Rucni nabijecka a jeji pouziti

Příspěvekod sahaw » pon 20. úno 2012 8:43:03

Tak uz mam vyresene zakladni preziti,tak prechazim resit problem s elektrinou. Od rucni nabijecky ocekavam,ze mi nabije telefon,ctecku knih a nejake male nejspis led svetlo.Nabijet nejake baterie,ktere by pak pristroje cerpali z ni energii.
Par veci najdete uz v tomto topicu manualni-dobijecka-baterii-t119.html

Asi nejdulezitejsi otazka: Pokud budu nabijet pres tu nabjecku muzu nejak poskodit to nabijene zarizeni? Treba,ze budu hodne tocit klickou?
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Rucni nabijecka a jeji pouziti

Příspěvekod Artifex » pon 20. úno 2012 9:23:07

Záleží na konstrukci, pokud je nabíječka dobrá tak by měla mít nějaký automatický limiter nabíjecího proudu a napětí. Ty levné co jsem viděl a měřil se pohybovaly od 4 do 6V což by ještě neměl problém býti, nevím ale jak by to vypadalo při delším a častějším použití než nouzovém pro USBčkové zařízení.
Jinak to řeší nabíječky s vnitřní baterií, kličkou nebo solárem se namlátí vnitřní baterka která je (snad) k tomu uzpůsobena a z té se pak namlátí baterie zařízení které je v zájmu nabít.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Rucni nabijecka a jeji pouziti

Příspěvekod dracekvo » pon 20. úno 2012 10:03:26

Nechci vam brat iluze,ale tema rucnima tocitkama nic nenabijete. Zrozna vcera sem nabijel 2 tuzkove baterie pres usb vystup ze solarni nabijecky s vlastni baterii a trvalo to pekne dlouho.
Ukazte mi nekoho,kdo vydrzi tocit klickou treba 5 hodin.
Navic nabijet se ztratou jeden akumulator a pak se ztratou z neho nabijet dalsi. No to neni moc hospodarne. To uz radeji vyrobim slapaci kolo ke kteremu pripojim motorek z ventilatoru, to aspon za hodinu vyrobi nejake rozumne mnozstvi energie.
Za me ale radeji vyuzit svetlo,vodu,vitr,teplo.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Rucni nabijecka a jeji pouziti

Příspěvekod Artifex » pon 20. úno 2012 10:14:51

O tom se nikdo nehádá, na běžné používání to není, pokud se nejedná o kombinaci solár/klička>vnitřní baterie>zařízení.
Je potřeba definovat si , co je cílem:
a) Chci být úplně samostatný od elektřiny: pořídím si solár který hodím za okno a přes den namlátí energii do baterie a večer si to z ní vytáhnu.
b) Jsem v průšvihu, došla mi baterka v mobilu a potřebuju si zavolat 112. Pak si připojím dynamo na mobil, 5 minut točím a na těch 5minut hovoru mi to vystačí.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Rucni nabijecka a jeji pouziti

Příspěvekod dracekvo » pon 20. úno 2012 10:43:14

Jo, jen me to tak prislo podle toho, kolik je tam vyjmenovanych zarizeni ktere se s tim budou nabijet. :)
Jak pises, je to jen na udrzeni ledkove baterky, nebo nouzove chvilku tocit a pak si brnknout na 112.

Od toho solaru taky moc necekejte. Bude tam panel 0,25W a to mozna dost prehanim.
Mal doma solarni nabijecku, ktera ma tak 5x vetsi plochu. Pri dobrem pocasi to dokaze interni baterii 9Wh nabit za dva dni.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Rucni nabijecka a jeji pouziti

Příspěvekod sahaw » pon 20. úno 2012 18:25:01

Nepocitam,ze diky takove male veci budu zcela nezavisli od elektriny.:) Na co se pripravuji a chci si poridit je rotoped.treba http://www.repofium.net/sx/tech/rotoped.html To je,ale az za par mesicu az si vyzkousim zarizeni,ktere daji 6V a jsou male. Ctecka,mobil,baterka,fotak,radio jsou v jedne veci v mobilu. Diky rucni nabijecce budu mit moznost pouzit tohle treba v nejake oblasti,kde nebude elektrina. A pokud budu schovany v nejakem ukrytu,tak mi ta nabijecka zajistit chod ventilace.

Podle mne staci mi minimalne denne jen 15 min pro zkontrolovani zprav a emailu.Pak zprav z radia. Vecer si maximalne posvitit na par minut. Myslim,ze hodka toceni klickou snad bude stacit.

Kdyz tedy budu tocit klickou,tak neni sance,ze bych si odpalil telefon? Sehnat novy stejny model mobilu je nerealny,protoze je uz vyprodany a dost by mi chybel.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Rucni nabijecka a jeji pouziti

Příspěvekod Nasgol » pon 20. úno 2012 18:48:49

sahaw píše:Kdyz tedy budu tocit klickou,tak neni sance,ze bych si odpalil telefon? Sehnat novy stejny model mobilu je nerealny,protoze je uz vyprodany a dost by mi chybel.


Starší telefony seženeš na aukru a v bazarech hm?

Jinak já si kupoval tohle: http://www.gme.cz/stolni-radia/evolve-r ... -p759-673/
dá se s tím nabijet mp3, mobil, šecko takhle malého..... Jen potřebuju sehnat více koncovek a vyzkoušet to v praxi :) konečně
Nasgol
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 24. led 2012 21:22:53

Re: Rucni nabijecka a jeji pouziti

Příspěvekod sahaw » pon 20. úno 2012 18:53:46

Nasgol píše:Starší telefony seženeš na aukru a v bazarech hm?


Nemam moc rad jete veci.Lidi maji vzdy nejaky duvod proc je prodavaji.


Objednal jsem si Evolve rucni nabijecku http://www.alza.cz/rucni-nabijecka-na-m ... 4.htm#foto a ve stredu si pro ni jdu,tak uvidim jak to dopadne.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Rucni nabijecka a jeji pouziti

Příspěvekod dracekvo » pon 20. úno 2012 19:16:51

Tak pak dejte vědět, jak to šlape.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Rucni nabijecka a jeji pouziti

Příspěvekod Halouzka Milan » pon 20. úno 2012 19:26:23

Dobrý večer pánové,

špatná cesta. Vyvarujte se všemu, co nepracuje samo. Vyrábějte elektřinu pomocí solárních panelů, větru, vody, chemie, jen ji nevyrábějte vlastní silou. Všechny tyto způsoby jsou efektivnější než pět hodin točit kličkou. Respektive dvacet minut, pak vás to přestane bavit.

Hezký večer
Halouzka Milan
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 28. led 2012 23:09:12

Re: Rucni nabijecka a jeji pouziti

Příspěvekod sahaw » pon 20. úno 2012 19:36:08

Urcite ma sve klady vyroba pomoci lidske sily. Clovek muze byt dokonale zamaskovany nekde v ukrytu. To je asi podle mne hlavni duvod. A clovek si vypracuje fyzicku. V zime se zas zvysi svou teplotu.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Rucni nabijecka a jeji pouziti

Příspěvekod sahaw » stř 22. úno 2012 18:01:21

Dnes jsem si ji vyzvednul a od zitra zacinam nabijet telefon. Uvidim jestli to fyzicky zvladnu.:)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Rucni nabijecka a jeji pouziti

Příspěvekod Nasgol » stř 22. úno 2012 18:27:50

sahaw píše:Dnes jsem si ji vyzvednul a od zitra zacinam nabijet telefon. Uvidim jestli to fyzicky zvladnu.:)


:D :D hehe, určitě si ten telefon vybíj a začni ho nabijet, když bude zcela vybit... A měř, kolik minut stačí točit kličkou (udávají 2/3 otáčky za 1 vteřinu) na % baterky a jaký máš mobil (doufám, že ne ten lízací, ale klasický s tlačítky)..

Podle obrázku to vypadá hodně malé, takže se umotáš "k smrti" :D, ale hodně štěstí a podej pls report :))
Nasgol
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 24. led 2012 21:22:53

Re: Rucni nabijecka a jeji pouziti

Příspěvekod sahaw » stř 22. úno 2012 18:30:27

Mam Vodafone 845.Dotykovy. Prezil mrazy a male pady,tak jsem s nim velice spokojen.

Zitra si pustim na 2 hodky namluvenou knizku,tak bych mel baterku uplne dorazit.:)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Rucni nabijecka a jeji pouziti

Příspěvekod Nasgol » stř 22. úno 2012 18:35:00

sahaw píše:Mam Vodafone 845.Dotykovy. Prezil mrazy a male pady,tak jsem s nim velice spokojen.

Zitra si pustim na 2 hodky namluvenou knizku,tak bych mel baterku uplne dorazit.:)


Dotykáč vydrží prd fungovat ne? Jak dlouho ti jede na plně nabitou bateriii :D ?
Nasgol
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 24. led 2012 21:22:53

Re: Rucni nabijecka a jeji pouziti

Příspěvekod sahaw » stř 22. úno 2012 18:38:14

2 dny,kdyz ho pouzivam jako normalni telefon. Asi jen den pokud projizdim i net. Mam v zaloze stary samsung(4 dny),kdyby neco,ale zatim jsem velice spokojeny s dotykovym.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Rucni nabijecka a jeji pouziti

Příspěvekod sahaw » čtv 23. úno 2012 12:06:52

Uz mam pustene prehravani 4 hodky a porad se mi nechce vybit. To je naschal. Kdyz clovek potrebuje mobil,tak je vybiti.:)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Rucni nabijecka a jeji pouziti

Příspěvekod dracekvo » čtv 23. úno 2012 17:37:05

Já mám dotykáč a vydrží dva dni se zapnutejma datama, pokud si na něm nebrouzdám po netu a nehraju hry. Při vypnutejch datech dá i 4 dni. Z číny mám baterku 3500mAh a co sem dělal testy tak na orig vydržel cca 4h plně zatíženej a na tu velkou vydržel 7 hodin, takže skoro 2x víc. Samozřejmě ta baterka z číny nebude mít 3500, ale určitě má víc, než origo.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Rucni nabijecka a jeji pouziti

Příspěvekod sahaw » čtv 23. úno 2012 17:58:58

Mobil Vodafone 845 .Baterka je original 3,7V 1200mAh.

15:20 jsem uplne vycerpal baterku. od 15:40-16:00 jsem zkousel nabijet,ale porad se mi zapinal mobil a zas zasinal. Tak jsem dal na chvili napanet na ntb na 4 procenta.A od 16:05 do 16:40 jsem jel ruco,ale ve 16:42 se mi vypnul,protoze to kleslo na na 1 procento a vypnul se mi mobil.

Hold se mi nepodarilo u mne udrzet pomoci rucni nabijecky telefon Vodafone 845 v behu. Jestli sezenu redukci(nebo si ji udelam),tak zkusim samsung.

Mam pocit,ze i kdyz sviti dioda na nabijecce,tak se mi nenabiji telefon.Jen vzdy obcas se mi na telefonu ukazalo,ze se nabiji a to jsem tocil rychloste stejne.Kabel jsem si koupil novy,abych mel jistotu,ze mi nebude blbnout. Tak se zamerim na tuzkove baterie.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Rucni nabijecka a jeji pouziti

Příspěvekod dracekvo » čtv 23. úno 2012 19:01:07

Pravděpodobně když mobil začne nabíjet, tak odebírá víc proudu, než stačí to točítko dodat, tak to zase vypadne. A takhle pořád do kolečka. Tohle se mi děje, když je v solární nabíječce slabá baterka a taky pro to, že ten můj neřád bere 800 mA. Tal to chci řešit externí nabíječkou, co bere jen 500mA.
Zkud raději ten solární panýlek co mám já, nebo podobný.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Zdroje energie

cron