První pomoc, přírodní medicína, operace na otevřeném mozku a další radosti života!

Kde sehnat kvalitní náplasti

Příspěvekod Solomon » úte 14. úno 2012 10:09:45

kluci, nevíte někdo o nějakých náplastech, který lepí. Já si koupil už několik různých balení a všechny při nějakém větším pohybu nebo minimálním zapocení nelepí a odpadají :-(. Ptal jsem se doktorů a ti řekli, že mají ten samý problém, to samý mi řekli i v lékárně. Pryč jsou ty časy komunistických lepítek, se kterými jste se mohli koupat celý den a při strhávání s sebou braly chlupy i vrchní vrstvy kůže :-). Teď to řeším tak, že si tu náplast omotám ještě dodatečně třeba izolepou, ale to není žádný elegantní ani extra funkční řešení. Tak mě napadlo, jestli nevíte o nějaké značce, která by plnila základní funkci náplasti, a to, aby lepila a držela.
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: Kde sehnat kvalitní náplasti

Příspěvekod Gloch » úte 14. úno 2012 10:47:32

Solomon píše:kluci, nevíte někdo o nějakých náplastech, který lepí. Já si koupil už několik různých balení a všechny při nějakém větším pohybu nebo minimálním zapocení nelepí a odpadají :-(. Ptal jsem se doktorů a ti řekli, že mají ten samý problém, to samý mi řekli i v lékárně. Pryč jsou ty časy komunistických lepítek, se kterými jste se mohli koupat celý den a při strhávání s sebou braly chlupy i vrchní vrstvy kůže :-). Teď to řeším tak, že si tu náplast omotám ještě dodatečně třeba izolepou, ale to není žádný elegantní ani extra funkční řešení. Tak mě napadlo, jestli nevíte o nějaké značce, která by plnila základní funkci náplasti, a to, aby lepila a držela.


Já mám nejlepší zkušenost s náplastí Kendall - z těch co se trhají z cívky a z poštárkových je docela odolná Hartman - ale jen ta co je balená po jednotlivých kusech, ale záleží i na tom, která šarže a typ. Velmi dobrá je Farmaplasto od firmy Plastod Italy. Je plastová a drží, i když se s ní umýváš.

Murphyho zákony o záchrance o náplastích říkají:

"Neexistuje nic co by nespavil kousek náplasti.
Existují 2 druhy náplastí - jedny nelepí a druhé lepí, ale nejdou odstranit."
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Kde sehnat kvalitní náplasti

Příspěvekod Tenktery » úte 14. úno 2012 11:43:50

Teoreticky by mohlo náplast nahradit toto: http://blog.wuwej.net/2008/03/17/co-je-to-novikov.html jen to chce předtím ránu dobře vyčistit, a pak aplikovat.
Tenktery
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 26. led 2012 0:31:40

Re: Kde sehnat kvalitní náplasti

Příspěvekod Solomon » úte 14. úno 2012 12:02:02

díky hoši
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: Kde sehnat kvalitní náplasti

Příspěvekod Solomon » úte 14. úno 2012 12:15:39

Tenktery píše:Teoreticky by mohlo náplast nahradit toto: http://blog.wuwej.net/2008/03/17/co-je-to-novikov.html jen to chce předtím ránu dobře vyčistit, a pak aplikovat.


myslíš, že to dokáže nahradit náplast, v tom smyslu "pohodlí" (nevím jak to napsat), že kryje ránu i před různými otřesy a údery (polštářek). Nebo to použít spíše jako dezinfekci a pak radši přelepit.Nemám s tým zkušenosti a n všem článkům se dá věřit, tak se raději zeptám
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: Kde sehnat kvalitní náplasti

Příspěvekod Tenktery » úte 14. úno 2012 13:32:29

Solomon píše:
Tenktery píše:Teoreticky by mohlo náplast nahradit toto: http://blog.wuwej.net/2008/03/17/co-je-to-novikov.html jen to chce předtím ránu dobře vyčistit, a pak aplikovat.


myslíš, že to dokáže nahradit náplast, v tom smyslu "pohodlí" (nevím jak to napsat), že kryje ránu i před různými otřesy a údery (polštářek). Nebo to použít spíše jako dezinfekci a pak radši přelepit.Nemám s tým zkušenosti a n všem článkům se dá věřit, tak se raději zeptám


Tak já s tím velké zkušenosti nemám, jen jsem si na to vzpomněl, když mi dělal doktor na chirurgické ambulanci zákrok - přišel jsme do ambulance, lehl na stůl, umtrvili mi oblast hlavy, kde se řezalo, perfektně doktor zapracoval, pak ránu zašil(asi čtyři stehy), a pak na to nanesl toto a ujistil mne, že je to dobrá věc, pak jsem se oblekl a šel se projít Brnem, a pak sedl na bus a jel domů.
Ale jak se ptáš na to pohodlí, tak tlumící vrstvu polštářku to nenahradí, ale zase nejsem odborník, možná ta krycí vrstva má nějaké schopnosti odolávat otřesům a nárazům. To by spíš mohl osvětlit nějaký zdravotník, jestli tu je.
Tenktery
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 26. led 2012 0:31:40

Re: Kde sehnat kvalitní náplasti

Příspěvekod Gloch » úte 14. úno 2012 14:44:21

Ale jak se ptáš na to pohodlí, tak tlumící vrstvu polštářku to nenahradí, ale zase nejsem odborník, možná ta krycí vrstva má nějaké schopnosti odolávat otřesům a nárazům. To by spíš mohl osvětlit nějaký zdravotník, jestli tu je.[/quote]

Novikov se skládá v postatě ze dvou složek - briliantové zeleně (neboli malachitové) a kolodia - rozpuštěná nitroceluloza (střelná bavlna) ve směsi alkoholu s etherem. Kvůli pružnosti přidává se trochu ricinového oleje. Podobné složení má třeba celuloid a nebo bezdýmný střelný prach. Zeleň zastavuje růst bakterií a kolodium je vlastně "náhradní" pokožka. Pak je tam ještě tanin - tříslo, které působí "svíravě"( asi jako dubová kůra na hemeroidy.) A celé to vymyslel Rus Nikolaj Vasiljevič Novikov (1921-1988), traumatolog a ortoped působící v Doněcku. :-)
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Kde sehnat kvalitní náplasti

Příspěvekod Tommy-K » úte 14. úno 2012 15:25:41

Já mám docela kladné zkušenosti s páskou 3M Transpore,ta je tedy bez polštářku.Což je dle výrobce hypoalergenní samolepicí lékařská páska pro silnější přilnavost na zpocené, vlhké nebo suché pokožce. Je to vlastně taková perforovaná plastiková páska, moc dobře se trhá na požadovanou délku. Samozřejmě když jí budete máchat ve vodě,tak taky nebude držet pořád,ale normální pot a vlhko zvládá dobře. Rozhodně mi drží lépe než obyčejná náplast,ta jentak z kůže odpadne za chvilku a omotaná přes sebe také nedrží nic moc. Jak tu někdo vzpomenul,pryč je doba kdy náplasti šly dolů jen za cenu červených fleků otrhané kúže:-)
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Kde sehnat kvalitní náplasti

Příspěvekod Gloch » úte 14. úno 2012 15:48:17

jo - ty jsou taky dobry.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Kde sehnat kvalitní náplasti

Příspěvekod Survivor » pát 17. úno 2012 17:45:15

Já osobně používám 3M Tegaderm, je to fólie, pod kterou dám čtverečky. Dá se stím koupat, plavat a neodpadne ani nenamočí.
Survivor
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 12. úno 2012 17:37:24
Bydliště: Beroun

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Medicína

cron