Vše, co dělá randál a zabíjí živé tvorečky. Palné zbraně, kuše, luky, bolaso, tomahavky a jiné hračky.

Coil Gun

Příspěvekod Nasgol » pon 05. bře 2012 0:33:21

Máte někdo zkušenosti s tady touhle hračkou?? :-P

http://www.youtube.com/watch?v=vP4pL2fZQBo
Nasgol
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 24. led 2012 21:22:53

Re: Coil Gun

Příspěvekod Matysek » ned 11. bře 2012 10:06:41

předpokládám verse gaussovky s falloutu, elektromagnet natáhne feromagnetický projektil do svého nitra čímž udělí kinetickou energii, v okamžiku kdy je projektil uprostřed se elektromagnet vypne čímž projektil nebude na druhé straně brzdit a ten si vesele letí dál. Amíci zkouší něco podobného ve větším na svoje lodě. Jako hračka príma ale pokud vezmeš v potaz nutnost baterie a nejspíš železných( ocelových projektilů) zjistíš, že jakákoliv poloautomatická pistole střílí levněji s lepší dráhou letu a bez nutnosti dobíjení baterky.
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: Coil Gun

Příspěvekod End » ned 11. bře 2012 10:31:38

jo to jsem si chtel vyrobit ale pak jsem se docetl ze k napajeni je potreba hodne elektriny amici si to chteli dat na lod a pak zjistili ze k napajeni potrebuji pulku americkeho vedeni
End
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 20. úno 2012 16:47:04

Re: Coil Gun

Příspěvekod Artifex » ned 11. bře 2012 14:22:16

Na lodích už to testujou, tam nemají problém s elektřinu, velké lodě mají vlastní reaktory.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Coil Gun

Příspěvekod Ulrik » ned 11. bře 2012 18:43:33

Uhm, to mi můj příspěvek zmizel, nebo jsem ho sem omylem neodeslal? (Dnes dopoledne)
Ulrik
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned 12. úno 2012 11:08:33

Re: Coil Gun

Příspěvekod Matysek » ned 11. bře 2012 23:06:39

nebo jsi místo tlačítka "quote" zmáčkl talčítko "reprt" a tím si neposlal příspěvek do diskuze ale hlášení do soukromých zpráv moderátorovi :-D mě se to taky stalo
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: Coil Gun

Příspěvekod Ulrik » pon 12. bře 2012 10:24:42

Tak já to sem dám znova :) pokud mi to někdo smaže, tak se to snad dozvím z PM nebo nwm :)

EDIT by Ulrik - tato část byla přidána Vladiusem!
Vývoj elektromagnetických (EM) zbraní má v americkém námořnictvu US Navy stále nejvyšší prioritu. Není divu, neboť zavedení super výkonných EM zbraňových systémů bude znamenat doslova a do písmene revoluci v námořním válčení. Před pár dny byl učiněn další významný krok k tomuto cíli, když britský gigant BAE Systems představil první průmyslový prototyp EM kolejnicového kanonu (railgun). Jde o jakýsi první „ne-laboratorní“ průmyslový model budoucích elektromagnetických zbraní, který byl vyroben pomocí běžných technologických postupů.

Představený prototyp průmyslového EM děla dokáže předat střele energii až 32 MJ. Jeden megajoul energie odpovídá energii Škody Octavie jedoucí rychlostí 160 km/h. 32 megajoulu pak představuje Octavii jedoucí rychlosti 1000 km/h. Jak dopadne srážka nadzvukové Octavie např. s panelovým domem, není těžké si domyslet.

Představený kolejnicový kanon od firmy BAE Systems bude schopen urychlovat projektily až na rychlost 9000 km/h, což umožní vést střelbu až na vzdálenost 185 km. Během dalších let se počítá s prodloužením dostřelu až na 370 km. Teoreticky dostřel elektromagnetických zbraní pak leží na hranici 460 km.

Popsané výkony budou mít fatální následky pro nepřátelské pozemní základny a lodě. Inženýři však také chtějí EM kanóny namířit i proti nepřátelským řízeným střelám a balistickým raketám. Elektromagneticky urychlené projektily mohou dosáhnout teoretické rychlosti až 20 000 km/h, což z nich činí ideální obraný prostředek proti rychle letícím cílům.

http://www.youtube.com/watch?v=-uV1SbEuzFU

http://www.youtube.com/watch?v=5XEdUkQwS-0

/EDIT

Elektromagnetický kanón podruhé :)
Naposledy upravil Ulrik dne pon 12. bře 2012 12:06:42, celkově upraveno 1
Ulrik
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned 12. úno 2012 11:08:33

Re: Coil Gun

Příspěvekod Vladius » pon 12. bře 2012 10:43:24

Jen to s dovolením poupravím a přidám do příspěvku pár informací.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Coil Gun

Příspěvekod Ulrik » pon 12. bře 2012 11:21:04

Mno bylo to bez dovolení, ale to je fuk :-D
Ulrik
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned 12. úno 2012 11:08:33

Re: Coil Gun

Příspěvekod Kubesh » pon 12. bře 2012 11:34:21

Chodim sem docela často a až tohle mě donutilo se přihlásit... To co napsal Ulrik je totiž opsaný odsud, tak jenom aby to bylo správně citováno... http://www.armadninoviny.cz/elektromagn ... azeni.html
Chápu, že Ulrik to určitě myslel jako info, ale jestli to má být jako příspěvek tak by to mělo být i se zdrojem...
Kubesh
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 12. bře 2012 11:28:36

Re: Coil Gun

Příspěvekod Ulrik » pon 12. bře 2012 12:05:28

Vlastně jsem to vůbec neopsal, díky Vladiusi :-D

Jediné co jsem udělal, bylo to, že jsem sem přidal odkaz na ty videa na navratdoreality.cz, Vladius zřejmě usoudil, že je lepší když je to na youtube, tak to vyhledal, a upravil můj příspěvěk bez toho, aby to tam dopsal :-X Což je sice podivné, cílem však bylo dostat ty informace mezi zdejší uživatele, což chápu.

Takže se s výtkami obracej na Vladiuse, nikoliv na moji maličkost :)
Ulrik
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned 12. úno 2012 11:08:33

Re: Coil Gun

Příspěvekod Kubesh » pon 12. bře 2012 12:19:39

Ulrik píše:Vlastně jsem to vůbec neopsal, díky Vladiusi :-D

Jediné co jsem udělal, bylo to, že jsem sem přidal odkaz na ty videa na navratdoreality.cz, Vladius zřejmě usoudil, že je lepší když je to na youtube, tak to vyhledal, a upravil můj příspěvěk bez toho, aby to tam dopsal :-X Což je sice podivné, cílem však bylo dostat ty informace mezi zdejší uživatele, což chápu.

Takže se s výtkami obracej na Vladiuse, nikoliv na moji maličkost :)


Já jsem to právě četl taky na NDR. Myslel jsem že z toho bude článek, proto jsem chtěl aby to byl citovaný... :) Já už jsem z toho zblblej, píšu diplomku a jak vidim že je někde něco necitováno tak mi běhá mráz po zádech :)
Kubesh
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 12. bře 2012 11:28:36

Re: Coil Gun

Příspěvekod Vladius » pon 12. bře 2012 12:47:25

Sorry za bordel, přátele, ale hrozně nerad bych tady totiž propagoval podobné weby, když to stejně přebírají z YT.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Coil Gun

Příspěvekod Ulrik » pon 12. bře 2012 13:42:17

Vladius píše:Sorry za bordel, přátele, ale hrozně nerad bych tady totiž propagoval podobné weby, když to stejně přebírají z YT.



Myslím, že netřeba se vzrušovat, počet lidí, který by tady klikl na odkaz, je při jejich návštěvnosti naprosto zanedbatelný. :)
Ulrik
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned 12. úno 2012 11:08:33

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Zbraně a pastí

cron