Co jíst a co nejíst? Jak nalézt vodu a připravit jídlo? Jak chytit a stáhnout zvěř? Pojďme to rozebrat do detailů.

Patří tvrdý alkohol do základního vybavení na cesty?

Ano
20
91%
Ne
2
9%
 
Celkem hlasů : 22

 

Alkohol na cestách

Příspěvekod Vladius » ned 13. úno 2011 14:42:50

Ano, či ne? Nemám na mysli pivko, ale tvrdý alkohol. Berete ho s sebou na cesty? K čemu? Jaký a v jakém množství? Já vždy tahám malou likérku, cca 2dcl. Uvnitř buďto whiskey nebo slivka, dle nálady.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Alkohol na cestách

Příspěvekod engys » ned 13. úno 2011 20:38:47

Já nosívám malou nerezovou placatku -asi 2dcl. Mám v ní slivovici nebo čistou vodku. Sice piji raději rum, ale na dezinfekci ran je lepší čistý alkohol. Mám ji na tu dezinfekci, rozdělání ohně v případě nouze, jako náhradní palivo do zippa a samozřejmě na to "cvaknutí" si třeba při šoku, úleku, nebo jen tak na zahřátí, ikdyž vím, že to nefunguje.
engys
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Alkohol na cestách

Příspěvekod alibaba » stř 23. bře 2011 4:56:36

Tak vas zdravim ze Severni Karoliny USA.
Alkohol na cestach slouzi jako doping . Jednou jako bazanty nas zase vezli na v3s pod plachtou z Plzne na Doupov na nejakou praci a tenkrat asi bylo asi -12 stupnu C ....Ustraseni bazanti mrzli a ja taky at jsem mel vsechen ten bordel co nam dali .Asi v polovine cesty mi dosla trpelivost a vzal jsem lopatu a zacal jsem bouchat na kabinu a za je nam zima .Tak zastavili u prostred mesta a ja nakoupil salam nejaky chleba a lahev rumu a to se pak vse jedlo a zapijelo rumem . Alkohol pusobi na tuky ,ze se rychle rozkladaji a jak nam bylo teplo po zbytek cesty a tak at mi nekdo vypravi ,ze alkohol nepomaha ,bohapustna nesmyslna teorie......
alibaba
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte 22. bře 2011 21:12:55

Re: Alkohol na cestách

Příspěvekod Gray » stř 23. bře 2011 9:45:28

Já nosím taky malou nerezovou placatku.Náplň slivovice, whiskey, rum nebo lesní technik (stará myslivecká:).Samozřejmě ne vše dohromady.Použití:vnitřní desinfekce, na kuráž, na zahřátí, na rozveselení a jako odměna (výstup na vrchol, dosážení cíle, překonání težké překážky)...takže de facto na všechno,všude a kdykoliv dle potřeby :D
Do boje jdi vesele, neboť mrtví, kteří se nesmějí, jsou oškliví.
Gray
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 21. bře 2011 21:05:22
Bydliště: Olomouc

Re: Alkohol na cestách

Příspěvekod Rob » ned 03. dub 2011 16:12:09

Byly jsem s kámošem v Rumunsku. Hrozně chcalo, posral se nám vařič. Neměli jsem jak převařit vodu. Kámošoj se udělalo špatně, měl strašnej průjem. A tak jsme vzali 70% slivovici a (se mírnou znalostí mikrobiologie) ředili vodu z potoka 1:10. Byl to pěknej hnus, ale lepší než nic :).
Rob
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 02. dub 2011 20:54:40

Re: Alkohol na cestách

Příspěvekod Nightkin » pon 16. kvě 2011 11:06:57

Taktiez nosim nerezovu placacku plnenu slivkou, hruskou ... nieje nic lepsie ak vam je zle od zaludka alebo len ako spestrenie vyhladu z vrcholu
Nightkin
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 11. kvě 2011 20:29:34

Alkohol rozhodně ano - ale jen pár dcl

Příspěvekod Lomien » ned 14. srp 2011 17:24:22

Pár loků slivovice nebo dobré whisky rozhodně doporučuji. U většiny lidí, mne nevyjímaje, posílí morálku a ta je důležitější než veškerá zde zmíněná výzbroj, znalosti, jídlo... Pokud upadne morálka, upadne i vůle přežít. Můžete mít dokonalou výbavu a zásoby všeho na roky... stejně to bez dobré morálky, vůle a disciplíny nezvládnete. Největším nepřítelem vašeho přežití se můžete snadno stát Vy sami. Vaše pesimistické myšlenky nebo vzpomínky na ty, co to nezvládly! Těch pár loků Vám může klidně zachránit život :)
Lomien
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned 14. srp 2011 16:58:05
Bydliště: BRNO

Re: Alkohol na cestách

Příspěvekod sahaw » čtv 02. úno 2012 20:04:42

Dezinfekce se vzdy hodi.:)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Alkohol na cestách

Příspěvekod Halouzka Milan » sob 04. úno 2012 17:10:19

Stroh 80.
http://www.stroh.at/en/home/

Hezký den
Halouzka Milan
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 28. led 2012 23:09:12

Re: Alkohol na cestách

Příspěvekod Tommy-K » sob 04. úno 2012 17:19:10

Stroh je pití,které si já sobě moc nedopřeju(Když jdu na pivko, nepiji do toho tvrdý alkohol), ale výtečně funguje když se chcete zbavit v hospodě nějakého otravy, máme tam jednoho takového a stačí dva až tři panáky tohoto silnějšího 80,záleží kolik toho předtím měl a visí venku na zábradlí jako koberec :-) Jinak já nosím(ne vždy,ale na delší výpravy) nerezovou placatku a v ní povětšinou slivovici, ale úplně nejvíc ji používám jako dezinfekci když se škrábnu o větve do krve a není to na přelepení, kapka na to,kapka do úst a jde se dál :-)
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Potrava a voda