Rozvrzeni zahrady

Příspěvekod sahaw » sob 18. úno 2012 9:45:04

Nez bude ovoce plodit,tak mne napadlo mezi ne dat rybiz,ktery plodi uz prvni rok po vysazeni.To same plati u malin,angrest,ostruznik. Az jak budou rust stromy,tak se zbavit techto keru a nebo pokud budete mit pocit,ze neskodi a prezivaji pod stromy,tak je nechat.

Vidim vyhodu,ze uz clovek muze sklizet ovoce,i kdyz jen z keru.Tak bude vic sobestacny.

Kdyz budu je pravidelne zavlazovat kere a dodavat zelene hnojivo,tak by nemeli skodit stromu(pomalejsi rust,mensi uroda)?
Naposledy upravil sahaw dne sob 18. úno 2012 9:51:57, celkově upraveno 1
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Rozvrzeni zahrady

Příspěvekod Gloch » sob 18. úno 2012 9:50:41

sahaw píše:Nez budeovocne plodit,tak mne napadlo mezi ne dat rybiz,ktery plodi uz prvni rok po vysazeni.To same plati u malin,angrest,ostruznik. Az jak budou rust stromy,tak se zbavit techto keru a nebo pokud budete mit pocit,ze neskodi a prezivaji pod stromy,tak je nechat.

Vidim vyhodu,ze uz clovek muze sklizet ovoce,i kdyz jen z keru.Tak bude vic sobestacny.

Kdyz budu je pravidelne zavlazovat kere a dodavat zelene hnojivo,tak by nemeli skodit stromu(pomalejsi rust,mensi uroda)?

Neboj - oni se navzájem nějak porovnají. Pozor u toho angreštu - prodává se hlavně stromkový - je náročný na podpírání - rád se zlomí. Raději 2 tyčky a upevnit i kmen. A druhá rada - snaž se sehnat odrůdy odolné vůči padlí americkému - jinak z toho nebudeš mít nic.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Rozvrzeni zahrady

Příspěvekod sahaw » sob 18. úno 2012 9:54:57

Mne se nejvic zamlouva rybiz. Hlavne cerveny a bily. Jen 2 kere mi dali pres 30 sklenicek a to nepocitam co se snedlo driv nez se to dalo do sklenicek.:)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Rozvrzeni zahrady

Příspěvekod Gloch » sob 18. úno 2012 9:58:35

sahaw píše:Mne se nejvic zamlouva rybiz. Hlavne cerveny a bily. Jen 2 kere mi dali pres 30 sklenicek a to nepocitam co se snedlo driv nez se to dalo do sklenicek.:)

Si ten keř se kterým jsi nejvíc spokojený namnož. U rybízu je to snad nejlehčí.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Rozvrzeni zahrady

Příspěvekod sahaw » sob 18. úno 2012 10:13:18

Jake ovoce bys doporucoval pro malou zahradku a pak pro osadu. Vsechnu mozne druhy zeleniny a bylinek vyzkousim tento rok,ale do ovoce jsem zatim nesel.

Moje kriteria: casova nenarocnost,minimalni spotreba vody,odolna,rychle rostouci,velke mnozstvi potravy.

Mam zkusenosti s pestovani zeleniny a bylinek,ale vzdy to bylo s velkou casovou narocnosti,protoze jsem se o ne staral. Bohuzel mi to je k nicemu,kdyz teoreticky bude moc byt clovek jen kratkou dobu na zahradce/poli,aby mu nehrozilo nebezpeci. Kdyz jsem si louskal scenare,tak mi doslo,ze vetsina z nich nema sanci uspet v moznych scenarich.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Farmaření

cron