Na něco jsme zapomněli? Pro váš problém neexistuje kategorie? Směle ho hoďte sem!

Sebeobrana beze zbrane

Příspěvekod jimmyjazz » stř 15. čer 2011 11:46:56

Zdravim vsechny!
Kdyz z jakehokoliv duvodu nebudete mit po ruce chladnou ci palnou zbran, jaky styl boje beze zbrane pouzijete k zachrane vlastniho zivota ci majetku? Mne osobne se nejvic zamlouva krav maga (system boje vyvinuty izraelci) a/nebo box. O tom prvnim zatim premyslim, to druhe jiz praktikuji. Pripojim jedno notoricky zname video o praktickem vyuziti boxu: http://www.youtube.com/watch?v=ToEri769Opc
jimmyjazz
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 15. čer 2011 11:30:00
Bydliště: Praha

Re: Sebeobrana beze zbrane

Příspěvekod Dragoni » pon 20. čer 2011 22:53:08

jimmyjazz píše:Zdravim vsechny!
Kdyz z jakehokoliv duvodu nebudete mit po ruce chladnou ci palnou zbran, jaky styl boje beze zbrane pouzijete k zachrane vlastniho zivota ci majetku? Mne osobne se nejvic zamlouva krav maga (system boje vyvinuty izraelci) a/nebo box. O tom prvnim zatim premyslim, to druhe jiz praktikuji. Pripojim jedno notoricky zname video o praktickem vyuziti boxu: http://www.youtube.com/watch?v=ToEri769Opc


Tak nejlepší k záchraně života je útěk a to ti řekne každej. Každej dělá jak umí já jsem Judista takže používám Judo, chytneš, schodíš, uškrtíš pokud je víc protivníku je dobrá věc Aikido no a pokud chceš někoho zřezat tak Mua Thay (jeden loktík, jedno kolínko, jeden smrtící Chuckův kop z otočky) a po tom už málo kdo vstane. Krav maga je jeden z nejefektivnějších způsobů, ale nevim kde se ho tady v čr naučit(Armáda i Policie se ho učí to je fakt), hodně lidí je pro StreetFight což učej skoro všude. U toho boxu nevim no taky mu fandim ale jen jako sportu. Hodně lidí doporočuje karate, ale podle svejch zkušeností vim že je to umění tak pro slečny, pokud se nedostaneš do soutěžní formy. Osobně vim že je nejlepší zkusit pár bojovejch sportů např Judo(naučíš se padat(což je hodně dobrá věc) a využívat nepřítelovu energii), pak boj. um kde se používaj lokty a kolena Mua Thay (tam tě tak okopou a zocelej že už nic při boji neucejtíš)

Když se chceš umět prát a dávat rány musíš je umět i přijímat. Nejlepší je kombinace pasivního a aktivního boje, kdy využiješ nepřítelovi pohyby pro svůj prospěch a pak zautočíš, a musíš se umět prát jak ve stoje tak i nazemi. Koukni na Youtube tam je toho spousta.
Dragoni
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 07. kvě 2011 12:02:56

Re: Sebeobrana beze zbrane

Příspěvekod Reiser » stř 22. čer 2011 21:59:42

jimmyjazz píše:Zdravim vsechny!
Kdyz z jakehokoliv duvodu nebudete mit po ruce chladnou ci palnou zbran, jaky styl boje beze zbrane pouzijete k zachrane vlastniho zivota ci majetku? Mne osobne se nejvic zamlouva krav maga (system boje vyvinuty izraelci) a/nebo box. O tom prvnim zatim premyslim, to druhe jiz praktikuji. Pripojim jedno notoricky zname video o praktickem vyuziti boxu: http://www.youtube.com/watch?v=ToEri769Opc


Cokoli fullkontaktniho..cim jednodussi tim vetsi pravdepodobnost, ze to zvladnes uplatnit. V tom stresu zapomenes na vsechno co ses naucil a fungujes da se rict skoro reflexivne. Proto si myslim, ze nejvetsi sanci ma asi boxer. Je dobry si vyzkouset streetfight, tam kde jsem byl ja se uci kravmaga a grappling. Oboji neni spatny, grappling kdyz se dostanes na zem a kravmaga mi prijde pouzitelna snad jen vselijaky paceni nozu, pistoli apod, ale ja osobne bych do toho nesel, pokud bych mel moznost utect..je tam velka pravdepodobnost ze se ti ta technika nepovede a umres. :) Nejlepsi volba je box a trenovat a trenovat az to fakt dostanes na uroven reflexu, teprve pak mas aspon nejakou sanci.
Reiser
 
Příspěvky: 114
Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Re: Sebeobrana beze zbrane

Příspěvekod Gloch » úte 17. led 2012 16:00:48

jimmyjazz píše:Zdravim vsechny!
Kdyz z jakehokoliv duvodu nebudete mit po ruce chladnou ci palnou zbran, jaky styl boje beze zbrane pouzijete k zachrane vlastniho zivota ci majetku? Mne osobne se nejvic zamlouva krav maga (system boje vyvinuty izraelci) a/nebo box. O tom prvnim zatim premyslim, to druhe jiz praktikuji. Pripojim jedno notoricky zname video o praktickem vyuziti boxu: http://www.youtube.com/watch?v=ToEri769Opc

Ukecat a nebo zdrhnout - popř. naopak.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Vše ostatní o PostApo

cron