Zakladni potraviny

Příspěvekod sahaw » stř 25. led 2012 18:34:20

Clovek potrebuje k zivotu mineraly,vitaminy,bilkoviny,sacharidy,tuky. Proto potrebuje mit pestrou stravu. Tak jsem vypsal polozky,ktere to podle mne zajisti. Jen to zakladni.Muzu tu vypsat seznam 200 druhu rostlin a zvirat,ale myslim,ze je to zbytecne. Po vyzkouseni vsech moznych druhu stejne tohle bude pak na zahrade prevladat.

A. Planne rostliny
1.pampeliska
2.jetel
3.kopriva

B. Obilniny
1.psenice
2.oves
3.jecmen

C.zelenina
1.cibule
2.hrach
3.zeli
4.brambory

D.ovoce
1.rybiz
2.tresne
3.jablka

E.zvirata
1.slepice
2.kralik
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Zakladni potraviny

Příspěvekod Nasgol » čtv 02. úno 2012 15:59:42

"planých" rostlin si "doma" může člověk vysázet mraky v truhlíku

Od bylinek až po koření :) ....

Zrovna teď mám v misce zklizenou:
- Stévii sladkou, ktrá slouží jako náhražka sladidla. Je x-krát sladší než cukr. Když se žužlá, tak působí antibakteriálně v ústech, takže lze používat místo pasty
Nasgol
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 24. led 2012 21:22:53

Re: Zakladni potraviny

Příspěvekod Tommy-K » čtv 02. úno 2012 16:54:36

To je zajímavá rostlinka musel sem si najít info na netu, vůbec ji neznám. Rozbourala mě poznámka pod popisem rostlinky Legislativa EU od 11.11.2011 již dovoluje stévii používat jako sladidlo nebo potravinový doplněk.Hurá, do té doby to bez jejich povolení zřejmě nebylo ani sladké... Já bych je bušil trubkou do hlavy od rána do večera :-)
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Zakladni potraviny

Příspěvekod sahaw » čtv 02. úno 2012 16:55:19

Tommy-K píše:To je zajímavá rostlinka musel sem si najít info na netu, vůbec ji neznám. Rozbourala mě poznámka pod popisem rostlinky Legislativa EU od 11.11.2011 již dovoluje stévii používat jako sladidlo nebo potravinový doplněk.Hurá, do té doby to bez jejich povolení zřejmě nebylo ani sladké... Já bych je bušil trubkou do hlavy od rána do večera :-)


Semena nakoupena a uz jen cekam,az bude teplo.:)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Zakladni potraviny

Příspěvekod Nasgol » čtv 02. úno 2012 17:38:30

Tommy-K píše:Já bych je bušil trubkou do hlavy od rána do večera :-)


Táák to jsme 2 :)
Nasgol
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 24. led 2012 21:22:53

Re: Zakladni potraviny

Příspěvekod Nasgol » čtv 02. úno 2012 17:42:00

sahaw píše:
Tommy-K píše:To je zajímavá rostlinka musel sem si najít info na netu, vůbec ji neznám. Rozbourala mě poznámka pod popisem rostlinky Legislativa EU od 11.11.2011 již dovoluje stévii používat jako sladidlo nebo potravinový doplněk.Hurá, do té doby to bez jejich povolení zřejmě nebylo ani sladké... Já bych je bušil trubkou do hlavy od rána do večera :-)


Semena nakoupena a uz jen cekam,az bude teplo.:)


Jo nerad bych zklamal, spíš ti fandím... Ale já si dřív koupil 2 balení semínek po 12 semínkách (2x 12 = 24 semínek) a vzešli mi 2 rostlinky, který po 2 týdnech chcípli :) :)..
Tak jsem si v Brně na zelňáku koupil živou kytičku (cena kolem 37,-) a ta mi vydržela, rostla a rostla.. A teď ji mám zazimovanou (ustřiženou 10 od zeminy) a počkám na jaro a zase ji zkusím nějak oživit :)
Nasgol
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 24. led 2012 21:22:53

Re: Zakladni potraviny

Příspěvekod fiky » čtv 02. úno 2012 18:13:50

sahaw píše:Clovek potrebuje k zivotu mineraly,vitaminy,bilkoviny,sacharidy,tuky. Proto potrebuje mit pestrou stravu. Tak jsem vypsal polozky,ktere to podle mne zajisti. Jen to zakladni.Muzu tu vypsat seznam 200 druhu rostlin a zvirat,ale myslim,ze je to zbytecne. Po vyzkouseni vsech moznych druhu stejne tohle bude pak na zahrade prevladat.

A. Planne rostliny
1.pampeliska
2.jetel
3.kopriva

B. Obilniny
1.psenice
2.oves
3.jecmen

C.zelenina
1.cibule
2.hrach
3.zeli
4.brambory

D.ovoce
1.rybiz
2.tresne
3.jablka

E.zvirata
1.slepice
2.kralik



Na ty králíky bacha, i v dnešní době neni sranda chovat králíky, trpí děsně na nemoci, pořád se to musí očkovat...nakonec to stejně leží nafouklý na zádech...
fiky
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 02. úno 2012 18:01:57

Re: Zakladni potraviny

Příspěvekod sahaw » čtv 02. úno 2012 18:22:42

Zalezi asi na situaci(od koho je ma,izolace atd.). Jeden zahradkar je chova v misnosti a krmi je jen senem. A ziji a o ockovani nemluvil. Ma dlouholete zkusenosti.Podle toho co jsem videl,tak je mel male(asi spatna strava).
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Zakladni potraviny

Příspěvekod Nasgol » čtv 02. úno 2012 18:41:29

sahaw píše:Zalezi asi na situaci(od koho je ma,izolace atd.). Jeden zahradkar je chova v misnosti a krmi je jen senem. A ziji a o ockovani nemluvil. Ma dlouholete zkusenosti.Podle toho co jsem videl,tak je mel male(asi spatna strava).


Děda je chová v chlívku :) a nikdy je neočkoval, krmí je senem občas zeleninou kořenovou (řepa, mrkev, zelí..) a suchým chlebem nebo rohlíkama, přes zimu..a přes jaro/léto čerstvá tráva a cajk

Moc dobrý jsou.... díky za ně :)
Nasgol
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 24. led 2012 21:22:53

Re: Zakladni potraviny

Příspěvekod kublaj-chan » stř 01. srp 2012 21:41:33

sahaw
A.Planne rostliny
1.pampeliska
2.medvedí cesnak
3.kopriva

B. Obilniny
1.psenice
2.oves(ovsená kaša)
3.žito

C.zelenina
1.cibule
2.hrach
3.zeli
4.brambory
--------
5.cesnak
6.fazula
7.bôb
8.paradajka
9.úhorky

D.ovoce
1.rybiz
2.tresne
3.jablka
--------
4.vynič*
5.slivky*
6.hrušky*
*(chľast)
....


E.zvirata
1.slepice
2.moriak
3.koza
4.prasa(popr. vietnamské prasa)
5.krava(ak je k dispozícii lúka alebo mokrina)
(králika nie, sú podľa mňa moc háklivý a keď bude VP nejakého ulovíš)

F.kvetináč
1. Chilli papričky.

A samozrejme záleží kde sa nachádzaš, napríklad na horách budeš pestovať zemiaky, raž(ražnovica) a chovať kravy. A na juhu a rovine, pšenicu, kukuricu a chovať svine. ...
kublaj-chan
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 21. črc 2012 12:58:03

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Základy soběstačnosti