Nože na přežití, pily na dřevo, krumpáče a sekery na obranu a další harampádí.

Dratova pila

Příspěvekod sahaw » sob 18. úno 2012 8:41:53

Pouzivate dratovou pilu a nebo ji mate jen pro pripad nouze?
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Dratova pila

Příspěvekod dracekvo » sob 18. úno 2012 16:17:18

Je to jen na nouzi, ale při správném používání vydrží celkem dost. Jen hodně lidí to s ní neumí.
Musí bejt stále napnutá. Pokud se s ní řezá do oblouku, např kolem stromu a tahá se, tak zachvilku praskne.

Daleko lepší je si kupit vysunovací pilku fiskars. Z druhé strany naostřit a je z toho i nouzový nůž.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Dratova pila

Příspěvekod Tommy-K » sob 18. úno 2012 20:26:40

Také ji mám jako nouzovku,a souhlasím, že pokud se s ní řeže na malém poloměru nic moc nevydrží,je dobré alespoň s pomocí klacku vytvořit jakousi obloukovou pilu. On je to tak jako tak šunt,hodně lidí ji uplně zatracuje,ale vzhledem k rozměrům si jako nouzovka u mě místo našla.Lepší je když už ruská řetězová,tu ale nemám,jen sem viděl pár videí a ve dvou to vcelku šlo, ta se také složí do malé krabičky, akorát co jsem četl je třeba dobře mazat a poměrně často brousit aby řezala co nejlépe. Tu pilku vysouvací mám vyhlédlou také, nestojí moc a na to co potřebuju venku uřezat bohatě stačí.
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Dratova pila

Příspěvekod dracekvo » sob 18. úno 2012 20:40:30

Tak třeba řetězovou pilu úplně zatracuju a to rovnou zněkolika důvodů
1. Poměr nařezaného dřeva a vydané energie je snad nehorší u všeho. Řeže se strašně moc dřeva, řetěz je široký. Nevím, jak se přesně ten termín nazývá, záběr?
2. V jednom je nebezpečná. Pří tahání máte řetěz strašně blízko prstů druhé ruky. Hrozí ošklivé poranění kloubů.
3. je to z mnoha malinkatých součástí. A zákon hovoří jasně. Čím více součástí, tím spíše se něco rozbije. V polních podmínkách bez patřičného nářadí je neopravitelná.
4. nutná údržba
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Dratova pila

Příspěvekod Tommy-K » sob 18. úno 2012 21:36:52

Koukám co to píšeš o síle řezu a já to popletl a napsal blbě,myslel sem tu z plochých článků ta má 3,5mm,a ta ruská je řetězová,jako že opravdu podobná řetězu.(je na ní videorecenze na sesterském Bushcraft.cz) Jinak v zásadě souhlasím. Ono taky já to nemyslel jako nástroj se kterým by se krájely špalíky na zátop. To že to s ní jde pomalu vím, mě šlo o to, že s ní už se dá přepižlat třeba kmínek spadlý přes cestu apod.(sekyrou asi i rychleji,ale berme že ji ven netahám běžně),a narozdíl od té drátovky,která je spíš na menší větve. Raději bych s ní pracoval v rukavicích,to nebezpečí odření je reálné,navíc se člověk aspoň nezamaže,ale ideální je pro řezání ve dvou a pak se není čeho bát.Jinak platí,že každý řetěz je silný jen jako jeho nejslabší článek,ale zas až takový aušus to snad není aby nevydržela takový šolich,nevím jak nýty,ale jinak je z pružinovky :-) Ale jak sem psal nemám ji osobně vyzkoušenou.
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Možnosti

Zpět na Nože a nástroje

cron