Na něco jsme zapomněli? Pro váš problém neexistuje kategorie? Směle ho hoďte sem!

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Reiser » stř 28. bře 2012 20:01:42

Dnes jsem rozšířil svoje vybavení o CS kukri (SK5 verze) a ESP kalený teleskop 18", čímž jsem se dostal do fáze, kdy mi mezi zbraněmi chybí už jen střelné zbraně na které ale zatím nemám ZP. Dále jsem doplnil zásoby drogerie (mýdla, sprchové gely a další - akce), zkontroloval domácí a cestovní lékárničku a napsal seznam expirujících položek, objednal jsem se k zubařovi na preventivní prohlídku a koupil 10 balení těstovin v akci s datem spotřeby do roku 2014.
Reiser
 
Příspěvky: 114
Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod dracekvo » stř 28. bře 2012 20:25:04

Pořid si dvě dvouranné předovky. Je tobez papíru a škodu to taky udělá. Nebo kuš.

Já dneska koupil v akci 4 mýdla v akci po 5 Kč a plato svíček na hrob za 15 Kč a další dva balíčky soli.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Artifex » stř 28. bře 2012 22:41:56

No, jenže dva derringery Tě stojí tolik, co ZP, nějaká pistole, sa58 a třeba Mosin dohromady...
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod rudo1ix » čtv 29. bře 2012 8:20:12

no ja som minuly tyzden investoval do pracovnych vysokych topanok, pracovnych nohavic, nabuduci tyzden preventivka u zubara a v maji kompletka u doktorov (usg, ekg, odbery ....). na police pribudla zasoba ryze a cokolady z akcie, doplnena pohotovostna lekarnicka, a cez vikend mi dosiel batoh 80L. vyskusal som si kondicku pri dreve a zosobnil a prebrusil sekerky :)
po prezreti posledneho dielu Walking Dead, som konecne presvedcil drahu ze nam treba vybrat stretavacie miesto pri VP :)

pred casom sa zadarila akcia na bahco noze za uzasnu cenu okolo 6E, tak uz sa doma vala, konecne sa mi vratila macetka do ruk, a zacinam setrit na lovecky luk .....
rudo1ix
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř 25. led 2012 12:46:11

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod dracekvo » čtv 29. bře 2012 9:24:29

Artifex píše:No, jenže dva derringery Tě stojí tolik, co ZP, nějaká pistole, sa58 a třeba Mosin dohromady...


To sice ano,ale vyhoda je,ze nikde k tomu neni zadny papir. Casem si chci poridit jednu kratkou a jednu dlouhou pro stricka prihodu.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Artifex » čtv 29. bře 2012 9:50:50

To nepopírám, také to tak mám, i když mám ZP.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Reiser » pon 07. kvě 2012 10:54:26

Dneska jsem...si uvědomil, že je potřeba se do budoucna zamyslet nad nějakou ochranou končetin a trupu. Konflikty budou pravděpodobně po VP víc než časté a jak jsem se nedávno přesvědčil pěst taky nevydrží všechno. Zhruba týden mám pravou ruku v sádře (klasická boxérská zlomenina - záprstní kost pravé ruky). Asi není od věci občas trénovat vzručnost i vaší druhé (v mém případě levé ruky). Když pominu to, že nezvládám běžné záležitosti každodenního života pak obrana je už naprosto nepřekonatelný problém. Už během toho týdne jsem se dostal do fakt nepříjemných situací. Bitka přiopilých v trolejbusu, večerní poškádlení od našich nepřizpůsobivých spoluobčanů při čekání na MHD apod. Navíc pokud s sebou máte těhotnou přítelkyni v 7. měsíci je to jestě o dost míň k smíchu. Pistoli nemám a i kdybych měl nestihnul bych ji jednou rukou vyndat, natáhout závěr, odjistit a vystřelit. Nemluvě o tom, že na delší vzdálenost bych pravděpodobně netrefil vůbec nic. Vyndat nůž mi trvá hrozně dlouho, stejně tak teleskop. Tak přesto, že trénuju připadám si najednou na ulici bezbranný. Dál jsem přemýšlel nad tím jak bych si ošetřil zlomeninu po VP. Spoléháte na improvizaci (cokoli co poslouží za dlahu plus obvaz) a nebo zvládnete zlomeninu zasádrovat? Viděl jsem, že se dneska dělá taková "instantní sádra", v podstatě pláty se zapuštěným obvazem, který stačí namočit a přiložit. Tak přemýšlím, jestli má cenu si něco takového pořizovat.
Reiser
 
Příspěvky: 114
Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod babybliss » pon 07. kvě 2012 12:17:17

Reiser píše:. Tak přemýšlím, jestli má cenu si něco takového pořizovat.

Pokial to budes mat kde skladovat a nepocitas s tym ze to budes musiet prevlacat hore dole, tak preco nie, aj ked by bolo asi lacnejsie kupit sadru a namacat do nej obvaz. ale mozem ti povedat len tolko ze ak to urobis na hrubo a nemas potrebne nastroje na to aby si si ju dal dole tak riskujes dalsie zranenie. pred par rokmi som mal zlomeninu a aj v nemocnici sa im podarilo ma porezat takze bacha na to :)
babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Lucius » pon 07. kvě 2012 13:04:23

Jak píše babybliss - v rámci svého zázemí neuškodí něco takového mít, ale rozhodně by se hodilo si vše nejprve vyzkoušet. A tím nemyslím jen zasádrování, ale právě i sundání té sádry...
Mě spíš zaujalo něco jiného v tvém příspěvku a to ona ochrana trupu a končetin. Zamýšlel se někdo z vás nad takovou ochrannou "zbrojí" ve stylu STALKER a další postapo hry? :)
Lucius
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 29. bře 2012 23:17:52
Bydliště: Děčín

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod iviak » pon 07. kvě 2012 13:21:48

Petrolejka a zásoby liehu pripravené.
Ten kto obetuje slobodu v mene bezpečnosti si nezaslúži ani slobodu, ani bezpečnosť
B. Franklin
iviak
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 04. kvě 2012 18:04:44

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod zalesak05 » ned 29. črc 2012 22:18:32

Dnes jsem zkoušel obléct si VOP jako kombinézu. Na internetu jsem žádný návod nenašel, tak jsem si alespoň prohlížel fotky. Po nějakém tom experimentování se povedlo. Pak i nasadit k němu CM-4. Ale ještě asi bude třeba cvičit rychlost :D.
zalesak05
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 11. čer 2012 21:49:02

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Artifex » pon 30. črc 2012 0:28:24

Obrázek
Obrázek
Doporučuju k tomu pořídit nějaký gumový pásek, očividně jako pásek sloužil upínací pásek brašky k plynové masce, ve které se nosil filtr.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod zalesak05 » pon 30. črc 2012 12:14:11

Díky ;).
zalesak05
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 11. čer 2012 21:49:02

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod zalesak05 » pon 30. črc 2012 12:56:39

CM-4 nosím v brašně od M-10, je to pogumovaná brašna, dole má prostor na JP-75, který by bylo možno vyplnit náhradními filtry. Ten řemínek má taky.
zalesak05
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 11. čer 2012 21:49:02

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod zalesak05 » úte 31. črc 2012 22:26:35

Zrovna si prohlížím ten obrázek a přemýšlím, jak se to správně obléká, ale všiml jsem si, že číslo 6 má můj VOP jen jedno...
zalesak05
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 11. čer 2012 21:49:02

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Artifex » pon 03. zář 2012 5:54:37

Dneska jsem zvýraznil mířidla všech zbraní ve tmě svítící barvou, dokonce i ty pistole, které mířidla nemají, aneb tacticool CZ45:
Obrázek
Obrázek
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Tommy-K » čtv 06. zář 2012 14:41:17

Artifexi, to je nějaká barva na principu fotoluminiscence, tudíž musí být nasvícena, nebo to máš přímo něco s tritiem, jako u origo tritiových mířidel? Případně jestli je to jen nějaký luminofor, jak dlouho řádně nasvícen vydrží rozumně zářit, Já u těch barev a prášků koukal,že udávají až 10hod. po cca půl hodině nasvícení, tak co je na tom pravdy. Dík
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Artifex » čtv 06. zář 2012 19:32:36

Práškový luminofor v laku a hodnoty jsou plus minus takové, jaké uvádíš.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Luscinia » pát 14. zář 2012 19:56:43

... přečetla pár článků (tak porůznu across the internets). Akorát z toho nejsem moc moudrá. Nějak netuším kde začít :D Hlavně coby zatím nezaměstnaná ex-študentka nevím, jestli si někdy našetřím na zbroják, natož na zbraň. O zásobování domácnosti nemluvě )) Takže to asi vezmu druhým koncem a budu si hledat bodyguarda. Do té doby, než nějakého najdu, budu hodně číst, abych pak mohla dělat chytrou ^^
"Demokracie je, když 2 vlci a jehně hlasují o tom, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře vyzbrojené jehně může výsledek hlasování zpochybnit."
Luscinia
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 26. čer 2012 10:41:10
Bydliště: Budějce

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Eruve0 » pát 14. zář 2012 20:13:56

Lusci - pokud hodláš jít na zbroják rád ti poradím co a jak.Jako člověk co má zborják ještě teplej...zkoušky jsem dělal před dvěma měsíci u nás v ČB...sice se tomu věnuji od mala...ale není problém ti jakkoliv pomoc. Jinak s tím placením to není tak hrozný. 300 zkušebnímu komisaři,200 lékařské potvrzení,500 střelnice. Poté už záleží jen na tom co si chceš dělat za kategorie...to máš za 500 jednu kategorii ZP, nákupka stojí 100 kč a registrace zbraně je za 200 kč. Úplně základní ZP skupiny E ( pro ochranu života, zdraví nebo majetku ) se dá celkem sehnat za 1500 + cena zbraně/nakupka a registrace...vím jak je to pro studenta těžké nebo ex studenta je to jen chvíle co jsem se ze školy dostal.Ale i pro začátek nějakou tu 9mm seženeš za 3000...
Jinak dobré je mrknout na Zbraněkvalitně.cz ... jednou si pročti legislativu.Ano je to cca 100 stránek, ale když to jednou přečteš dokážeš udělat půlku otázek bez problému. A druhou půlku se naučíš existuje jednoduchá věc...dám příklad. všechny ocelové pruty musí být min. prům 13 mm,Trezory sou jen kategorie A třídy I atd...sou tam lehké pomůcky...a pak zbývá bezpečná manipulace se zbraní.Nechod kvůli tomu na kurz nebo na střelnici...akorát přijdeš o dalších xx Tisíc a zbytečně...to radši někomu řekni, napiš a nebo najdi nějakého kámoše co ZP má :-)

Měj se a hodně úspěchů Eru.
Nejsou lidi, kteří nemají rádi zbraně, ale jen takoví, kteří ještě nebyli přepadeni a nepotřebovali ji použít.Radši zbraň mít a nepotřebovat ji,než nemít a potřebovat ji.
Eruve0
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 05. zář 2012 10:54:15
Bydliště: České Budějovice/Třeboň

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod SALIX » ned 16. zář 2012 14:46:28

Tady se dá střelnice trochu obejít.

Já to měl teda při škole ale myslím že v civilu to bude v podstatě to samé. Zkus se přihlásit do mysliveckého kroužku. Určitě v Budějicích nějaký máte, teda co vím tak myslivců tam je plno. Kromě možnosti získat lovecký lístek a zbroják, získáš přehled o problematice lovu a chovu zvěře, odmakáš si nějakou tu brigádu, vysmrádneš ven toť vše. 8-)
Uti. Non abuti...
SALIX
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 02. črc 2012 9:06:13
Bydliště: Mutěnice okr. Hodonín

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Luscinia » úte 18. zář 2012 23:38:42

... Máme, dokonce vím kde, ale upřímně, pokud si mám vybrat mezi sebeobranou a mysliveckým kroužkem, beru to první :D dneska jsem mimochodem s kamarádkama narazila na téma "postapo" a "konec světa" - z rozhovoru vyplynulo, že tatínek jedné kamarádky jako jediný rodič nás všech pobral trochu rozumu. Teď můžu říct, že mám komu důvěřovat :) Vůbec mě nepotopily (narozdíl od našich) a dokonce poslouchaly to, co říkám. Píšu si za dnešek bod
"Demokracie je, když 2 vlci a jehně hlasují o tom, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře vyzbrojené jehně může výsledek hlasování zpochybnit."
Luscinia
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 26. čer 2012 10:41:10
Bydliště: Budějce

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Artifex » stř 19. zář 2012 1:18:24

Děláš dobře, taky bych se k zelené pakáži nepřidal.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Eruve0 » stř 19. zář 2012 18:01:23

Tak takovýho člověka bych chtěl mít po ruce taky...když sem se před našima zmínil něco málo o PostApo byl sem sem setřenej stejně rychle jak školní tabule.
Natož brácha mně dneska dokonale překvapil když mi dal z lásky ke svému bráchovi, jak jinak že ? :-) 10 plynových masek...sice nechci vědět kde to vzal radši :d ale aspoň, že ten to má v hlavě trošku srovnaný :-) ... akorát kde pobrat teď ty filtry že ? to už ho nějak nenapadlo že by mohl zasponzorovat :D
Nejsou lidi, kteří nemají rádi zbraně, ale jen takoví, kteří ještě nebyli přepadeni a nepotřebovali ji použít.Radši zbraň mít a nepotřebovat ji,než nemít a potřebovat ji.
Eruve0
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 05. zář 2012 10:54:15
Bydliště: České Budějovice/Třeboň

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Luscinia » úte 25. zář 2012 19:04:59

Spolužák z gymplu byl myslivec. Po vyprávění, jak zabíjí kachny (botou na krk a tak podobně) a jak se každej víkend zežerou jak dobytci, to u mě měl opravdu špatný. Btw to vypadá, že se kolem mě začíná tvořit kroužek nejbližších kamarádek se zájmem o postapo. Jednu kamarádku jsem trochu postrčila, když jsme v Chorvatsku prolejzaly opuštěný kemp. Je vtipné, jak je nikdy nenapadlo myslet na VP.
"Demokracie je, když 2 vlci a jehně hlasují o tom, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře vyzbrojené jehně může výsledek hlasování zpochybnit."
Luscinia
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 26. čer 2012 10:41:10
Bydliště: Budějce

PředchozíDalší
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Možnosti

Zpět na Vše ostatní o PostApo