První pomoc, přírodní medicína, operace na otevřeném mozku a další radosti života!

Porody

Příspěvekod sahaw » pát 10. úno 2012 14:23:47

Resite jak to bude vypadat u porodu? V minulosti umirali zeny nejcasteji u porodu.

Zas je pravda,ze zena rodila i 15 deti,protoze polovina jich umrela do 5 let. :(
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Porody

Příspěvekod prochazka85 » sob 11. úno 2012 23:55:00

EDIT:uvedeno do souladu s pravidly fora postapo.cz
Naposledy upravil prochazka85 dne ned 01. dub 2012 17:33:39, celkově upraveno 1
prochazka85
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 05. úno 2012 15:22:12

Re: Porody

Příspěvekod Vladius » ned 12. úno 2012 12:25:02

Pro většinu obyčejných smrtelníků porod znamená stát u hlasitě křičící ženské a čekat až něco vyleze :). Tudíž takovéto balíčky jsou jen pro profíky, kteří zase takové věci mají při ruce.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Porody

Příspěvekod Gloch » ned 12. úno 2012 12:46:18

Vladius píše:Pro většinu obyčejných smrtelníků porod znamená stát u hlasitě křičící ženské a čekat až něco vyleze :). Tudíž takovéto balíčky jsou jen pro profíky, kteří zase takové věci mají při ruce.

Pořád je lepší mít sterilní nůžky a špagátky nachystané, než to řešit např tkaničkami od bot.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Porody

Příspěvekod Gloch » ned 12. úno 2012 12:50:00

sahaw píše:Resite jak to bude vypadat u porodu? V minulosti umirali zeny nejcasteji u porodu.

Zas je pravda,ze zena rodila i 15 deti,protoze polovina jich umrela do 5 let. :(

Ony umíraly a někde i umírají dodnes http://www.osel.cz/index.php?zprava=1739
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Porody

Příspěvekod dracekvo » ned 12. úno 2012 13:08:44

Vladius píše:Pro většinu obyčejných smrtelníků porod znamená stát u hlasitě křičící ženské a čekat až něco vyleze :)


pokud nebude ležet vedle ní v komatu :D
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Porody

Příspěvekod Vladius » ned 12. úno 2012 13:13:11

Gloch píše:Pořád je lepší mít sterilní nůžky a špagátky nachystané, než to řešit např tkaničkami od bot.


Jenomže já třeba vůbec netuším, jak se správně ty špagátky používají, jak se váže/upravuje pupeční šňůra, natož abych v klidu a s čistým svědomím používal třeba odsávačku hlenů. A ruku na srdce, kdo z nás, návštěvníků postapo.cz, dokáže asistovat u porodu? Při nejlepším pár jedinců, co byli na porodním sále se svojí manželkou, nebo to studovali na vejšce.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Porody

Příspěvekod sahaw » ned 12. úno 2012 13:17:24

Staci si zaplatit zakladni kurz porodni asistenky. :)

Ty to umeji pokud to neni komplikovany porod.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Porody

Příspěvekod Vladius » ned 12. úno 2012 13:38:44

sahaw píše:Staci si zaplatit zakladni kurz porodni asistenky. :)

Ty to umeji pokud to neni komplikovany porod.


No jasně, a kdo se chce naučit létat, ať si zaplatí letecké kurzy. Jenže kolik lidí to reálně udělá?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Porody

Příspěvekod sahaw » ned 12. úno 2012 13:41:49

Kazdy,kdo veri v VP a planuje rodinu. :)

V tom je vyhoda osady,ze staci,kdyz to bude umet jen jeden clovek misto 50.:)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Porody

Příspěvekod Vladius » ned 12. úno 2012 13:44:06

OK, ty jsi ty kurzy už udělal? Kolik to stálo, jak dlouho to trvalo, jak náročné to bylo?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Porody

Příspěvekod sahaw » ned 12. úno 2012 13:47:12

Chlape ja kurz nepotrebuji. Nejsem zenska a svoje deti neplanuji. Tak se mi zda zbytecne se to ucit. :)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Porody

Příspěvekod Vladius » ned 12. úno 2012 14:00:51

sahaw píše:Chlape ja kurz nepotrebuji. Nejsem zenska a svoje deti neplanuji. Tak se mi zda zbytecne se to ucit. :)


Pak mě docela zaráží mix Hurvinkovských představ a dogmatického tvrzení, že stačí si zaplatit kurz a je to.
Porodní asistence, jak tak koukám, je obor na VOŠ a studuje se jen a pouze prezenčně. Což pro zaměstnaného člověka jaksi nepřipadá v úvahu.
Ano, jistě se najde i nějaký pochybný kurz přesně pro cílovou skupinu "I wanna be a hero", stačí zaplatit. Ale kde je pak záruka, že ti manželka nevykrvácí v náručí?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Porody

Příspěvekod sahaw » ned 12. úno 2012 14:07:15

K cemu je cloveku diplom po VP? Vetsinou lidi umi ridit auto i bez ridicaku a dokonce i litat letadlem.

Pokud si clovek zaplati,tak se muze nechat vyskolit u porodni asistenky. Osobni zkusenosti jsou cenejsi nez si odsedet ve skole,aby clovek dostal 180kreditu.

Priznejme si,ze jen zlomek co se clovek nauci ve skole vyuzije pak v realu.:)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Porody

Příspěvekod Matysek » ned 12. úno 2012 14:13:46

sahawe, ty si vážně myslíš že doktor porodník se stane doktorem porodníkem získáním 180 kreditů?
víš o tom že na doktora studuješ 5 let a poté ještě nevím kolik let pracuješ jako asistent než si můžeš dělat atestace na konkrétní lékařské obory třebas porodnictví a teprve potom můžeš samostatně odrodit svojí první maminku? Ano, v ideálním případě pokud je žena naprosto zdravá je schopna porodit i sama bez pomoci, nebo jen s minimální pomocí, ale zapomeň na to, že bys zvládnul sebemenší komplikaci, která je pro pro lékaře banalita, jen po nějakém kursu. A když mluvíš o praktickém učení porodnictví v nějakém kursu, řekni mi kde se to provozuje a učí tam rodit v praxi a já tam obratem pošlu policajty.
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: Porody

Příspěvekod sahaw » ned 12. úno 2012 14:15:40

Nepsal jsem tu o zadnem doktoru porodnikovi? Je rozdil mezi doktorem a asistenkou.:)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Porody

Příspěvekod Matysek » ned 12. úno 2012 14:17:24

asistentka musí být minimálně zdravotní sestra taktéž s atestací na porodnictví tedy v současností min Bc . vzdělání + další atestace pod lékařskou komorou
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: Porody

Příspěvekod Matysek » ned 12. úno 2012 14:18:37

..leda by sis zaplatil kurz v africe od místního šamana to potom ano, můžeš získat nějaké znalosti přímo z praxe u nás ale ne
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: Porody

Příspěvekod sahaw » ned 12. úno 2012 14:18:44

Aby clovek mohl stat bac.,tak musi ziskat 180kreditu.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Porody

Příspěvekod Matysek » ned 12. úno 2012 14:22:21

a aby mohla taková Bc samostatně odrodit, musí k tomu mít praxi a následně atestaci, bez vzdělání to nejde a navíc i ta asistentka jak už vyplývá z názvu pouze asistuje, v určitých případech naprosto nerizikového těhotenství( o tom rozhoduje lékař) možná může odrodit ženu i tzv porodní bába, trvám ale na tom že takhle z fleku u nás legálně znalosti z praxe rození nezískáš
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: Porody

Příspěvekod sahaw » ned 12. úno 2012 14:23:26

Skutecne je nerealne se domluvit s porodni asistenkou,ze za par tisic clovek bude delat dobrovolnici. A mezitim za par mesicu se nauci techniky porodnictvi.

Je to realne,protoze lidi,kteri odesli zit alternativni zivot,kde byl problem s doktory museli to vyresit. Jen jsem to takhle cetl,ze to udelala ceska,kdyz odesla do Kanady.


Prosim neresme co je legalni a nelegalni po VP. Skutecne se tu budou pak dodrzovat zakony? Jestli jo,tak se na VP tesim. :)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Porody

Příspěvekod Vladius » ned 12. úno 2012 14:29:44

sahaw píše:Skutecne je nerealne se domluvit s porodni asistenkou,ze za par tisic clovek bude delat dobrovolnici. A mezitim za par mesicu se nauci techniky porodnictvi.


Buďto je to žert, nebo záměrná provokace. Při představě, že moje manželka rodí a najednou do sálu vejde chlápek a se slovy: "hele, tady jsou dva litry, já tu budu na čumendu, ok, brácho?" začne doktorovi podávat nužky, se mi otevírá kudla v kapse.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Porody

Příspěvekod sahaw » ned 12. úno 2012 14:35:17

Vladius píše:
Buďto je to žert, nebo záměrná provokace. Při představě, že moje manželka rodí a najednou do sálu vejde chlápek a se slovy: "hele, tady jsou dva litry, já tu budu na čumendu, ok, brácho?" začne doktorovi podávat nužky, se mi otevírá kudla v kapse.


Proto jsem psal,ze nejsem zenska.:)


Bylo mi receno od byvaleho civilkare,ze civilkari casto pomahali v porodnici. Pokud tu nekdo misto vojny delal civilkare v nemocnici a nebo zna lidi z nemocnice,tak bud to vyvrati a nebo potvrdi.

Psal jsem nekolik mesicu a ne,ze prijde na par minut se podivat.

Dobrovolnici muzou delat poddozorem a svolenim pacienta skoro vse.Trosku jsem se zajimal o dobrovolnictvi.


Nechci se poustet do diskuze,kde se budeme chytat za slovo. Je skutecne dulezite si uvedomit,ze pokud nekdo neco chce,tak staci jen to chtit a dosahne toho. Ja ziju presveceni,ze staci si podplatit par lidi a dostanu moznost byt u porodu a naucit se techniky. Takhle to udelala jedna zena. A i male zkusenosti budou mit obrovskou hodnotu a je lepsi neco nez nic.Tak po VP toho cloveka,ktery mam jen par mesicu treninku bude velice cenny. Podplatit veterinare,abyste mu mohl delat dobrovlnika taky podle mne neni problem. I kdyz jen bude vetsinu casu jen divat se a maximalne jen pridrzovat zvirata,tak taky se neco nauci. A zas bude lepsi mit tohoto cloveka u sebe nez zadneho. Podepsat par papiru,ze prosel skoleni a podobne se i ted dela. Jen se podepisou papiry a zadne skoleni se nikdy nedela.:(
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Porody

Příspěvekod Survivor » ned 12. úno 2012 18:15:39

Pánové a Dámy.
Porod je zcela přirozená věc a pokud je rodička trochu duchempřítomná zvládne porodit zcela sama. Ovšem pokud nedojde k nějaké komplikaci a těchto komplikací existuje nespočet a pokud nemáte potřebné medikamenty, nástroje a vyškolený personál tak nemáte šanci. Ale existují případy kdy se díky rozvaze narodily zdravé a prospívající děti. Pokusím se vám popsat jak porodit.

Pokud dostane žena stahy dělohy každých pár minut a rozevírají se rodidla je dobré rodičce najít vhodnou polohu, dnes je trend rodit v podřepu, ve vodě ale stále nejosvědčenější je rodit v leže.

Hlavně nepanikařte, udržujte s rodičkou slovní kontakt a nuťte ji ať pořádně dýchá (tím se dítě nejlépe nasaturuje kyslíkem a vydrží onu cestu ven)
- Přiklekněte k rodičce a dovolte ji ať si o vaše ramena zapře nohy aby měla dostatečnou oporu a snáze se ji tlačilo
- Ať pravidelně dýchá a až přijde další stah zatlačí
- První co by mělo být vidět je hlavička
- Až bude hlavička venku mělo by se objevit jedno ramínko novorozence
- Opatrně jej za ramínko vemte a opatrně tlačte ramínko vzhůru (velmi jemně) čekejte na další stah a tím vypadne i druhé ramínko
- Pak už jde vše jako po másle (je venku)
- Nikdy nenastřihujte hráz (když to bude potřeba praskne sama)
- Možná bude šňůra okolo krku (tak ji prostě a jednoduše odmotejte
- Pokud dítě nezakřičí zkontrolujte zda dýchá ( řev je přirozený reflex, kterým novorozenec vypudí plodovou vodu z úst a nevdechne ji) zkuste jej odsát z úst a pak teprve z nosu a zároveň ho stimulujte třením na nožičce
- Jestli to nefunguje budete muset přistoupit k oživování ale to je jiná kapitola
- Když je vše vpořádku dítě zabalte do něčeho teplého ( novorozenec nemá vyvinutý termoregulační systém takže je to na vás)
- Nikdy nezvedejte dítě výše než je srdce rodičky, dokud není přerušená pupeční šňůra
- Pupeční šňůru musíte podvázat na dvakrát a ve prostřed ji přestřihnete
- Pupeční pahýl nechte delší 15 cm a to díky možné infekci (čím delší pupeční pahýl tím menší riziko infekce)
- Dítě předejte matce ta už bude vědět sama co dál (instinkt)
- Dále čekejte dokud z rodičky nevyjde lůžko (pokud ne je to VP)
- Když bude po ruce lékař můžete maminku a jejího potomka hrdině předat do rukou odborníků

Tak takhle nic nezkazíte. Hodně štěstí!!!
Survivor
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 12. úno 2012 17:37:24
Bydliště: Beroun

Re: Porody

Příspěvekod curiousman » ned 12. úno 2012 21:14:41

Popsane moc hezky. Jen jedna vyhrada, co si pamatuju , tak spontanni ruptura hraze pri porodu je postup non lege artis. Nastrizeni je vzdy kontrolovane, navolni se jen to, co porodnik chce. Pri trzeni praska vse na ,co je vyvijen tlak. Pokud je to nejaka novinka, beru zpet.
curiousman
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24. led 2012 18:59:00

Další
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Medicína