystřelila, to 1% dávám k dobru že může být výrobní vada náboje, úplně špatná zápalka atd..


Diskuse začíná být zajímavá:) Pokud je náboj opravdu selhaný nedojde k odpalu ani na podruhé dokonce ani na třetí promáčknutí.Pokud ano je problém třeba hledat ve zbrani nikoliv v munici.Nouzové nataženi třeba o nohu, pokud jo prováděno správně je v celku spolehlivé, ale ne 100%.Příklad nouzového natažení jsem uváděl jako reakci na tebou nastíněnou situaci. Náboj v komoře je samozřejmostí.Teze o tom coby kdyby jsou mimo téma naší diskuze, prosím nevymýšlej další scénáře.To zobrazené pouzdro by použil pouze osel a přesto pravě Glock by nejspíš nevystřelil díky spoušťové pojistce.A ASTRA náboj v komoře, odjištěno, první DA????? Tebou popisovaný důvod proč je používán bezmozky ve státních službách je naprosto správný- tady se mačká, tam se míří, když to nejde tak zarumpluj tadytím. Čim je zbraň jednoduší a spolehlivější tím lépe a to obzvláště ve stresových situacích.
zombie hunter
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte 06. bře 2012 17:29:01

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Artifex » stř 07. bře 2012 14:12:13

To pouzdro je reálný případ kdy glock právě vystřelil, tu je výsledek, když by postižený glokař stál, dopadlo by to asi hůř, nejen škrábancem a prostřelenou sedačkou a plastem. To, že by rozumný člověk takovéto pouzdro nenosil je jasné, to, že se ale takhle může nahečmat při běžném nošení a člověk si toho nevšimne je ale také pravděpodobné, pochybuju že postižený to udělal úmyslně:
Obrázek
Tím selhaným nábojem myslím chybu nápichu, to se stává i glockům a dokonce se to stalo když jsem gloka držel já osobně, po počkání na zpožděný zápal jsem vyhodil zásobník, vyhodil náboj, náboj hodil znovu do komory a kupodivu.. on vystřelil. Ano, byl to S&B náboj.

Co máš proti náboji v komoře a tahání prvního výstřelu v DA? Když je čas, je čas natáhnout do SA, když ne, DA poslouží dobře.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Další
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Možnosti

Zpět na Zbraně a pastí