Co jíst a co nejíst? Jak nalézt vodu a připravit jídlo? Jak chytit a stáhnout zvěř? Pojďme to rozebrat do detailů.

Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod sahaw » pon 30. led 2012 14:11:44

Na jak dlouho mate zasoby jidla bez toho,abyste je nejakym jinym zpusobem doplnovali?
Priklad: Budete schovany na nejakem miste a nevyjdete ven.

Berme,ze se o vodu nebudete muset starat. Berme taky,ze budete mit treba velke zasoby Propan butanu.




Moje odpoved: Mam zasoby na 8 mesicu pro jednu osobu.Planuji mit na 12 mesicu,ale zatim jsem nesehnal oves.Na zacatku jsem chtel jen na 6 mesice,abych nemusel chodit porad do kramu,ale je levnejsi koupit velke baleni a trvanlivost je dlouha,tak jsem si udelal zasoby na 8 mesicu(zatim).
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod Vladius » pon 30. led 2012 15:39:45

V současné době mám zásoby pro dva lidi na cca 1 měsíc klidného života, nebo na 2 měsíce ve stavu nouze.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod Tommy-K » pon 30. led 2012 20:44:59

Já na zásobách teprve pomaličku pracuji a zatím jsem jen na cca týdnu pro čtyři lidi. S tím že doma je vždy zásobeno na cca 14dní běžnějšími věcmi které do tohoto nouzového balíku nepočítám i když se některé dublují( např. těstoviny). Zatím sem spíše chytal rozumy co a jak uskladnit, popravdě ještě nemám úplně jasno, ale spíš se budu ubírat směrem rozmanitější trvanlivé stravy,než se omezit třeba téměř výhradně na syslení obilí apod.,se kterým bych si navíc ještě nedokázal ani moc poradit
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod Matysek » pon 30. led 2012 20:51:35

já mám tak na měsíc pro sebe..ale to je tím že sem nenažranej, jinýmu by to stačilo i na dýl...podstatně(-:
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod Tommy-K » pon 30. led 2012 20:56:10

No s tím,že by se při snížení dávek dalo vyžít déle se počítá, já to mám taky při celkem normální spotřebě, to,že bych si třeba přímo spočítal kolik potřebuji při práci a kolik v klidu energie a podle toho vytvářel zásoby tak daleko ještě opravdu nejsem.
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod sahaw » pon 30. led 2012 21:01:18

Tommy-K píše:Já na zásobách teprve pomaličku pracuji a zatím jsem jen na cca týdnu pro čtyři lidi. S tím že doma je vždy zásobeno na cca 14dní běžnějšími věcmi které do tohoto nouzového balíku nepočítám i když se některé dublují( např. těstoviny). Zatím sem spíše chytal rozumy co a jak uskladnit, popravdě ještě nemám úplně jasno, ale spíš se budu ubírat směrem rozmanitější trvanlivé stravy,než se omezit třeba téměř výhradně na syslení obilí apod.,se kterým bych si navíc ještě nedokázal ani moc poradit


Muzeme si pak porovnat metody skladovani. Nejlip mi zatim vychazi zavarovacky a sypke zasoby dani do PET lahvy,kde vicko se ucpe voskem.


..
Vytvaret si zasoby podle nejakych tabulek vydaje energie nema cenu. Nejefektivnejsi je metoda prumeru.Kdy si clovek po par mesici zprumeruje svou spotrebu.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod marish » úte 31. led 2012 15:16:45

Když budu počítat jen svoji skromnou domácnost, bez příbuzných, 4+ kojenec, tak odhaduji týden z běžných domácích "provozních" zásob, další dva týdny ze sásob konzerv, těstovin, rýže a instantů. Nejméně několikatýdení zásoby nosím pod kůží...
Roli hraje jak typ výpadku, zda proud, plyn, vše. Tak roční doba a aktuální počasí.
Voda bude samozřejmě hrát nejdůležitější roli.
"Nejhorší smrt je z vyplašení."
marish
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. kvě 2011 17:27:44

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod sahaw » pát 03. úno 2012 7:29:09

Jsme v CR a tak voda neni az tak velky problem.Staci vedet kde jsou vodni zdroje.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod dracekvo » ned 19. úno 2012 0:00:11

Tak sem chvilku koumal, kolik čeho mám a zjistil sem, že nevím kolik porcí jídla je z 1gk syrových těstovin, čočky, rejže a tak. Tak přikládám tabulku co sem našel.
Po uvaření to nabude takto:
Rýže 200%
Rýže natural 175%
Těstoviny 150%
Čočka 180%
Fazole 160%
Hrách 130%
Hrách loupaný 150%
Sójové boby 160%
Pohanka 200%
Jáhly 250%
Kroupy 230%
Sójový granulát 300%.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod sahaw » ned 19. úno 2012 0:12:58

Nejlepsi je pocitat dehydrovanou(velmi nizky obsah vody) stravu. Clovek sni teoreticky prumerne denne 500g takove stravy.

U brambor se vydeli ctyrmi,ovoce a zeleniny si clovek vydeli problizne petmi,aby ziskal jen vahu bez vody. U masa je to cca az 50 procent.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod alive » ned 19. úno 2012 8:50:37

jeste k baleni...idealni mi prijdou velke barely s velkym otvorem ("vodacke") Je to v suchu, odolne proti zmyzu, mysim apod...
alive
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 25. led 2012 9:20:50

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod sahaw » ned 19. úno 2012 9:15:40

Tresnicka na dortu by bylo vse zabalit do sacku pokud neni v originalnim baleni a pouzit svarecku folii.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod Tommy-K » ned 19. úno 2012 20:28:58

A nejlépe ještě navíc vyvakuovat,ale bohužel doma nemáme ani tu svářečku.
Teda teď sem se pobavil:-) Sem se podíval kolik tyhle věci vůbec stojí a nějak se divím,že je doma nemáme:-) Svářečka stojí bateriová od nějakých 69 Kč a vakuovací kompresorová svářečka(dělá větší podtlak než ventilátorová)se sežene za cca 1500Kč i s rolí silnější folie, ta teda pak za roličku vyjde na cca 220Kč .Akorát nevím zda vaří i normální sáčky,nebo se ta folie musí používat nutně.
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod sahaw » ned 19. úno 2012 20:32:28

Kamos dela do normalnich sacku z kramu. Koupil si ji z aukra za 200kc. On to ma jen na uskladneni do nadob. Jen pro tu izolaci potravin od vzduchu a malych zviratek.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod Tommy-K » ned 19. úno 2012 20:50:04

No alespoň tu levnou domů obědnám,pro tu využití najdu určitě, ale ta s tím vakuováním se mi také moc líbí. Copak já si materiál na sáčky v potravinářské kvalitě přinesu z práce klidně jakéhokoliv typu co je,ale zase z rovného dá docela práci si ten pytlík svařit :-)
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod sahaw » ned 19. úno 2012 20:54:21

Urcite se hodi na svaciny pro deti a maso do mrazaku. Zeptat se jeste na co jineho to pouziva.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod apach » stř 21. bře 2012 14:58:29

Docela by mě zajímalo, do jaké míry jste schopni přežít na jídle, které si pro nouzové případy skladujete. Píšete o různých plechovkách, sušených obilovinách a luštěninách, ale už jste si zkusili na takovém jídle žít alespoň měsíc? Otázka byla, na jak dlouho máme zásoby - podnikám v potravinářství, takže si myslím, že půl roku bychom s manželkou přežili minimálně, protože toho docela dost držím běžně skladem. Ale upřímně Vám mohu říci, že pokud si nezvyknete na "fazole s rýží" už teď, moc Vám to nepůjde ani potom...
apach
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21. bře 2012 14:47:30

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod sahaw » stř 21. bře 2012 15:02:02

apach píše:Píšete o různých plechovkách, sušených obilovinách a luštěninách, ale už jste si zkusili na takovém jídle žít alespoň měsíc?

7 mesicu.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod End » stř 21. bře 2012 18:23:47

apach píše:Docela by mě zajímalo, do jaké míry jste schopni přežít na jídle, které si pro nouzové případy skladujete. Píšete o různých plechovkách, sušených obilovinách a luštěninách, ale už jste si zkusili na takovém jídle žít alespoň měsíc? Otázka byla, na jak dlouho máme zásoby - podnikám v potravinářství, takže si myslím, že půl roku bychom s manželkou přežili minimálně, protože toho docela dost držím běžně skladem. Ale upřímně Vám mohu říci, že pokud si nezvyknete na "fazole s rýží" už teď, moc Vám to nepůjde ani potom...


v nouzi si zvyknes na vsechno za valky ve Stalingradu jedli i kuru ze stromu
End
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 20. úno 2012 16:47:04

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod dracekvo » stř 21. bře 2012 21:11:56

Proto neskladuju nic co neřeru, jako pohanku a sóju xD
Sice máme několik metráků obilovin na půdě pro slepice a králíky, ale to by se vařilo asi až naposledy. Ale nejspiš by sme s tím přežili o rok společně se zvířatama xD
imho, nikdy sem třeba vařenou pšenici nechutnal, ale když sme jí vařili slepicim, tak to nevonělo zas tak špatně.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod apach » stř 21. bře 2012 21:14:11

Samozřejmě, zvyknout se dá na vše, ale samozřejmě si člověk lépe zvyká, když je psychicky v pohodě a postupně, než když musí, protože to nejde jinak. Někdo je na dobrém jídle závislý do té míry, že si jinak než postupně ani zvyknout neumí. Dobré jídlo je svým způsobem také droga...
apach
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21. bře 2012 14:47:30

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod apach » stř 21. bře 2012 21:19:07

dracekvo píše:Proto neskladuju nic co neřeru, jako pohanku a sóju xD
Sice máme několik metráků obilovin na půdě pro slepice a králíky, ale to by se vařilo asi až naposledy. Ale nejspiš by sme s tím přežili o rok společně se zvířatama xD
imho, nikdy sem třeba vařenou pšenici nechutnal, ale když sme jí vařili slepicim, tak to nevonělo zas tak špatně.


To jsem tím chtěl říci - pokud chci přežít, buď se musím naučit existovat třeba o obilovinách, luštěninách a třeba sojovém mase (což je ta nejlevnější a asi i v komplexnosti nejzdravější varianta), nebo se zařídit složitějším způsobem, což samozřejmě také jde. Je ale zbytečné, abyste si tady psali, jak je třeba praktický sojový granulát nebo suché fazole, když ani nevíte, zda byste to dali do úst. Jídlo musí chutnat, nejen sytit. To je pro pohodu člověka velice důležité! Vzpomeňte si, jak se při různých válkách bouřili vojáci, když neměli to, co chtěli na jídlo. Nebo jak se proti Bohu bouřili židé při čtyřicetiletém pobytu na poušti, protože byli zvyklí na egyptské hrnce s masem...
apach
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21. bře 2012 14:47:30

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod Gloch » stř 21. bře 2012 23:18:45

Pšenici můžeš pošrotovat a použít jako mouku - na chleba, kaši nebo zavářku do polévky (hrubší podíl).
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod apach » čtv 22. bře 2012 9:36:15

Gloch píše:Pšenici můžeš pošrotovat a použít jako mouku - na chleba, kaši nebo zavářku do polévky (hrubší podíl).


Mám mlýnek i pekárnu (oboje funguje za předpokladu dodávky elektřiny), chleba jsem si pekl asi tři roky, než se nám to s manželkou přejedlo a já jsem zlenivěl. Samozřejmě, možnosti jsou téměř neomezené. Osobně jsem vegetariánem, od té doby, co jsem přestal s masem se mi dost zjemnila chuť a dnes mám rád i jídla, která jsem před tím pro jejich planost nemusel. Nicméně toto není pro každého a jsem přesvědčen, že vegetariánství je velmi dobrá cesta k přípravě na události po VP.
apach
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21. bře 2012 14:47:30

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod sahaw » čtv 22. bře 2012 12:31:01

apach píše:třeba sojovém mase (což je ta nejlevnější a asi i v komplexnosti nejzdravější varianta), nebo se zařídit složitějším způsobem, což samozřejmě také jde.

Tvrzeni,ze sojove maso je nejdravejsi variata neni az tak pravda. Kdyz jsem zkousel prechazet na sojove kostky,tak mne jsem byl varovna,ze to ma negativni ucinky na pohlavni organ a pokud neni soja fermantovana,tak je skodliva. Zamiloval jsem si cocku,tak jsem aniz by vice studoval tu skodlivost,tak jsem prestal jist to sojove maso. Soja je vyborna,ale na cocku nema. Bohuzel nevyhoda cocky,ze u nas neni pestovana tak hodne a je spis dovazena. Se sojou to je taky same. Tak nam zustane jen fazole,ktere syrove jsou jedovate,tak jedine varit. Asi nejcastejsi jezenou lusteninou byl hrach. Da se i naklicit.

Zas jsem cetl a moc jsem se tomu nevenoval,ze v parcich je davano sojove maso a pri spatne uprave je velky skodne.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Další
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Možnosti

Zpět na Potrava a voda