Nemáte čas na stavbu iglu? Zatéká vám do bambusové chýše? Sežeňte si pořádný stan!

Stan

Příspěvekod sahaw » sob 18. úno 2012 8:43:00

Jaky pouzivate stan?
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Stan

Příspěvekod Nasgol » sob 18. úno 2012 20:15:22

Nějaký TESCO sráč proč 4 osoby... Ale drží už 8-10 let

pro 3 je to malý :D, sem to s klukama testoval teď v září
Nasgol
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 24. led 2012 21:22:53

Re: Stan

Příspěvekod Tommy-K » sob 18. úno 2012 20:37:01

No v létě jsme s mladou koupili Pinguin Campus 4, a spokojenost. Je to teda samozřejmě stan spíš normálně někam do kempu a podobně,ale proto jsme ho kupovali,a schválně pro čtyři aby v něm bylo dost místa i na věci. Kdybych chtěl nějaký odolný do horších podmínek tak bych samozřejmě volil jinak (Jurek apod.)
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Stan

Příspěvekod Nasgol » sob 18. úno 2012 20:55:46

Tommy-K píše:No v létě jsme s mladou koupili Pinguin Campus 4, a spokojenost. Je to teda samozřejmě stan spíš normálně někam do kempu a podobně,ale proto jsme ho kupovali,a schválně pro čtyři aby v něm bylo dost místa i na věci. Kdybych chtěl nějaký odolný do horších podmínek tak bych samozřejmě volil jinak (Jurek apod.)


Dyť to stojí 3,5k ,- :O


Kamarád, co byl v Rumunsku na horách tak měl koupený TESCO stan a jako jedinýmu vydržel, všichni ostatní měli profi stany :D.... hm mh, záleží na situaci a různých okolnostech zřejmě, než jen na výběru :)
Nasgol
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 24. led 2012 21:22:53

Re: Stan

Příspěvekod Tommy-K » sob 18. úno 2012 22:06:39

No to stojí, jenže my sme velký lidi a potřebujeme velkej stan :-)Navíc na tu velikost,už prošel křestem ve vichru a dešti bez ztráty kytičky,snad jen větračky by mohly být vymyšleny lépe,jenže byl takový vítr že snad pršelo i od spodu:-)
Mé lepší polovičce takový tesco stan vydržel přesně jeden déšť,potom se tak nějak naplnil vodou a byl z něj bazének,pouštěli v něm dokonce lodičku, následně při pokusu o rozložení prdla tyčka a tak stan letěl do koše, prý to byl úžasný fesťák :-)
Předtím sme si půjčovali už pěkných pár let starý obyčejný od Husky a ten byl v Romale v horách už dvakrát a k tomu všude možně po čechách a zatím také všechno přežil i v nejhorším počasí. Akorád ho mladý ségra vždycky vrací špinavej jako prase.
Dá se říct,že i obyčejný stan snese překvapivě hodně,a i drahý stan může zklamat. My koukáme na velikost a poměr výkon cena prostě.
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Stan

Příspěvekod marish » stř 22. úno 2012 1:07:41

Co k tomu napsat něco víc? Třeba jestli jde o jedno, nebo dvouplášťovou konstrukci atd.
"Nejhorší smrt je z vyplašení."
marish
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. kvě 2011 17:27:44

Re: Stan

Příspěvekod Tommy-K » stř 22. úno 2012 12:07:12

No proto jsem tam uvedl celý název, koho to zajímá může si ho najít, nepřišlo mi důležité popisovat detailně obyčejný stan, ale budiž alespoň zkrátka.
V této kategorii se jedná o jednu z nejlepších voleb co se týče poměru výkon/cena a je velice kladně hodnocen. Samozřejmě jde o stan dvouplášťové konstrukce pro čtyři osoby z řady Trekking & Family,tedy tropiko s poměrně velkou předsíňkou,které jde postavit samostatně a vepínatelná ložnice. Materiálově je stejný jako stany o třídu výš,ale má slabší zátěry tropiko 3000mmH2O,podlážka 10000mmH2O, papírově se mi to moc nelíbilo,ale jak jsem psal obstál velmi dobře i při slejváku za silného větru,švy a podobně jsou samozřejmě lepené. Dělá se ještě ten samý stan ale už v té Hiking třídě, myslím, že se jmenuje Jupiter ten je silikonizovaný má o něco lepší paremetry tropika 4000mmH2O, duralové tyče namísto laminátu a taky stojí skoro dvojnásobek,proto sme ho zavrhli. Koho zajímají detaily jako rozměry a váha tak to není problém najít na netu.
+ : Prostorný stan,i když zvenku vypadá menší, postavený je během pár minut,stačilo jednou nacvičit, tři vchody(když jde na jeden vítr s deštěm vylezete v klidu jiným), světlá barva(poměrně nenápadný odstín a tolik se nepřehřívá)
- : žádná opravná sada v balení, taky by mohli dát aspoň náhradní kolíky hamouni, větrací kapsy by podle mě měli být prodlouženy víc dolů pod zasíťovaná okénka, při tom velkém vichru a dešti tam zalétávaly kapky a pokud sme je zavřely tak prokapávaly,protože se ta kapsa dotýkala síťky pod ní, při letním deštíčku by to snad nenastalo,ale tohle byla vážně čina.
Přílohy
37-stan_pinguin_campus_4.jpg
37-stan_pinguin_campus_4.jpg (14.82 KiB) Zobrazeno 9414 krát
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Stan

Příspěvekod hiddenwars » stř 22. úno 2012 13:00:23

Tak včera mi dorazil tenhle - 240 cm, asi 500g, s podlážkou, áčko, nehořlavý ( s rezervou, pokud to hodím cely do ohně tak to hořet bude :)) to celé za 295,- kč.
Report podám po odskoušení
http://www.coghlans.com/products/tube-tent-8760
hiddenwars
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14. úno 2012 9:23:13

Re: Stan

Příspěvekod Luscinia » sob 30. čer 2012 18:20:35

Už pět let mám takový ošklivý oranžový jednoplášťový stan, snad z Lidlu nebo Aldi, nevim. Pořád drží. Tyčky nekřupou, nezatejká, a vejdou se tam tři lidi bez věcí nebo úplně pohodlně dva s věcma. Těší se u mě veliké úctě, přežil několik puťáků bez újmy. Uvidíme jestli vydrží i tohle léto
"Demokracie je, když 2 vlci a jehně hlasují o tom, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře vyzbrojené jehně může výsledek hlasování zpochybnit."
Luscinia
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 26. čer 2012 10:41:10
Bydliště: Budějce

Re: Stan

Příspěvekod Snikch » ned 01. črc 2012 10:24:30

Taktéž jsem vlastníkem obyč dvoupláště z Tesca, sice jsem ho poslední dva roky vytahoval jenom rekreačně a kvůli udržbě, němůžu si ale stěžovat. Rummunské hory by asi nepřežil, ale na bivak v lese je dobrý dost. To, co jsem po té věci chtěl, to vydržela na výbornou, jen člověk nesmí poztrácet kolíky, protože se pak může probudit v kaluži. (na jedné akci mně chytil třídenní déšť a slepily se pláště, takže....)
Snikch
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 30. čer 2012 8:32:23
Bydliště: Ostrava

Re: Stan

Příspěvekod spynfo » čtv 11. říj 2012 10:04:41

Prosim vas, poradte nejake Acko cerne, nebo tmave zelene, nebo maskac. Mam 1 plášťovou kupoli z Tesca, cca 1,5 kg. I kdyz bylo v noci krasne, asi 17°C odhadem, v noci bylo nadychano tak pul litru vlahy zevnitr na celte. To by az tak nevadilo, vadi mi spis,
ze i kdyz mam jen 1,70 m na vysku a stan na delku 2 metry, tak ve spanku jsem opiral hlavou i nohama o celtu. Proste, na delku ma 2 metry jen u podlahy, pak se to hned zuzuje ze vsech stran, a tak uz ve vysce cca 20 cm nad zemi ma mozna 170 cm na delku a ve vysce 30 cm mozna 150.
Takze spacak i hlava jsou pak vlhke od celty, o kterou se opiraji. Coz by u Acka nemuselo byt tak "vypukly" problem, a i vaha by mohla byt nizsi, protoze stan ma jen 2 tycky a nekolik koliku.

Cena stanu byla zhruba 3 stovky, za novy bych dal tak cca do 1000 Kč.

Poradite? Diky moc.
spynfo
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 04. čer 2012 8:45:20

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Stany a přístřešky

cron