První pomoc, přírodní medicína, operace na otevřeném mozku a další radosti života!

postapo lekarna

Příspěvekod prochazka85 » pát 10. úno 2012 20:16:49

EDIT:uvedeno do souladu s pravidly fora postapo.cz
Naposledy upravil prochazka85 dne ned 01. dub 2012 17:31:49, celkově upraveno 1
prochazka85
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 05. úno 2012 15:22:12

Re: postapo lekarna

Příspěvekod marish » sob 11. úno 2012 1:52:55

Jsem laik, ale přijde mě to nevyvážené.

4x skalpel vs. 1x sterilní šití - na co tolik skalpelů?, jako skapel se dá snad nouzově použít nůž...
1bal živočišného uhlí - mimo jiné je to první pomoc při otravách z jídla a těch při nekvalitní stravě hrozí více...
1bal opthal na oči, nevím jestli má trvanlivost celý rok, ale vím že jedna lahvička je tak na jeden max dva případy (dnes si oko raději vypláchnu čistou vodou, ale pokud bude voda z nejistých zdrojů, do oka si ji nenaliju)
U rukavic bych řekl bude lepší deset párů nesterilních než tři sterilní, ale nejlépe obojí...
"Nejhorší smrt je z vyplašení."
marish
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. kvě 2011 17:27:44

Re: postapo lekarna

Příspěvekod Gloch » sob 11. úno 2012 8:47:16

prochazka85 píše:Tak tady je finalni verze seznamu pro postapo lekarnicku:
Je konstruovana tak aby na 1 rok poskytla zakladni
ochranu 2 osobam bez zdravotnickeho vzdelani.

Prosim o komentare, co chybi popr. vam pripada zbytecne.



6bal Acylpirin
1bal Ajatin
2bal apoibuprofen 400 (velke baleni)
4bal augumentin
1bal biaparox (antibiotika proti zanetu dutin, hrtanu)
1bal carbofit (zivocisne uhli)
1bal Claritine (antihistamikum, pri alergicke reakci)
1bal EMLA krém 5% (lokalni anestetikum)
1bal Imodium (na sracku)
2ks Izotermická fólie
10bal Jodid draselny
1bal Opthalmoseptonex (ocni desinfekce)
4bal Paralen 500
3ks autolekarnicek (tzn, spousta obvazu atd)
3ks sterilni rukavice
2ks sterilni pinzeta
4ks streilni sklapel
1ks strerilni sici souprava
2ks synteticky led (znecitliveni)
1ks Flamirins (desinfekce ran)
2l sterilium (chirurgicka sterilizace)
500ml Septoderm Gel (sterilizace rukou)
650ml Dettol tekuté mýdlo (sterilizace rukou)

Kromě Ajatinu bych přidal ještě Jodisol a nebo Betadine. Živočišného uhlí bych dal aspoň 4 balení - běžně při např. otravách se dává po více tabletách, jedna je tak pro dítě. Přidal bych Endiaron aspoň jedno balení na průjmy, Imodium jen zahušťuje stolici, ale pokud tam je infekce, neléčí ji. Je to spíš podpůrný prostředek. Na ošetřování ran a drobných poranění bych přidal Framykoin, dobré jsou také gázové čtverce Inadine - jsou napušteny mastí ve které je jód. Flamirins zbytečně zabírá místo - je to jen slaná voda s trochou kyseliny citronové. Dále bych přidal Peroxid vodíku - na primární čištění a desinfekci ran. Kromě sterilních rukavic je dobré přidat i hrst nesterilních. Pokud se týká EMLA krém - stejný účinek má Mesocain gel Akorát je 20x levnější.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: postapo lekarna

Příspěvekod prochazka85 » sob 11. úno 2012 10:53:54

EDIT:uvedeno do souladu s pravidly fora postapo.cz
Naposledy upravil prochazka85 dne ned 01. dub 2012 17:32:06, celkově upraveno 1
prochazka85
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 05. úno 2012 15:22:12

Re: postapo lekarna

Příspěvekod Vladius » sob 11. úno 2012 11:12:40

Určitě a docela dost :). Ale napíšu až večer, teď musím letět pryč.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: postapo lekarna

Příspěvekod curiousman » sob 11. úno 2012 16:12:12

zakladni analgetika a ATB fajn. jako desinfekce ran urcite nejlepe H202 -jedna z nejlepsich veci na cisteni a proplachy- a Betadine. bioparox bych klidne zahodil, sice je to nevazane atb ale prijde mi spis jako placebo a sinusitidu tim rozhodne nevylecis. uhli , imodum vse ok, pridat endiaron dle chuti. claritin a jina antihistaminika maji cenu jen jako prevence, nikoli pri alergicke reakci . bud jich mit tunu a jist to porad, nebo se rozmyslet jestli mi trocha smrkani opravdu vadi. kazdopadne behem anafylaxe k nepotrebe. emla krem jako lokalni anestetikum netreba, pokud myslis k osetreni otevrenych ran, tak pridaj lok anestetikum na pichanou okrskovou, svodnou anestesii jako mesocain, supracain pac kremikem to neumrtvis. kapky do oci, sici potreby, nastroje taky cajk. ten led nevim, nevim nepride mi to moc prakticky. myci prostrekdy dle preferenci.

pridal bych nejaky bronchodilatans - salbutamol, terbutalin. nekdo doporucoval inadine / gazove ctverce/ taky ne prilis prakticke, lepsi je tuba braunovidonu/betadine masti a mazat jak clovek bude chtit. dale spoustu prevazoveho materialu, nejake dreny, strikacky, jehly, event ortesy. taky nejake kremy na promastovani kuze. z fleku me toho vic nenapada.

vsechno to stoji na tom , co znas a chtel bys uzivat. mas hlubsi znalosti, pridej vic druhu ATB, ruznou analgetickou terapii, atb...
curiousman
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24. led 2012 18:59:00

Re: postapo lekarna

Příspěvekod Gloch » sob 11. úno 2012 16:48:28

curiousman píše:zakladni analgetika a ATB fajn. jako desinfekce ran urcite nejlepe H202 -jedna z nejlepsich veci na cisteni a proplachy- a Betadine. bioparox bych klidne zahodil, sice je to nevazane atb ale prijde mi spis jako placebo a sinusitidu tim rozhodne nevylecis. uhli , imodum vse ok, pridat endiaron dle chuti. claritin a jina antihistaminika maji cenu jen jako prevence, nikoli pri alergicke reakci . bud jich mit tunu a jist to porad, nebo se rozmyslet jestli mi trocha smrkani opravdu vadi. kazdopadne behem anafylaxe k nepotrebe. emla krem jako lokalni anestetikum netreba, pokud myslis k osetreni otevrenych ran, tak pridaj lok anestetikum na pichanou okrskovou, svodnou anestesii jako mesocain, supracain pac kremikem to neumrtvis. kapky do oci, sici potreby, nastroje taky cajk. ten led nevim, nevim nepride mi to moc prakticky. myci prostrekdy dle preferenci.

pridal bych nejaky bronchodilatans - salbutamol, terbutalin. nekdo doporucoval inadine / gazove ctverce/ taky ne prilis prakticke, lepsi je tuba braunovidonu/betadine masti a mazat jak clovek bude chtit. dale spoustu prevazoveho materialu, nejake dreny, strikacky, jehly, event ortesy. taky nejake kremy na promastovani kuze. z fleku me toho vic nenapada.

vsechno to stoji na tom , co znas a chtel bys uzivat. mas hlubsi znalosti, pridej vic druhu ATB, ruznou analgetickou terapii, atb...

Ty čtverce Inadine jsem psal já - je to po ruce k použití. Pokud má BRAUNOVIDON MAST a nebo Betadine ung tak pochopitelně to zabere míň místa. Pokud uvažujeme o lékárně s prostředky na svodnou anestezi - pak už by bylo možná vhodné zařadit i nějaky kortikoid - pro případ alergie. ??
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: postapo lekarna

Příspěvekod curiousman » sob 11. úno 2012 18:53:21

Gloch píše:Ty čtverce Inadine jsem psal já - je to po ruce k použití. Pokud má BRAUNOVIDON MAST a nebo Betadine ung tak pochopitelně to zabere míň místa. Pokud uvažujeme o lékárně s prostředky na svodnou anestezi - pak už by bylo možná vhodné zařadit i nějaky kortikoid - pro případ alergie. ??

zavzal do vyctu i skalpel a siti, k cemuz mi automaticky pasuje i lokalni anestetikum k vykonum.
kortikoidy nemusi byt spatny v podobe naky masti/kremu , celkove treba na vyskovou nemoc :) . jinak me jeste napadla masticka proti plisnim urco nebude k zahozeni - Lamisil, Canesten.
curiousman
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24. led 2012 18:59:00

Re: postapo lekarna

Příspěvekod Gloch » sob 11. úno 2012 19:23:26

curiousman píše:
Gloch píše:Ty čtverce Inadine jsem psal já - je to po ruce k použití. Pokud má BRAUNOVIDON MAST a nebo Betadine ung tak pochopitelně to zabere míň místa. Pokud uvažujeme o lékárně s prostředky na svodnou anestezi - pak už by bylo možná vhodné zařadit i nějaky kortikoid - pro případ alergie. ??

zavzal do vyctu i skalpel a siti, k cemuz mi automaticky pasuje i lokalni anestetikum k vykonum.
kortikoidy nemusi byt spatny v podobe naky masti/kremu , celkove treba na vyskovou nemoc :) . jinak me jeste napadla masticka proti plisnim urco nebude k zahozeni - Lamisil, Canesten.

Já myslel spíš Hydrocortison a nebo Methylprednisolon - jsou lidi, že s nimi zamává i včelí bodnutí.
Jenže to už se pomalu dostáváme mimo oblast vybavení běžné ordinace praktického lékaře.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: postapo lekarna

Příspěvekod curiousman » sob 11. úno 2012 20:02:49

Gloch píše:Já myslel spíš Hydrocortison a nebo Methylprednisolon - jsou lidi, že s nimi zamává i včelí bodnutí.
Jenže to už se pomalu dostáváme mimo oblast vybavení běžné ordinace praktického lékaře.

Jestli ti jde o anafylaxi , tak lekem volby je adrenalin, nikoli kortikosteridy.
curiousman
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24. led 2012 18:59:00

Re: postapo lekarna

Příspěvekod Gloch » sob 11. úno 2012 20:53:13

curiousman píše:
Gloch píše:Já myslel spíš Hydrocortison a nebo Methylprednisolon - jsou lidi, že s nimi zamává i včelí bodnutí.
Jenže to už se pomalu dostáváme mimo oblast vybavení běžné ordinace praktického lékaře.

Jestli ti jde o anafylaxi , tak lekem volby je adrenalin, nikoli kortikosteridy.

Mě šlo spíš o celkovou alergickou reakcii něž šok. Jinak já sám - jelikož chovám včely Adrenalin mám(Blbý je, že nevydrží). Pokud má někdo těžkou alergii - asi by si měl pořídit Epipen.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: postapo lekarna

Příspěvekod Vladius » sob 11. úno 2012 21:22:12

Koukám, že je tu několik profíků, kteří už stihli toho hodně doporučit. Tím lépe. Tak jen stručně.
Pokud to je skutečně VP lékárna na rok (špatné potraviny, nulové hygienické podmínky, těžká práce, stres a nervové vypětí), tak mi tam chybí:

1) Hromada uhlí – pokud se dodrží obvyklá dávka 1tbl na 10kg váhy, tak alespoň 10 balení do zásoby.

2) Něco OPRAVDU VELMI silného na bolest.

3) Něco na plísně a záněty – Ichtoxyl?

4) Něco silného na uvolnění svalstva a na křeče.

5) Obecně uklidňující prášky a prášky na spaní.

6) Nějaké vitaminové komplexy?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: postapo lekarna

Příspěvekod prochazka85 » sob 11. úno 2012 22:00:32

EDIT:uvedeno do souladu s pravidly fora postapo.cz
Naposledy upravil prochazka85 dne ned 01. dub 2012 17:32:17, celkově upraveno 1
prochazka85
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 05. úno 2012 15:22:12

Re: postapo lekarna

Příspěvekod Vladius » sob 11. úno 2012 22:04:57

prochazka85 píše:500ml Septoderm Gel (sterilizace rukou)
650ml Dettol tekuté mýdlo (sterilizace rukou)


Teď mě ještě napadlo, že tyto dvě položky by se měly zdesetinásobit. Rok je nechutně dlouhá doba a je lepší mít, než nemít. Za sebe mohu říct, že 50ml gelu spotřebujeme ve 4 lidech za cca 7-10 dní na rybách.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: postapo lekarna

Příspěvekod sahaw » sob 11. úno 2012 22:13:01

Vite kolik lidi si nemyje ani vodou ruce po zachodu? Vite kolik ma clovek na bote vykalu? Z toho vypliva,ze by clovek mel nosit nonstop vlhke uterky jako Monk.:)

I kdyz clovek se snazi,tak stejne diky jinym lidem a prostredi neco chytne.:(
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: postapo lekarna

Příspěvekod Vladius » sob 11. úno 2012 22:15:55

sahaw píše:Vite kolik lidi si nemyje ani vodou ruce po zachodu? Vite kolik ma clovek na bote vykalu? Z toho vypliva,ze by clovek mel nosit nonstop vlhke uterky jako Monk.:)

I kdyz clovek se snazi,tak stejne diky jinym lidem a prostredi neco chytne.:(


Co z tohoto příspěvku plyne? Že se máme vybodnout na hygienu?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: postapo lekarna

Příspěvekod Bazmeq » sob 11. úno 2012 22:43:37

Z toho plyne že většina lidí jsou prasata a já se k tý většíně přidávat nehodlám.
Bazmeq
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. úno 2012 15:41:31

Re: postapo lekarna

Příspěvekod prochazka85 » sob 11. úno 2012 23:51:39

EDIT:uvedeno do souladu s pravidly fora postapo.cz
Naposledy upravil prochazka85 dne ned 01. dub 2012 17:32:30, celkově upraveno 1
prochazka85
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 05. úno 2012 15:22:12

Re: postapo lekarna

Příspěvekod Vladius » ned 12. úno 2012 0:08:34

prochazka85 píše:10bal carbofit (zivocisne uhli)
2bal Imodium
3bal endiaron


Možná plácnu blbost, odborníci ať opraví, ale co třeba ještě Smecta? Nezabírá jinak, než tyto léky?

A také bych přibalil i něco na opačný problém, třeba Fenolax.

Dále náplasti: gelové na popáleniny a puchýře, obyčejné - páskové a s polštářkem.
Pak nevím, zda využiješ, ale doporučil bych také Akutol - tekutý plastický obvaz ve spreji. Pro mě ideální věc na výlety, v případě VP se může hodit ještě víc. Používá se na drobné oděrky a škrábance. Stačí nastříkat na ránu a jdeš vesele dál.
A možná i nějaké repelenty.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: postapo lekarna

Příspěvekod curiousman » ned 12. úno 2012 0:47:16

1) Hromada uhlí – pokud se dodrží obvyklá dávka 1tbl na 10kg váhy, tak alespoň 10 balení do zásoby.

2) Něco OPRAVDU VELMI silného na bolest. - silne bolesti maji vetsinou nejakou zasadni pricinu, proto treba lecit kausalne

3) Něco na plísně a záněty – Ichtoxyl? - Ichtoxyl bych zasadne nedoporucoval. A je otazka jake zanety mas na mysly. Na male oderky a zarudnuti je dobry visnak, flegmonu je treba zalecit ATB + lok lecba, abscesy incidovat. Na plisne jak jsem jiz uvedl.

4) Něco silného na uvolnění svalstva a na křeče. - mydocalm, dorsiflex

5) Obecně uklidňující prášky a prášky na spaní. - anxiolytika - diazepam, midazolam . hypnotika bych spise nedoporucoval, clovek je po nich na urcitou dobu zcela vyrazen a pokud na nich trvate tak zolpidem, zopiclon.

6) Nějaké vitaminové komplexy? - trefa do cerneho. vitaminy budou treba , pridat mineraly a stopove prvky, idealne s probiotickumi kulturami , treba BION 3.

Dale pekne zminil Vladius naplasti, jeste bych pridal Waterjel na popaleniny na PP a pak Ialugen, muze se davat i na odreniny.

Jeste k prujmum. Trosku mi prijdou jako ryma - lecena trva 7 dnu a nelecena tyden. Proste chvili prose*ete a ulevi se samo od sebe - alimentarni enterotoxikosa bude do 2 dnu hotovo, pri infekci do tydne. Dulezita je hydratace, valna vetsina prujmu sama ustane.

Edit> jo a brat si acyplirin, paralen a brufen je zvytecny, je to vesmes to samy. ASA-paracetamol-nsaid
Naposledy upravil curiousman dne ned 12. úno 2012 0:51:07, celkově upraveno 1
curiousman
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24. led 2012 18:59:00

Re: postapo lekarna

Příspěvekod Vladius » ned 12. úno 2012 0:50:36

curiousman píše:2) Něco OPRAVDU VELMI silného na bolest. - silne bolesti maji vetsinou nejakou zasadni pricinu, proto treba lecit kausalne


Měl jsem na mysli zlomeniny, tržné rány apod.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: postapo lekarna

Příspěvekod sahaw » ned 12. úno 2012 17:33:12

Vladius píše:
Co z tohoto příspěvku plyne? Že se máme vybodnout na hygienu?


Ja nevim. Kazdy z nas ma urcite jinou predstavu o tom jak bude vypadat VP.

Spotreba mydla podle mne se velmi snizi. Clovek se bude umyvat ruce jen po zachode.Clovek nemuze pit a nebo zalevat kytky mydlovou vodou. Tahat stovky litru vody do nejake pevnosti na kopecku je skutecne nerealne.

Cetl jsem clanek,ze na nasi kuzi zije asi 0,5kg bakterii,ktere ziji spolu s kuzi a chrani nas pred jinymi bakteriemi.Tim,ze agresivne se myjeme antibakterialnim mydlem je pak kuze citliva a agresivni bakterie ziskaji na vrch a vzniknou nemoci. To same plati ve streve.

Beru,ze clovek si namydli ruce a pak cistou vodou si je umyje a pak utre do rucniku. Tu cisou vodu clovek musi vyvarit,aby v ni nebyli bakterie.To znamena,ze pkud clovek se umyje pod vodou,ktera nebyla sterilizovana,tak bude mit zas na sobe bakterie.

Cetl jsem,ze lidi,kteri jsou zdravy neboli agresivni bakterie nemaji na vrch,tak lidi nesmrdi. Pravda je,ze lidi i jako vsechny zvirata smrdi,ale svym prirozenym smradem,ktery neni zapach podpazi.

Cetl jsem,ze prujem je jen zpusob jak telo se chce zbavit nejake nepratelske veci v tele. Ve chvili,kdy prujem skonci,tak telo vyhralo.A je pry dobre,ze jednoou zacas clovek ma prujem.

Cetl jsem,ze clovek,ktery pouziva min mydla nez jiny ma sanci prezit zivot v divocine,protoze v pude jsou same bakterie a fekalie atd.

Jak jsem napsal,tak nevim. Prestal jsem to resit jestli umru na nejakou bakterii a nebo na parazita a nebo na vykrvaceni a nebo jiny zpusob smrti. :)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: postapo lekarna

Příspěvekod marish » pon 13. úno 2012 11:46:33

Ano, i já jsem zastáncem hygieny s rozumem. Ale zde jde o hygienu ve spojení se zraněním a to je něco dost jiného. Při nedostatku antibiotik může i malé zanícení skončit smrtí, a není to nic vyjímečného.
Jinak k té lékárně, jedna věc je prostředky disponovat, druhá pak s prostředky rozumě nakládat. Mít průjem jeden den může být ozdravné, ale trvá-li více dní, je potřeba to řešit. Taky jde o aktuální situaci, něco jiného je v klidu, něco jiného při přesunu.

K obsahu, Opthal sice vydrží roky, ale po otevření spotřebovat do 4 týdnů, 1 balení= 1 použití.
Smektu doporučuju, jako přírodní záležitost se dá použít bez problémů i malým dětem, nebo kombinovat s něčím jiným bez nebezpečí. Taky uklidňuje žaludek, ale stejně bych přidal ještě sodu nebo Rennie.
A trochu alkoholu, když se neužije jako dezinfekce, laik operatér ho užije určitě, proto jen malé množství...

Jinak ten seznam by měl být součástí lékárny, a doplnil bych ho o základní popis k položkám, popřípadě varováním. Až se dostanete do stavu, že vás pomocí této lékárny bude zachraňovat laik, může se to hodit.
"Nejhorší smrt je z vyplašení."
marish
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. kvě 2011 17:27:44

Re: postapo lekarna

Příspěvekod Solomon » pon 13. úno 2012 12:00:22

stou hygienou, bych to taky nepřeháněl, protože právě v té "špíně" je taky imunita. Proč myslíte, že jsou dnešní děcka pořád nemocný, protože je všechno sterilní a stačí pak jeden bacil a je problém. Kdo kdy slyšel o nemocným cikánovi (nejsem rasista), ale když ty děcka běhají celej den bosky a ve špíně, tak si vybudují mnohem silnější imunitní systém, než nějakej pepíček, kterýmu maminka umývá každou chvíli ručičky. Člověk nesmí být prase, ale přístup alá Monk je taky nesmysl.
Co se zranění týče, tak je to samozřejmě něco jinýho, tady platí, že každé znečištění bez dezinfekce=otrava a smrt, takže čistit a čistit.
Malá rada na závěr :-) : pokud nemáte žádnou možnost ránu čistit, tak vám může určitým způsobem pomoct ledová voda, tak jako se léčí divoká zvířata. Ránu ponořit do ledové říčky, a čekat. Pokud nic jiného nemáte, je to alespoň malá šance, která zlepší šanci na vyléčení rány. A taky ta slavná moč, ale nevím jestli čůrat do rány je dobrej nápad, to se musí ozvat nějaký medicinman, který by k tomu řekl víc.

Smectu znám, je opravdu moc dobrá, ale je trošku větší na skladování (né že by byla velká), takže třeba do mobilní lékárničky bych asi dal tu sodu nebo renie, kdy jedna dávka zabere o něco míň místa. A taky se té smecty musí někdy brát víc dávek, aby pomohla (když jsem měl encefalitidu, tak máte tělo takový rozhozený a tehdy mi třeba nezabralo ani 5-6 dávek smecty, ale pomohlo renie)
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: postapo lekarna

Příspěvekod jimmyjazz » pon 13. úno 2012 17:41:23

Mohl by prosim pan Gloch ci pan Zvedavy udelat seznam, co z jimi doporuceneho rozsireni se da koupit bez predpisu? Ja mam takovy neblahy pocit, ze temer vsechny polozky nejsou volne prodejne. K tomuto bych jeste dodal: Jaka (pokud vubec nejaka) ATB jsou volne k dostani? Totez pro lokalni anestetika (temer cokoliv s priponou 'cain') a silnejsi analgetika. Dekuji.
jimmyjazz
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 15. čer 2011 11:30:00
Bydliště: Praha

Další
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Medicína