Vše ostatní, co se pořádného vybavení týče!
KPZ

KPZ

Příspěvekod Reiser » úte 15. úno 2011 22:52:54

Co nosíte v KPZ? Podařilo se někomu najít opravdu spolehlivou, odolnou a ideálně vodotěsnou krabičku?
Reiser
 
Příspěvky: 114
Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Re: KPZ

Příspěvekod dawe » stř 16. úno 2011 14:01:48

já jsem našel tyhle kapsule dají se koupit ve třech velikostích a prodávají je skoro v každném outdoorovém obchodě.
není to klasická krabička, ale já jsem s nimi spokojeny jsou odolné a opravdu vodotěsné...

přemýšlím nadtím že si koupím 3 velké různě barevné a naplním je podle využití:
červená - oheň
modrá - voda
černá - ostatní

Dále jsem ještě našel takový malý benzínový zapalovač je skoro stejný jako ty kapsule a nosím ho stále u sebe (i když nejsem kuřák)
takže je vlastně součástí KPZ :)
Přílohy
zapalovač.jpg
zapalovač.jpg (49 KiB) Zobrazeno 18843 krát
kapsule.jpg
kapsule.jpg (11.61 KiB) Zobrazeno 18844 krát
dawe
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08
Bydliště: Plzeň

Re: KPZ

Příspěvekod Reiser » stř 16. úno 2011 23:41:35

Zajímavý akorát možná moc malý, budu se po tom muset podívat viděl jsem to tušim v Rock Pointu.
Reiser
 
Příspěvky: 114
Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Re: KPZ

Příspěvekod dawe » čtv 17. úno 2011 9:02:32

Jak jsem psal jsou 3 různé velikosti myslím že ta největší je opravdu dost velká a použitelná.
nacpal jsem tam opravdu hodně sirek, špendlíků, atd... dokonce se tam vešel i takovej ten malej kompas.
mě osobně vyhovují, opravdu vydrší hodně a jsou vodotěsné.

např. v té nejmenší nosím složených 200,- + několik zyrteců (prášků na alergii)
v té střední nosím zase sirky (kovbojské jdou škrtnou o drsný povrh tedy případně i o závit kapsule a nepotřebuju tak škrtátko) cca 10 kusů to většinou stačí na víkendový vandr
a z té velké se pokouším udělat něco jako KPZ, ale jak jsem psal pravděpodobně dokoupím další dvě.
Naposledy upravil dawe dne čtv 17. úno 2011 15:29:04, celkově upraveno 1
dawe
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08
Bydliště: Plzeň

Re: KPZ

Příspěvekod Reiser » čtv 17. úno 2011 15:02:27

Aha, musim se po tom podivat. Pokud se delaji i vetsi velikosti tak to je idealni.
Reiser
 
Příspěvky: 114
Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Re: KPZ

Příspěvekod engys » čtv 17. úno 2011 22:19:47

Ono na obsah KPZ má hodně vliv prostředí, kde se člověk nejvíce pohybuje. U mne je to především cesta do práce a po městě. Takže moje taková KPZ - pokud se jí tak dá říkat - obsahuje toto :
1-Malá špulka černé nitě s jehlou
2-Nastříhané náplasti různé velikosti
3-Prášky proti bolesti (Nalgesin + Ibalgin)

A to je vlastně vše. Samozřejmě, že to samé mám uložené i v batohu, ale toto je ihned po ruce a už jsem to mnohokrát použil.
engys
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: KPZ

Příspěvekod Reiser » čtv 17. úno 2011 22:53:22

engys píše:Ono na obsah KPZ má hodně vliv prostředí, kde se člověk nejvíce pohybuje. U mne je to především cesta do práce a po městě. Takže moje taková KPZ - pokud se jí tak dá říkat - obsahuje toto :
1-Malá špulka černé nitě s jehlou
2-Nastříhané náplasti různé velikosti
3-Prášky proti bolesti (Nalgesin + Ibalgin)

A to je vlastně vše. Samozřejmě, že to samé mám uložené i v batohu, ale toto je ihned po ruce a už jsem to mnohokrát použil.

Záleží asi na tom jak moc je člověk paranoidní. :) Já nosím každej den do práce v batohu kvalitní nůž střední velikosti, firesteel, multitool a pár dalších drobností..dá se říct že něco jako KPZ. I když musím chodit v práci poměrně na slušno vždycky mám pevný boty a ve skříňce v práci pak běžně potřebné léky, trochu jídla s dlouhým datem spotřeby (typicky konzervy), pončo, pevný kalhoty, zateplenou mikinu a pár dalších věcí. Kdybych se z nějakého důvodu nemohl vrátit do bytu, mám i tak slušnej základ pro přežití. Je to asi trochu extrém, ale spoustu z těch věcí už jsem využil i tak v každodenním životě. ;)
Reiser
 
Příspěvky: 114
Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Re: KPZ

Příspěvekod dawe » pát 18. úno 2011 9:10:54

KPZ (nebo by se dala nazvat i mini survival kit) většinou nosím pouze když jdu do přírody na několik dnů.

jinak EDC (Everyday Carry - tedy co nosím opravdu každý den) už několik let nosím:
zavírací nůž (různé podle nálady)
+přívěsek kde je malá led baterka (použil jsem už mnohokrát)
Dog tagy - na nich mám vyražené osobní údaje
kapsuly zapalovač (použil jsem už mnohokrát)
malou kapsuly - uvnitř smotaných 200 Kč + prášky na alergii (použil jsem už mnohokrát)
a kus provázku

vše je malé lehké dostačující do města pohodlně se vše vejde do kapsy
dawe
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08
Bydliště: Plzeň

Re: KPZ

Příspěvekod Vladius » pát 18. úno 2011 10:12:51

No moje EDC take neni zrovna male...
V kapse a na opasku mam nuz Kershaw Spec Bump a baterku Fenix TK 20.
Na krku taska Fat Boy od Maxpedition a v ni krom penezenky take:

teleskopicky obusek
leky - Coldrex, Ibalgin, Valetol, Zodac, extremne hrejiva mast Finalgon.
sanytol - desinfekcni gel
placatka s alkoholem
zapalovac
Par jehel a niti
pinzeta a nuzky
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: KPZ

Příspěvekod engys » pát 18. úno 2011 18:58:43

radek píše:Záleží asi na tom jak moc je člověk paranoidní. :) Já nosím každej den do práce v batohu kvalitní nůž střední velikosti, firesteel, multitool a pár dalších drobností..dá se říct že něco jako KPZ.


Já také nosím v batohu spoustu věcí. Ani nevím, zda je někdy vůbec použiji. Ale jsou tam. A jelikož hraji i geocaching, mám v batohu i GPS. Dále náhradní baterie, skládací lopatku, lékárničku, lezecké lano délky 30m, fotoaparát, led baterku, čelovku a dále pouzdro se "survival" výbavou (elektrikářské pásky, izolepa, izolačka, ohebný drát na pasti, izolovaný drát, hadičku, kousek plastové trubičky, multitool, zavírací wenger ranger, firesteel, zápalky, zapalovač, kousek duše z kola, kompas, provázek, svíčka, pevný líh). Pak tam jsou ještě čínské polévky, čutora na vodu s hrnkem - taková ta americká. A nyní ještě moje nová mačeta v kartonovém pouzdru. A to celé tahám každý den do práce a zpět a všude jinde. Jen tak, co kdyby...
engys
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: KPZ

Příspěvekod Reiser » pát 18. úno 2011 22:55:08

engys píše:
radek píše:Záleží asi na tom jak moc je člověk paranoidní. :) Já nosím každej den do práce v batohu kvalitní nůž střední velikosti, firesteel, multitool a pár dalších drobností..dá se říct že něco jako KPZ.


Já také nosím v batohu spoustu věcí. Ani nevím, zda je někdy vůbec použiji. Ale jsou tam. A jelikož hraji i geocaching, mám v batohu i GPS. Dále náhradní baterie, skládací lopatku, lékárničku, lezecké lano délky 30m, fotoaparát, led baterku, čelovku a dále pouzdro se "survival" výbavou (elektrikářské pásky, izolepa, izolačka, ohebný drát na pasti, izolovaný drát, hadičku, kousek plastové trubičky, multitool, zavírací wenger ranger, firesteel, zápalky, zapalovač, kousek duše z kola, kompas, provázek, svíčka, pevný líh). Pak tam jsou ještě čínské polévky, čutora na vodu s hrnkem - taková ta americká. A nyní ještě moje nová mačeta v kartonovém pouzdru. A to celé tahám každý den do práce a zpět a všude jinde. Jen tak, co kdyby...

Hned si příjdu o něco normálnější.. :D Aspoň v tom nejsem sám. :)
Reiser
 
Příspěvky: 114
Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Re: KPZ

Příspěvekod Lukáš Ž. » ned 20. úno 2011 16:23:05

Přidávám také moji nejmenší kpz.
Přílohy
P2200046.JPG
P2200046.JPG (35.12 KiB) Zobrazeno 18800 krát
V naší společnosti je bohatý ten, kdo má peníze, naopak v přírodě je největším bohatstvím váš rozum.
Lukáš Ž.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09
Bydliště: Zlín

Re: KPZ

Příspěvekod engys » ned 20. úno 2011 17:10:29

Lukáš Ž. píše:Přidávám také moji nejmenší kpz.

Mohl bys prosím napsat co obsahuje?
engys
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: KPZ

Příspěvekod Lukáš Ž. » ned 20. úno 2011 17:31:57

zápalky, tužku, tuhy, sponky, chirurgický nůž, náplast, vlasec, ocílky, háčky, igelit. sáček. Vše je zabaleno v plastovém pouzdře a na něm je morseovka.
V naší společnosti je bohatý ten, kdo má peníze, naopak v přírodě je největším bohatstvím váš rozum.
Lukáš Ž.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09
Bydliště: Zlín

Re: KPZ

Příspěvekod Tenktery » čtv 26. dub 2012 17:02:19

Zrovna přemýšlím, že bych si jako nekuřák měl koupit pár cigaret nebo rovnou celou krabičku cigaret - události posledních dní nasvědčují, že by to mohla být opravdová KPZ.
Malý odkaz pro ilustraci:
http://www.ahaonline.cz/clanek/cerna-kr ... rizli.html
Tenktery
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 26. led 2012 0:31:40

Re: KPZ

Příspěvekod Tommy-K » čtv 26. dub 2012 17:12:44

To je náhodička že měl u sebe tolik peněz. Jestli to věděli, tak ta otázka byla čistě řečnická, ale brutalita útoku,je dost zarážející a co bych jim za to přál si ani nepřej vědět.
Jinak kašly na krabičku cigaret, radši investuj do nějaké zbraně,nebo výcviku, mohl bys totiž skončit probodnutý a ještě bez cigaret...
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: KPZ

Příspěvekod Luscinia » stř 04. črc 2012 12:32:39

Moje kabelka je jedna velká KPZetka... Aneb co nemám, to mi nechybí
"Demokracie je, když 2 vlci a jehně hlasují o tom, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře vyzbrojené jehně může výsledek hlasování zpochybnit."
Luscinia
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 26. čer 2012 10:41:10
Bydliště: Budějce

Re: KPZ

Příspěvekod Artifex » stř 04. črc 2012 15:56:04

Jojo, v tom máte vy ženy výhodu, navíc jak to vidím na té své je spíše v současnosti v módě než kabelky nosit takové menší loďáky takže tam se toho vleze... Jen ta rychlá dostupnost, když vidím entropii v dámské kabelce a když tam dámy něco hledají tak je to jako důsledná práce norníka při pročesávání doupat :D
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: KPZ

Příspěvekod Tommy-K » čtv 05. črc 2012 19:36:08

Taky obdivuju ženský který se v těch kabelkách o objemu 30l s dvaceti kapsami + třemi skrytými vyznají. Ta moje toho tedy zrovna zářným příkladem není, někdy mi připadá,že rychleji by to co hledá vytáhla vidlemi a když mě s nevinným výrazem poprosí abych ji prozvonil, že neví v které kapse kabelky má mobil tak jdu do kolen a ptát se jí jestli ví v které kapse má pepřák a nůž už ani nemám sílu...
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: KPZ

Příspěvekod Hanka » čtv 05. črc 2012 20:54:05

Tu kovovou kapsli jsme našli na youtube půl rokem. Vejde se do ní opravdu spousta věcí.

Obsahuje: zápalky Cowboy, zápalky větruodolné, vlasec, zavírací špendlík, tyčinku s chemickým světlem, kroužky na klíče, jehly, nit, tablety na čištění vody, Aulin (tabletka na bolesti), náplast, skalpel, instantní obrousek (tableta).

Snad jsem na nic nezapomněla. Nejtěžší bylo složit všechno tak, aby se kapsle dala zašroubovat.
Z kabelky ji vůbec nevyndavám.
Hanka
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 10. pro 2011 0:14:02
Bydliště: Praha

Re: KPZ

Příspěvekod Patrixon » čtv 26. zář 2013 13:19:23

Svou KPZ jsem sestavoval tak, aby byla co nejmenší a bylo jí s sebou možné vzít opravdu VŽDY!
Použil jsem osvědčenou plechovou krabičku od bonbónů 6x10x2cm, kterou můžete mít i v kapse kalhot a téměř o ní nevíte. Dokola je zalepená izolační páskou, která jí činí vodotěsnou a zabraňuje i nechtěnému otevření. Do ní jsem dokázal nacpat následujících 35 různých předmětů:

5x Post-it - na zapsání poznámek nebo zanechání vzkazu
1x náplň do propisovací tužky - na psaní
1x pilka na železo - k překonání zámku nebo jiné kovové zábrany
1x odlamovací nůž - náhrada nože, skalpelu atd.
1x arch poskládaného alobalu asi 30x30cm - lze poskládat nádobu na pití nebo vaření
1x bankovka 200,-Kč - peněžní hotovost v nejvyšší nouzi
2x tableta hroznového cukru - okamžitý přísun energie
2x náplast (menší, větší) - na ošetření drobné rány nebo puchýře
1x dezinfekční antibakteriální ubrousek - na umytí rukou nebo dezinfekci při zranění
4x tableta na dezinfekci vody
2x Endiaron - proti průjmu
2x jedlá soda - na překyselený žaludek
2x Paralen extra - proti bolesti a horečce
1x žvýkačka - pro zlepšení chuti v ústech a svěží dech
1x sůl a pepř - dochucení potravy
6x zápalka fosforová (lze škrtnout o cokoliv) - rozdělání ohně
1x mini fire steel 2cm - rozdělání ohně
1x pevná lepenka asi 50cm - na opravy všeho druhu
1x igelitový pytel 10l - provizorní nádoba na vodu nebo cokoliv jiného
1x hygienický tampón - je to velké množství stlačené bavlny, takže na ránu nebo na oheň
1x tubička s olejem WD40 - na rozpuštění rzi nebo mazání
2x ocelový kalený hřebík 4cm - spojovací materiál nebo výroba věšáčku
2x stahovací páska - k upevnění nebo svázání čehokoliv
2m tenký vázací drát - další materiál pro upevnění
3m tenký ale pevný provázek - upevnění, oprava atd.
2x3m nit (černá, bílá) - na šití
2x knoflík - náhrada za ztracený nebo jako úchytka
2x jehla - na šití nebo vyndání třísky
2x spínací špendlík - provizorní oprava oblečení atd.
2x kancelářská svorka (větší) - sepnutí něčeho nebo jako improvizovaný šperhák
1x brčko - na pití nebo jako pipeta
1x LED svítilna - malá ale ve tmě velmi užitečná
1x mini knoflíkový kompas - k určení severu
1x náboj 9mm Luger - jeden náboj navíc se může hodit, případně se dá použít jen prach
1x USB Flash s kartou mini SD 2GB - k uchování důležitých dokumentů nebo kopií dokladů

Obrázek
Patrixon
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 26. zář 2013 8:32:11

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Veškeré ostatní vybavení

cron