Nože na přežití, pily na dřevo, krumpáče a sekery na obranu a další harampádí.

Gerber Bear Grylls Parang Machete

Příspěvekod Pecan » pon 16. led 2012 11:17:51

Nazdárek lidi, chtěl bych tady přidat jednu recenzi na mačetu co jsem si nedávno pořídil. Je to má první recenze tak se mnou mějte prosím shovívavost. Koupil jsem si mačetu jménem Parang od značky Gerber.
Mačeta dobrá, kvalitní ocel dobře vyvážená a dobře se s ní štípe dřevo tak i kácejí stromky a čemu jsem ani moc nevěřil tak i dobře drží ostří (viz. kvalitní ocel) a cena taky ucházející. Indiánskou svíci jsem s ní zvládnul +/- za 20 min.
To byly klady, ale má i svoje neduhy :( první co mi přišlo nepříjemné tak že má dost velkou rukojeť ( je tvarovaná- kdyby nebyla je to v pohodě), mám dlaň širokou 10 cm a i tak je mi rukojeť velká, neumím si představit že by s ní pracoval někdo s malou ručkou. Další velký neduh je zbytečně překombinované pouzdro. Na vnější straně má cvočky a jako ochranu proti vypadnutí (naprosto zbytečná)kšandu se suchým zipem. pokud ale nerozepnete cvočky na boku nelze mačeta vyjmout. Snadné vytažení tudíž nepřichází v úvahu. Jediná možnost nechat si udělat nové pouzdro. Mačeta má i řemínek na ruku proti vyklouznutí a taky pogumovanou rukojeť.
Přílohy
Gerber-Bear-Grylls-Parang-Machete-31-000698-600x348.jpg
Gerber-Bear-Grylls-Parang-Machete-31-000698-600x348.jpg (44.85 KiB) Zobrazeno 5865 krát
Pecan
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 16. led 2012 10:31:30
Bydliště: Zlín

Re: Gerber Bear Grylls Parang Machete

Příspěvekod Vladius » pon 16. led 2012 11:26:30

Dovolil jsem si z toho příspěvku udělat nové téma. Na celou sérii BG Gerber jsem zvědav již delší dobu, ale ze všeho nejvíc mě lákal pravě Parang. Chci se zeptat - dá se používat třeba hodinu v kuse? Mám pocit, že ta rukojeť bude při dlouhém používání značně nepohodlná.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Gerber Bear Grylls Parang Machete

Příspěvekod Pecan » pon 16. led 2012 11:56:42

admin píše:Dovolil jsem si z toho příspěvku udělat nové téma. Na celou sérii BG Gerber jsem zvědav již delší dobu, ale ze všeho nejvíc mě lákal pravě Parang. Chci se zeptat - dá se používat třeba hodinu v kuse? Mám pocit, že ta rukojeť bude při dlouhém používání značně nepohodlná.


Nepřišla mi, ale o víkendu s tím jdu do lesa a budu zkoušet přístřešek tak potom napíšu dojmy.
Pecan
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 16. led 2012 10:31:30
Bydliště: Zlín

Re: Gerber Bear Grylls Parang Machete

Příspěvekod Matysek » pon 16. led 2012 22:14:24

tenhle parang mám taky, seká krásně, akátový kmínek o průměru cca 8 cm sem dal za pár minut, rukojeť je dlouhá schválně, když sekáš chytíš si až na konci u rozšíření pak to má lepší páku, naopak když chceš něco krájet chytneš si i částečně u čepele. Čepel parangu slouží více účelům hned u rukojeti je na krájení, vyřezávání, střed slouží na sekání a u špičky ke stahování kůže. Parang BG mi při testu na akátech vydržel cca hoďku pak už čepel ztupla, nabrousit jej ale není problém. Ještě bych rád dodal že při sekání je nutno dávat sakra majzla na špičku kam letí, není to sekera a když seknete do hlíny raz dva trefíte šutr a uděláte si zub. jinak co se týče rukojeti drží v ruce se mi držela skvěle( nevím jak za mokra) je z tvrdého platu s vrstvou měké gumy, neklouže nevibruje.
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Nože a nástroje

cron