Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » pát 17. úno 2012 18:23:55

Dokonce se pisou i diplomove prace o zahradkarske kolonii : http://www.fhs.cuni.cz/kske/index.php?kategorie=4
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » pát 17. úno 2012 19:04:36

Mit poklidny zivot by bylo urcite fajn.
Naposledy upravil sahaw dne čtv 29. lis 2012 10:08:30, celkově upraveno 1
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod Bazmeq » pát 17. úno 2012 19:18:48

sahaw píše:Libilo by se mi,kdyby mel uz dospelejsi deti,protoze se na nich uvidi jestli zvladl dobre vychovat deti. A tak pak bude mit u mne a i urcite ostatnich duveru,ze nas bude vychovavat taky dobre.:) Delal by uradovani a svolaval by schuze.


Souhlasím se vším až na "Libilo by se mi,kdyby mel uz dospelejsi deti,protoze se na nich uvidi jestli zvladl dobre vychovat deti". Blbost, znám hodně slušných, velice chytrých, schopný rodičů na postech jako vedoucí, ředitel, učitel atd. a jejich děti jsou úplně jiní než zamýšlely. Já na výchovu nevěřím, samozřejmě tak do 10ti let se děti formují podle okolí tj. výchovou ale pak už má dítě vlastní hlavu (pokud to není oVčan) a jde svou cestou, takže posuzovat člověka podle toho jaké jsou jeho děti je blbost.

Nebylo by lepší tam dát síš buňku než chatku? Buňka je větší, dá se modulovat a obytné buňky už jsou zatepleny v základu takže přes zimu není problém. Natočí se tak aby byla stranou na jih, na střechu se dá solární panel (samozřejmě je to dobrovolné protože to není nejlevnější) nějaké baterie a máš v energii na přímotop v pohodě pres noc, + nějaká rezervní kamna kyby nesvítilo a je to.

Sahaw: to znám, taky hraju, a jsem úplně stejnej flákač jako ty, jen ty finance jsou problém.

PS: nejlepší by bylo tu osadu mít v oblasti Praha- Nymburk- Kolín- Kostelen n. č. L.
Bazmeq
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. úno 2012 15:41:31

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » pát 17. úno 2012 19:34:57

Bzt panem sveho zivota.
Naposledy upravil sahaw dne čtv 29. lis 2012 10:19:14, celkově upraveno 1
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » pát 17. úno 2012 20:08:23

Bazmeq píše:Sahaw: to znám, taky hraju, a jsem úplně stejnej flákač jako ty, jen ty finance jsou problém.

PS: nejlepší by bylo tu osadu mít v oblasti Praha- Nymburk- Kolín- Kostelen n. č. L.



Lokalitu urcije jen ten,kdo najde vhodny pozemek. Tak to muze byt ja,ty nebo strelec a nebo nekdo,kdo bude cist po nas.:) Jedna se mi jen,aby to bylo mezi Kolinem a Prahou,abych to mel blizko k rodine.

Na zacatku jsem mel taky problemy s penezmi,ale stacilo mi jen urcit cil a jit za nim.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod dracekvo » pát 17. úno 2012 20:26:07

Tak dříve lidé bydleli jen u potoků, říček a řek. Dalo se tím pohánět vodní kolo, byla užitková voda a tak. Jen je třeba si dát pozor na zátopové oblasti.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Osada mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » pát 17. úno 2012 20:47:22

Vtipna vsuvka: Behem jednoho dne bychom zvysili pocet obyvatel vesnice o 100 procent. Stacilo by nastehovat 123 lidi.

Citace:"Dnes (2007) žije v Chotouni 123 stálých obyvatel."

http://cestyapamatky.cz/kolinsko/chotoun
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada/zahradky mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » úte 21. úno 2012 14:54:37

Bez vody to nejde.
Naposledy upravil sahaw dne čtv 29. lis 2012 10:20:25, celkově upraveno 1
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada/zahradky mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » pát 24. úno 2012 8:25:07

I v male chate se da zit.
Naposledy upravil sahaw dne čtv 29. lis 2012 10:21:18, celkově upraveno 1
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada/zahradky mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » čtv 08. bře 2012 0:19:19

Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada/zahradky mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » pát 09. bře 2012 21:14:05

Motivacni clanek proc si poridit zahradku: http://www.potravinovezahrady.cz/indust ... -zahradek/
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada/zahradky mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod strelec1983 » čtv 29. bře 2012 15:52:11

Ahojky s manželkou uvažujeme také o koupi mobileheimu. Zdá se nám to jako výborné řešení v době krize. Pokud přijdu o práci tak se prostě jednoduše přesuneme jinam. Pozemky s přípojkama se dají koupit docela levně, pokud to nechceš vyloženě na stavbu domu. Dříve jsem chtěl hrozně moc jít do stavby nového baráku, ale ty ceny pozemků jsou opravdu přehnaný, a abych se celý život bál o práci tak na to fakt nemám. Jinak ten domek na tom vozíku je bezvadnej. Možná bych zkusil něco podobného někdy vyrobit. :-) jen tak na ryby a ne tak vyparáděnej. Jinak ahoj.
strelec1983
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř 25. led 2012 15:41:01
Bydliště: Kolín

Re: Osada/zahradky mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod Bazmeq » čtv 29. bře 2012 16:22:34

Ano mobilheimy jsou super věc, mě je 19 když řeknu někomu že by mi nevadilo bydlet v tomhle tak se všichni chytájí za hlavu. Dnešní mobilheimy jsou v porovnání cena/luxus/pohodní mnohem výhodnější než normální dům ale lidi co se o tohle nezajímají mají za to že mobilní domy jsou staré, hnusné, přes zimu nepoužitelné pseudo karavany jak z 60tých let. Mobilheimy mají oproti normálním domům jedno VELKÉ PLUS - můžou se postavit na orné půdě která stojí desetinu ceny normálního stavebního pozemnku.

http://www.google.cz/search?q=mobilheim ... 20&bih=908
Bazmeq
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. úno 2012 15:41:31

Re: Osada/zahradky mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod End » čtv 29. bře 2012 17:25:56

Bazmeq píše:Ano mobilheimy jsou super věc, mě je 19 když řeknu někomu že by mi nevadilo bydlet v tomhle tak se všichni chytájí za hlavu. Dnešní mobilheimy jsou v porovnání cena/luxus/pohodní mnohem výhodnější než normální dům ale lidi co se o tohle nezajímají mají za to že mobilní domy jsou staré, hnusné, přes zimu nepoužitelné pseudo karavany jak z 60tých let. Mobilheimy mají oproti normálním domům jedno VELKÉ PLUS - můžou se postavit na orné půdě která stojí desetinu ceny normálního stavebního pozemnku.

http://www.google.cz/search?q=mobilheim ... 20&bih=908


v dnesnim svete je lepsi si postavit srub nebo roubenku ale ve svete postapo jestli nejaky nekdy bude je to celkem vyhodne kdyz na tebe budou utocit sousedi ze chteji tvoje zasoby tak se sbalis a zaparkujes to nekde jinde
End
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 20. úno 2012 16:47:04

Re: Osada/zahradky mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod RichardCZ » sob 31. bře 2012 21:17:49

Jednoznačně maximální utajení a ve stávající obci. Prostě na zimu zalézt do bunkru a ani nedutat. Na jaře se opatrně pohybovat po okolí, maskovat a hlídat. Druhá zima vyřeší většinu problémů. Prostě, mít zásoby na alespoň dva roky a neupozorňovat na sebe.
RichardCZ
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 09. lis 2011 19:40:38
Bydliště: Praha

Re: Osada/zahradky mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod Vorlajz » pon 09. dub 2012 15:34:15

100% se mi líbí takovej nápad a podporuju ho, avšak bych udělal několik úprav. Vlastně takových, podle kterých se v době po VP pravděpodobně zařídím já.
Osada je dobrá věc, ale jedině v menší míře, 120 lidí mi přijde dost, po VP bude hrát utajení tu nejdůležitější roli, protože jak už tu bylo zmíněno několikastovkovej, nebo tidícovej dav nezastavíš. Přikláním se k volbě spíš rodiného kruhu do cca 20 lidí. Menší osada s rodinou. Nikdo neví co se lidem bude honit hlavou po VP a tak i z nejlepších kamárádů se můžou vyklubat nepřátelé a to i kvůli maličkostem. Když bude osada jen z rodiných příslušníků, toto riziko je minimální. Bohužel, jak už tady někdo zminoval, velikým problémem jsou finance. A tak až na něco takového dojde já s přítelkyní budeme mít nejspíš smůlu..
Kdyby byly peníze, plánů a vyhlídnutejch míst už je dost :)
Vorlajz
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. led 2012 23:24:20

Re: Osada/zahradky mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » stř 11. dub 2012 18:32:02

Vorlajz píše:Kdyby byly peníze, plánů a vyhlídnutejch míst už je dost :)

Vsechno je otazkou penez. Proto vetsinou to skonci jen u snu,protoze cim starsi clovek bude tim bude mit problem se vzdat sveho zivota na ktery si zvyknul,kdyz se snazil ziskat penize.

Je presvecen,ze nejlepsi zpusob je stale mit nekdy pidi pozemek na kterem bude zakopene zasoby a mozna nejaky maly ukryt. A pockat nejakou dobu nez to vse prezene. Myslim,ze to vyjde na par desitek tisic a clovek ma klide spani,ze precka nejakou dobu. Pripravit na vsechny moznosti se neda a podle mne to je ztrata casu.To radsi si uzivat zivot na plno a pak po VP se strelit do hlavy.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada/zahradky mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » čtv 09. srp 2012 21:13:01

Tak pozemky jsou zajistene,tak mi chybi uz jen lidi,kteri chteji zit celou dobu a ne jen pokud se neco stane.
Tudiz inzerat:

Hledám člověka, který by chtěl zadarmo bydlet na našem pozemku v naší uni buňce začátkem roku 2013. Nevadil by mu suchý záchod. Elektřina by byla z autobaterie a pitná voda buď od některého našeho člověka dovezena, nebo ze studny. Po opravě domku bude moc bydlet v něm.

Lokalita je Mladá Boleslav. Pokud bude později chtít, tak bude moc do konce života tam bydlet anebo i získat pozemky a hrát si na farmáře.

Důvod: Sháníme člověka, protože trvale žijící člověk sníží riziko nájezdů zlodějů. Musel by tam být jen 4 dny do měsíce, protože náš člověk, který tam bude žít trvale, bude muset jednou týdně jít do práce.

Měl by být nekonfliktní a nízkonákladově žít. Ideálně z Prahy, protože většina nás je z tohoto města a má tam práci. Naše podmínka je, že se musíme velmi dobře seznámit a ujistit se, že to bude klapat. Tudíž trávit hodně času s námi než my si uděláme názor o Vás a Vy zas o nás, že to půjde.

Pište na email: osadaML@centrum.cz . Děkuji
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada/zahradky mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod kublaj-chan » čtv 09. srp 2012 22:15:52

Sahaw ja osobne keby som mal riešiť nejakú komunitnú aktivitu(vytvorenie novej dediny / osady) tak sa inšpirujem Kibucom(a to aj osobnou návštevou Izraela) a obyvatelia by sa delili na stálych a externých. Čo sa týka ekonomickej stránky tak to vidím v farmárčení, turistike(reštika, penzión, chaty, tábor pre burtkraftákov, ...), pálenica, pivovar a remeslá(košikárstvo, stolárska dielna, umelecké kováčstvo, ...) ... . A vlastní vodovod(studna) a vlastná záložná elektráreň(vodná, drevoplyn, ...) a čo sa týka bezpečnosti tak založenie nejakej SBS(domobrana) a môžete nakupovať zbrane a vybavenie a ešte to aj odpísať. A čo sa týka externistov mohli by chodiť na dovolenky alebo na víkendy poprípade ak by stratili robotu tak sa môžu potárať v dedine kým nebude lepšia ponuka a čo sa týka financií tak by to bol ako podiel v družstve(ročné príspevky, poprípade dary a ak by bol projekt ziskový tak aj nič), takže ak by ich to prestalo baviť môžu si nájsť náhradu za seba a podiel predať. Podiel za interných by som dal možnosť aj si odpracovať ak nemá peniaze a určite by sa dalo niečo aj z eurofondami vymyslieť.

Sahaw nezabudnite tam postaviť nejakú chatu, alebo miesto na stanovanie, aby sme sa mohli prísť pozrieť ako sa vám nažíva a nech sa ti v tvojom projekte darí sahaw, držím palce.
kublaj-chan
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 21. črc 2012 12:58:03

Re: Osada/zahradky mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod Vorlajz » pát 07. zář 2012 17:03:57

sahaw píše:Tak pozemky jsou zajistene,tak mi chybi uz jen lidi,kteri chteji zit celou dobu a ne jen pokud se neco stane.
Tudiz inzerat:

Hledám člověka, který by chtěl zadarmo bydlet na našem pozemku v naší uni buňce začátkem roku 2013. Nevadil by mu suchý záchod. Elektřina by byla z autobaterie a pitná voda buď od některého našeho člověka dovezena, nebo ze studny. Po opravě domku bude moc bydlet v něm.

Lokalita je Mladá Boleslav. Pokud bude později chtít, tak bude moc do konce života tam bydlet anebo i získat pozemky a hrát si na farmáře.

Důvod: Sháníme člověka, protože trvale žijící člověk sníží riziko nájezdů zlodějů. Musel by tam být jen 4 dny do měsíce, protože náš člověk, který tam bude žít trvale, bude muset jednou týdně jít do práce.

Měl by být nekonfliktní a nízkonákladově žít. Ideálně z Prahy, protože většina nás je z tohoto města a má tam práci. Naše podmínka je, že se musíme velmi dobře seznámit a ujistit se, že to bude klapat. Tudíž trávit hodně času s námi než my si uděláme názor o Vás a Vy zas o nás, že to půjde.

Pište na email: osadaML@centrum.cz . Děkuji



Tak jsem tu dlouho nebyl a koukám že se to pěkně pohnulo směrem kupředu :)
Chtěl bych se zeptat, pozemek je tedy celý vhodný na rozparcelování,nebo se zatím jedná o jeden pozemek s domkem?
Pokud zde bude víc parcel,zajímá mně,kolik bude jedna parcela stát?
Určitě by bylo zajímavé řešit tuto osadu podobně jako zde :
http://ekovesnice.cz/229-projekt-eko-osada-bile-karpaty.html
Neberte to prosím jako reklamu,spíše jako inspiraci.
Nevidím totiž budoucnost tohoto peněžního systému. A tak bych se chtěl stát finančně nezávislím. A jelikož Sashaw pracuješ pouze 4 dny v měsíci, zajímalo by mne, jak to děláš? Boužel se v této zemi musí platit zdravotní a částečně i sociální pojištění, tzn peníze zde budou potřeba pořád(dokud se celý systém nerozpadne).
Vorlajz
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. led 2012 23:24:20

Re: Osada/zahradky mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » pát 07. zář 2012 18:44:39

Parcela(400m2) v zahradkarske kolonii bude stat 20 000kc.
Naposledy upravil sahaw dne čtv 29. lis 2012 10:12:07, celkově upraveno 1
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Osada/zahradky mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod Vorlajz » sob 08. zář 2012 7:35:36

Super moc se mi to líbí, akorát taky se snažím vyjít s jídlem co nejmín,ale jak se dokážeš vejít do tisícovky za měsíc, to nechápu :) Mě se to moc nevede, i když se o to snažím..
Vorlajz
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. led 2012 23:24:20

Re: Osada/zahradky mezi Kolinem a Prahou

Příspěvekod sahaw » sob 08. zář 2012 10:29:10

Na jidle se nesmi setrit.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Předchozí
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Možnosti

Zpět na Základy soběstačnosti

cron