Co jíst a co nejíst? Jak nalézt vodu a připravit jídlo? Jak chytit a stáhnout zvěř? Pojďme to rozebrat do detailů.

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod sahaw » čtv 22. bře 2012 12:35:02

apach píše:Jídlo musí chutnat, nejen sytit.

Myslim,ze hlavni roli v chuti hraje koreni.

Kdyby se nepouzivali koreni a bylinky,tak velka cast jidel by nechutne. At zije koreni.:)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod sahaw » čtv 22. bře 2012 12:43:22

Gloch píše:Pšenici můžeš pošrotovat a použít jako mouku - na chleba, kaši nebo zavářku do polévky (hrubší podíl).


Co treba jen naklicit. Mne chutna jako cerstvy hrasek.

Jinak jsem si zamyloval psenici s cockou a nebo kroupy s cockou.Pridavam jen majoranku,kmin a saturajku. Rika se tomu Kocici tanec. Neco jako Kuba,ale jen misto hrachu je cocka.

Kroupy jsou vlasne loupany jecmen.

Jist tohle muze jen skutecne jen lidi,kteri se dobrovolne rozhodnou. Neni to pro vsechny. Pokud nemate nic doma,tak teprve to clovek zkusi.Prvni tydny je to nic moc,ale pak si na to clovek zvykne a chutna mi to. Zas to neni pro vsechny a neplatit tento zpusob pro vsechny.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod apach » čtv 22. bře 2012 13:40:59

sahaw píše:
apach píše:třeba sojovém mase (což je ta nejlevnější a asi i v komplexnosti nejzdravější varianta), nebo se zařídit složitějším způsobem, což samozřejmě také jde.

Tvrzeni,ze sojove maso je nejdravejsi variata neni az tak pravda. Kdyz jsem zkousel prechazet na sojove kostky,tak mne jsem byl varovna,ze to ma negativni ucinky na pohlavni organ a pokud neni soja fermantovana,tak je skodliva. Zamiloval jsem si cocku,tak jsem aniz by vice studoval tu skodlivost,tak jsem prestal jist to sojove maso. Soja je vyborna,ale na cocku nema. Bohuzel nevyhoda cocky,ze u nas neni pestovana tak hodne a je spis dovazena. Se sojou to je taky same. Tak nam zustane jen fazole,ktere syrove jsou jedovate,tak jedine varit. Asi nejcastejsi jezenou lusteninou byl hrach. Da se i naklicit.

Zas jsem cetl a moc jsem se tomu nevenoval,ze v parcich je davano sojove maso a pri spatne uprave je velky skodne.


Jak jsem již napsal, podnikám v potravinářství, sojovým potravinám se věnuji už cca deset let a za tu dobu přešlo velké množství různých desinformací (mnohdy sponzorovaných masným průmyslem), takže zorientovat se v tom bývá často problém. Správná odpověď je ta, že strava má být pestrá. To musí být alfou a omegou zdravého jídelníčku. Tělo potřebuje přijímat různé živiny a tím, že se někdo cpe jen sojou (stejně tak jen masem) si většinou uškodí. Bůh stvořil člověka, aby konzumoval potraviny v co nejpřirozenější podobě, to znamená, že tím, že si ze sóji vytáhneme jen její protein nebo z pšenice lepek či z brambor škrob si asi moc nepomáháme - a takto mmj. vznikají alergie, protože tělo takovéto látky ve velkém množství neumí syntetizovat.
Velký problém je obecně s bílkovinami. Ty se v těle syntetizují na aminokyseliny, kterých existuje pro zjednodušení 7 elementárních. Problém rostlinné stravy je v tom, že tyto základní většinou nejsou obsaženy v jedné potravině. Laicky popsáno je to třeba zde: http://www.e-aminokyseliny.cz/ (podotýkám, že to nejsou moje stránky ani s jejich případnými produkty nemám nic společného). Pokud se člověk chce vyhnout konzumaci masa, musí kombinovat (nejznámější je asi kombinace luštěnin a obilovin), nebo jíst v nějaké podobě sóju. Největší problém sóji je v tom, že se pěstuje ve velkém geneticky zmodifikovaná pro dobytek. Pokud sóju, určitě nemodifikovanou a určitě pokud možno komplexní, což výrobky ze sojové mouky (granulát, kostky, ...) v rámci možností splňují. Zde na stránkách jsem našel návod, jak ulovit a připravit městské holuby (což je pro mě opravdu hodně fůůůůůůůůůj představa). I kdyby soja byla škodlivá, jsem si zcela jist, že ani z jedné setiny nepřekoná její škodlivost škodlivost současných velkochoven a výkrmen. Jinak doporučuji tato videa: http://www.youtube.com/watch?v=vLAJ49Wu ... re=related a http://www.youtube.com/watch?v=s01ubofkG8s, abyste si udělali představu, co jíte už teď... :)
apach
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21. bře 2012 14:47:30

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod marish » sob 24. bře 2012 0:04:35

apach píše:[. Nicméně toto není pro každého a jsem přesvědčen, že vegetariánství je velmi dobrá cesta k přípravě na události po VP.


Jsem přesvědčen že lépe je připraven kdo je odhodlán sežrat cokoli...
"Nejhorší smrt je z vyplašení."
marish
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. kvě 2011 17:27:44

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod Gloch » sob 24. bře 2012 14:50:21

Zde na stránkách jsem našel návod, jak ulovit a připravit městské holuby (což je pro mě opravdu hodně fůůůůůůůůůj představa). I kdyby soja byla škodlivá, jsem si zcela jist, že ani z jedné setiny nepřekoná její škodlivost škodlivost současných velkochoven a výkrmen. Jinak doporučuji tato videa: http://www.youtube.com/watch?v=vLAJ49Wu ... re=related a http://www.youtube.com/watch?v=s01ubofkG8s, abyste si udělali představu, co jíte už teď... :)[/quote]
a) Jednak jsem se chtěl zeptat - čím škodí lidskému zdraví GMO sója a druhak -
b) v čem je pro vás fuj přestava konzumace divoce žijících holubů? Většinou konzumují totéž co holubi - a vůbec drůbež z domácích chovů - navíc nejsou - na rozdíl od těch domácích - přeléčováni Metronidazolem. A pokud v sobě mají nějaké "breberky" (stejně jako jakékoliv volně žijící zvíře) tyto jsou kuchyňskou úpravou zlikvidovány.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod apach » ned 25. bře 2012 8:24:21

Gloch píše:a) Jednak jsem se chtěl zeptat - čím škodí lidskému zdraví GMO sója a druhak -
b) v čem je pro vás fuj přestava konzumace divoce žijících holubů? Většinou konzumují totéž co holubi - a vůbec drůbež z domácích chovů - navíc nejsou - na rozdíl od těch domácích - přeléčováni Metronidazolem. A pokud v sobě mají nějaké "breberky" (stejně jako jakékoliv volně žijící zvíře) tyto jsou kuchyňskou úpravou zlikvidovány.


Osobně nejsem z principu proti GMO potravinám, problém je v tom, že firmy, které se modifikacemi zabývají, neřeší zájmy konzumentů, ale zadavatelů. To znamená, že vyvíjí rostliny spíše proto, aby se pěstovaly dobře producentům, než konzumovaly nám. Několikrát jsem narazil na studii ohledně mortality mezi mláďaty krys krmených GMO (jeden článek je třeba zde: http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2005110008 - nezkoumal jsem web, ze kterého to pochází, ta studie tam je však opsaná správně) a jasně se zde ukazuje, že existují účinky GMO potravin, o kterých toho moc nevíme...
Co se týká konzumace divoce žijících holubů tak vycházím z toho, že většina z nás žije ve městech (ostatně o tom se ve článku také píše), kde holub sežere všechno možné takže jeho organismus je celkově budován třeba na odpadcích z popelnic, navíc jsou jim často dodávány hormony omezující jejich plodnost, které se samozřejmě předávají dále v potravním řetězci. Když má člověk hlad, konzumuje opravdu skoro vše - placky z bláta (Afrika a Bangladéž) nebo třeba kopyta a ocasy zvířat (blízký východ), takže v tomto pohledu jsou holubi víceméně ok, nicméně opravdu bych se tomu raději vyhnul... :)
apach
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21. bře 2012 14:47:30

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod sahaw » ned 25. bře 2012 20:04:25

apach píše:třeba kopyta a ocasy zvířat (blízký východ)


Nechtel jsi napsat ceske salamy? :) Jen vtipkuji. Nechci vedet radeji vedet co tam davaji.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Na jak dlouho mate zasoby jidla?

Příspěvekod apach » ned 25. bře 2012 20:27:22

sahaw píše:Nechtel jsi napsat ceske salamy? :) Jen vtipkuji. Nechci vedet radeji vedet co tam davaji.


...přece jen, když jsou takové věci pomleté v salámu ovoněné a obarvené éčky, tak se to dá, když to vidíš v reálu bez jakékoliv úpravy, je to horší...
apach
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21. bře 2012 14:47:30

Předchozí
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Potrava a voda

cron