Na něco jsme zapomněli? Pro váš problém neexistuje kategorie? Směle ho hoďte sem!

Sebezáchova vs Morálka

Příspěvekod Bazmeq » čtv 16. úno 2012 18:55:08

Příklad situace 1: Jste sami, mohli by jste mít jídlo na týden ale musely by jste ho ukrást rodině se třemi dětmi. Ale bez toho jídla by jste určitě zemřeli. co uděláte??

Příklad situace 2: Mohli by jste mít jídlo na týden pro svou rodinu (žena,2 děti) ale museli by jste ho ukrást jiné rodině se dvěma dětma, bez jídla jedna z rodin určitě zemře. Co uděláte??

1.: Já bych radši umřel než zabít rodinu s dětmi, já vím že tu budete psát že až bude nouze budou se dít neočekávané věci a pro svoje přežití uděláte vše ale já vím že bych to neudělal.

2.: Opravdu netuším co bych udělal, nejspíš bych to jídlo pro své děti vzal ale myslím že bych se asi pokusil to rozdělit.

Co by jste udělali vy v takovýchto situacích? Napadají vás jiné situace podobného rázu? Napište je.

Pište co je libo ale skuste se nad tím opravdu zamyslet, tím myslím opravdu, opravdu zamyslet, ne že napišete jen tak "já bych jim to nechal, nejsem zvíře" ale v nouzi se dějou s člověkem věci. Jsou lidi kteří jsou zapřísáhlý dobráci od kosti(třeba já) ale většině lidí po VP nějakým způsobem přeskočí a budou dělat věci na který pyšní nebudou.
Bazmeq
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. úno 2012 15:41:31

Re: Sebezáchova vs Morálka

Příspěvekod sahaw » čtv 16. úno 2012 19:10:16

Mam svuj kodex(jako Dexter :D). Snazim se vytrenovat,abych dokazal zit s minimem a dokazal obstarat jidlo z prirody. Taky mam velke zasoby jidla. Taky ziju kazdy den jako kdyby byl muj posledni,tak nemam zadnou sebezachovu :). Proste jsem si zivot uz uzil.

Nenapada mne zadna situace,kde by mohlo dojit,ze bych umiral hlady a nebo moje rodina. Proste mam zasoby rozmistene,abych mel jistotu,ze moje rodina nebude mit hlad.

Realnejsi je,ze moje rodina bude situaci,ze nas nekdo bude chtit okrast.

Ja jsem premyslel o tomhle tematu dlouho a proto jsem sel cestou zasob a jezeni jidel,ktere nikdo neji,abych se ze mne nestalo monstrum,ktere muzeme videt casto ve zpravach.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Sebezáchova vs Morálka

Příspěvekod Bazmeq » čtv 16. úno 2012 19:15:30

Já to myslel všeobecně, ne jen o jídle. Situace "zabij nebo budeš zabit" a podobné... Jestli si člověk v takových situacích zachová lidskost nebo se stane zvířetem.
Bazmeq
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. úno 2012 15:41:31

Re: Sebezáchova vs Morálka

Příspěvekod sahaw » čtv 16. úno 2012 19:21:38

Automaticky je clovek sv.ne,kdyz se rozhodne nekoho prepadnou a nebo zabit kvuli nejake veci. Veci clovek k zivotu nepotrebuje,tak automaticky neni co resit.

Pokud se resi jidlo,tak uz resime sebezachovu.

Pak tu jsou lidi,kteri pod tlakem nepremysleji a delaji blbosti.Zabijou cloveka kvuli botam,ktere ani skutecne nepotrebuji.

Takhle to vidim ja.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Sebezáchova vs Morálka

Příspěvekod Bazmeq » čtv 16. úno 2012 19:40:37

sahaw píše: Veci clovek k zivotu nepotrebuje,tak automaticky neni co resit.

Pak tu jsou lidi,kteri pod tlakem nepremysleji a delaji blbosti.Zabijou cloveka kvuli botam,ktere ani skutecne nepotrebuji.

Takhle to vidim ja.


Věci člověk k životu nepotřebuje ale to říkáš TY, podle mě si většina "normálních" oVčanů nebude chtí připustit že se něco takovýho stalo a přetrhání spojení s normálním životem v civilizaci (s energii, technologií, plnými obchody jídla) pro ně bude skoro nemožné protože jsou na tom závislý a jednoduše jim z toho přeskočí a budou se dít věci co nikdo nečekával.

Dobře někdo ví že k životu věci nepotřebuje ale lidí kteří to myslí vážně je jen malé procento.Mě by to taky asi dělalo problém ale vím že bych se s tím sžil.Fakt je že 95% oVčanů je na životě v luxusu (ano říkám v luxusu i s čekými platy je život luxus) tak zvyklá že ho nejde jen tak zahodit.

Měl sem ještě jedu připomínku ale ta se mi teď vykouřila z hlavy takže j napišu pozdějc až si vzpomenu.
Bazmeq
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. úno 2012 15:41:31

Re: Sebezáchova vs Morálka

Příspěvekod sahaw » čtv 16. úno 2012 19:43:29

Psal jsem o sobe.Jen o sobe(myslim tedy i svou rodinu). Pokud budeme resit zbytek lidi,tak mi je jasne,ze lidi budou zvirata. Ted jsem urazil zvirata.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Sebezáchova vs Morálka

Příspěvekod Nasgol » pát 17. úno 2012 0:43:05

Bazmeq píše:Já to myslel všeobecně, ne jen o jídle. Situace "zabij nebo budeš zabit" a podobné... Jestli si člověk v takových situacích zachová lidskost nebo se stane zvířetem.


Jednoznačně lidskost a morální hodnoty... :)
Nasgol
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 24. led 2012 21:22:53

Re: Sebezáchova vs Morálka

Příspěvekod marw CL » pát 17. úno 2012 0:59:41

když jsem začal přemýšlet o zbrani a než jsem si udělal ZP-řešil jsem také dilema. budu nosit zbran? ANO, jsem přesvědšen o tom že ji použiju k obraně své a rodiny i za cenu zivota jiného?ANO, a tak je to i s obstaráním potravy.POKUD TO BUDE NEZBYTNE NUTNÉ-ANO. v takové situaci se už dávno na morálku hrát nebude
marw CL
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 07. úno 2012 14:36:50

Re: Sebezáchova vs Morálka

Příspěvekod sahaw » pát 17. úno 2012 8:12:48

Doporucuji zkouknout SAW. Myslim,ze to ma 7 dilu. A ptat se co bych udelal. Nechat si to udezet par mesicu a pak znova si polozit otazku. A pak zjistite co skutecne fakt udelate.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Sebezáchova vs Morálka

Příspěvekod Vladius » pát 17. úno 2012 10:24:04

Bazmeq píše:
Věci člověk k životu nepotřebuje ale to říkáš TY, podle mě si většina "normálních" oVčanů nebude chtí připustit že se něco takovýho stalo a přetrhání spojení s normálním životem v civilizaci (s energii, technologií, plnými obchody jídla) pro ně bude skoro nemožné protože jsou na tom závislý a jednoduše jim z toho přeskočí a budou se dít věci co nikdo nečekával.


Bavili jsme se o tom nedávno s Artifexem a došli ke stejnému závěru, že nejhorší zločiny budou páchat naprosto průměrní obyvatelé. Vaši sousedi, zaměstnanci a zaměstnavatelé, všichni, koho potkáváte ráno cestou do práce. Proč? Protože skořápka civilizace je na nich příliš tenká, za celý svůj život neudělají nic, aby se připravili. Žijí si svůj pohodlný sen a najednou jim ho někdo sebere. Jak je to možné?! Okamžitě se zhroutí a začnou se dožadovat svých „práv“ na jídlo, cenností, sex a mnoho dalšího.
Když se podíváte na jakékoli konflikty či pohromy, vždy začíná fungovat princip „"Zemři dnes, abych já mohl zemřít až zítra.“
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Sebezáchova vs Morálka

Příspěvekod marish » pát 17. úno 2012 13:10:57

Řekl bych že velká míra frustrace čeká i na ty, jež se sice svědomitě připravují, ale buď přijde jiná pohroma než očekávali, a nebo z nějakého důvodu nebudou moci využít svých příprav. Tam mi ten "ukradený sen" pasuje snad ještě více...
"Nejhorší smrt je z vyplašení."
marish
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. kvě 2011 17:27:44

Re: Sebezáchova vs Morálka

Příspěvekod Vladius » pát 17. úno 2012 13:37:52

Jakákoli příprava je trénink. Ano, nedá se připravit se na všechno, ale takový koníček zároveň zoceluje a pomáhá v těžké situaci udržet psychiku pohromadě. Na zkušeného člověka VP nespadne celou váhou, vždy zůstane alespoň základní přehled o způsobech přežití a nějaký několikrát přežvýkaný scénář v hlavě.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Sebezáchova vs Morálka

Příspěvekod marish » pát 17. úno 2012 13:55:57

Může být. Ale když vám dojíždějící systém sebere bouchačky, zabaví co půjde, vítr shodí domek a povodeň vyplaví zakopané zásoby (jen modelová situace). Bude to chtít více vnitřní síly, než se teď od klavesnice nechat unášet na módní vlně survivalu...

A abych odpověděl, doufám, že pokud půjde do tuhého, budu schopen pro své bližní udělat takřka cokoli.
"Nejhorší smrt je z vyplašení."
marish
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. kvě 2011 17:27:44

Re: Sebezáchova vs Morálka

Příspěvekod Vladius » pát 17. úno 2012 14:00:01

marish píše:Může být. Ale když vám dojíždějící systém sebere bouchačky, zabaví co půjde, vítr shodí domek a povodeň vyplaví zakopané zásoby (jen modelová situace). Bude to chtít více vnitřní síly, než se teď od klavesnice nechat unášet na módní vlně survivalu...


Ale i tak připravený člověk bude v obrovské výhodě. Bude vědět, jak se zachází se zbraní, jak se staví ten domek, jak se udržují v poživatelném stavu zásoby, jak se ošetřují zranění a mnoho dalšího. A pak je daleko snadnější začít znova.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Sebezáchova vs Morálka

Příspěvekod sahaw » pát 17. úno 2012 14:01:55

marish píše:Může být. Ale když vám dojíždějící systém sebere bouchačky, zabaví co půjde, vítr shodí domek a povodeň vyplaví zakopané zásoby (jen modelová situace).


Umiram smichy.:)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Možnosti

Zpět na Vše ostatní o PostApo

cron