Zahrádky mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » úte 07. úno 2012 19:35:05

Dobrý den,
planuji založit zahrádkářskou kolonii. Pokud někdo chce mít zahrádku v mé kolonii, tak mi dejte vědet.
Naposledy upravil sahaw dne čtv 29. lis 2012 9:31:24, celkově upraveno 3
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod alive » stř 08. úno 2012 7:45:49

[quote="sahaw"]Planuji v roce 2014 koupit cca 2,5ha pozemek na kterem chci zit. Mel by byt mezi Kolinem a Prahou. Schanim cca 5 lidi nebo rodin,kteri by do toho sli semnou.

To je zajimava myslenka...jen nevim, jestli tu sezenes tolik pozemku pohromade...Uz jsem usazen, ale prijedu na navstevu:-) Ale od Praglu bych se drzel spis dal...
alive
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 25. led 2012 9:20:50

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » stř 08. úno 2012 8:01:14

Mluvim o jednom pozemku.Pak ten rozparceloju na 40malych.

Problem je,ze vsude jsou velka mesta.Clovek si nevybere. Kazdy clovek bezproblemu sezene v Praze misto.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod alive » stř 08. úno 2012 8:26:26

sahaw píše:Mluvim o jednom pozemku.Pak ten rozparceloju na 40malych.

Problem je,ze vsude jsou velka mesta.Clovek si nevybere. Kazdy clovek bezproblemu sezene v Praze misto.


Myslel jsem, ze nevim, jestli sezenes dost velkej pozemek v celku...aby se dal rozparcelovat...
Praci v Praze sezenes, to je pravda, ale pokud se situace "priostri", predpokladam, ze nejhorsi to bude v Praze a okoli (uz kvuli velke kumulaci lidi)...takze spise bezpecnostni otazka...
alive
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 25. led 2012 9:20:50

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » stř 08. úno 2012 8:32:24

Dival jsem se na nabidky a videl jsem tam dost od 2ha az 10ha pozemku po cele CR.
Naposledy upravil sahaw dne čtv 29. lis 2012 9:33:30, celkově upraveno 1
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod Bazmeq » stř 08. úno 2012 15:56:37

Já si myslím že je to dobrý nápad a tim líp že je to celkem blízko Nymburka kde jsem vyrostl, bydlím tu , mám ho rád a nerad bych odcházel. Postapo čtu už téměř od začátku a protože je mi teprve 19 tak přémýšlím o budoucnosti kde očekávám nějaký VP. Mít na to peníze velice vážně bych o tom uvažoval ale protože nejsou a asi ještě dlouho nebudou tak nemám šanci. + znám pár lidí z okolí kteří mají stejné myšlení ale finančně jsou na to stejně jako já.
Bazmeq
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. úno 2012 15:41:31

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » stř 08. úno 2012 16:29:41

Myslim si,ze naklady na parcelu 400m2 bude stat 20 000kc(zapocitana infrastruktura) + clovek bud koupi domek cca 30 000kc a nebo nejakou bunku. Spis bych to videl,ze si postavime domky,tak naklady se zmensi.
Pak rocni dan je asi 200kc.
Naposledy upravil sahaw dne čtv 29. lis 2012 9:35:34, celkově upraveno 1
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod Solomon » stř 08. úno 2012 16:46:19

škoda, že je to tak daleko. Mé zájmy a blízcí mě bohužel dislokují na Severní Moravu a tady mi schází lidé stejného smýšlení. Mám kamarády, kteří sice kempují a různě outdoorově aktivují, ale nesdílí můj názor na VP (na návrch - pojdme si koupit vysílačky mi řekli, "na co, máme mobily" a o pistoly ani nemluvě - jsme spíše pacifisti) takže se je nepokouším přesvědčovat a zásobuji se sám podle možností.
ale kdyby tady někdo takové chtěl uskutečnit u nás na severu, tak bych měl případný zájem
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » stř 08. úno 2012 16:51:21

Solomon píše:škoda, že je to tak daleko. Mé zájmy a blízcí mě bohužel dislokují na Severní Moravu a tady mi schází lidé stejného smýšlení. Mám kamarády, kteří sice kempují a různě outdoorově aktivují, ale nesdílí můj názor na VP (na návrch - pojdme si koupit vysílačky mi řekli, "na co, máme mobily" a o pistoly ani nemluvě - jsme spíše pacifisti) takže se je nepokouším přesvědčovat a zásobuji se sám podle možností.
ale kdyby tady někdo takové chtěl uskutečnit u nás na severu, tak bych měl případný zájem


Doporucuji si zalozit topic jako ja a dat si tam oblast mezi 2 velkymi mesty.Dokud nemas pozemek,tak nemuzes byt presny. Postupne casem se nejaci lidi najdou.

Ja jsem si tu oblast vybral proto,ze je to blizko Prahy,kde neni problem sehnat praci,ale hlavne kvuli tomu,ze tam mam mezi Prahou a Kolinem pribuzne. Tak behem par hodin na kole je muzu navstivit.:)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod Tommy-K » stř 08. úno 2012 21:09:32

Tak to se také přijedu podívat až se něco bude dít, ke Kolínu to mám blízko a až předěláme dům, tak to budu mít opravdu kousíček.
Akorád by ses měl s těma cenama kapku vrátit na zem, 400m2 za 20000Kč a s infrastrukturou?Jestli jsou takové ceny u vás gratuluju. Pokud chceš ornou půdu tady tak 500m2 vychází kolem cca 70000Kč počítáno na kolínsku podle nabídek. Na orné půdě si baráček nepostavíš, tudíž maximálně buňka, obytňák , mobilheim, prostě stavba bez pevných základů.Navíc ty pole co jsou v nabídce bývají docela ohromná,mít půl mega to už by bylo políčko za to pořádné:-) A kdybys chtěl pozemek jako parcelu stavební tak za 500m2 dáš cca 250000Kč beru podle těch levnějších, v kolíně skoro mega v Rostoklatech u Prahy přes mega. Ono to tu není zrovna levná část republiky,tohle úrodné a průmyslové polabí, spíš naopak :-) Něco výhodného najít není jen tak a navíc po tom pasou realitky a podobná spekulantská verbež.
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » stř 08. úno 2012 21:18:09

http://www.zemedelskepozemky.cz/nabidky ... bovle.html

Plocha: 22177 m2
Cena bude asi 350 000kc s poplatky

Je to jen ukazka. Snad do 2let neco najdu.
Dalsi jsou http://www.zemedelskepozemky.cz/?search=kolin .

Ja se spoleham na domky nez zakladu. Moznost je postavit i myslim stodolu,ktera bude vypadat jako stodola,ale bude prestavena na dum.:)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » stř 08. úno 2012 21:29:01

Infrastrukturu myslim: Zavedena elektrina,voda zaveden pomoci potrubi(hadice) z potoka a nebo ze studny. Oploceni.

Zachod a odpadni voda by se musela vyresit extra. Myslim,ze kazdemu staci kadibudka a pokud clovek pouziva pri prani a myti nezavadne pripravky,tak by se tim zalevali kytky a nebo to slo na kompost.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » stř 08. úno 2012 21:55:09

Pozemek by mel byt daleko od vedeni vysokeho napeti. http://www.britskelisty.cz/0103/20010305d.html
Pozemek by mel byt daleko od silnic,kde je husty provoz.
Pozemek by mel hned u potoka a nebo trvaly zdroj spodni vody.
Pozemek by mel byt mezi Kolinem a Prahou.
Pozemek by nemel byt v CHKO.
Pozemek by mel byt blizko lesa.

Co by jeste mel mit a co nemit?
Naposledy upravil sahaw dne stř 08. úno 2012 22:23:13, celkově upraveno 1
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod Matysek » stř 08. úno 2012 22:03:22

měl by být někde poblíž les, ať už kvůli lesním plodinám, jako úkryt, kvůli zvěři
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod prochazka85 » stř 08. úno 2012 22:22:20

EDIT:uvedeno do souladu s pravidly fora postapo.cz
Naposledy upravil prochazka85 dne ned 01. dub 2012 17:34:48, celkově upraveno 1
prochazka85
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 05. úno 2012 15:22:12

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » stř 08. úno 2012 22:24:55

Matysek píše:měl by být někde poblíž les, ať už kvůli lesním plodinám, jako úkryt, kvůli zvěři

Dik.doplneno.

prochazka85: Nevidim problem byt blizko vesnice. Myslim,ze skoro vsichni vesnicani jsou sobestacni v uvozovkach.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod Bazmeq » čtv 09. úno 2012 1:17:12

Kdo nemá velké nároky bydlí v něčem takovim http://www.touax.cz/prumysl-sluzby/kanc ... ontejnery/ a dá se z toho i poskládat http://www.touax.cz/documents/products/ ... ea-132.jpg .
Ad bydlení u města- Já si zase myslím že to neni spatnej nápad bydlet blíž u města protože je všechno při ruce a případne nájedzy po VP by nebyl problém ubránit když bude celá osada nebo jen strategické částy oplocené popř obezděné. Např. my tady v nymburce máme na labi vodní elektráru která je teď sice vyřazená ale je zcela funkčí a utáhla by min. půlku nymburka, možná celej (teď si přesně nevybavuju jakej má vykon) a to je podle mě dobrej strategickej bod kterej by měl bý poblíž osady, nebo jinej podobnej jako třeba... no teď mě nic nenapadá.

PS: teď jsem si vzpoměl že 1km za nymburkem jsou 2 sluneční elektrárny o velikosti středního pole která každá má výkon taky nějakejch pár desítek kW.
PS2: http://www.pla.cz/planet/public/vodnidi ... ymburk.htm
Bazmeq
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. úno 2012 15:41:31

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » čtv 09. úno 2012 7:15:01

Soběstačnost je základ.
Naposledy upravil sahaw dne čtv 29. lis 2012 9:43:02, celkově upraveno 1
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod Solomon » čtv 09. úno 2012 8:51:44

prochazka85 píše:problem v CR je ten, ze kamkoliv na mape pichnes prst a kolem udelas kruh 3km tak tam bude vesnice


tohle bych bral spíš jako plus a pokud ta vesnice má fungující kravín a třeba i hřebčín, tak je nad zlato. Pokud jste z paneláku, tak vám garantuju, že vypěstovat si vlastní plodiny bude asi strokrát těžší než odrážet bandy nájezdníků nebo si dělat bivak v zimě (nemluvím o záhonku na záhrádce, ale vypěstovat zásoby pro 50 lidí na zimu, když víte, že na tom záleží životy, nemáte s tím zkušenosti a nikde si nic nekoupíte, je festovně náročný, né-li nemožný). A s tím můžou poradit vesničané, nehledě na to, že ty rady ohledně zavařování, nakládání, uzení atd. tam má v malíku každá babka a taky jsou studnicí různejch domácích postupů na léčení všeho možnýho. Myslím si, že taková babka-kořenářka bude po VP důležitější než třeba internista, který sice určí diagnózu, ale bez lékárny za rohem vám už nijak nepomůže.

Použít unimobuňky je super nápad (ale všechny ty nový topí elektrikou, a nemají vývody na komín, měl by jít sice bez problémů dovrtat dodatečně, ale pozor na to) a taky nejsou připravený na topení kamnama, takže se musí vyrobit i nějaké obložení stěn a podlahy okolo nich, proti požáru. A měli by se dodatečně zateplit (oplácat polyšem nebo oskládat dřevem do začátku), protože pokud budete odkázáni na svůj zdroj tepla (kamna), tak vám při -30 nebudou stíhat, a když vám při silnějším větru vyhasne oheň (třeba přes noc), vymrzají prakticky okamžitě.
P.S. Jestli je chcete kupovat ve velkým a budou stačit použitý místo funglovek, tak se dá domluvit s nějakou velkou stavařskou firmou (třeba Skanska), že od nich odkoupíte starší kusy, který se jim nechtějí převážet (mělo by to být co nejblíž, protože ten převoz jedné buňky vyjde třeba i 20 000kč, tak to už je lepší koupit samozřejmě novou). U nás se třeba při skončení stavby přehrady prodávali za korunu :-), ale to už se dneska nepodaří. Musíte ale vychytat nějakou obří zakázku, kde je těch buněk hodně a nevyplatí se převážet, třeba stavbu dálnice nebo přehrady a možná i komplexy marketů. Problém je, že tyhle obří zakázky jsou u nás prakticky všechny hotový, takže konkrétní misto vám neporadím.
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod Bazmeq » čtv 09. úno 2012 21:51:25

Teď na fleku mě napadlo že by ty unimo buňky (jen ty konejnerové, s těma normálníma by to nešlo) šli zakopat pod zem, samozřejmě by se kolem musela udělat nějaka zpevňující kostra která by zároveň zabraňovala korozi a rozkladu a vedla by k tomu vybetonovaná díra s žebřikem a uzamikatelným poklopem. Buňka vysoká 2,5m by šla tak na 3,2 m pod zem, přinejmenším by tak šel vyřešit sklad potravin a bůh ví čeho ještě. Já vím že prakticky je to asi blbost ale teoreticky je to zajímavé.
V osadě by měl každý takový sklad a v nich strategicky rozdělené zásoby pro osadu.

ad k osadě- kdyby fakt se to povedlo vybudovat tak bych spoléhal na to že osada bude alespoň částečně energeticky soběstačná ve formě slunečních panelů nebo větrných el. popř jestli bude někde voda tak malých vodních el.. Energie po VP je podle mě hned za jídlem ta nejdůležitější.


Ps: asi by i v té osadě měla být radiokomunikační stanice a velkou anténout vlastním zdrojen.
Bazmeq
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. úno 2012 15:41:31

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod Solomon » pát 10. úno 2012 13:08:52

Bazmeq píše:Teď na fleku mě napadlo že by ty unimo buňky (jen ty konejnerové, s těma normálníma by to nešlo) šli zakopat pod zem, samozřejmě by se kolem musela udělat nějaka zpevňující kostra která by zároveň zabraňovala korozi a rozkladu a vedla by k tomu vybetonovaná díra s žebřikem a uzamikatelným poklopem. Buňka vysoká 2,5m by šla tak na 3,2 m pod zem, přinejmenším by tak šel vyřešit sklad potravin a bůh ví čeho ještě. Já vím že prakticky je to asi blbost ale teoreticky je to zajímavé.
V osadě by měl každý takový sklad a v nich strategicky rozdělené zásoby pro osadu.

ad k osadě- kdyby fakt se to povedlo vybudovat tak bych spoléhal na to že osada bude alespoň částečně energeticky soběstačná ve formě slunečních panelů nebo větrných el. popř jestli bude někde voda tak malých vodních el.. Energie po VP je podle mě hned za jídlem ta nejdůležitější.


Ps: asi by i v té osadě měla být radiokomunikační stanice a velkou anténout vlastním zdrojen.


Jestli ti můžu radit, tak než kupovat buňku a pak ji následně zakopávat a dělat pro ni nerezavějící kostru, tak už je lepší (a mnohem levnější a méně pracné) si přímo vyzdít sklep a ušetřit si ty peníze za buňku, protože, když už uděláš pod zemí např. obezdívku, tak vlastně nepotřebuješ buňku. Díra se žebříkem zůstává.

A umístění osady v blízkosti města, bych si taky rozmyslel. Protože spíš než vy půjdete rabovat do města (tahle situace je možná jen v případě vylidnění a to by musel být VP typu zombie nebo vir Já, legenda - velmi nepravděpodobné), tak město přijde rabovat k vám (všechny ostatní VP, kdy lidé přežili, ale mají sakra hlad), protože bude plný lidí, který se o sebe neumí postarat a osada, která je třeba 10 km vzdálená, je přesně to co potřebují. A nevěřte Experimentu kolonie, v deseti lidech, kteří se bráni po dvojících (tak jak to tam bylo podaný), se třiceti členné skupině nemáte šanci ubránit, pokud neobýváte pevnost. A v případě měst těch lidí budou tisíce.
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod Bazmeq » pát 10. úno 2012 14:07:48

Dobře to s tou buňkou je blbost ale 10 km od města? za 1. u nás blbost protože vesnice jsou všude a za 2. zbytečné. představ si že tu osadu by jsme opravdu založily a pozemek rozložily na cca 40 menších (spočítal jsem si že na 2 hektary se vejde 36 parcel, každá s dobrým přístupem a ještě zbyde místo na celekem širokou hlavní ulici, menší náměstí a přiměřený počet parkovacích míst) tak druhá věc hned po rozdělení by bylo postavení buďto bytelnějšího plotu nebo zdi (podle okolního prostředí), bylo by to něco pod 1 km obvodových zdí což se dá zvládnout když náš hřbitov má mnohem víc. Samozřejmě po VP ti počet lidí v osadě výrazně vzroste když přijedou rodiny a známí, řekněme že jsou 3 lidi na parcelu, to je 120 lidí no a když se na kažým rohu zdi udělá nějaká věž alá posed, na něj 2 lidi a alespoň jedna zbraň ( já počítám s tím že zbraně budou k dispozici) + hlídka u brány a v noci hlídky s baterkou (energii by jsme měli, solární panely+ baterie, whatever), no já si myslím že se tam jen tak někdo nedostane.Já vim že si to představuju jak Hurvínek válku ale když už se má založit osada tak pořádně a i kdyby žádný VP nepřišel tak to bude alespoň bezpečná privátní čtvrť

PS: Zombie jsou opravdu nepravděpodobné né-li nemožné, to spíš nějaká pandemie. Já se přiklánim k ekonomickému kolapsu a podobně.
Bazmeq
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. úno 2012 15:41:31

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod Solomon » pát 10. úno 2012 14:25:48

těch 10 km bylo jen jako příklad.
Jinak třeba Šumperk má asi 40 000 obyvatel. Šance, že i po vypuknutí hladu se všichni spojí je nereálná, ale stačilo by, aby vaším směrem vyrazilo třeba jen 2000 lidí (stačí, že jeden blázen zařve, že ví kde je jídlo a ukáže vaším směrem) a těch 120 lidí prostě převálcují (jediná šance, jsou snad těžký zbraně jako kulomety, raketomety atd., ale samozřejmě je může mít i nepřítel a barikáda je pasé). V tomhle ty čísla mluví jasně. A to jsme odřízlý kraj. Vy plánujete stavět mezi Prahou a Kolínem, kde těch lidí je několikanásobně víc. Je to věc názoru, netvrdím, že mám pravdu, ale podle mě je utajení důležitější, než blízkost, popřípadného zdroje rabování. Nehledě na to, že město bude přitahovat všechny rabující bandy v okolí. A i postavit zídku 1 km nezvládněš hned, pokud na ni nevlítnou úplně všichni, což je nepravděpodobné, protože bude třeba dělat 1000 dalších věcí (při 100 lidech na 1000m zídky by každý musel postavit 10m, a to je i při výšce třeba jen 1,5m vážně dost, nehledě na to, že potřebuješ míchače a navážeče materiálu)
Naposledy upravil Solomon dne pát 10. úno 2012 14:52:48, celkově upraveno 1
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod Bazmeq » pát 10. úno 2012 14:50:32

Tady se zozebírá to že Sahaw chce za 2 roky založit tu osadu takže zeď by se postavila ještě před VP, prostě všechno by se postavilo před VP (teda jestli nějaký VP nenastane dřív) a jak sem řek že i kdyby žádný VP nebyl tak to bude taková privátní osada-čtvrť-vesnice-whatever.
Bazmeq
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. úno 2012 15:41:31

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod Solomon » pát 10. úno 2012 15:02:11

to je v pořádku, ale i když budeš připraven stoprocentně, tak přesila 10:1 (a klidně i víc) je jednoznačná. Pušky a pistole jsou určitým řešením, jak snížit počet nepřátel, ale předpokládej, že budou na obou stranách. Jako né úplně vystihující příklad bych uvedl: kdysi v mládí jsem se účastnil několika demostrací skinhead vs. punkáči (tehdy moje strana) v praze. A pokud přišlo na násilí tak stačilo, aby i toho největšího skína obstoupila 5-6 punkáčů a skončil v krvi na zemi. A stačí se podívat na net, jak vypadá takovej rabující dav, ten prostě jde a nic ho nezastaví. Zkus se třeba postavit za plot a ubránit ho proti 3-4 útočníkum. Proto já bych volil utajení.
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Další
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Možnosti

Zpět na Základy soběstačnosti