Jak vyřezat lžíci, postavit kánoe, nebo vyrobit mini jaderný reaktor? Diskutujte o tom tady!

Elektřina

Příspěvekod Gloch » pát 13. led 2012 19:50:01

Je tu někdo, kdo se vyzná v elektroinstalacích? Napadla mě taková kombinace - pro výpadky proudu - 12V autobaterie doplněná měničem napětí např. http://www.mulac.cz/12v-na-230v-dc-ac/m ... stupem.htm a pro případ dlouhodobého výpadku proudu doplněná např. panelem
http://www.deramax.cz/fotovoltaicky-sol ... 060-c-959/ po nějaké době by ten panel nahromadil v baterii elektřinu, která by se pak dala použít např k pohonu mražáku. Jestliže při namražení vydrží 48 hodin udržet teplotu pod bodem mrazu, tak by se za tu dobu mělo nahromadit dost energie. Zatím jsem to nepropočítával - jen na hrubo z hlavy a nejsem odborník na elektro - jde ni jen o ten nápad. Myslím, že by to bylo jednodušší než kupovat elektrocentrálu a zajišťovat pro ni palivo.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Elektřina

Příspěvekod Gloch » pát 13. led 2012 23:35:06

Gloch píše:Je tu někdo, kdo se vyzná v elektroinstalacích? Napadla mě taková kombinace - pro výpadky proudu - 12V autobaterie doplněná měničem napětí např. http://www.mulac.cz/12v-na-230v-dc-ac/m ... stupem.htm a pro případ dlouhodobého výpadku proudu doplněná např. panelem
http://www.deramax.cz/fotovoltaicky-sol ... 060-c-959/ po nějaké době by ten panel nahromadil v baterii elektřinu, která by se pak dala použít např k pohonu mražáku. Jestliže při namražení vydrží 48 hodin udržet teplotu pod bodem mrazu, tak by se za tu dobu mělo nahromadit dost energie. Zatím jsem to nepropočítával - jen na hrubo z hlavy a nejsem odborník na elektro - jde ni jen o ten nápad. Myslím, že by to bylo jednodušší než kupovat elektrocentrálu a zajišťovat pro ni palivo.

Dal by s z toho nabíjet i mobil - nabíječky na 12V jsou běžně dostupné, a popř. další věci jako baterie do radia. ručka - tedy přenosná vysílačka nebo třeby svítilna.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Elektřina

Příspěvekod Artifex » sob 14. led 2012 1:28:19

Přesně, na co měnič napětí? Spousta přístrojů má stejně trafo které sráží maximální napětí na 12V, spousta nabíječek je na 12V, osvětlení se dá udělat kompletně na 12V, i v PC je max napětí 12V takže stačí modifikovat zdroj, dokonce i na notebooku mám nabíječku na 12V takže bych ho mohl zapojit do takovéto sítě přímo, autoledničky se dělají na 12V, na co jsem ještě zapomněl z běžných spotřebičů?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Elektřina

Příspěvekod Tommy-K » sob 14. led 2012 2:41:10

Ona většina náhradních zdrojů energie je dělána aby nejdříve nabila baterii a z ní teprve čerpáme.Jinak je to plýtvání vyrábět proud když není odběr, navíc ten zdroj jak takový nemusí stačit poptávce,kdežto baterie ano, alespoň po nějakou dobu, dle své kapacity a i malým příkonem se nabije,jen to trvá déle. Jinak platí jak psal Artifex, jde se zařídit kompletně na 12V i bez měniče. Například chladničky určené do karavanů máš i 230V, 12V a na plyn kombinované.
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Elektřina

Příspěvekod Artifex » sob 14. led 2012 3:09:59

Proč jsem to podotýkal: Měniče mají účinnost něco kolem 80% takže než ztratit 20% energie tak je mnohem lepší jet přímo z toho jak to mám uskladněno v čisté podobě.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Elektřina

Příspěvekod Gloch » sob 14. led 2012 12:10:39

Artifex píše:Přesně, na co měnič napětí? Spousta přístrojů má stejně trafo které sráží maximální napětí na 12V, spousta nabíječek je na 12V, osvětlení se dá udělat kompletně na 12V, i v PC je max napětí 12V takže stačí modifikovat zdroj, dokonce i na notebooku mám nabíječku na 12V takže bych ho mohl zapojit do takovéto sítě přímo, autoledničky se dělají na 12V, na co jsem ještě zapomněl z běžných spotřebičů?

Jenže já mám mrazničku 300 l + 150 l jedna je plná masa a druhá zeleniny. Měly by vydržet cca 24 respektive 48 hodin bez proudu. Bohužel jsou na 220/230 V (150W). Možná by se tam dalo vlízt někam do systému a předělat to napájení na 12V. Spíš by to možná chtělo udělat alternativní zásuvku - jako že by tam byly 2 a přepínalo se to podle potřeby 12/230. Ale nejsem si jistý, jestli to jde.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Elektřina

Příspěvekod Artifex » sob 14. led 2012 12:21:49

Tyhle ledničky budou mít 230V motor, to lépe nepůjde. Hlavní problém je že kvůli špičkovému výkonu na tu 150W ledničku musíš nasadit tak 2kW měnič jinak se měnič usmaží. Stále máš lepší v případě přítomnosti 12V obvodů pořídit 12V ledničku, existují kombinované na 12/230V do karavanů tak, že když karavan stojí u baráku a člověk se píchne prodlužovačkou do 230V tak jede na 230, když jede tak jede z bateriové 12V sítě, tudy bych asi přemýšlel.
Ještě je možnost lednice na propanbutan, existují i kombinace 230V/12V/plyn ale plyn asi bude nedostatkové zboží po VP, zmiňuji to pro kompletnost.
Ještě mne tak napadlo že ta plynová lednice by se dala předělat třeba na olej, dřevo, benzin, vosk, cokoli co při spalování dává teplo, po VP když by byl člověk šikovný by to bylo užitečné.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Elektřina

Příspěvekod Gloch » sob 14. led 2012 12:36:26

Artifex píše:Tyhle ledničky budou mít 230V motor, to lépe nepůjde. Hlavní problém je že kvůli špičkovému výkonu na tu 150W ledničku musíš nasadit tak 2kW měnič jinak se měnič usmaží. Stále máš lepší v případě přítomnosti 12V obvodů pořídit 12V ledničku, existují kombinované na 12/230V do karavanů tak, že když karavan stojí u baráku a člověk se píchne prodlužovačkou do 230V tak jede na 230, když jede tak jede z bateriové 12V sítě, tudy bych asi přemýšlel.
Ještě je možnost lednice na propanbutan, existují i kombinace 230V/12V/plyn ale plyn asi bude nedostatkové zboží po VP, zmiňuji to pro kompletnost.


Proto jsem uvažoval tady tenhle měnič - http://www.mulac.cz/12v-na-230v-dc-ac/m ... stupem.htm ta mraznička když nabíhá tak chvíli bere asi 200W (tvrdí elektikář) tak by to snad mělo stačit. Já potřebuji ne ledničku ale mrazák( teda ten mám, ale musím ho živit) Předpokládám, že nevznikne průser ze dne na den, ale spíš zhoršování a čím dál častější výpadky - něco jako v té Argentině. Takže na překlenutí abych měl záložní zdroj. 2kW se mi zdá moc - to má šrotovník 2,2kW. a jede z 3-fáze.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Elektřina

Příspěvekod Gloch » sob 14. led 2012 12:37:50

Gloch píše:
Artifex píše:Tyhle ledničky budou mít 230V motor, to lépe nepůjde. Hlavní problém je že kvůli špičkovému výkonu na tu 150W ledničku musíš nasadit tak 2kW měnič jinak se měnič usmaží. Stále máš lepší v případě přítomnosti 12V obvodů pořídit 12V ledničku, existují kombinované na 12/230V do karavanů tak, že když karavan stojí u baráku a člověk se píchne prodlužovačkou do 230V tak jede na 230, když jede tak jede z bateriové 12V sítě, tudy bych asi přemýšlel.
Ještě je možnost lednice na propanbutan, existují i kombinace 230V/12V/plyn ale plyn asi bude nedostatkové zboží po VP, zmiňuji to pro kompletnost.


Proto jsem uvažoval tady tenhle měnič - http://www.mulac.cz/12v-na-230v-dc-ac/m ... stupem.htm ta mraznička když nabíhá tak chvíli bere asi 200W (tvrdí elektikář) tak by to snad mělo stačit. Já potřebuji ne ledničku ale mrazák( teda ten mám, ale musím ho živit) Předpokládám, že nevznikne průser ze dne na den, ale spíš zhoršování a čím dál častější výpadky - něco jako v té Argentině. Takže na překlenutí abych měl záložní zdroj. 2kW se mi zdá moc - to má šrotovník 2,2kW. a jede z 3-fáze.


PS. Tak mě napadlo, jestli by se ten rozběh nedal řešit nějakým kondenzátorem - jako je u elektromotorů
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Elektřina

Příspěvekod Artifex » sob 14. led 2012 12:45:37

Vážně to nepojede, minimálně 1500W ale to kdo ví jak, 2000 je jistota.
Podívej tady do kategorie Lednice: http://www.menice-napeti.cz/jak-vybrat- ... apeti.html
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Elektřina

Příspěvekod sahaw » sob 14. led 2012 12:48:21

Co nepouzivat lednicku a mrazak?


A co jen mit prostor,kde dobre izoluje a mit vyrobnik ledu?
http://www.slimtex.cz/detail/male-spotr ... -3281.html
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Elektřina

Příspěvekod Tommy-K » sob 14. led 2012 12:49:38

Však sem mu to psal o kousek výše o těch ledničkách. To jsou bezkompresorové absorbční lednice, té je defakto jedno čím v ní zahříváme čpavkovou náplň,proto jsou takhle pěkně kombinované 12/230/plyn jde jen o to zahřátí, tudíž by se to dalo vyhřívat,teoreticky jakýmkoliv zdrojem tepla. Toho plynu to sežera cca 330g plynu za 24h, takže pokud by nebylo kde ho brát zásoba by dlouho nevydržela. Myslím že nejjednoduší je mít opravdu vše na 12V, které se relativně snadno vyrobí a neztrácíme další část energie přeměnou na jiné napětí. Ty klasické ledničky jsou po VP na nic, udržovat je v chodu by stálo mnoho zdrojů( třeba palivo do generátoru) protože asi málokdo z nás bude mít dostatečně silný ostrovní systém napájení aby mohl fungovat normálně jakoby se nic nedělo. pokud počítáš jen s překlenutím výpadků tak proč ne,ale nevím jestli takový levný malý měnič to snese.Koukám špičku má 600w tak by třeba rozběh ustál
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Elektřina

Příspěvekod Gloch » sob 14. led 2012 13:27:07

sahaw píše:Co nepouzivat lednicku a mrazak?


A co jen mit prostor,kde dobre izoluje a mit vyrobnik ledu?
http://www.slimtex.cz/detail/male-spotr ... -3281.html

njn - ale jak tam uskladním 250 kg potravin? :-(
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Elektřina

Příspěvekod sahaw » sob 14. led 2012 13:33:57

Gloch píše:njn - ale jak tam uskladním 250 kg potravin? :-(


Steny mrazaku jsou podle mne dost izolovane. A pak dat ze vsech stran desky nejake izolace. A sledovat teplotu a vzdy davat do mrazaku(pocitam,ze mas ten co se otvira ze zhora) kostky ledu.

Je to jen teorie,ale pokud nebude uchazet chlad a bude se davat ty kostky ledu,ktere by meli ochlazovat mrazak,tak by to mozna slo.

Nemyslim si,ze existuje v malem provedenim vyrobnik sucheho ledu.

Za jak dlouho snite tech 250kg masa? Ted jen hadam,ale i maso v mrazaku ma svou zivotnost. Po nejake dobe se neco deje s tukem v mase atd.


Pokud nastane dlouhodoby VP,tak maso dojde a cele to zarizeni bude k nicemu.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Elektřina

Příspěvekod Artifex » sob 14. led 2012 13:54:55

Na to mám takový malý sklípek tak metr dvacet na hloubku a metr krát metr půdorys. Stěny stačí vyložit dvěma vrstvami polystyrenu jako tepelnou izolaci, z obou stran ještě alufolie. Udělat plechovou podlahu s dírkami, tak aby případná voda z tajícího ledu zůstala pod potravou, pak už jen stačí doplňovat led.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Elektřina

Příspěvekod Gloch » sob 14. led 2012 15:12:06

Tommy-K píše:Však sem mu to psal o kousek výše o těch ledničkách. To jsou bezkompresorové absorbční lednice, té je defakto jedno čím v ní zahříváme čpavkovou náplň,proto jsou takhle pěkně kombinované 12/230/plyn jde jen o to zahřátí, tudíž by se to dalo vyhřívat,teoreticky jakýmkoliv zdrojem tepla. Toho plynu to sežera cca 330g plynu za 24h, takže pokud by nebylo kde ho brát zásoba by dlouho nevydržela. Myslím že nejjednoduší je mít opravdu vše na 12V, které se relativně snadno vyrobí a neztrácíme další část energie přeměnou na jiné napětí. Ty klasické ledničky jsou po VP na nic, udržovat je v chodu by stálo mnoho zdrojů( třeba palivo do generátoru) protože asi málokdo z nás bude mít dostatečně silný ostrovní systém napájení aby mohl fungovat normálně jakoby se nic nedělo. pokud počítáš jen s překlenutím výpadků tak proč ne,ale nevím jestli takový levný malý měnič to snese.Koukám špičku má 600w tak by třeba rozběh ustál

Takže nakonec to asi budu muset rešit generátorem, dík za připomínky - ušetřil jsem si zklamání :-(
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Elektřina

Příspěvekod Gloch » sob 14. led 2012 15:16:46

sahaw píše:
Gloch píše:njn - ale jak tam uskladním 250 kg potravin? :-(


Steny mrazaku jsou podle mne dost izolovane. A pak dat ze vsech stran desky nejake izolace. A sledovat teplotu a vzdy davat do mrazaku(pocitam,ze mas ten co se otvira ze zhora) kostky ledu.

Je to jen teorie,ale pokud nebude uchazet chlad a bude se davat ty kostky ledu,ktere by meli ochlazovat mrazak,tak by to mozna slo.

Nemyslim si,ze existuje v malem provedenim vyrobnik sucheho ledu.

Za jak dlouho snite tech 250kg masa? Ted jen hadam,ale i maso v mrazaku ma svou zivotnost. Po nejake dobe se neco deje s tukem v mase atd.


Pokud nastane dlouhodoby VP,tak maso dojde a cele to zarizeni bude k nicemu.


To je zásoba vždycky zhruba na rok - je nás na to víc - na podzim ho naplníme a v září už bývá skoro prázdný. Maso v mražáku za ten rok se celkem nic nestane, ale pokud je to dýl, už to není dobré. Tuk začne měnit chuť. Asi by se nic nestalo, ale není to ono. Dýl vydrží třeba srnčí nebo zajíc - tam toho tuku ve svalovině není tolik.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Elektřina

Příspěvekod Gloch » sob 14. led 2012 16:25:09

Tohle by bylo fajn - pro celou naší rodinu - akorát nevím co by tomu řekla manželka. http://www.earmyshop.cz/eshop/vojenska- ... 00-kc.html
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Elektřina

Příspěvekod sahaw » sob 14. led 2012 16:47:21

Urcite bych to resil jako Tommy-K. Zda se mi zbytecne vyhodit hodne penez za neco co bude slouzit jen pul roku.Myslim lednicku a mrazak a k tomu veci.

Po VP bude nedostatek masa a nadbytek masa urcite snite a nebo vymenite za jine veci se sousedy.


Krome osvetleni,ktere muze byt z led diod a sporivych zarovek celkem maximalne 40w. Pak asi notebook cca 60W. Vyhrivana deka cca 60W. Mozna cerpadlo na vodu. Ja bych jeste zkusil pouzit varic jestli by sel napojit na alternativni zdroj. Tohle by mne k zivotu stacilo.Tedy staci.

Alternativni zdroj je kolo,vetrna elektrarna,solarni panely.biomasa,voda. Ja bych to videl urcite na solarni panel a nebo vetrnou. Proste si nakoupit dily do zasoby. Nemam zatim prehled co se da efektivne vyuzit jako zdroj.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Elektřina

Příspěvekod Gloch » sob 14. led 2012 17:44:56

sahaw píše:Urcite bych to resil jako Tommy-K. Zda se mi zbytecne vyhodit hodne penez za neco co bude slouzit jen pul roku.Myslim lednicku a mrazak a k tomu veci.

Po VP bude nedostatek masa a nadbytek masa urcite snite a nebo vymenite za jine veci se sousedy.


Krome osvetleni,ktere muze byt z led diod a sporivych zarovek celkem maximalne 40w. Pak asi notebook cca 60W. Vyhrivana deka cca 60W. Mozna cerpadlo na vodu. Ja bych jeste zkusil pouzit varic jestli by sel napojit na alternativni zdroj. Tohle by mne k zivotu stacilo.Tedy staci.

Alternativni zdroj je kolo,vetrna elektrarna,solarni panely.biomasa,voda. Ja bych to videl urcite na solarni panel a nebo vetrnou. Proste si nakoupit dily do zasoby. Nemam zatim prehled co se da efektivne vyuzit jako zdroj.


Jenže já ty mražáky mám už teď, se sousedy toho moc nevyměním - oni mají mražáky taky :-( Jinak - kdybych počítal kilo masa 100 Kč tak hodnota teď je cca 25.000Kč a v případě nedostatku to bude ještě víc. Takže hledám alternativu, aby to nějakou dobu vydrželo - i kdyby se to protáhlo o měsíc (i týden)- získám čas na to abych to zavařil, vyudil a nebo nadělal klobásy. Proto jsem uvažoval o těch bateriích a měničce proudu/napětí.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Elektřina

Příspěvekod Tommy-K » sob 14. led 2012 18:19:27

Tam bych také viděl problém v tom, že abys dovedl zásobit takový poměrně velký odběr jen z baterií po delší dobu, třeba ten týden dva, musel bys jich mít poměrně velké množství. Samotný měnič ti sežere 10-15 procent energie, to bude hodně záležet na provedení, ten měnič musí být opravdu hodně předimenzovaný aby nejel celou dobu na většinu svého výkonu, tím pádem by se přehříval, součástky by nepracovali v optimálních hodnotách a ztráty by rostly.Takový kvalitní měnič samozřejmě už také bohužel nekoupíme za litr. To samé baterie, nejlépe trakční které jsou stavěny na stálý odběr, ceny jsou v násobcích ceny obyčejné autobaterie,záleží na kapacitě, značce apod. Něco jiného by bylo kdybys měl nezávislý zdroj energie, třeba solární panely, aby se ty baterie také dobíjely, ale to už bys to tu už asi neřešil s vlastní elektrárničkou :-)
Možná zkus pohledat nějaký ten generátor s dostatečným výkonem, jetý se poštěstí občas zahlédnout za relativně slušné peníze a z něj už můžeš honit co jen je třeba,pokud máš palivo.
http://www.armatex.cz/elektrocentraly.php jsou to jen benzínové dvoutakty dvoutakty,ale jako backup za ty peníze to není tak zlé, ty silnější mají výstup i 380V.Zajímalo by mě v jakém jsou stavu, vypadají tak krásně jednoduše,že bych se ani moc nebál se v ní pohrabat a zrepasovat si ji případně
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Elektřina

Příspěvekod Gloch » sob 14. led 2012 20:06:30

Tam bych viděl výhodu v tom, že po namražení ten mražák udrží v řádu dní přijatelnou teplotu, takže by to nemuselo běžet neustále.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Elektřina

Příspěvekod Tommy-K » ned 15. led 2012 11:09:05

Nevím jak dlouho ji udrží na rozumné úrovni,také záleží na kolik to normálně mrazí stupňů, myslím,že tak den dva by mohlo? Určitě by ale nebylo dobré, aby maso dokola povolovalo a znovu mrzlo takže by se to nemělo přehánět,asi by se ti kvůli tomu také o dost rychleji namrazoval mrazák při tom kolísání teplot. Taky se musí počítat s tím, že když to necháš bez proudu a znovu to pustíš tak aby se znovu namrazil,pojede jak fretka nonstop,dokud nebude zase na svém, kdežto když běží a je na své teplotě spíná si termostatem jen jak potřebuje. Spotřeba co se udává u spotřebiče třeba za den je jistě počítána při běžném provozu, ale při tom zchlazování bude mnohonásobná a je dost možné,že bys dosáhl nakonec mizivé úspory energie. To snad spíš nastav ten termostat na nejmenší chlazení co si můžeš vůči tomu masu dovolit aby méně spínal když nastane situace že to budeš takto řešit. Ty jsi psal že s tím chceš překlenout jen nějaké menší výpadky elektřiny, na delší dobu je to nesmysl(pokud nemáš svůj zdroj energie,který dobíjí baterie, tak jak je to normální jak u domácí větrné či FV elektrárničky), jen ty baterie by stály ranec, jak už sem psal autobaterie není moc vhodná...
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Elektřina

Příspěvekod Gloch » ned 15. led 2012 13:44:07

Tommy-K píše:Nevím jak dlouho ji udrží na rozumné úrovni,také záleží na kolik to normálně mrazí stupňů, myslím,že tak den dva by mohlo? Určitě by ale nebylo dobré, aby maso dokola povolovalo a znovu mrzlo takže by se to nemělo přehánět,asi by se ti kvůli tomu také o dost rychleji namrazoval mrazák při tom kolísání teplot. Taky se musí počítat s tím, že když to necháš bez proudu a znovu to pustíš tak aby se znovu namrazil,pojede jak fretka nonstop,dokud nebude zase na svém, kdežto když běží a je na své teplotě spíná si termostatem jen jak potřebuje. Spotřeba co se udává u spotřebiče třeba za den je jistě počítána při běžném provozu, ale při tom zchlazování bude mnohonásobná a je dost možné,že bys dosáhl nakonec mizivé úspory energie. To snad spíš nastav ten termostat na nejmenší chlazení co si můžeš vůči tomu masu dovolit aby méně spínal když nastane situace že to budeš takto řešit. Ty jsi psal že s tím chceš překlenout jen nějaké menší výpadky elektřiny, na delší dobu je to nesmysl(pokud nemáš svůj zdroj energie,který dobíjí baterie, tak jak je to normální jak u domácí větrné či FV elektrárničky), jen ty baterie by stály ranec, jak už sem psal autobaterie není moc vhodná...

jj souhlas - dík za názor.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Elektřina

Příspěvekod jimmyjazz » úte 24. led 2012 17:47:14

2 Gloch: K tomu uchovani masa v zmrazenem stavu. Bud muzes pouzit ten sklep nebot maso v mrazaku po vypadku energie zasypat ledem a vydatne posolit - takto se da dosahnout i bezne mrazakove teploty -18C +/-
jimmyjazz
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 15. čer 2011 11:30:00
Bydliště: Praha

Další
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Tipy a triky

cron