První pomoc, přírodní medicína, operace na otevřeném mozku a další radosti života!

Kurz první pomoci

Příspěvekod Gray » pon 21. bře 2011 21:18:36

Ahoj, nedávno jsem v tramvaji narazil na leták, na kterém nabízeli zdarma kurz první pomoci.Bohužel až když jsem vystoupil, přišel jsem na to, že by to bylo velice vhodné doplňění teoretických znalostí.Zaplakal jsem dvakrát, neboť jsem pozdději zjistil, že většina těchto kurzů je zpoplatněna(pro mě dost nepochopitelné)Snažil jsem se pomocí netu(google apod.) tento kurz objevit, leč marně.A teď se dostanu k jádru problému :)Nevíte o nějakém bezplatném kurzu první pomoci v Olomouci a jeho okolí?Podmínkou je kvalifikovaný instruktor.Díky za tipy.Těžce na cvičišti, lehce na bojišti.
Do boje jdi vesele, neboť mrtví, kteří se nesmějí, jsou oškliví.
Gray
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 21. bře 2011 21:05:22
Bydliště: Olomouc

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod Vladius » pon 21. bře 2011 22:46:36

Pridam se se stejnym dotazem pro prahu!
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod Váňa » pát 25. bře 2011 15:54:49

Také jsem se o tuto problematiku zajímal, bohužel většina kurzů , které by stály za to, jsou placené.Ale zase si říkám, že radši do toho pár stovek investuji a jednou se mi to třeba vyplatí ,plánuji si udělat za 900 Kč u ččk ve Zlíně kurz:Základní norma zdravotnických znalostí (ZNZZ), který je certifikovaný Evropskou komisí pro výuku první pomoci.
Takže já za sebe bych poradil dát do toho těch pár korun navíc, určitě to nebude na škodu.
Tady posílám ten odkaz na ččk http://www.cervenykriz.eu
Váňa
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 03. úno 2011 17:31:00

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod jimmyjazz » stř 15. čer 2011 12:53:08

jak jiz bylo receno, cesky cerveny kriz porada kurzy, za 1500 korun se lze zucastnit kurzu po jehoz zdarnem dokonceni muze clovek dokonce delat zdravotnika na rekreacnich a zotavovnych akcich (skoly v prirode apod.). Dale pak treba www.sog-defence.com porada TCCC (tactical combat casaulty care) kurzy. No a konecne za cca. 18-20 000 ceskych Korun se lze zustatnit kurzu po jehoz zdarnem ukonceni muze clovek pracovat jako ridic zachranky. Vse vyse uvedene plati pro Prahu.
jimmyjazz
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 15. čer 2011 11:30:00
Bydliště: Praha

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod sahaw » čtv 12. led 2012 13:25:34

Jen pro jistotu napisu : Provest masaz srdce hned a to zpusobem,ze polozite ruce vedle sebe a nejmene 100krat za minutu silne zatlacite na kos dokud neprijede zachrana sluzba.


Zmenilo se to,protoze puvodni metoda byla slozita a lidi se ji bali davat.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod Nostromo » úte 21. úno 2012 12:07:51

Zdarec, tak nad tím přemýšlím a klidně bych mohl nějaký kurz první pomoci odprezentovat. Samozřejmě bez nároků na odměnu, ale zároveň bez papíru nebo certifikátu. Výhodou oproti teoretikům z ČČK apod. organizací jsou zkušenosti z praxe. Nejlepší by bylo někde v okolí Brna. Pokud byste měli zájem určo se ozvěte a zkusíme to vymyslet.
Nostromo
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 21. úno 2012 11:56:27
Bydliště: Brno, CZE

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod alive » úte 21. úno 2012 13:01:54

Pokud by byl zajem, jsem schopen udelat kurz "na miru", takze zamereny na improvizaci, s pocitacem rizenou andulou, nacvik zajisteni zilniho vstupu a pod. Samozrejme i s certifikaci MSATV. Bohuzel, za darmo to neumim, ale cena by byla lidova. (podle toho jak se sezenou prostory a kolik by bylo zajemcu...max. 400 - 500) takto rozsireny kurz ale trva nejmene cely den...V pripade zajmu jsem k dispozici koncem brezna. Stredni Cechy.
alive
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 25. led 2012 9:20:50

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod Vladius » úte 21. úno 2012 18:44:40

Nostromo: Myslím si, že byste to mohli spáchat s Artifexovou přítelkyní. Udělat profi seminář včetně nácviku.

alive: Jsem jednoznačně PRO! Zaručeně dám dohromady skupinu minimálně 4-6 platících lidí. Pokud sepíšeš nějaký koncept, tak ho prdnu i na hlavní stránku, ať je to pořádně zpropagované.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod curiousman » úte 21. úno 2012 19:57:54

Nostromo, alive : Mohu-li se optat , kdo bude ucit, jake ma vzdelani, kde nabral zkusenosti a jakou ma praxi?
curiousman
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24. led 2012 18:59:00

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod alive » úte 21. úno 2012 21:17:07

curiousman píše:Nostromo, alive : Mohu-li se optat , kdo bude ucit, jake ma vzdelani, kde nabral zkusenosti a jakou ma praxi?


Tak trebas ja, 12 let na zachrance, 10 let "hustych" zdravotnich dozoru (tunnig srazy, mega festaky apod) nejake zahranicni mise (Jugoslavie,Rumunsko - Banat...) a nebo nas lekar, anesteziolog, na zachrance ani nevim kolik let...nebo X sester z urgentu a z terenu...Takze asi tak. (zadny CCK)
Zavedene a akreditovane skolici stredisko prvni pomoci. (skolime hlavne slozky IZS...)
alive
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 25. led 2012 9:20:50

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod alive » úte 21. úno 2012 21:18:45

Vladius píše:Nostromo: Myslím si, že byste to mohli spáchat s Artifexovou přítelkyní. Udělat profi seminář včetně nácviku.

alive: Jsem jednoznačně PRO! Zaručeně dám dohromady skupinu minimálně 4-6 platících lidí. Pokud sepíšeš nějaký koncept, tak ho prdnu i na hlavní stránku, ať je to pořádně zpropagované.


Urcite, mozne je vse. Ale jak jsem psal, muzu se tomu zacit venovat az koncem brezna...kdyz to dobre pujde. V pondeli nastupuju na sroubovani L4 a L5 :-/
alive
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 25. led 2012 9:20:50

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod alive » stř 22. úno 2012 7:27:27

A jeste jsem dostal genialni napad, urcite se Vam bude vsem libit..:-) Mam barak, kde je potreba porad neco delat a ja mam v prdeli zada...takze muzem vymyslet nejakej barter :-) :-)
alive
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 25. led 2012 9:20:50

kurz první pomoci

Příspěvekod marw CL » pát 02. bře 2012 2:59:32

prošel někdo takovým kurzem? tím nemyslím takovéto v práci ale něčím slušnějším, šítí, jehly, cévní svorky ,porod a tak. dělá to někdo? největší hrůzu
mám ze otevřených krvácivých zranění, zánětů než z radiace
marw CL
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 07. úno 2012 14:36:50

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod matlafous » pát 02. bře 2012 12:39:29

Řekl bych, že v rozumně zvoleném termínu a čase by o kurz zájem byl, jen by bylo dobré ho dostatečně dopředu oznámit.
Klackama a kamením.
matlafous
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 01. bře 2012 16:14:03

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod Překladatel » pát 02. bře 2012 17:15:01

O ten kurz by byl zájem a je vcelku možné, že bych dal dohromady taky skupinu lidí (kolem 10). Je u toho vašeho školícího střediska možnost výjezdu instruktora směrem za "zákazníky"?
Překladatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob 25. úno 2012 16:55:53

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod alive » sob 03. bře 2012 9:38:30

Překladatel píše:O ten kurz by byl zájem a je vcelku možné, že bych dal dohromady taky skupinu lidí (kolem 10). Je u toho vašeho školícího střediska možnost výjezdu instruktora směrem za "zákazníky"?


v pripade vhodneho nacasovani a zajisteni napr. noclehu by urcite slo...nas anesteziolog ma zkusenosti se sitim...v terenu, takte to neni problem.
alive
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 25. led 2012 9:20:50

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod R4D4R » ned 04. bře 2012 10:55:06

můžu vám doporučit kurs Zdravotník zotavovacích akcí. naučíte se tam kromě hygienickejch předpisů pro zotavovací akce(tábory a pod.), který se tématu příliš netýkaj i celkem obstojně první pomoc. červenej kříž je pořádá asi za 2500,- ale pokud jste skauti, dohledejte si nějakej skautskej ZZO, jsou dotovaný takže o dost levnější
R4D4R
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 04. bře 2012 10:50:04

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod alive » pon 05. bře 2012 19:44:16

R4D4R píše:můžu vám doporučit kurs Zdravotník zotavovacích akcí. naučíte se tam kromě hygienickejch předpisů pro zotavovací akce(tábory a pod.), který se tématu příliš netýkaj i celkem obstojně první pomoc. červenej kříž je pořádá asi za 2500,- ale pokud jste skauti, dohledejte si nějakej skautskej ZZO, jsou dotovaný takže o dost levnější



Nic ve zlym, ale kurzy CCK v teto forme jsou opravdu ztraou penez a hlavne casu...nenaucite se tam nic. Skupit CCK ktere opravdu "fungujou", znam v CR asi tri...
alive
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 25. led 2012 9:20:50

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod R4D4R » pát 30. bře 2012 11:55:22

alive píše:
R4D4R píše:můžu vám doporučit kurs Zdravotník zotavovacích akcí. naučíte se tam kromě hygienickejch předpisů pro zotavovací akce(tábory a pod.), který se tématu příliš netýkaj i celkem obstojně první pomoc. červenej kříž je pořádá asi za 2500,- ale pokud jste skauti, dohledejte si nějakej skautskej ZZO, jsou dotovaný takže o dost levnější



Nic ve zlym, ale kurzy CCK v teto forme jsou opravdu ztraou penez a hlavne casu...nenaucite se tam nic. Skupit CCK ktere opravdu "fungujou", znam v CR asi tri...

samozřejmě záleží co chceš. Pokud chceš mít schopnosti jako lékař, tak jo. Jestli chceš umět první pomoc, jsou vyhovující, znám se s dost dalšíma skautama co je maj a řekli by ti to samý
R4D4R
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 04. bře 2012 10:50:04

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod curiousman » pon 02. dub 2012 17:34:01

R4D4R píše:
alive píše:
R4D4R píše:můžu vám doporučit kurs Zdravotník zotavovacích akcí. naučíte se tam kromě hygienickejch předpisů pro zotavovací akce(tábory a pod.), který se tématu příliš netýkaj i celkem obstojně první pomoc. červenej kříž je pořádá asi za 2500,- ale pokud jste skauti, dohledejte si nějakej skautskej ZZO, jsou dotovaný takže o dost levnější



Nic ve zlym, ale kurzy CCK v teto forme jsou opravdu ztraou penez a hlavne casu...nenaucite se tam nic. Skupit CCK ktere opravdu "fungujou", znam v CR asi tri...

samozřejmě záleží co chceš. Pokud chceš mít schopnosti jako lékař, tak jo. Jestli chceš umět první pomoc, jsou vyhovující, znám se s dost dalšíma skautama co je maj a řekli by ti to samý

Schopnosti jako lekar? lol
6 let mediciny a roky praxe srovnavas s nakym kurzem ? :)
curiousman
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24. led 2012 18:59:00

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod R4D4R » pát 13. dub 2012 23:42:48

samozřejmě mě můžeš chytat za slovo, je mě jasný že chápeš že to bylo myšleno nadneseně ;)
R4D4R
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 04. bře 2012 10:50:04

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod marw CL » čtv 17. kvě 2012 20:10:09

zdar chlapy, jak to vypadá s tím kurzem??? rád bych se zůčastnil -rozjede to někdo?
marw CL
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 07. úno 2012 14:36:50

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod Vladius » čtv 17. kvě 2012 20:57:29

Nevím, jak kurzy ostatních, ale já jsem se tímto směrem trochu vydal a brzy na hlavní straně navrhneme jednodenní výcvikový camp, kde se budou řešit: základy první pomoci, manipulace se zbraní, příprava na získaní ZP a také taktika boje ve městě. Všechno to jsou praktikující zástupci oborů, takže to bude jistě velmi přínosné.
Ale pokud by někdo z výše píšících doktorů a záchranářů přece jen uspořádal i něco svého, rád se zúčastním i s kolegou. Zkušeností a znalostí nikdy není dost.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod marw CL » čtv 17. kvě 2012 21:55:54

spojit vše co píšeš do jednoho dne si nemyslím že je štastné řešení, ale určitě chválím snahu vůbec něco dělat.rád se zůčastním.
marw CL
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 07. úno 2012 14:36:50

Re: Kurz první pomoci

Příspěvekod Artifex » čtv 17. kvě 2012 22:09:31

Reálné to rozhodně je, první pomoc bude vyučovat zdravotní sestra s praxí, bezpečnou manipulaci a teoretickou přípravu na ZP já, je možné mne najít zde pro případné zájemce o osobní kurs: http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... ke-zauceni , na taktiku boje sehnal Vladius instruktora takže poví více sám.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Další
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Medicína